Да изкажа недоволството си от Inglesina Trip

  • 5 285
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
За такива стъпала преди асансьора,пред магазин и др. подобни,си хващам количката с детето на хълбок и си ги качвам.Колкото и тежко да звучи така като го описвам,на практика не е.
И щом детето ти спи само в количката през деня,независимо дали вкъщи или навън,трябва да си го връзваш,поне с тези през кръста и чатала.И аз така един път не вързах дъщеря си на около 8 мес. в количката,защото спеше вкъщи и аз бях в съседната стая и като резултат чух само тупването на пода и рева след това.Имай си едно наум.

# 16
  • Мнения: 12
Някой по -горе написа : "Ами когато имаш нещо трябва да го цениш, а не да се гавриш с него! "

Точно така ! И тялото  мисля, че е в тази категория, особено че то ми е за цял живот, а количката максимум за 4 г., ... а и не е доказано съществуването на дух извън материята, така че предпочитам да си пазя кръста , а производителите да са помислили и за това удобство -качването било и на няколко стъпала. Колкото да гюруците има и летни модели, при който е невъзможно детето да излезе от там. Поздрави и със здраве  Simple Smile

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 10:04 от Mnemosina

# 17
  • Мнения: 1 341
Mnemosina, израза който си цитирала е мой. Simple Smile
Разбира се, че здравето е преди всичко, и това никой не го оспорва. Но искаш да ми кажеш, че и детето ти като стане 15-20кг. няма да го вдигаш, за да не си сецнеш кръста ли?! Mr. Green
Както казах и по-горе в постовете си, това не е количката подходяща за авторката на темата. Peace
На мен не ми се е налагало да вдигам никъде количката и за мен това което описва тя като проблем не би съществувал. Когато бях в София и изкачвах стъпала съм използвала триколка с помпащи се гуми и не съм имала проблеми. Все пак това са колички които не се произвеждат в Бг и да са създадени за тамошните условия, които на практика ги няма в родината ни.

# 18
  • Мнения: 748
Разбира се, че здравето е преди всичко, и това никой не го оспорва. Но искаш да ми кажеш, че и детето ти като стане 15-20кг. няма да го вдигаш, за да не си сецнеш кръста ли?! Mr. Green
ами аз например, през втората ми бременност бях от 6м. с болки и контракции и ако си вдигах по гореописания начин количката с голямото дете имаше съвсем реална опасност да си родя на стълбите. та тогава нито количка вдигах, нито детето. така че случаи всякакви, не можем да искаме всички да стават хамали и да си вдигат количките  Wink а че се е подвела и не е купила количката за нея съм абсолютно съгласна. често тук се изписват едни хвалебствия за колички и марки, които трябва доста внимателно да се преценяват, ако човек не иска да си купи идеалната (или мечтаната) за някой друг количка.... Crazy

аз също смятам, че вещите трябва да служат на нас, а не ние на вещите. и когато моя вещ не ми служи достатъчно добре често лети към боклука и се оборудвам с по-полезна. това е моето мнение. Peace
zoqson, пробвала ли си дали не става да се качва по стълбите напред? както качваш тротоари - първо предните колела през 2 стъпала, после задните и т.н. на нашите стълби се получаваше и с двете ми колички, а е много лесно и не изисква никакво усилие. обаче ако са по-стръмни стълбите може да не стане.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 115
ами аз например за това често съветвам, някой като тръгне да търси количка да си направи 1 списък с това, което желае, очаква и изисква от нея според собствените си нужди и после да търси максимума покриващ списъка.... като ест всичко се гледа на живо и ако знаеш че ще тътриш по стълби то първото което трябва да гледаш е дали това ще е възможно, нали така Wink

иначе при нас са стръмни стълбите и начинът който описваш за катерене не става.Wink

# 20
  • Мнения: 128
Малко спорна излезе тази тема. Аз пък точно сега търся лятна количка и искам да кажа "благодаря" и на автоторката, и на критикуващите я, защото всичко споделено тук ми се струва полезно.
Същите спорове четях, когато търсех зимната количка - няма модел, от който всички да са доволни, просто защото хората си имат различни изисквания и мерила за покриването им.

# 21
Хубаво е има такива дискусии. Аз например чета няколко американски сайта в който се споделят точно такива мнения и всеки има право да оцени продукта по няколко показатели - включително по сигурност (т.е. безопасността на детето) и надежност(т.е. да не се развалят бързо именно при такива обстоятелства като вдигане по стълбите).Полезно да я има тази информация и поздравявам авторката за смелостта да пусне темата въпреки отношението на някои неини колежки - от подигравателно, до критика, че е написала нещо против някаква марка.

# 22
  • Мнения: 1 341
Бягаща, къде видя подигравателно отношение към авторката на темата?! Thinking

Както сама казваш е хубаво да има дискусия.
Аз, а и не само, съм на мнение, че този модел не е за авторката на темата, както и тя самата се е убедила.
Сигурност и безопасност на детето има при тази количка, но когато не се използва не са виновни производителите.

# 23
  • Мнения: 1
 Ремонтирам детски колички от много години .Няма такава марка която да издържа на дупките и разбитите тротоари...

Общи условия

Активация на акаунт