Отслабване с тиреоидит на Хашимото

  • 49 184
  • 171
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 116
Здравейте,
отскоро съм с тази диагноза...
От около година започнах да пълнея, опитвах различни диети,
свалях килограми, но после ги връщах пак. Междувременно
спрях и да пуша и дебелеенето го отдавах на това, оказа се
друго...
Вече с уточнена причина не мога да се примиря с килограмите.
Въпроса е, как да отслабна ? В момента не мога и да спортувам,
защото съм страшно уморена... Докторката ми каза, че щяло да
премине, и килограмите щели да се нормализират, но не мога да
седя и да чакам, ще ми се да предприема нещо.
Открих ето тази
Скрит текст:
Диета при Хашимото

Закуска: 3 с.л. овесени ядки, 50 грама сирене – заливаш с малко гореща вода и след 5-10 минути ядеш, става като спагети със сирене. Може да ти изглежда странно, но питай го поне веднъж и ще видиш, че е вкусно. Овесените ядки имат за цел да понижат глада за сладко. От сиренето ще пиеш много вода, което е добре, ще се пречистиш. Кафе без захар (ако го пиеш със захар постепенно намали количеството на захарта и накрая не я ползвай).

Обяд (12 часа)
200 грама месо (филе) на скара, фурна или варено (без мазнина) със салата от марули (Шопска), сложи 2 с.л. зехтин.

След обед
или 2 сварени яйца или 50 грама сурови тиквени семки (не са особено вкусни, но са полезни).

Вечеря – като обяда, ако искаш добави чаша червено вино.
диета, но още не съм я пробвала.
Ще се радвам на всякакъв споделен опит!  Hug

# 1
  • Мнения: X
Не знам дали знаеш за тази тема , но мисля, че хората там ще ти бъдат по-полезни.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 11 116
Да знам я, но има доста по-сериозни проблеми, които се
обсъждат там и ми е неудобно да се оплаквам от килограмите си...

# 3
  • Мнения: X
Бъди убедена, че някои от жените там са имали същия проблем или го имат. Не трябва да ти е неудобно, този форум е създаден, за да може всеки да си изказва мнението или да потърси мнение и подкрепа. Желая ти успех!   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 11 116
Благодаря!  Hug

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Бих ти препоръчала http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=783633.0

# 6
  • София
  • Мнения: 10 698
На мен 90 дневната ми се отрази супер добре,сега не мога,че съм кърмачка.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
и аз съм с такъв проблем от 3 год.,много качих,трудно свалям,бързо качвам,отчаяна съм  Cry

# 8
  • Мнения: 20 163
+1
На първа страница в темата има много полезна и изчерпателна информация, може да я погледнеш.

Аз съм с Базед, минах на този режим и свалих всичко което бях качила от болестта и лекарствата, че и малко повече - има няма към 10 кг. Отделно забелязвам и други ползи от режима, изчезнаха ми ставните болки които ме мъчеха от доста време, забравих за колита и тн.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 116
+1

Аз съм с Базед, минах на този режим и свалих всичко което бях качила от болестта и лекарствата, че и малко повече - има няма към 10 кг.

Браво на теб! За колко време ги свали десетте килограма ?

Този режим ми се вижда много труден...

# 10
  • Мнения: 20 163
И аз си мислех като теб, но след като нищо не ми помогна в битката с килограмите, реших, че почвам, пък каквото сабя покаже. Отначало започнах само със спиране на хляба и сладкото и така няколко месеца, не съм се мерила но накрая бях отслабнала с 5 кг, после открих темата за режима, минах изцяло на него и за месец свалих останалите 5. Не ми е било трудно, може би само малко в началото когато спрях тестеното и захарта, но бързо мина. То не са и само килограмите, така се бях подула от болестта, че в момента съм на половината на тогава, макар, че свалените килограми като цифра не са чак толкова много. Допълних в горният си пост още малко хубави неща за мен от режима, отделно вече не изпадам в хипогликемии, абе като нов човек съм.

Последна редакция: ср, 18 юни 2014, 12:23 от Lemy

# 11
  • София
  • Мнения: 11 116
Ще трябва да се мобилизирам явно!  Thinking

# 12
  • Мнения: 17
Според мен е най-добре да посетиш диетолог. Аз също имах проблеми с килограмите, преди 3-4 години бях 60 кг, за 1-2 години качих около 20 отгоре, които не можех да сваля. Миналата година забременях, бях 86 кг тогава, когато влязох да раждам вече бях 120... Преди месец и половина отидох на диетолог, който ми изготви индивидулна диета, съобразена с това, че съм кърмачка, нали все пак е доктор, и за този кратък период съм 13 кг по-малко, като смея да кажа, че кърмата ми в никакъв случай не е намаляла. Та моят съвет е- отдели време и отиди при специалист. Успех Simple Smile

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
За мен плюсът от ВМ-НВХ е не само свалянето на килограми, а и положителният ефект върху здравето като цяло, така че си струва човек да го направи, с важната подробност, че това не е диета, а по-скоро режим на хранене за постоянно.

# 14
  • Мнения: 20 163
Ами попрочети инфо, разгледай темите за диетите, пробвай и то ще си покаже. Чела съм, че има много хора доволни от 90-дневната, за съжаление при мен нямаше никакъв ефект.

За мен плюсът от ВМ-НВХ е не само свалянето на килограми, а и положителният ефект върху здравето като цяло, така че си струва човек да го направи, с важната подробност, че това не е диета, а по-скоро режим на хранене за постоянно.
+1

Общи условия

Активация на акаунт