По света и у нас, пътешествайте с нас- 15та тема

  • 19 042
  • 437
  •   1
Отговори
# 15
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
№ 1 Руините на хълма Палатин, един от 7-те хълма на които е построен Рим.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 311
№ 1 Руините на хълма Палатин, един от 7-те хълма на които е построен Рим.
Ами не точно,ама ....  Mr. Green
Това е Храмът на Венера и Рома !

# 17
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
№ 4 Кулата Байтерек в Астана, Казахстан

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 10:46 от irenaani

# 18
  • Мнения: 1 558
2 - християнската цьрква в Станли, Фолклендски острови, за 4 ще замьлча, че е пускана

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 22:13 от Dobitu

# 19
  • София
  • Мнения: 406
4 в Европа ли е?

Не е по темата,но Честит рожден ден на Elix.Да си жива и здрава,много весела и щастлива.  bouquet

# 20
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
2 - християнската цьрква в Станли, Фолклендски острови
Peace
Порт Стенли е единственият град и административен център на Фолклендските острови и най-южният административен град в света.През XX век островите са обект на вековен спор между Аржентина и Великобритания, който довежда до военен конфликт между двете държави през 1982 г. Войната е спечелена от Великобритания и островите остават нейно отвъдморско владение, но Аржентина официално не се отказва от претенциите си. Катедралата "Крайстчърч" в Порт Стенли е най-южната катедрала в света и най-красива сграда на островите. Построена е през 1892 година от естествено оцветени камъни, червени тухли и желязо. Интериорът на църквата носи редица напомняния под формата на плакати и знамена за събитията от 1982 година.
Азия. Намира се в столица и е символ на града.
Вече не помня кое е пускано и кое не.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 10:04 от irenaani

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 097
4 - Кулата Байтерек в столицата Астана, Казахстан.
Elix, честит рожден ден!   bouquet

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 09:56 от mar4ela5

# 22
  • Мнения: 3 695
Elix честито и от мен, много здраве и интересни пътешествия ти пожелавам  Hug

# 23
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
4 - Кулата Байтерек в столицата Астана, Казахстан.
Това е символът на Астана - Кулата Байтерек. Байтерек на казхски – топола. Кулата е висока 105 метра, 1000 тона метал, стъкло и бетон, сферата на върха е с диаметър 22 м. И тежи 300 тона от специално стъкло което си сменя цвета в зависимост от осветлението.
Съвместява аквариум, ресторант, обзорна площадка и художествена галерия.
Честит рожден ден и от мен. Много здраве, щастие и късмет.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 097
N 5


Редакция: Доби, извинявам се, че те изпреварих.  Embarassed

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 10:35 от mar4ela5

# 25
  • Мнения: 1 558
№ 6



Elix, честит рожден ден! С пожелание за реални пътешествия!

5 - Северна Корея, изоставен хотел

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 097
5 - Северна Корея, изоставен хотел
Peace
Хотел Ryugyong в Северна Корея бе определен за най-ужасната сграда в историята на човечеството, съобщава Esquier, цитиран от sgrada.com. Небостъргачът, който по големина заема 22-ро място, стои празен от години и вероятно така ще остане и за в бъдеще. Сградата разполага със 105 етажа и общо 3 хил. стаи. Със своите поставени под ъгъл крила, визуално тя напомня на стъпаловидна пирамида.
Освен че Ryugyong е най-грозната сграда, тя е и най-зле построената. Стартът на строителството е през 1987 г., а през 1992 г. то спира – вероятно окончателно. Сред причините се посочва факта, че правителството не може да отделя повече пари за проекта.

# 27
  • Мнения: 485
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Еликс. Пожелавам ти здраве, щастие и свободно време за много пътешествия.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 114
Много ви благодаря, момичета! Много хубава изненада Hug

bmanolova, как ме надуши  Laughing Hug

Добиту, тази статуя на Исус я мернах някъде, докато търсех онази в Ангола  Thinking, пак ще го проверя, но имам малко време...

# 29
  • Мнения: 1 558
№ 7 - The Pearl, Рейкявик, Исландия

Perlan е уникална сграда,  25,7 метра (84,3 фута)висока, разположена на Oskjuhlid хълм, където е имало топла вода. Огромните цилиндрични резервоари, част от сградата са задържали естествено топлата вода, използвана за отопление на града. През 1991 г. танковете са обновени и на върха е монтиран полусферичен купол.
Партерният етаж е обособен като изложбено пространство, известно като Зимна градина. Служи за сцена на концерти, представяне на експозиции и пазари.
На нивото на четвърти етаж се намира открита площадка за наблюдение, където са монтирани панорамни телескопи. На най-висото ниво – под купола е открит ресторант и бар.
Целият комплекс привлича средно 20000 посетители всяка година.
Един от водните резервоари на Perlan е разчистен и обособен за нуждите на Saga Museum. Там са пресъздадени ключови моменти от исландската история, моменти, които определят съдбата на народа. Благодарение на експозицията от восъчни фигури, посетителите се пренасят в епохата на викингите и се срещат с известни личности и важни събития от историята.



Добиту, тази статуя на Исус я мернах някъде, докато търсех онази в Ангола  Thinking, пак ще го проверя, но имам малко време...

Ти ще я надушиш, знам си аз  Laughing

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 21:03 от Dobitu

Общи условия

Активация на акаунт