Киста на опашката

  • 21 681
  • 18
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Прочетох и тук по форумите за хора, сблъскали се с този проблем, но аз искам да ви попитам следното: Цепиха ми такава киста преди няколко дни. Беше ми за първи път и наистина чувството беше ужасно - особено като се има предвид, че ми сложиха някаква упойка, която изобщо не хвана  Cry  Казаха ми, че като мине месец е добре да се изреже, защото пак щяла да се появи. От прочетеното тук стигнах до извода, че и изчистването  не е гаранция, че няма да се появи за 2 или дори трети път. Една позната ми даде съвет след като заздравее раната през известно време да я натърквам със син кристал (каза че се купувал от агроаптеките) Тя правела така вече около 20 год. и не била имала проблеми. А преди това била цепена 2 пъти! Някой от Вас дали е чувал за подобно нещо. Или за нещо друго, което може да се опита.

# 1
  • Мнения: 730
Препоръчителна е консултация  с хомеопат.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 657
Ох, да не те отчайвам, но съм оперирана 3 пъти със спинална упойка.Моята киста се появи вследствие удар.От последната операция са минали повече от 10 години и пак ме боли, особено като се развали времето.Ако отида на лекар, сигурно пак ще ми предложат операция.Затова не отивам Embarassed

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 214
И аз прочетох доста такива неща - за трудно зарастване и за повторна поява на кистата след операция  Sad

# 4
  • Мнения: 3
Малко хора в страната правят такива операции успешно, бих препоръчал на всички, които имат подобни проблеми свързани с кисти, фистули, всичко по анусната област, Д-р Юлиян Рабчев, Хирург в Авис Медика Плевен, преглежда също и  в Бяла черква събота и неделя.Изключителен специалист в тази област. Скоро ми предстои операция при него, а и много мои познати след ходене по мъките, остават доволни от него.

# 5
  • Мнения: 3 929
Мисля, че дори да се оперира, не е гаранция, че ще изчезне. По принцип се появява периодично и в такива случаи може да се слага просто лепенка, намазана с Йодасепт.

# 6
  • Мнения: 1 085
Тези кисти рецидивират, защото обикновено са повече от една и често са много миниатюрни - няколко милиметра, за да ги забележи хирургът по време на операция и да ги изреже. Така или иначе, ако киста се възпали веднъж, започва да създава проблеми през няколко месеца и е по - добре да се оперира. Операцията е лека и почти безболезнена, за разлика от цепването.

...може да се слага просто лепенка, намазана с Йодасепт.

Ако кистата е разположена по - дълбоко не става само с лепенка, ножа трябва да играе.

# 7
  • Мнения: 3
Запомнете следното име     Доктор Юлиян Рабчев, Бяла Черква, Павликенско- събота и неделя, а  през седмицата в Плевен  инфо тук     http://www.avismedica.com/contacts.html      Консултация, 15-20 минути операцийка, по уникален метод, няма големи упойки, няма болка и кръв..... Вчера ме оперира, днес се чувсвам перфектно, съвсем леки болчици докато зарасне и това е, забравяте, не се доверявайте на измислени хирурзи с много приказки, обещания......Това е човека, не чакайте, а по-рано действайте!!!

# 8
  • Мнения: 3
Ако някой иска тел да ми пише на мейла, ще му го дам за насрочване на преглед.

# 9
  • Мнения: 4
Здравейте, преди три дни ми цепиха киста на опашната кост. Сега ходя да ми сменят превръзката и дренажа. Сменянето на дренажа и почистването с йод, страшно много ме боли. Сега ми сложиха гумен дренаж, който бил изрязана част от тяхна ръкавица и нямало да позволи на раната да зарасне, и за да може, каквото е останало да изтече. Казаха ми, че след месец трябва пак да се оперирам, за да я изрежат и да нямам повече проблеми. Искам да попитам дали е болезнена втората операция, как протича възстановяването, може ли да се избегне?
Ще бъда много благодарен, ако някои ми отговори.  Sad

# 10
  • Мнения: 468
Препоръчителна е консултация  с хомеопат.  Simple Smile

Определено! Хомеоаптията предлага алтернатива.

# 11
  • Мнения: 1 085
Здравейте, преди три дни ми цепиха киста на опашната кост. Сега ходя да ми сменят превръзката и дренажа. Сменянето на дренажа и почистването с йод, страшно много ме боли. Сега ми сложиха гумен дренаж, който бил изрязана част от тяхна ръкавица и нямало да позволи на раната да зарасне, и за да може, каквото е останало да изтече. Казаха ми, че след месец трябва пак да се оперирам, за да я изрежат и да нямам повече проблеми. Искам да попитам дали е болезнена втората операция, как протича възстановяването, може ли да се избегне?
Ще бъда много благодарен, ако някои ми отговори.  Sad

И мен ме мъчеха същите страхове  Laughing
Не бой се, операцията е лека и безболезнена. Прави се с епидурална анестизия и нищо не се усеща. След излизане от упойката има леко смъдене и придърпване, но в сравнение с болката от цепването и смяната на дрена и превръзките е като детска игра.

# 12
  • Мнения: 4
леле, благодаря за информацията, ако наистина е така, ще си отдъхна, защото много се бях притеснил  Cry
Днес ми махнаха гумения дренаж ( почти нищо не усетих, освен при почистването с йод). Доктора ми каза, че раната е останала отворена горе долу с големината на лешник и трябва да си правя компреси със смрадлика. Обясни ми обаче, че задължително трябва да се направи втора операция, при която да се изреже кистата, но дори и това не било гаранция, че няма да се появи отново...така ли е?
Някакви съвети за предпазване от следваща поява?  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 085
Прочети назад в темата, писала съм какво всъщност представлява рецидивът.
Принципно такива неща се получават при стрес, източник на напрежение в семейството и прочие. Гледай по - ведро на живота и да елиминираш дразнителите, а ако не можеш да ги отстраниш, промени нагласата си към тях.
Весели празници и успешна операция  Peace

# 14
  • Мнения: 4
Благодаря за помощта. Наистина бях подложен на голям стрес наскоро. Ще се опитам да го приемам по-спокоино.
Весело изкарване на празниците и на теб  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт