Да питам нещо за нашето захранване

  • 983
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 462
Простете невежеството ми, какво е "пуристи"?
Идва от pure-чист.Значението на думата зависи от това,в коя област се употребява.В езикознанието означава например "чистота на езика"липса на заемки от чужди езици.и използването на един език в най-чистата му форма.В случая става дума за "чисто"учение,свързано с кърменето и захранването.Но основно се употребява относно езика.Поради тази причина в началото на миналия век в България са започнали да заместват чуждите думи с български,но тенденцията не се е наложила.На кибрит например думата - заместител е била-драсни-пални-клечица.Някой да я използва днес?

# 16
  • Мнения: 4 629
Зъхи, щом си решила да заместваш кърмене аз на твое място бих слагала кърма в пюрето. Кърмата е основна храна за бебето и не е добре да го лишаваме от нея

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Така ще правя - ще слагам по малко кърма, защото и без това в началото сигурно ще ми се набомбят яко циците, ако престоят 6 часа без кърмене, така хем ще "изпусна напрежението", хем ще осигуря млекце за кашата или пюрето на детенце.  Wink

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Абе ти чети и пиши още 6 месеца тук и ще видим каква песен ще запееш. Mr. Green
Щяла да отбива на годинка... а шамари, де bash  Laughing

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе ти чети и пиши още 6 месеца тук и ще видим каква песен ще запееш. Mr. Green
Щяла да отбива на годинка... а шамари, де bash  Laughing

Годинка максимум, мила!  Mr. Green Не ми се ще чак дотам да откараме, искам да минем по съкратената програма! Wink

# 20
  • Мнения: 980
Чак сега виждам какви си ги надробила бе, Зъхи!  #Crazy Върви сега пускай тема за захранване, ще ти отговаряме едносрично. Crossing Arms

# 21
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Простете невежеството ми, какво е "пуристи"?
Нещо като Туристи, ама с Пури  Wink Mr. Greenхихихих

Общи условия

Активация на акаунт