Публикуване на лични снимки в Мрежата?

  • 6 333
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 301
Аз директно си признавам, че имам огромни задръжки за публикуването на снимки в нета. Не знам дали е параноя, възможно е. Имам личен албум в който слагам няколко снимки на децата, за да ги ползвам в профила си тук. Когато реша да ги сменя, трия старите. Няколко пъти съм качвала мои и на мъжа ми снимки в скрити албуми, но не успявах да се въздържа да не ги изтрия почти моментално.
Абе, скръндза съм в това отношение.

# 91
  • Мнения: 2 018
Не виждам смисъл от този страх.
Такива фотоапарати има и такива портретни снимки могат да ви избачкат дори и на улицата. И на вас, и на децата ви. Дори няма да разберете.  Wink

 

# 92
  • София
  • Мнения: 44 283
ами все пак гадно си е като си видиш например детето на чужд аватар.....

# 93
  • Мнения: 4 586
Кое му е по-точно гадното? Че някой го е харесал?
Все едно го е одобрил на кастинг за реклама.

# 94
  • София
  • Мнения: 17 595
Подобни страхове са ми непонятни. В крайна сметка има албуми, които се заключват с парола и толкова.

Те не са "публични", а "лични". Разбира се, паролите могат да бъдат пробити - но подобно нещо може да се случи и с личния ти компютър, ако той в някакъв момент бъде включен в мрежа.

# 95
  • София
  • Мнения: 44 283
Кое му е по-точно гадното? Че някой го е харесал?
Все едно го е одобрил на кастинг за реклама.
ами на мен веднъж ми се случи...и да ти кажа хич не ми стана драго Simple Smile
на едно момиче от отчетните една си беше сложила дъщеря й на аватар и представяше из форума, че това е нейното дете и т.н....ми не, хич не е гот...

# 96
  • Мнения: 4 300
Публикувам си ги и не ми пука. КАквото показвам в нета, показвам и в реалния си живот, достатъчно е да застане човек на нашата улица и ще ме види кога излизам, кога се прибирам, къде пазарувам, каква ми е колата и т.н. Дори би разбрал повече, отколкото ако ме следи виртуално.

Между другото ми се е случвало в Борисовата да ми снимат детето, две момичета с фотоапарати се мотаеха и снимаха туй онуй, моят син веднага се усука около тях, пусна бебешка усмивка, как да не сеумилиш и да снимаш. Питаха ме дали може и не можах да измисля аргумент против.

Случвало ми се е след н на брой години да се окаже, че стари снимки не ми пасват на новия имидж и съм трила. В крайна сметка грешки на растежа, ползвам интернет от повече от 10 години. Наскоро зяпах някакъв подигравателен албум във Фейсбук за тигровите щампи, събиран от сладур.ком и т.н. и се зачудих дали пък някога съм нямала нещо тигровко  Mr. Green и дали няма да се видя лъснала нейде. Но все пак това "опасение" е в друга категория.

# 97
  • Мнения: 11 747
Имам публични албуми, с моята особа на снимките.  Имало е моменти, в които ме е притеснявало кой, как ще ме види и какво би направил със снимките ми...   но в крайна сметка ми се струват глупости. Какво толкова може да стане  Thinking
Снимали са ме на улицата не веднъж. Влизала съм в кадър на чужди снимки случайно, а са ме снимали и съвсем умишлено с професионален апарат. Не са ме питали дали искам, нямаше какво да направя, освен да подгоня фотографа... Снимали са ме и на плажа - с телефони, с фотоапарати, с видеокамери....  Снимат си хората, как се къпят в морето, как си лежат на плажа, как си танцуват пред вълните - и аз там!  Tired  Не ми е приятно, гледам да се изхлузя, но това в случаите, в които изобщо съм забелязала, а кой знае колко пъти не съм видяла....     Може да съм качена някъде в you tube или vbox7. Може да съм на нечий пейзаж, на нечии туристически снимки...., както други хора са на моите...

# 98
  • Мнения: 799
А в КАТ какви хубави албуми от камерите на кръстовищата ни правят... Тези ми се струват по-опасни от потенциалните заплахи в интернет пространството  Mr. Green

# 99
  • Мнения: 850
         Личното пространство в нашни дни е много "тясно" понятие , така че снимките в нета са ни най - малкия проблем! Снимат ни камери на кръстовища , камери на учреждения и сгради , както и банкомати ..... може би тук в нета е най - безболезнено !  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 2 018
Според мен, трябва да се притесняваме повече от инфото, което даваме за себе си - например тук, в този форум. Ако реши някой - най-малкото, което може да направи е да се зарови в лични публикации и да си извади много изводи за човека. Колкото и да се прикриват някои, казват много неща за себе си.
Смятам, че не е редно всички да имат достъп до всичките ти публикации, а само, тези на които си разрешил. Така си мисля.  Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 593
Ами да пуснем петиция и да я изпратим на администраторите, Бо?

Това е добра идея, макар че не дава голяма защита, публикациите са си публични.
В един или друг момент всички имат достъп до няколко от тях.

Извинете за Офф-а.

# 102
  • Мнения: 2 018
Това е добра идея, макар че не дава голяма защита, публикациите са си публични.
В един или друг момент всички имат достъп до няколко от тях.

Публикациите са публични, но никой не може да те следи къде точно какво си писал /форума е голям/ и да събира инфо за теб.

# 103
  • Мнения: X
Кое му е по-точно гадното? Че някой го е харесал?
Все едно го е одобрил на кастинг за реклама.

Лични снимки, на детето или мъжа ми - никога.

В един чужбински форум, една "мама" беше одобрила на кастинг(както ти се изрази) едно бебенце,
беше си направила страничка, в която описваше бременността си, после смъртта на детето, правеше му помени и т.н.
Пускаше постинги, в които просеше съчувствие, какво да кажа, клиничен случай....
докато истинската майка не изпищя от ужас, като видя какво са правили със снимката на детенцето й. На това му казвам ужас.
Все още ли смяташ, че не е гадно?
И такива случаи бол. ПЪк и са от най безобидните. Да не казвам за какви други знам.

# 104
  • Мнения: X
Това е добра идея, макар че не дава голяма защита, публикациите са си публични.
В един или друг момент всички имат достъп до няколко от тях.

Публикациите са публични, но никой не може да те следи къде точно какво си писал /форума е голям/ и да събира инфо за теб.
как да не може? Натисни "покажи последните публикации на потребителя" и ще цъфне къде какво си писал.

Общи условия

Активация на акаунт