Бъдещи ЮНСКИ майки 2009! Тема № 60

  • 12 925
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 639
Добро утро!
Вчера до късния следобед се разхождахме из Кърджали и явно съм се поизморила (малко съм схваната - това е от пътуването, и краката ме понаболяват - от ходенето). Но за сметка на това беше чудесен ден! Имам си необходимите документи, вкл. и болничния (с дата 3ти май). Малко се притеснявахме как ще кажем на доктора, че няма да раждам при него (нали ни е приятел), обаче нещата се подредиха чудесно! Той видимо се притесни, като видя кога ми е терминът - точно тогава ще е за 10тина дни в отпуска (а е голям работохолик, позволява си само веднъж годишно почивка, дори и съботите работи). Е, като му казахме, че мислим да раждам в Пловдив, направо му олекна и одобри избора ни.  Wink Да ви призная, направо камък ми падна - опасявах се да не го обидим с избора си, добре, че се получи така!
Днес, ако успея да събудя милото в следващия 1 час, сме планирали пак мъничко пътуване (но този път съвсем на близко). Съвестно ми е да го будя, че снощи към 2.30-3 чак успя да заспи (като го тормози нещо, е така  Sad ).
Едно момиче, и аз да се присъединя към пожеланията всичко да е ОК с теб, да отидеш на преглед и да пишеш. И поздравления за спокойствието ти! Мисля, че така трябва да сме всички!
greenlife, копнах си написаното от теб. Кратко и ясно - леко и полезно за четене.   bouquet
Аз пък си мисля за Уникат - нали писа, че ще пътува от Бургас до София на 7ми май, и ако тръгне раждане, ще отиде до Селена в Пловдив. Днез сме 10ти вече и още не е писала. Дано всичко е наред при нея!

Хубав ден ви пожелавам, без болежки и само с хубави емоции!  Hug

# 226
  • Мнения: 9 814
Добро утро,
цяла нощ мисля за едно момиче. Пиши моля те как си дали си ходила на лекар.
Сега пък Amorevole ме подсети, че наистина Уникат не се е мяркала скоро. Дано да е добре.
Приятен и слънчев ден на всички! Hug

# 227
  • Мнения: 1 291
Спокос хора, не съм родила още.Макар че бях приготвила багажа до вратата.
Нищо не ме боли.Като стане мъжа-отиваме на преглед.Чудя се дали да не поискам и едни тонове newsm78

# 228
  • Мнения: 1 419
Едно момиче, стискай още - нали се разбрахме преди края на май НЕ!  Naughty Със страхотна нагласа си - поздравления Hug Моя личен съвет към теб е да оставиш съветите за много движение на страна - на този етап са валидни за единичните бебета и безпроблемните бременности. Ако не ти е нещо спешно, си гнезди спокойно в къщи  Peace. Разбира се, твой е избора и не искам да го приемаш като намеса, а просто като приятелски съвет  Hug

Добре завърнала се, Ди. Ще се радваме да се включваш поне за по едно здрасти, макар че знам колко е трудно   bouquet. Много се радвам, че Кристиян е започнал също да наддава  Peace.

Greenlife, много добре синтезирана лекция - БЛАГОДАРЯ!   bouquet
А някой може ли да каже всъщност изядената храна кога се синтезира в млякото?  newsm78 Ако изям една чиния леща, още след 5 мин ако кърмя ли бебето ще усети и покаже, че не му харесва? Дадох си сметка, че не съм се замисляла до сега, а 100% не е като храносмилането след ...найсе' часа  Crazy

Ние с бебка сме добре иначе. Май матката ми се поуспокои въпреки натоварените ми последни дни. Видимо й е много тясно вече, но пак намира как да мърда и да се върти - върховете на Алпите ряпа да ядат пред бабуните по корема ми  Mr. Green. Имам още само 4 дни до влизането ми в 9ти месец, но смятам че вече мога да си я износя до края, че дори и да пренося - само да не бяха тия пусти коремни мускули  Whistling. Иначе сърбежа си го имам - обривът изчезна, но лек сърбеж си имам и май така ще е до край, заради хормоните  Rolling Eyes

Момичета, какво стана със срещата?  newsm78 Уж тръгнахме да говорим за обяд във вторник, после се заговори генерално пак за среща и сега не съм сигурна за организацията  Blush Доколкото разбирам, във вторник има лекция и 13ч май е доста късно... Предлагам да насрочим четвъртък, 14ти Май, 12:30ч, градината на х-л Ники И да процедираме като последния път - всеки, който ще идва копира последния и си добавя името. Аз започвам:

Софийска среща (май последна във формат 2 и 3 в 1  Mr. Green): четвъртък, 14ти Май, 12:30ч, градината на х-л Ники

1. Aya


Петя, ще се радвам ако можеш да дойдеш  Hug

# 229
  • На високо
  • Мнения: 825
Здравейте и от мен, мили юнски мами!
Най-после и аз да се включа поне за малко, а не само да надничам от време на време, колкото да не изостана съвсем от новостите при вас.
Честито на Мишел за прекрасната дъщеричка!
Съжалявам, че чак сега честитя, но доста затънах в проблеми и все още не съм ги изгазила. Писах ви , че детенцето потъпи в болницата с много висока температура и гнойна ангина. На осмия ден я изписаха и само след няколко часа тя пак се влоши. След обикаляне на лекарски кабинети и ренгенова снимка още на другия ден детенцето отново постъпи в същото отделение този път с ясна бронхопневмония. Казаха вътреболнична инфекция - заразила се е в самото отделение докато са я лекували от ангината. Хайде пак абокати, инжекции, антибиотик, който не помогна, втори, който слава богу се оказа подходящ. Да не ви товаря излишно. Ужасно беше. Дано никога не ви се налага да го преживявате! Така след 15-16 дни в болницата най-после мъничето ми си е в къщи. Гледаме се двечките вече няколко дни и аз постепенно е успокоявам, че тя наистина вече е здрава.  Praynig Пие само сироп за кашлица и капки Биогая с пробиотици (между другот тези капки ги препоръчват и при колики при бебенца). Не знам кога да я пусна пак на ясла и изобщо да я пускам ли до есента.  newsm78 Получавам различни съвети от лекари и приятелки. Но по-важното е да е здрава. Във вторник ще я водим на контролен преглед, а аз след обяд съм на консултация. Надявам се и с двете ми момиченца всичко да е ОК. Наближаващото раждане взе да ме плаши. Това, че ще ми е за втори път не ми е голяма утеха. Купих си и аз 2 нощници, но така и не намерих такива, които да ми харесат. Задоволих се с по-малкото зло така да се каже. Взех си и еднократни гащи и подплънки за кърмачки. Чудя се обаче ще имам ли достатъчно кърма като не натрупах много кг по себе си ?! Но каквото такова. Решила съм, че няма да правя трагедии ако се наложи бебка да е главно на АМ. Иначе ми тече коластра и от двете гърди, но след секциото не знам какво ще е положението.
Стискам палци на Едно момиче да удържи положението колкото е нужно!
Хайде чао засега и се пазете!

# 230
  • София
  • Мнения: 29
Добро утро и от мен. Момичета, приемате ли на срещата нови попълнения. Вчера бях на лекцията  в МД, и като гледам доста от вас са били, но като не ви познавам. Бях разгледала албумчето , но ми беше неудобно да дойда и да питай "извинявай, ама ти не си ли ....?

# 231
  • София
  • Мнения: 596
Добро утро.
Аз чак сега се излюпвам, голямо спане падна. Лекцията в МД беше много интересна и си заслужаваше посещението. Greenlife е синтезирала всичко много добре, ако се сетя и аз нещо ще допълня.
После се размотавахме с Жоро из Овча Купел. Взехме матрачета на Магнифлекс, още има промоция и докараха пак, че бяха свършили. От 149 лв бяха намалени на 129 тези с р-р 70/140. В понеделник ще взема и протектора, а в сряда ще пристигне и креватчето.
Жоро боядиса вчера коридорите с латекс, успя и да измие ламперията и пода след това. Златен е  Embarassed
Аз имам доста домакинска работа днес и ей сега ще се "втурна".
 За срещата:

Софийска среща (май последна във формат 2 и 3 в 1  ): четвъртък, 14ти Май, 12:30ч, градината на х-л Ники

1. Aya
2. Viper

# 232
  • Мнения: 9 814
Софийска среща (май последна във формат 2 и 3 в 1  ): четвъртък, 14ти Май, 12:30ч, градината на х-л Ники

1. Aya
2. Viper
3. Франческа Салиери


edno_momiche, адвам се, че си добре. Heart Eyes
Фрея, милото дете, а ти покрай него какво сте изтърпели. Tired

# 233
  • София
  • Мнения: 2 658
Фрея, миличка, дано повече да не се разболява малката. baby_neutral Аз лично бих ти препоръчала никаква ясла поне до есента. След прекарана пневмония е много опасно да не повтори в кратък период, а и самата имунна система отслабва. Моят племенник беше така като малък, но от градината и лекарите категорично забраниха да ходи една година.

Aya, аз за срещата бих дошла с удоволствие, но денят не ми е особено удобен и не знам. Със сигурност тази седмица сигурно всеки ден ще ходя по консултации, защото във вторник ще ми пускат лист. В четвъртък рано сутринта ще ходя и до ЖК за обменната карта, така че не знам.

# 234
  • гр. София
  • Мнения: 143
Добро утро, момичета! Бързам да се включа в списъка...  Simple Smile

Софийска среща (май последна във формат 2 и 3 в 1 ), четвъртък, 14-ти Май, 12:30 ч, градината на х-л "Ники":

1. Aya
2. Viper
3. Франческа Салиери
4. Jenist

# 235
  • Мнения: 13
добро утро. Аз тази нощ спах като къпана. Не мога да повярвам просто ама от вчера пък ми е нещо много топло. Сякаш носа ми се запушва.....дано да си въобразявам. А иначе моето бебче достаактивно......успокояам се че ще устискам да вляза в 9 месец Party

# 236
  • Мнения: 989
Добро утро и от мен!

Гъди, и аз не съм зараждала.Просто вчера почти цял ден бяхме навън. После вечерта бяхме на гости със свекърите при майка ми и баща ми, защото баща ми имаше рожден ден на 07, но го празнува вчера...И не ми остана време да пиша.

Ди, радвам се, че вече сте си вкъщи. Пиши когато имаш време, как минава деня ти покрай бебетата.

Едно момиче,  Hug после да пишеш какво е станало.

# 237
  • Мнения: 1 419
Фрея, ама през какво сте минали само...  Rolling Eyes Радвам се, че вече ситуацията е овладяна. Ако можеш да се справиш с двете момичета, по-добре си задръж каката до есента в къщи  Peace. Моите дето уж ходят здрави, все лепват по нещо лекичко, пък си представям след пневмония...

Софийска среща (май последна във формат 2 и 3 в 1 ), четвъртък, 14-ти Май, 12:30 ч, градината на х-л "Ники":

1. Aya
2. Viper
3. Франческа Салиери
4. Jenist
5. lsb


lsb, включих те от твое име - такива въпроси не се задават  Naughty Всяка +1 юнка е повече от добре дошла  Hug

Петя, най-важното е да си организирап нещата за раждането, пък срещата - здраве да е, поводи ще имаме и тепърва, сигурна съм   bouquet

Моите деца и мъжа ми заминаха за няколко часа на вилата децата да потичат на въздух, а аз си останах в къщи на спокойствие - нещо физическото натоварване напоследък изобщо не ми понася, а след предния уикенд, когато душата щеше да ми изскочи, не си и помислям да тръгна с тях и да гоня цяла сутрин дребосъците навън  Crazy. Та сега си наваксвам с писането от предните дни  Whistling

# 238
  • София
  • Мнения: 29
Aya , благодаря ти че ме включи. Гледам на картата , че този хотел се намира на пресечка на Витошка. Може ли някой да ми го обясни по най-лесния начин. Аз ще дойда от Халите.

# 239
  • Мнения: 57
Софийска среща (май последна във формат 2 и 3 в 1 ), четвъртък, 14-ти Май, 12:30 ч, градината на х-л "Ники":

1. Aya
2. Viper
3. Франческа Салиери
4. Jenist
5. lsb
6. gmarinova

Greenlife, страшно благодаря за инфото!  Hug
*Di*, привет! Ще чакаме снимки на малките сладури, когато можеш Simple Smile
Gydelichkova, може за срещата да тръгнем заедно, но аз не съм с кола. Ако ти се преживява в градския транспорт, съм насреща Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт