Каква може да е причината да не спирам да пълнея? Какво да изследвам?

  • 18 570
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 174
На 31 години съм. При мено пауза се наблюдават подобни измемение, но на мен, а и на теб ни е малко рано.
Резултатите ми са:
-   Естрадиол - 7,98 при морма 85,8- 498
-   FSX - 36,78 при морма 4,7-21,5
-   DHEA-s- в норма
-   LH - 13,02 при норма 14-95,6
-   Пролактин - в норма
-   Прогестерон - 0,775, норма 0,8-3
-   Тестостерон - в норма

# 16
  • Мнения: 23
Здравейте.Аз имах същия проблем преди известно време и си мислех, че проблема е в хормоните,затова си направих изследвания и се оказа че всичко е наред.Една приятелка ми препоръча специалист който ми направи хранителен режим и съм много доволна.Сега разбирам колко е важно да се храниш правилно.Ето сайта,който се интересува www.lubomirivanov.com

# 17
  • Мнения: 46 520
Може и да нямаш никакви задавословни проблеми. Просто на тази възраст наследственост + въглехидрати си казват думата при по-голямата част от хората. Хляб (въобще тестено), сладко, също и разни зърнени и варива, млечни - всичко трябва да се намали до минимум. Не е приятно, но е факт  Confused
Аз съм в същото положение, успех.

# 18
  • Мнения: 657
Аз имах почти същия проблем.Първо се насочих към надбъбреци и хипофиза.Нямам там проблеми.След това излезе проблем с щитовидната - лекувах.Посетих много добър гастроентеролог - и там нямам проблеми.Единствения и най голям проблем е обездвижването при мен.За сега  гледам да поддържам разумен хранителен режим,защото нямам никакво свободно време за посещение на фитнес зала.Лекарите си казаха и една година гладна да стоя,или на някаква диета нямам ли движение ще си ходя гладна и дебела.

# 19
  • Мнения: 9
АЗ ИМАМ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ  - ПРИ МЕН СЕ ОКАЗА НАДБЪБРЕЧНИ ЖЛЕЗИ

# 20
  • Мнения: 801
Високия инсулин също е причина за растеж. Провери си функциите на жлезите.

# 21
  • Мнения: 700
Посещение при сериозен лекар, който да назначи адекватни изследвания на хормоните. Направи и пълна кръвна картина. На колко си години? Менструацията как е? Ще излезе причината и ще се оправиш.

# 22
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Уф, и при мен е така. На 38 г. съм. Това е така от около 3 години. За този период качвам бавно, но сигурно. Качила съм около 15 кг.
Половите и щитовидните хормони са в норма. Изслдванията съм правила няколко пъти. Обездвижването е факт при мен, защото и работя на компютър, а вечер се чувствам уморена и пак не се движа. Чувствам се ужасно, нищо не ми става. Корема си го чувствам все едно ще ми се пръсне.

# 23
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
без ядене не се качват кг!  Peace нали калориите в мастната тъкан идват отнякъде, с фтосинтеза не става. отделно покачването на някои хормони, напр. на тестостерона, може да доведе до значително увеличение на апетита и усещането, че човек се ограничава е измамно!
иначе към групата изброени хормони трябва да се прибави инсулин нагладно и по време на обременяване с глюкоза.

# 24
  • Мнения: 9 441
Цитат
От известно време реших, че трябва да разбера сама от какво пълнея без да мога да спра. За 2 години постепенно качих близо 20 кг. Започнах с изследване на щитовидната жлеза. Нищо. Всичко било в норма. Джипито не иска да ме праща на никакви изследвания (може и да не знае къде), но аз не мога да продължавам така  Sad Не стига, че станах дебела (все още минавам само за закръглена де), но и се чувствам тромава и уморена непрекъснато. Няколко пъти пробвах диети, но ми става лошо. Не мога да гладувам. Опитах и с разделно хранене, но пак не става - 4 кг. отгоре в рамките на 2-3 месеца. Просто все едно някой ме надува с помпа.
Незная към какъв лекар да се обърна.  Sad Не ми се иска да обикалям от кабинет на кабинет и всеки да вдига рамене. Иска ми се поне да огранича посещенията си по доктори до минимум.
Кажете къде да отида и откъде да започна? Какво може да не ми е наред, какво да изследвам?
А,дали е възможно да са кисти на яйчниците.Именно от тях качих 20 кг.

# 25
  • Мнения: 582
Цитат
От известно време реших, че трябва да разбера сама от какво пълнея без да мога да спра. За 2 години постепенно качих близо 20 кг. Започнах с изследване на щитовидната жлеза. Нищо. Всичко било в норма. Джипито не иска да ме праща на никакви изследвания (може и да не знае къде), но аз не мога да продължавам така  Sad Не стига, че станах дебела (все още минавам само за закръглена де), но и се чувствам тромава и уморена непрекъснато. Няколко пъти пробвах диети, но ми става лошо. Не мога да гладувам. Опитах и с разделно хранене, но пак не става - 4 кг. отгоре в рамките на 2-3 месеца. Просто все едно някой ме надува с помпа.
Незная към какъв лекар да се обърна.  Sad Не ми се иска да обикалям от кабинет на кабинет и всеки да вдига рамене. Иска ми се поне да огранича посещенията си по доктори до минимум.
Кажете къде да отида и откъде да започна? Какво може да не ми е наред, какво да изследвам?
А,дали е възможно да са кисти на яйчниците.Именно от тях качих 20 кг.

Имам такъв проблем. С  поликистоза съм, а през последните 2г. качих бавно и сигурно 25кг. като и сега продължавам да пълнея. Винаги съм била ужасно слаба, а сега не мога да се погледна. Не знам какво точно да направя, за да спра този порочен кръг. Гинекологът ми е много добър. Назначи ми изследвания на хормоните в различните етапи на менструалния цикъл. След няколко дена ми предстои консултация на базата на готовите ми вече изследвания. Ще пиша какво е казал доктора.

# 26
  • Мнения: 81
   Не знам дали има връзка, но може да изследвате съдържанието на желязо в организма и ЖСК. Прочетох, че хемоглобина може да е в норма, но съдържанието на желязо може да е ниско. Това води до нарушаване на съня, виене на свят и разни други, но поне за мен като не съм се наспала, а това често ми се случва, ми се яде много.

# 27
  • Мнения: 46 520
без ядене не се качват кг!  Peace нали калориите в мастната тъкан идват отнякъде, с фтосинтеза не става ...

Колежката ми от 50 стана 90 кг., като накрая не приемаше НИЩО. Оказа се, че щитовидната й жлеза не функционира, ама хич! Махнаха я и за 1 месец, съвсем нормално хранене, без грам ограничение, пак стана 50 кг. Сега в офиса в 10, 12 и 15 ч. яде по една тестена, голяма закуска, вечер съвсем нормално, включително доста въглехидратна храна и не мърда от 50 кг. (наследствено, всички в рода й са така).

# 28
  • Мнения: 776
Като те чета, много ми прилича на хипофункция на щитовидната жлеза вследствие на Хашимото или Гуша, ама Хашимотото е по-вероятно. Рязко се качват килограми и се чувстваш изморен. За да установиш дали имаш хипофункция изсладвай не само хормона TSH ами и антителата ТАТ и МАТ - това за антителата е много важно, защото може TSH хормона да ти е в норма, но антителата да са високи и от това да пълнееш. Освен това само, ако изследваш антителата ще разбереш дали си добре с щитовидната жлеза и там ли е проблема. Намери си добър ендокринолог. Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394500.0
Успех  Hug

# 29
  • Мнения: 491
Хайде и аз тук със същия проблем.

Слънцето ме взе 48кг. жена. Като почнахме да бебеправим започнах леко да пълнея и за година качих към 10кг. То през тази година и бебето не ставаше. Когато забременях започнах да трупам скорострелно килограми. По 1кг. седмично Shocked. Не съм си променяла драстично режима. До 20тата седмица на бременността бях качила 20кг. Тогава тежко се разболях и се наложи да пия антибиотици. Това явно намали процеса на дебелеене и известно време качвах по-бавно, но до края на бременността все пак качих още 15кг. Влезнах да раждам 95килограмова грамадана и излезнах от родилна зала 90кг. при все, че бебо тежеше почти 4кг. Rolling Eyes. Въобще не ми личеше, че съм родила. Месеците си минаваха, а аз така и не отслабвах. Всъщност в началото свалях и после около 4тия месец след раждането рязко качих. Успокоявах се с факта, че кърмя. Кърмих малко над 18 месеца. После наистина започнах да отслабвам, но радостта не трая дълго. Тъкмо се зарадвам, че килограмите вървят бааавно на долу и те рязко и бързо отново се покачват. Понякога качвам 3-4-5кг. за месец-два Sad.

Чувствам се много подтисната особено през летните месеци. Утре би трябвало да си взема направлението за гинеколог и да тръгвам по доктори. Никак не знам на какво се дължи. Цикълът ми го няма от известно време, но тестовете са отрицателни, а и принципно ми е нередовен. Често правя кисти в яйчниците. Имам си и камъчета в бъбреците. И съм с десетки алергии. Много съм притеснена, а и можете да си представите шока ми когато сантиметъра показа нарастване на корема ми с 6см. за един месец Cry. Искам пак да съм слабичка и да припкам леко, леко.

Общи условия

Активация на акаунт