Моля ви дайте ми съвет и на мен,имам нужда от подкрепа

  • 2 631
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мили момичета знам,че за вас не е много приятно че съм нерегистрирана,но просто това за мен е много личен проблем и не искам да се знае кой пише реално.Но въпреки това ви моля за някакъв съвет,та то и аз не знам какво точно очаквам,че ще ми кажете,но все пак...
  Става въпрос за това,че имам връзка от 3 години със един човек,живеем заедно,всичко е нормално и в границите си,но усещам,че той вече не ме обича,или не както в началото.Първите няколко месеца бяха приказка,но сега последните не се търпи направо,все ми вика,все съм виновна аз за нещо,говориме казва,че не е правилно и че наистина трябва да се контролира,но пак го прави,лошото е,че го прави пред приятелите ни,пред хората с които излизаме.Ето днес пак го направи и сега съм сърдита,като преди това му казах,че не би трябвало да ми вика пред тях(и в случая не бях виновна,той просто избухна ей така),не чакам извинение,защото и никога до сега не съм го получавала от него,ако е той виновен понякога се сърдя и със седмици и той не обръща внимание на това,започваме да си говориме по малко и така докато не се пооправят нещата и до следващия път.Вече си мисля,че само докато съм му сърдита сме в добри отношения.От около 6 месеца насам не знам какво е смях,не знам какво е "обичам те",не знам какво е да ме целуне просто ей така,а сме млади и сме го говорили много пъти.Примерно аз искам преди да отиде сутрин на работа да ме целуне аз да му пожелая лека работа,вечер да ме целуне за лека нощ,от време на време да ми казва че ме обича,говорим го това за момента го осъзнава и до там,на следващия ден пак нищо.Примерно виждаме влюбена двойка на улицата,радваме им се,имаме приятели влюбени и на тях им се радва,но с мен не се държи така,а в началото беше толкова красиво.Та питам аз толкова ли е трудно след като го осъзнаваш да се държиш нормално,влюбено(като казваш че си),та нали ние жените обичаме да ни повдигат самочувствието като ни казват и показват помъничко че ни желаят.И всичко това сме го говорили,абсолютно всичко,но няма промяна,оправдания си намира с работата,че му е тежко в момента,дори и тази вечер за това бил избухнал,защото и на него му тежало.
  Аз от скоро съм без работа и за сега не мога да си намеря,извън бг сме и в една държава където кризата бушува със всичка сила в момента и това ми е най-голямото притеснение,че ако реша да го напусна няма къде да ида,трябва да се върна в бг при родителите ми,но не мога,те са радведени и всеки вече е поел по своя път,а и аз нямам никакво образование(едно време бях луда глава и не ми се учеше),та ще трябва да работя като сервитьорка там,а не се печели нищо от това.А тук да остана,та аз не познавам никoй,всичките с които съм се запознала са негови приятели и не съм чак толкова близка с тях,че да им поискам някаква помощ примерно.
  Не знам дори с какво можете да ми помогнете,но все пак си излях душата и малко или много ми олеква така,дано само на вас да не досаждам.Много ми се иска да съм абсолютно сигорна,че ме обича,като говориме за всичко това казва,че е така,че не би трябвало да се съмнявам в това,но въпреки това не разбирам.Той е с више музикално,майка му е дизайнер в бг,баща му шеф на енергото,моите родители са бедни,аз съм без диплома и занаят(неговите родители до сега нищо не са казали за това,държат се добре с мен и се уважаваме доста,но не сме се виждали все още де),и казвам всичко това защото един ден повреме на караница каза,че трябвало да поумнея,ама как става това(чета книги,ровя се в нета за новини,интересувам се за разни неща и си гледма сайтове със специална тематика което ме интересува,научих тукашния език,сега искам и английски да уча,заела сам се със сайтове сама,от както съм с него се научих да готя),не съм някоя хаймана,чисто и просто искам само да се обичаме.
  Стана доста дълго,но да придобиете представа за него малко или много трябваше да опиша няколко ситуации.Моля ви кажете ми как да изляза от тая дупка.Преди него не търпях такова отношение към мен,на никого не съм позволявала да се държи така с мен,но може би от страх,че няма къде да отида,от това,че нямам истински приятели вече,и аз не знам oт какво,но все още съм тук и търпя.какво да направя?Благодаря на всички ви че ме изчетохте.

# 1
  • Мнения: 483
Не, не си глупава Heart Eyes
Твоят "пич", явно се опитва да те сложи под чехълът. Ако само първите няколко месеца се е държал супер,мога чистосърдечно да кажа, че не е бил истински влюбен.
Мисля, че те бачка на общо основание newsm78
Не мисля, че трябва да очакваш нещо сериозно от него. Скоро четох един малко по мъжки форум...
Там се чудеха как може жените да са толкова тъпи, че да се връзват всеки път на една и съща стръв.
Ако само първите няколко месеца е бил толкова готин, как беше през последните 2 г и половина?

# 2
  • Мнения: 601
научила си местния език, запиши се на един курс, може да е по-лек но проучи възможностите за работа и после си тарси работа.
не  слагай свичките си очаквания и планове за зивота си с него.тежи му че разчиташ само на него и си се залепила за него. започни да водиш собствен живот.

# 3
През последните 2 години и половина го карахме нормално,с много разговори и с много обещания.Виковете и караниците пред приятелите му са от няколко месеца насам.И да,мога да го оправдая с работата му,с това,че загуби много пари в тези последни месеци,но на мен ли трябва да си го изкарва.
  И друго,като говориме понякога с по засилено жестикулиране,на няколко пъти ми е подмятал,че като не съм съгласна с неговия начин на живот и като сам искала да го променям да съм си намерила някой друг тогава,защото той нямало да се промени,а в същото време иска аз да съм по-умна,тоест аз да се променя.И естественно аз не се изнасях,защото няма къде да отида,нямам и пари в момента.Готя в къщи,чистя,поддържам го чист,пера и му гладя,изпълнявам си доста добре и в леглото задълженията(така да го наречем,иначе там сме като едно цяло и определено все още имаме доста желание един към друг),винаги го защитавам,държа се добре с него,мила сам и никога не съм му викала аз,абе не му създавам никакви проблеми,и си мисля дали не му е по-приятно на него така,аз да съм си в къщи,да се прибира на чисто и винаги да има н амасата ядене прясно приготвено.И за работа не иска да ми помогне,едно св искам да ми направи като хората,за да ходя и да си подавам на сам натам документите за работа,но той казва,че тъй като аз нищо не правя по въпроса и той нямало да ми помогне,а в същото време казва,че само на него сам разчитала,и че той в началото като бил дошъл тук е обикалял по 30 километра на ден да си търси работа и аз съм трябвало да правя така,ама защо,след като той е страдал(и аз го разбирам това),трябва ли да страдам и аз.Ей такива неща дребни,но ме дразнят.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Постави се в обратната ситуация, на негово място. Не мисля, че ще останеш все така мила и разбираща. Изнервени сте от проблемите и това се отразява на отношенията ви. Намери начин да бъдеш по активна и енергична. Много дразни, когато се претрепваш от работа и мисли как да наредиш нещата, а човека до теб нехае. Дребни са ви грижите, не се измъчвай, а опитай промяна.

# 5
  • Мнения: 84
Не ми е приятно да го кажа, но аз си мисля че вие просто не сте един за друг.

# 6
  • Мнения: 16
Здравей и от мен .Много съжалявам че са се развили така нещата между вас,но не унивай -млада си ,нямате брак ,нямате деца,нищо което да ви свързва.Ако питаш мен-БЯГАЙ докато е време.Знам че те е страх от живота в БГ но не е толкова страшно особенно като си сама,без дете.Веднъж започнал ли е така,така и ще я кара.Ще се установиш в БГ ,ще започнеш работа_ЖИВОТА Е ПРЕД ТЕБ и може би тук те чака някой по добър.Успех ти желая и непропилявай живота си -действай смело

# 7
  Да знам,4е като се държи така с мен трябва да го напусна,така и съм правила преди,дори и без да се замисля,но ве4е годинките напредват и имам нуйда ве4е от някой на който да раз4итам,не само финансово(макар,4е това е от няколко месеца),просто искам да се опитам последно да преглатна вси4ко и ако може да си изясним вси4ко какво ни дразни и да запо4нем на4исто.
  От вас мога да полу4а то4но този съвет бягай,но ми се искаше и някой да ми каже как да подходя кам него в такав момент,да продължавам ли да се сърдя,какво д аправя,какво да не правя,кое се приема от мъжете за нормално поведение женско в такива ситуации.Да знам,аз си го познава най добре,но въпреки това.
  Северина,нокога не съм нехаела,дори напротив каквото зависи от мен го правя,ако е по силите ми,дори на няколко пъти когато съм искала да му помогна макар и със савет,пак ми е викал да не му се меся,4е не ми било работа това на мен,а ина4е ми разказа и виждам пред о4ите си как всякаш тарси една добра дума да 4уе,успокоение,правя го и той пак не е доволен.Дали пък не съм прекалено добра с него?
 Опитвам се да водя собствен живот,но той ми се бърка малко или много,пак раз4итам на него,ако трябва да ходя да си търся работа,той трябва да ми даде пари за транспорт,пари за кафе ако ще излизам с приятелки,ако искам някаде да отида винаги си прави планове как да ме закара до там или поне негов приятел ангажира ако не може той,това пак е баркане в моя ли4ен живот,може би защото именно,4е нямам,или най малкото той не се замисля да ме остави примерно сама да си намеря пътя.Не съм аз тази която постоянно изисква,а той се предлага да помага,пари също избягвам да му искам,той преценя дали да ми остави,аз и затова май и не излизам с приятели,защото ме е страх да му посиакм пари,именно,за да не си помисли,4е само пари са ми в главата или,4е съм с него за това.Имаше един слу4ай в който аз разговарях с роднини и съответно ме питаха за работа,дали няма да запо4вам и приятеля ми каза,4е след като той не ме притеснява и не ми досажда да си търся работа,зна4и може и да си постоя в къ6ти докато си намеря подходящо нещо.
  Знам,4е са ни дребни проблемите,аз не искам заради тях да го напускам,но понякога се питам мога ли да продължавам да го тарпя такъв и занапред,и в такива моменти се затварям в банята и си пла4а от безсилие.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 433
според мен се държи така защото си зависима от него
ако имаше работа и по всяко време можеше да му кажеш Бай-бай, едва ли щеше да се държи така
май това им е психологията-докато не е вързан ов кърпа, се свалят звезди от небето, като се върже-държание като към слугиня Rolling Eyes
извинявай, че го казвам, но на такова ми прилича-да си му подръка, да си му чистиш, готвиш, переш, да си супер в леглото и той пак да е недоволине и да ти вика-точно като на прислужник #Crazy

# 9
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Мила, потърси си някаква работа, макар и почасова. Ако знаеш исп. на средно ниво и имаш желание, защо не потърсиш и ката интерна. Така поне за малко ще се отделиш от него и може да погледнеш на нещата отвън. Ако живееш в туристически ройон сега му е времето за търсене. Знам, че тук много трудно се намира в момента, но според мен трябва да си по-самостоятелна. Тогава ще имаш смелостта да вземеш решение сама.

# 10
  • Мнения: 370
според мен се държи така защото си зависима от него
и аз смятам така.и май се е взел много на сериозно. Rolling Eyesмного е грозно от негова страна да злоупотребява така с теб и особено след като сте в чужда страна и знае ,че може да те притиска по този начин. не е редно.моя съвет е да си намериш работа и да се съвземеш.да придобиеш съмоцествие  и да не си му в кърпа вързана.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 027
   Според мен ти имаш по-ниско самочувствие отколкото трябва и той го усеща и си позволява такова държание. От друга страна той има по-голямо самочувствие поради семейството и работата си и се е самозабравил. Всички съвети, които са ти дали до тук момичетата са много полезни и са посоки за теб,  които би трябвало да направиш за себе си, за да може за в бъдеще да не си поставена никога повече в такава ситуация. Това, с което аз искам да ти помогна е да ти обърна внимание върху две не много приятни неща: 1.Че трябва да приемеш че човек винаги е сам и да живееш така, че да не позволяваш да зависиш от някой друг (случват се всякакви неща в живота - и при идеален съпруг може да се случи нещо с него и да се наложи ти да издържаш семейството си сама, недай боже) и 2. Дори сега да се оправят нещата между вас, дори да се стресне, че ще те загуби и да промени поведението си, за съжаление след време отново това ще бъде отношението му към теб, особено ако сключите брак - искаш ли цял живот да живееш така? Така че и да не хукнеш още утре работи за себе си и се замисли че не това е твоят човек за цял живот. Независимо къде и кога ще има човек за когото ще си равноправна и най- истинската, и всичко на света; и ти ще си най - щастлива и пълноценна,оглеждайки се в неговите очи. Hug

# 12
  • Мнения: 2 603
Намери си временна работа, запиши се на курс или в университет. Там ще си намериш приятели. Не разчитай на него да ти пише CV, направи го сама, не разчитай той да те кара насам натам, ползвай градски транспорт. Да, ще трябва да разчиташ той да ти помогне с пари в началото, но при положение, че живеете толкова време заедно и сте делили толкова много неща, това не би трябвало да е проблем, нито за теб, нито за него, ако имате истинска връзка. Иначе, ще се въртиш в омагьосан кръг, той не ми пише СV, аз нямам пари. И без пари ти пак се поставяш в зависимост. Чистенето и готвенето е супер, обаче не можеш да живееш само, за да чистиш и готвиш (освен, ако не го искаш, а не ми се стори така). Бъди по-независима. Успех!

# 13
  • Мнения: 7
Намери си временна работа, запиши се на курс или в университет. Там ще си намериш приятели. Не разчитай на него да ти пише CV, направи го сама, не разчитай той да те кара насам натам, ползвай градски транспорт. Да, ще трябва да разчиташ той да ти помогне с пари в началото, но при положение, че живеете толкова време заедно и сте делили толкова много неща, това не би трябвало да е проблем, нито за теб, нито за него, ако имате истинска връзка. Иначе, ще се въртиш в омагьосан кръг, той не ми пише СV, аз нямам пари. И без пари ти пак се поставяш в зависимост. Чистенето и готвенето е супер, обаче не можеш да живееш само, за да чистиш и готвиш (освен, ако не го искаш, а не ми се стори така). Бъди по-независима. Успех!

 Точно така! Той трябва на първо място да те уважава!!!! Какво като те обича (уж),като не те уважава,въобще не ти трябва такъв. Разбирам,че ти е по-трудно,защото си зависима така,но бъди силна и го накарай да те уважава. Въпреки че имай напредвид,че щом се държи сега така,може би не е стока и не е човека за теб. Дори моментно да постигнеш уважението му,ако утре се разболееш или недай Боже нещо се случи и пак станеш зависима? Дай му ЯСНО да разбере,че не разполага с теб. Какво като е по-образован,има хора без образование ,които са много по-интелигентни и от академиците и много по-възпитани и културни. На него му липсва възпитание да се държи така с теб пред хората!!! Ако все пак се разбираш повече с някой от неговите приятели,опитай се да поговориш с тях,поне с някоя жена за подкрепа. Много е трудно сама в чужда страна,но ако не престане - БЯГАЙ! един ден ще искаш и деца да имате,така ли ще те унижава пред тях? Следващият път ,в който си позволи пред приятели такова нещо,просто се наведи над ухото му и му прошепни тихо : "ако още един път ме унижиш така,ще ти забия тази чиния с храна в лицето!" Да видим дали няма да замълчи. А ако наистина стане по-арогантен - майната му!!!  Такъв човек не може да те обича и да се държи с теб като със слугиня и да те унижава.  А и помисли- явно той не е достатъчно сигурен в себе си,защото само един комплексар би си го изкарвал на жената до себе си. Уравновесените и уважаващи себе си хора искат до себе си равностойни партньори. А не изтривалки. Такива търсят само тези с ниска самооценка,за да се докажат!!!

# 14
  • Мнения: 5 710
Ами аз за себе си мога да кажа - вниманието на мъжа ми е много важно да мен.
В началото си помислих, че те игнорира, защото си без работа, но аз също бях без работа 2г. и това не е било повод да не бъда целувана, прегръщана, напротив. Мъжът ми ми се обаждаше от работа, за да ме събуди всяка сутрин ... После си помислих, че си обсебваща,  може би трябва да спреш да мислиш за това и да се фокусираш в/у конкретни задачи - намиране на работа, учене ... но и това не е нещо, което би ми запълнило липсата на внимание от мъжа ми, но би ме разсеяло, а и е полезно за бъдещето. Не знам дали бих говорила с него, по-скоро  бих се отдалечила и отчуждила от него. Не бих 'просила' внимание, нежност, подкрепа.
Мисля, че един мъж, ако те обича истински, той те познава и  се радва да прави за теб това, от което имаш нужда ...
И последно мисля, че трудните моменти ( криза, безработица) сближават двойката, не ги разделят.. Нали затова сме заедно. Баба ми казваше, да си търся мъж за делниците, а не за празниците.
Изчакай, може да е временно, но и си отваряй очите, може това да не е 'твоят' човек просто.

Общи условия

Активация на акаунт