Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 6-та тема

  • 82 979
  • 373
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мари ета,не става дума за отделни фигурки за украса,ами за самото оформление на питката  newsm78


Не съм казвала за фигурките, за цялото тесто имах предвид.
Я най-добре напиши рецептата да видим , може пък от там да е проблемът.

# 16
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 324
Додиники,
баницата ти е прекрасна.  Peace

# 17
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Мари ета,не става дума за отделни фигурки за украса,ами за самото оформление на питката  newsm78


Не съм казвала за фигурките, за цялото тесто имах предвид.
Я най-добре напиши рецептата да видим , може пък от там да е проблемът.


Ами последната ми питка е по рецепта за Болярската питка,но и с другите рецепти ефекта е същия.Аз си мислех,че майсторлъка на релефните питки се състои в оформянето.

Извинявайте ако ви отегчавам  Blush

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Разбира се, че не отегчаваш никого Hug...наистина опитай да замесиш мааалко по-твърдо тесто. А и от брашно до брашно има разлика, така че дори и да спазваш 1:1 рецептата пак може да има разлики. Същото важи и за всеки един от останалите продукти.
Има и друго - ако тавата ти е по-широка и по-ниска тестото се разлива и така се губи ефекта от оформянето. Ползвай висока тава /аз пека в долната част на електрическа тенджера/ - тестото ще втасва само нагоре и ще запази оформлението.
За сега това се сещам, нека и други се включат...

# 19
  • Мнения: 1 394
Касиер,браво за питката!Хубаво си я оформила!   bouquet
Моондрийм,и твоето агънце е оригинална идея! Peace

# 20
  • Мнения: 11 747
Определено мекото тесто губи плетка и рисунък!  Peace  Няма друга причина. По- твърдо тесто!

# 21
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Определено мекото тесто губи плетка и рисунък!  Peace  Няма друга причина. По- твърдо тесто!

Тебе чаках Hug.
Значи п редположението ми е вярно.

# 22
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Благодаря ви много    bouquet.Другият път ще замеся малко по-твърдо тесто,отколкото досега.Но и винаги се страхувам да не ми е прекалено твърдо  #Crazy

# 23
  • Мнения: 920
Здравейте момичета, аз рядко се включвам с произведения по темата, но редовно ви чета и плакна окото. Прекрасни сте  bouquet

# 24
# 25
  • Мнения: 1 192
Я да видя какво друго ще ми сервирате JoyПредстои ни кръщенка,а понататък(живот и здраве)-прощапулник...та прихващам идеи.Днес пробвах една рецепта от половин доза за содена сладка питка,но тя пред вашите с маята бледнееше  chef

# 26
  • Мнения: 262



Записвам се този път със снимки  Laughing

Не особено успешният ми козунак , по-скоро доста вкусен сладък хляб се получи , но има време да се науча.

И питката за Великден.

Винаги си мажа питките с жълтък , малко мляко и повечко олио , но само веднъж ми стана по-лъскава , все седят без блясък , а искам да седят като на Додиники баницата  Crossing Arms много е хубава , браво !

И също да ви питам какво тесто ще ми препоръчате , което да седи мекичко и пухкаво и на следващия ден ? Правя най-вече Болярската , но на следващия ден вече е кофти за ядене и я слагаме в МВ-то , за да поомекне.

Мерси предварително !

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
The_Sunrise , за да е лъскава - като я извадиш веднага намажи обилно с разстопено краве масло или маргарин.
За рецепта - аз си правя само по моята, харесва ни...

# 28
  • Мнения: 262
Уф , ами точно тази я намазах доста обилно с масло , не я пръсках с вода, защото трябваше да я ядем на следващия ден.

Мислех си , че ще стане по-лъскава , ама уви !

# 29
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Вижте нещо красиво   http://forum.svatbata.bg/index.php?topic=9846.30

Общи условия

Активация на акаунт