Автоимунен тиреоидит на Хашимото (7)

  • 88 811
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 312
 За отслабване ще ви кажа,че съм пробвала почти всички диети заради едни 3,4 кг ,които много личат на дребен кокъл и никък ръст..... И какво да кажа,само една ми помогна,колкото и опасна да е -Дюкан. Свалих ги килцата и чак не вярвах,че става.Даже ми стана някак леко на краката,целулит се позакри,а и най-важното не изпитваш глад.Ядеш си и слабееш.Аз пробвах 3 дни чисти протейни и после редувах,може би на два пъти-чисти и чисти плюс зеленчук.После минах на протейни и зеленчуци и продължих да слабея.Така изчистих и навика да изяждам по една кутия бонбони/защото бонбони не деля..../Не ми липсват вече,ама въобще.Явно всичко е до навик,като преди през деня се хранех с вафла,малко шоколад и вечер се натъпквах с всичкоооо.....и то до 11ч..не спирах....Само ябълки излапвах по 4,5 на ден и те разяждат и
пак си гладен... Не ви агитирам,само ви казвам че това на мен ми помогна. Да ви кажа и друго само при мисълта за диета почвах да огладнявам и преглъщам,и не се получаваше,а тази е с хапване и няма такава опасност. Имаше една с варени картофи,ориз и пиле и от нея щях да припадна,даже една нощ почнах да плача и  да нареждам,че ще го слушам и няма да правя диети/мъжа ми ми даде да кусам мед,за да спаси положението/
За мен е важно да не напълнявам,затова се подлагам на малко лишения/имам здравословни причини/.
Важното е да сме здрави !!! Хубав ден,мили момичета!!!!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 351
И аз съм пред компютъра със закуската и кафето. Хубав ден се очертава.

Да питам тези,които имат или са имали проблеми с кръвното. Случвало ли ви се е да ви е висока долната граница? Моето JP-то последно ми го измери 120/90 и каза - опааааа, долната граница е висока, значи съм била в рискова група, ала бала. То да не отиде човек на лекар. Отидох само за направление за ендокринолог, а нашата като взе да ме мери, тегли, да ме разпитва за разни фамилни обременености, чак ме стресира. Талията ми трябвало да е до 80 см, иначе съм щала да се водя затлъстяла и т.н. Тия от здравната каса да вземат да се гръмнат, все нови щуротии - само статистики правят, а не ни лекуват.

# 62
  • Мнения: 776
pepvaneva, високото кръвно наистина е опасно. Трябва да си го следиш и ако трябва да пиеш лекарства. А това за талията, че трябвало да е 80 см. е направо смехотворно. Тия наистина се чудят вече какво да измислят. hahaha

мм, с разделното хранене също не се гладува. Освен това не изключваш нищо от менюто си, а хапваш каквото ти се иска, само внимаваш как и с какво го комбинираш. Изключено е само сладкото, но поне медът е разрешен. За Дюкан, моят ендокринолог ми забрани, защото много натоварвало органите и влошавало показателите на черния дроб и бъбреците   bouquet

Ам съм на разделно хранене вече от 3 години, като от време на време прегрешавам , примерно хапвам си баничка, човешко е, но после продължавам с разделното и всичко е наред, задържам си все едни и същи килограми. newsm03

Всеки сам си решава и пробва  Hug

# 63
  • Мнения: 13 770
Високата долна граница май е характерна за Хашимото. То какво ли не е характерно за нас!? Не казвам, че е хубаво или не трябва да се следи и внимава, но и да се започва с хапове за кръвно също не е много на добре.

Това за 80-те см талия за жените се говори много отдавна, не е нещо ново и сега измислено, нито пък от нашата ЗК, така че не му се сърди на твоето джи-пи - напротив, съвестен е човекът и така трябва Peace Причината да следят този показател е, че по-широката талия е индикатор за натрупани мазнини по вътрешните коремни органи, което е вредно. Макар че и това е доста относително. Жена 1.50 без проблем може да има талия под 80 см, дори и дебела и осланинена вътрешно, а такава на 1-80 само 5 кила да качи и ще ги надскочи сантимите. По-важно е според мен съотношението талия-ханш, но не помня колко трябваше да бъде newsm78.

10-дневно плодуване си е доста смело и рисковано според мен. Нали на всички са ни казали, че не трябва да гладуваме и да слизаме под 1000 калории/ден, а с плодовете се събират много по-малко. А Емилова е готова всекиго да приеме с обещанието, че ще помогне. Не знам newsm78 аз не бих пробвала май. Или поне ако се решиш, бъди много внимателна Peace
Иначе, по принцип, напълно споделям теорията на Лидия Ковачева, че организмът има нужда от такова разтоварване - не за друго, ами може да си проведе вътрешна профилактика и ремонт, когато не е зает с целодневно храносмилане и разпределяне на храната. 

За разделното - наскоро правих 90-дневната диета, която е на принципите на РХ като цяло. Не е лошо хранене, макар че ми досади в един момент. Затова и толкова я изкарах до края, де. След месец вдигнах ръце. И сега се чудя. Вече три години във форума все се чудя Embarassed Трябва да сваля 20 кг по принцип, едва десетина успявам и то с променлив резултат.

# 64
  • Мнения: 776
Птица, мисля че си права за плодолечението. Сега си спомням , че братовчед ми миналото лято беше отслабнал чрез диета - цял ден плодове, но вечер салата със сирене, без хлаб. Някой му е казал, че ако мине само на плодове, на организма липсвали ценни минерали и соли, което било вредно. Все пак той успя да свали 10 кила, но е млад - на 20 г. е . Колкото си по-млад по-лесно сваляш, с годините свалянето е все по-трудно.

Сега да питам, Птица, каква е тази 90 дневна диета на РХ, за първи път чувам такова нещо  newsm78

Аз си карам по Сила за живот и от време на време, като прегрешавам я препрочитам, защото веднага се стягам и продължавам с разделното. Спомням си, че като го започнах и веднага кг. ми тръгнаха надолу. Не можех да повярвам и роднините ми не можеха да повярват.
До обяд , някъде до 12 ч. на плодове. После месо със зеленчук или картофи със зеленчук, или хляб със зеленчук, или яйца със зеленчук и т.н. Това ли спазваше Птица?
Много отслабвах от грейпфрутите, но тогава не знаех за Хашимотото и не пиех хормона, сега вече не ям грейпфрути, защото ме е страх.

За високото кръвно - майка е Хашимото, но понеже е постоянно с високо кръвно е и на лекарства за кръвното, защото било много опасно да си живееш с високо кръвно, можело в някой ден да получиш инфаркт или инсулт - така й е казало джи пи то. Лично аз, нямам мнение, защото нито съм доктор, нито съм вдигала кръвното , при мен пък е доста ниско  Crazy

# 65
  • Мнения: 2 111
Птица,ще внимавам  Hug На житната диета издържах 5 дни така че не възлагам големи надежди.
С разделно хранене свалих 2 кг за 3 дни и спрях,защото още кърмех и не трябваше да свалям повече от 2 кг на месец.
Най-вероятно това ще бъде следващата диета  Grinning
Mlyna,ето я 90-дневната диета:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394611.msg11125634#msg11125634

# 66
  • Мнения: 13 770
Ето ти я 90-дневната http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394611.285
Когато я пуснаха във форума, питах момичетата от РХ дали наистина е РХ - мненията бяха, че има различия. Но май беше грешно преразказана в началото. После намерих книгата (на 2 словенки), преведена на руски и качена в нета, и се видя, че разликата май е само, че разрешават по филийка хляб с белтъчини. та си е базирана на РХ + 4-дневен цикъл на въртене на храните.
На мен лично честите плодови дни ми дойдоха в повече, особено в сегашния момент, когато цитрусовите плодове вече са  Sick, а нашите още ги няма. Иначе е супер - разпределено и разграфено ти е кога какво да ядеш (за лакомниците е много важно това), остава само да го спазваш.
Видях, че тези дни и едно момче се е включило при тях Simple Smile

Далеч съм от мисълта да не се взима лекарство при високо кръвно, но ако има покачване само на долната граница и то не много, вероятността да се дължи на ХашиСмотото е голяма. Може би затова и някои лекари предписват Аспирин Протект - да разширява кръвоносните съдове и сваля налягането newsm78

А Цитросепт дали е пил някой? Май и някой друг преди време пита същото, но не разбрах имаше ли отговор? И какъв?

# 67
  • Мнения: 776
Ами, това като гледам няма нищо общо с книгата, която аз ползвам, защото тук има белтъчен ден, въглехидратен ден, дни, които са само на плодове, четох за изхвърляне на хляба  ooooh! Много е ангажиращо за спазване, направо е прекалено, ти трябва постоянно да мислиш за самото хранене, какво точно да не ядеш  Tired само като чета се уморявам.

В Сила за живот - принципът е до обяд плодове , колкото си искаш и след това по таблицата, която е в книгата и аз си бях залепила на хладилника. Като свикнеш и запомниш кое с кое може да се смесва е кое е забранено да се смесва и си готов. Даже сега си ги знам наизуст и отдавна подарих табличката от хладилника.
Основния принцип е , че не се смесват белтъчини, въглехидрати и мазнини, а се ядат поотделно със зеленчуци /без картофи/.
Примерно разрешено е филия с масло със салата или със задушени зеленчуци.
Месце със салата или задушени зеленчуци, без картофи.
Картофи със салата или задушени зеленчуци.
Яйцата не се смесват със сирене, а пак със салата и ЗЗ.
Сиренето и то отделно със салата и ЗЗ и т.н.
Никога не се смесват яйца със сирене, месо с картофи, месо с хляб, яйца с хляб, сирене с хляб, картофи със сирене или със хляб и т.н.
Гъбите са като заместител на месото, а фасула и лещата се препоръчва да се ядат без хляб, но аз препичам по две филийки и ги ям с хляб, без това да ми се е отразило надебеляващо.
Ох, много дълго стана, иска ми се да мога да ви сложа таблицата, може би утре ще опитам.
 newsm51 Важното е, че се свиква постепенно и няма мъчение е глад, нито пък постоянно следене на някви си въглехидратни дни, или белтъчни дни и тем подобни  Naughty Мисля, че така прекалено много мислиш за това какво ще ядеш и става по-зле, поне при мен беше така, аз също какви ли не диети пробвах и тотално се бях измъчила накрая, хем глад и лишения , хем дебело дупе  Simple Smile

Ох, да и ориза отделно само със салата или ЗЗ, но никога с месо.
http://razdelnohranene.com/index.php?option=com_content&task … =24&Itemid=36
http://www.knigopolis.com/index.jsp?bid=1472&v=book това е с рецепти специално за Българските читатели

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 19:23 от Mlyna

# 68
  • Мнения: 13 770
Глад няма Stop Но наистина това редуване на дни е тегаво. От друга страна е дисциплиниращо. Поне за мен. Иначе, като знам, че и това може, и онова, и ойде коньо у рЯката Mr. Green

Таблици има много качени в темата за РХ (тя позаглъхна нещо напоследък), не си губи времето да я качваш тук.

А в класическото РХ плодовете преди обяд могат ли да се смесват? Защото в 90-дневната е разрешен само 1 вид плод до обяд.

И не ти ли става кофти на стомаха ако си позволиш да смесиш непозволени храни?

# 69
  • Мнения: 3 804
здравейте момичета-пак съм аз и пак с въпрос.Преди време влезнах при вас да попитам какви изследвания трябва да си направя,нали не съм в БГ-получих отговори за които благодаря   bouquet,но днес отидох в една лаборатория и там ми казаха,че правят само ТСХ и Т3,Т4-ако тук резултатите дадели отклонение тогава се правили допълнителни изследвания-та въпроса ми е-ако имам хашимото дали ще може да се открие само с тези  newsm78

# 70
  • Мнения: 13 770
Да, най-малкото ще видиш дали имаш проблеми с жлезата.
Аз съм изпуснала твоята информация. Имаш го вече заболяването или се съмняваш?
Да не си стара муцуна с нов ник Grinning нещо познато има в трите деца и местожителството newsm78

# 71
  • Мнения: 433
pepvaneva най-добре си следи кръвното няколко дни ,за да видиш дали е било единичен случай.Ако го поддържаш така трябва първо да се открие каква е причината.Излишно е да вземаш каквито и да е лекарства,ако не откриеш  първоизточника.
птица пила съм Цитросепт,но беше преди 5-6 год.Трябва наистина да се започне постепенно,защото в противен случай към 3-4ден настъпва очистване на организма от токсините и става страшно.Казвам го от личен опит.Моя мъж си помисли ,че искам да го отровя Mr. Green Към 3-тия ден като започна да му се гади,виеше му се свят,нямаше сили,няколко дни беше като болен,и то защото аз реших ,че мога да започна с по-големи дозички ,а не 1после 2,после 3капки......Чувствах се добре докато го пиех,но според мен не трябва да се употребява дълго време ,все пак е концентрат от семена на грейпфрут.Мисля,че алоето е по-подходящо за мен (както писах по-горе). Wink

мързел  Хашимотото се установява и с ехограф,стига да има добър ендокринолог ,който да го види.

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 21:20 от didikeh

# 72
  • Мнения: 187
здравейте момичета-пак съм аз и пак с въпрос.Преди време влезнах при вас да попитам какви изследвания трябва да си направя,нали не съм в БГ-получих отговори за които благодаря   bouquet,но днес отидох в една лаборатория и там ми казаха,че правят само ТСХ и Т3,Т4-ако тук резултатите дадели отклонение тогава се правили допълнителни изследвания-та въпроса ми е-ако имам хашимото дали ще може да се открие само с тези  newsm78
А Хашимотото всъщност не се ли диагностицира по повишените антитела ТАТ и МАТ newsm78
На мен всъщност го видяха първо на ехограф, но трябваше и тези изследвания да направя след това.

# 73
  • Мнения: 776
Птица, да ти отговоря на въпроса, авторът разрешава всякакви плодове до обяд + билкови чайове с мед, също са разрешени, това е хубаво, особено през зимния сезон и притъпява глада, ако имаш глад в началото. После стомахът малко по малко се свива и става по-лесно. Имаше някакво предупреждение за хората с язва, но този момент съм го позабравила, може би при тях храненето до обяд е различно, защото плодовете дразнят стомаха.

Табличките в темата за РХ съм ги гледала преди време, мисля че бяха малко по-различни, но все пак, който се интересува може да си вземе книгата, мисля че не е скъпа, някъде към 7 лв., ако не се лъжа.
Иначе това за бавното дъвчене и умереното физическо натоварване, което трябва да е ежедневно, както и за препоръчването да се ядат сурови зеленчуци и плодове е същото  Peace
Мързел, ако тяхната каса не поема тези изследвания, предполагам че трябва сама да си ги платиш и вероятно това е причината да правят тези изследвания само при завишено ТСХ, т.е. опитвам се да кажа, че се плащат от държавата само при необходимост. Ох, тази вечер не ме бива в изразяването хич  ooooh!

# 74
  • Мнения: 3 804
птица да,с нов ник съм.С теб сме се засичали мисля в 90 дневната.

млина бях на частна лаборатория-всъщност тук здравна каса няма-здравеопазването е безплатно,но ,частният сектор е доста добре развит-т.е на държавните ходят най вече соц.слабите слоеве.Така че едва ли парите са проблема,за да ми откажат останалите изследвания.

Не съм била на лекар,попаднах на вашата тема и се оказа,че имам почти всички от изброените признаци,та реших първо да си пусна изследванията ,а след това да си намеря лекар-ако са положителни.

Общи условия

Активация на акаунт