Деца с очни проблеми 2

  • 28 585
  • 410
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 914
честит и от мен, Рожден Ден, Мони ! newsm51 Мнооого здраве и сбъднати мечти тази година !
И мерси за инфото относно операцията. Мисля, че скоро и ние ще минем по този път, но щом е толкова лека, съм по-спокойна.

Пък и не тя е специалиста който ще изследва зрителна и слухова острота.
Да си призная, зачудих се, че логопедката се занимава с толкова неща едновременно, но не се намесих, защото не съм специалист по темата. По мои наблюдения, нашата логопедка не се занимава с друго, освен с говора. Thinking Гледам, че в една тема казваха, че логопеда се занимавал и с моториката на детето, а пък за това трябва съвсем различно образование, разпитах и за тоз проблем  newsm78


Логопеда може да се занимава с моторика,но на лицеви мускули,на езика,общо взето се занимават и с хранене и проблеми с гълтане,дъвкане и разни такива неща,които се срещат при някой вродени проблеми,включая и ДЦП,разбира се освен говора.Обаче за да се занимава с тези неща,трабва да има още нещо към специалността си/незнам какво точно,това не го разбирам/.
Със слепи се занимава ТИФЛОПАДЕГОГ,със глухи незнам.
Това е.Но чак да разчита и изследва зрителна и слухова перцепция.................

# 391
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Със слепи се занимава ТИФЛОПАДЕГОГ,със глухи незнам.


Сурдопедагог Peace.

# 392
  • Мнения: 3 914

Със слепи се занимава ТИФЛОПАДЕГОГ,със глухи незнам.


Сурдопедагог Peace.
Мерси Mr. Green
Брей,ако се посъберем,ще се окаже че знаем всичко Hug

# 393
  • Мнения: 467
честит и от мен, Рожден Ден, Мони ! newsm51 Мнооого здраве и сбъднати мечти тази година !
И мерси за инфото относно операцията. Мисля, че скоро и ние ще минем по този път, но щом е толкова лека, съм по-спокойна.

Пък и не тя е специалиста който ще изследва зрителна и слухова острота.
Да си призная, зачудих се, че логопедката се занимава с толкова неща едновременно, но не се намесих, защото не съм специалист по темата. По мои наблюдения, нашата логопедка не се занимава с друго, освен с говора. Thinking Гледам, че в една тема казваха, че логопеда се занимавал и с моториката на детето, а пък за това трябва съвсем различно образование, разпитах и за тоз проблем  newsm78


Логопеда може да се занимава с моторика,но на лицеви мускули,на езика,общо взето се занимават и с хранене и проблеми с гълтане,дъвкане и разни такива неща,които се срещат при някой вродени проблеми,включая и ДЦП,разбира се освен говора.Обаче за да се занимава с тези неща,трабва да има още нещо към специалността си/незнам какво точно,това не го разбирам/.
Със слепи се занимава ТИФЛОПАДЕГОГ,със глухи незнам.
Това е.Но чак да разчита и изследва зрителна и слухова перцепция.................
Ухааа, направо ме шашкаш с познанията си  Hug Понаучих и аз накои неща и ще си легна малко по-знаеща таз вечер  Laughing

# 394
  • Мнения: 4 053
Сърдечно ви благодаря мамичета за пожеланията и засвидетелстваното внимание

# 395
  • Мнения: 307
Някой може ли да ми даде  актуални координати на Д-р Алексиева за частен прием  Praynig

# 396
  • Мнения: 3 914
Някой може ли да ми даде  актуални координати на Д-р Алексиева за частен прием  Praynig
Мога да ти ги дам,но честно да ти кажа не искам,щото я мразя толкова много,че ми е трудно да опиша Twisted Evil
Въпреки това.......
http://www.visus-bg.com/

# 397
viki  i mama za6to tolkova mnogo ia mrazi6 komersialna li e

# 398
  • Мнения: 307
Viki i mama, благодаря ти  Hug

# 399
  • Мнения: 3 914
viki  i mama za6to tolkova mnogo ia mrazi6 komersialna li e
Това че е комерсиална е най-малкия и проблем.
Причините ,поради които я мразя са много,последно е горното Peace

# 400
  • Мнения: 467
Вики, сетих се да те питам, до къде стигнахте с фондация Ротшилд ? Имате ли някакъв отговор от тях ?
При нас няма ново, ще сме на преглед едва през септември, но едва ли ще сме напреднали с нщо. Сменихме само лепенките с по-нежни, че старите разцветки не ми харесват вече.

# 401
  • Мнения: 3 914
Вики, сетих се да те питам, до къде стигнахте с фондация Ротшилд ? Имате ли някакъв отговор от тях ?

Не им писах.
Това е защото откакто излезе информацията за новия метод за роговици,онова със стволовите клетки,което пуснах по-назад в темата,се отказвам.Щом има шанс да си спасим роговицата,вече няма да търся трансплантация,не и докато не се изясни въпроса:Ще го бъде ли онова лечение,или не.
За мен е важно окото да е цяло,все пак собствената тъкан ,никой и нищо не може да замести.
Затова чакам,дано лечението влезе в Европа,тогава хуквам веднага Peace

Друг е въпроса ,че сега се занимавам с ДЦП-то,намерих и за него нещо интересно,но ми трябват 10 000 евро,а пък аз ги нямам,най-жалкото е че и банките ми отказаха.Пу мамка му Mr. Green
Нищо,ще го мисля,но сега ще си заведа детенцето на моренце за пет дни,пък другото ще видим............

# 402
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Казвай веднага какво намери, Викина мама Mr. Green ,/ако искаш в другата тема за ДЦП, ако искаш на лични/.

# 403
  • Мнения: 3 914
Казвай веднага какво намери, Викина мама Mr. Green ,/ако искаш в другата тема за ДЦП, ако искаш на лични/.
Ти знеш Peace
В другата го има,но само аз обърнах внимание,обаче се ходи в Израел/свързах се директно с клиниката,имам покана/ Wink

# 404
  • Мнения: 283
Здравейте пак
Ето едно по-точно описание на нашия проблем:
Сензорната интеграция


Сензорната интеграция е способността на човека да възприема информация през сетивата (допир, движение, мирис, вкус, зрение, слух), да организира и интерпретира тази информация и да съставя смислен и значим отговор.

При по-голямата част от хората, този процес е автоматизиран. При децата със СИД процесът може да бъде нарушен, поради едностранно или многогстранно засягане на работоспособността на сетивните канали.

Сензорната интеграция се осъществява от централната нервна система и има отношение към способността на мозъка да създава комплекс от вазаимоотношения за умения като координация, внимание, емоция, памет, когнитивни умения

Поради разнообразието на създаваните комплекси на взаимоотношения, които са на брой толкова, колкото хора има на планетата Земя, не е възможно да бъде посочен точен списък от симптоми, характеризиращ сензорно интегративната дисфукнция (Линда Стефънс)

ЦИТАТ

Има и още на:http://pumpelina.eu/

Общи условия

Активация на акаунт