При нас поспрете, лошите мисли с арабски сладки прогонете - леко фатална 113-та

  • 27 164
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 206
Честит рожден ден на Оманското Жасминче,
да си жива и здрава, да имаш много радости в живота.....


Последна редакция: ср, 13 май 2009, 11:04 от Nadia Jasem

# 271
  • Мнения: 689
Османското Жасминче,
да си жива и здрава, да имаш много радости в живота.....



Добро утро!
Нещо пропуснала ли съм Наде или е печатна грешка  Thinking

Шило-кое друго се смята за неприлично при кюрдите?Жените им в Кюрдистан ходят ли по кафета,пушат ли шиша?Може и с някой фотос да отговориш.

Олди-така и не разбрах къде ходи ти.И аз съм болна и схваната,а имам толкова много работа TiredЩе идвате ли да видите фонтана на живо?

Много интересно беше всичко за броениците,Свеър-пропусна да напишеш наградите за дикр-а  Simple Smile

Делта-много са красиви твоите  Heart Eyes

...Третата е Ейрусалимска също, и е дървени зърна-може би за такава казва Дедко Хаджия.
...
....някакъв червен восъчен печат и вътре има нещо ама какво е не съм се интересувал.
Как може?Веднага виж и докладвай,тука сме любопитни(жени) Laughing
Исус (а.с.) ползвал ли е броеница?

# 272
  • София
  • Мнения: 7 972
...
Как може?Веднага виж и докладвай,тука сме любопитни(жени) Laughing
Исус (а.с.) ползвал ли е броеница?


Аааа не съм се и съмнявал аз, че сте любопитни жени.  Laughing
Нито Исус, нито пророка Мохамед са използвали броеници. Според мен май още не са били измислени тогава.

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 10:33 от дядо хаджия

# 273
  • Мнения: 689

Нито Исус, нито пророка Мохамед са използвали броеници. Според мен май още не са били измислени тогава.

От къде знаеш това? По-специално за Мухаммад САУС? Simple Smile

# 274
  • Мнения: 206
Лиле грешка бе, грешка... писах преди сутрешното кафе та ми е дало отражение Simple Smile

# 275
Днес аз съм домакинята, та ще  се погрижа и за обяда- нещо по-леко.


А и десерта е от мен!


Да ви е сладко!!!!!!!!!!!!!

# 276
  • София
  • Мнения: 7 972

Нито Исус, нито пророка Мохамед са използвали броеници. Според мен май още не са били измислени тогава.

От къде знаеш това? По-специално за Мухаммад САУС? Simple Smile

Мисля, че съм писал от къде изграждам моето мнение. А ако някой има някаква друга информация нека да я сподели.

# 277
  • Мнения: 689
Мисля, че съм писал от къде изграждам моето мнение. А ако някой има някаква друга информация нека да я сподели.

Аз помислих,че си чел някъде нещо.
Има предположение,че първите броеници са направени в Индия,след навлизането на Исляма,друго не знам.
Преди мюсюлманите са възхвалявали Аллах СУТ с помоща на кошничка с камъчета,както спомена Рейн ,костилки от фурми и връвчици с възли-това са предшествениците на броениците.

късметче-тая паста лек обяд ли е  Laughing
прегорих си тортата от зяпане във форума  Blush Crossing Arms

Надя-ми то инересна грешка преди кафето  Simple Smile

# 278
  • Мнения: 56
привет от алжирско Hug  bouquet
идвам да споделя и с вас добрата новина ,че станах най накрая аз алжирска жена.подписахме на 11.05 в 15.30ч.след 6 месеца ходене по мъките ,но всичко е добре когато свършва добре.
живот и здраве на 25.05 се прибирам и да подготвям и легализирам брака ни и в бг и вече да чакаме да дадат така чаканата виза на нашия татко Grinningсамо се моля дано изпревари бебока и дойде преди него  за да го чакаме заедно Praynig
това е за сега от мен око имам време ще се разпиша пак
целивки и прегръдки за всички ви Hug  bouquet
и добре дошли на новите арабелки newsm51

# 279
  • Мнения: 3 804
лили специално за теб се разрових в нета-за историята на броеницата,ако не вярваш на превода ,енка мъжа ти да ти го преведе


لا احد يمكنه الجزم على وجه الدقة متى عرفت السبحة أو المسبحة (آداة للتسبيح) ،لكن الروايات تشير إلى علاقة قديمة بين الإنسان والسبحة.
فيقال إن كهنة الصين و الهند هم أول من إستخدم السبحة في العبادات . و قد إتخذت السبحة في عصور ما قبل التاريخ كزينة و تعويذة و تميمة . و في الآثار الفينيقية ما يشير إلى استعمال السبحة في المقايضة في المعاملات التجارية و لم تكن السبحة مستخدمة في صدر الإسلام . و في العصر الاموي إتخذ المسلمون السبحة أداة تسبيحهم


Превод за останалите

Никой не може да каже с точност от кога е позната броеницата,но разказите разкриватдревна връзка м/у човека и броеницата.
Говори се ,че първо китайските и индийските монаси са започнали да използват броеници в служенията си.През  пра историческата епоха броеницата се е използвала за украса или талисман.Следите останали от финикийската цивилизация показват,че броеницата е била използвана за размяна при сключване не търговски сделки и в началото на исляма не е била приета.По време на царуването на Омаядите мюсулманите приемат броеницата като такава.

Статията е по  дълга ,ако искате после мога да пусна и останалото  Peace
цеци-честито,поздравих те и в другата тема

Ако няма желаещи-мога да пусна новата тема-на 19 стр сме

# 280
  • София
  • Мнения: 18 186
Ето  линк и към информация за възникването и употребата за броеницата в Исляма  на английски..
http://sebhahistory.blogspot.com/

Изчезвам...Имам много работа Sad

# 281
  • Мнения: 5
само едно барзо здравейте че нямам никакво време  само работа и домашни задалжения  утре повечко Hug Hug Hug

# 282
  • Мнения: 427
ЧЕСТИТО БРАКОСЪЧЕТАНИЕ   ЦЕЦИ!    Нека брачният ти живот бъде изпълнен с красиви и щастливи мигове,и много деца. http://zoom.bg/users/i/43/e995ddf21f2513e285e0c1f8d864808b.gif               ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН АСФУРЖЕННА! bdbaloni Пожелавам ти здраве,щастие,любов и много усмивки.                                             ДЕЛТИЧКА-вече три години страдам от безсъние,никога не заспивам преди 2ч.На къщата правих основно чистене,че моите бандити много цапат и разхвърлят.А пък аз обичам да е чисто/ама понякога наистина се вманиачавам/.Имаш хубави броеници PeaceТвоя Бате оправи ли се,или още го боцкат?Дано скоро се оправи Praynig                                    ОЛДИ-фонтана е много красив,страшно ме впечатли.Колко красиви места има по света,които си заслужават да се посетят.За мое съжаление ,едва ли някога ще ги видя на живо SadМен ме е страх да пътувам със самолет или кораб.Затова ще продължавам с наслада да следя разказите ви тук.  bouquet                                      ПАУЛИНКА-взе ли си изпита?Нали няма да се налага да #2gunfire по оня гад-даскала.  bouquet         КЪСМЕТЧЕ -Благодаря за закуската и обяда.  bouquet                   Ауууу,много ме е яд момичета.Преди 2-3 дни измих всички прозорци,а днес валя дъжд #Cussing out                          На всички моите Hug Hug Hug

# 283
Още малко и нова тема. Не пишете много,че утре няма да мога да изчета всичко. Така,че за сега довиждане и причтна вечер на всички арабелки

# 284
  • Мнения: 333
Асфур жанна,пожелавам ти много здраве, щастие, лични и професионални успехи! 
bouquet

Цеци много хубава новина!  Heart Eyes Пожелавам ви много любов, разбирателство, хармония и хубави дечица.   bouquet

Лили шукран ктиир за ценното ЛС!   bouquet Аллах да е доволен от теб!

Много интересна информация за броениците.  Simple Smile

От тези ароматизираните броеници на кака ми БЗ майка ми беше донесла на дедовците ми и на баща ми последния път като беше в стамбула. Миришат на рози, а аз мн обичам аромата на розата и честичко си отварям кутийката и подишвам.  Heart Eyes

Да се оплача пък и може да ви е в полза, ако сте се чудили защо сметките ви за тока с надути, а не изразходвате за толкова. Дойдоха днес някакви техници уж за проверка и се оказа, че са ни разменени електромерите със на съседите и ние се чудим що толкова мн ток плащаме.  #Cussing out И това е така от 2години на сам.  Confused

Деси и аз гледах снощи Евровизия. Жалко, че Бг не успяхме да се вредим в класацията. А от Хадисе очаквах много по-добро представяне, но нещо не се оказа според очакванията ми, иначе песента много ми харесваше. От вчерашните Малта ми е сред фаворитите.

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 17:02 от Desert Princess

Общи условия

Активация на акаунт