Искам мнение-Ще отварям магазин за дрехи втора употреба?

  • 62 629
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Важно е и на какво място се намира магазина.
Останалото момичетата са го написали.

# 16
  • Мнения: 686
 В нашия град има доста такива магазинчета,но има една верига,която продава дрехите така:
 Понеделник-9лв.
 Вторник-8лв.
 Сряда-7лв.
 Четвъртък-6лв.
 Петък-5лв.
 Събота-3лв.

# 17
  • Мнения: 161
В нашия град има доста такива магазинчета,но има една верига,която продава дрехите така:
 Понеделник-9лв.
 Вторник-8лв.
 Сряда-7лв.
 Четвъртък-6лв.
 Петък-5лв.
 Събота-3лв.

Неделя - 0 лв.   Joy

# 18
  • Мнения: 4 111
В нашия град има доста такива магазинчета,но има една верига,която продава дрехите така:
 Понеделник-9лв.
 Вторник-8лв.
 Сряда-7лв.
 Четвъртък-6лв.
 Петък-5лв.
 Събота-3лв.

Това е при положение, че се зарежда с хубави дрехи всеки понеделник и в събота са останали само боклуците.

# 19
Благодаря ви момичета.Идеята ми е да е нещо ново,но продължавам да мисля.Нека се включат и други.

# 20
  • Мнения: 593
За какво ти е да продаваш парцали, толкова ли вървят?  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 131
В нашия квартал има едно малко магазинче, в което винаги влизам с кеф, макар и не винаги да си купувам нещо. Дрехите са на манекени и закачалки, както и на рафтове. Няма разни кошове, в които всеки да рови.
Зареждат страхотни неща - супер модерни, няма парцали, няма гащи и сутиени Sick и т.н. Вярно, цените им не са на килограм, тоест сравнително по-високи са /в сравнение с останалите подобни магазини/. Ето онзи ден пробвах страхотно джинсово късо вталено сако за 15 лева.

# 22
  • Мнения: 46 520
Тия магазини вече не си ли изпяха песента?   newsm78 
По магазините в Пловдив,можеш да си намериш блузки по 5-6 лв ,нови,панталони по 10-15 лв...
Търсят ли се още втората употреба?

Ако си стандартен размер - да, но ако си по-дебеличък, ще намериш само дрехи като за баба ми, или ще трябва да обикаляш с месеци и да купуваш на цени, все едно са златни. Факт е, че в тези магазини има огромно разнообразие от големите размери, при това от качествена материя и подходяща кройка, именно затова - търсене има  Peace

Мерилин, успех!  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 382
Мерилин, ще ти предложа на първо време да започнеш работа в такъв магазин. Освен складове, от които да зареждаш по време на работата ще научиш много други хитринки - отношение към клиента, наблюдение над клиента/защото доста хора се пробват да крадат стоки/, да видиш какво и как се търси, как върви харченето на оборота - наем, заплати, др. разноски. Поработи  поне 3 месеца и след това реши дали ще отвориш магазин.
А ако отвориш - съветвам те да го направиш както те е посъветвала г-жа Шуши. Постепенно ще дойдат и редовните клиентки и ще се завърти  оборота.

Много добра идея!Ще натрупаш много важен опит.Колкото и елементарно да изглежда всяка област си има тънкости.Успех!

# 24
  • Мнения: 188
Явно си има хора за всичко, щом още се харчат дрехи втора употреба, веднъж само съм влизала и миришеше ужасно, не бих си купила, предпочитам да си ходя с по стари и демоде отколкото с такива дрехи.И все пак успех !

# 25
  • Мнения: 1 878
Mога да ти дам една наистина добра идея и ако я пуснеш в Продавалника , ще имаш доста клиенти!

Срещу комисион продавай дрехи на други хора! Малко смотано го обясних ooooh!

Имам много дрехи,които са супер запазени, носени са по няколко пъти и така съм ги оставила в гардероба. Опитах се да продам някои неща в Продавалника, пове4ето успешно, но има други,които просто на снимка не изглеждат така, както в действителност. А самото пускане в Продавалника е ужасно трудоемко, сървърът е супер бавен, после да отговаряш, да ходиш до пощата, да си 4акаш парите... а бе ужас.

Мислила съм си,колко по-удобно ще е да има магазин, където да отида и да се договоря за някаква цена, пък продава4ът или да си сложи цена отгоре или да си взима някакъв комисион! Това би било супер и съм сигурна , 4е доста хора ще искат да продадат така нещата си!!!

Успех ти пожелавам!

# 26
  • София
  • Мнения: 16 042
Имаше ги тези магазини при комунизма - Оказионни се казваха.  Продаваха там дрехи, разни други работи. Цените - бяха по договорка, парите се получаваха след продажбата. Бяха малки, претрупани с разни лъскави/корекомски неща/ и много се трупаха хората там. А какъв зор беше да се уредиш продавачка...

# 27
  • Мнения: 157
Аз искам нещо по различно ,но не мога да реша кое ще е по добре.Дайте съвет и идея какво да е то?Да ги пера,гладя и слагам определени цени или на кг?А ако сте виждали,чули или знаете нещо по различно от това ми пишете.За сега само това ме спира.Предложете ми нещо по различно.

Освен да ги подаряваш... Sunglasses
Аз имам такъв магазин.
Голяма "зарибявка" е. Вече обмислям купуването на нов гардероб, щото старите отесняха, а  всичко, което е моя номер и ми хареса, веднага си го оставям за мен.


Сега по-сериозно.
Като начало се запознай с Наредбата за дрехи втора употреба, дейността подлежи на контрол от РИОКОЗ.
Помисли за склад. Това е бизнес, който не може без допълнително помещение - сортировъчна, склад, гладачна /евенуално/.
Ако ще гладиш дрехите ще ти трябва и гладачка, освен ако не си многоръкия Шива.
Предполагам, че имаш фирма.
Там нещата са ясни - касов апарат, пожарна, инспекция по труда, РИОКОЗ, договор със служба трудова медицина........ къде е знакът безкрайност?

Имай предвид, че хубавите дрехи втора употреба са на "хубави" цени. Помисли кои и какви ще бъдат клиентите ти.
Ценовата политика "понеделник - 8 лв. ..... събота 3 лв." специално при мен би довела до фалит. Та аз купувам дрехите на едро на по-висока цена! Но познавам квартала и клиентите си и там хората не са голи, а търсят нещо "по-така".
Когато си отговориш на въпроса какви са моите клиенти, ще ти стане и ясно как точно да продаваш дрехите и от кое качество дрехи да купуваш.
Съвет /безплатен/ от мен - не наемай гараж или малко схлупено помещение.
Успех!

# 28
# 29
  • Мнения: 130
Mога да ти дам една наистина добра идея и ако я пуснеш в Продавалника , ще имаш доста клиенти!

Срещу комисион продавай дрехи на други хора! Малко смотано го обясних ooooh!

Имам много дрехи,които са супер запазени, носени са по няколко пъти и така съм ги оставила в гардероба. Опитах се да продам някои неща в Продавалника, пове4ето успешно, но има други,които просто на снимка не изглеждат така, както в действителност. А самото пускане в Продавалника е ужасно трудоемко, сървърът е супер бавен, после да отговаряш, да ходиш до пощата, да си 4акаш парите... а бе ужас.

Мислила съм си,колко по-удобно ще е да има магазин, където да отида и да се договоря за някаква цена, пък продава4ът или да си сложи цена отгоре или да си взима някакъв комисион! Това би било супер и съм сигурна , 4е доста хора ще искат да продадат така нещата си!!!

Успех ти пожелавам!

С пет ръце съм за!!! Отдавна съм си мислила колко би било хубаво да има такъв магазин. Аз лично бих се възползвала, имам много направо нови дрехи на добри световни марки, които не нося, но ми е жал да изхвърля и с удоволствие бих ги дала на някакви ниски цени. Много ми харасева тази идея!

Общи условия

Активация на акаунт