Ето и АПРИЛската дружина,започна да изпълва месечина!

  • 16 316
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 292
Ben и аз не съм много в час за деклацията. Педиатърката ми каза да я подам в счетоводството заедно с третия болничен, за да може да ми се изплати пълния размер майчинство след "незнам си кой ден" (съжалявам, но  и аз не го разбрах това много. )
В счетоводството изобщо не знаеха за такава декларация, а имаме доста родили преди мен  newsm78
Но разпитах в нои и това ми дадоха. Ако искаш ще разпитам подробно. Или да пусна нова тема, някой може да знае  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 243
Асиа Ника има много готини термо чантички на авент.Взимаш си една такава слагаш си вряла вода в шишето и млякото с тебе и като му дойде времето само смесваш млякото с водата и си готова.За какво да се прибираш у вас. Shocked
Маги съжалявам за стреса ви дано не се повтаря Hug Praynig
Деси054224    bouquet без депресии за нас Mr. Green

# 17
  • Мнения: 172
 Добро утро и от мен момичета  Hug
 Ние и снощи повторихме сценария от предната нощ- след банята ... около 20ч до към 00ч се драхмче на скъсване , папахме, заспахме и се събудихме само за папу в 5 и след това пак за папу в 8...сега да не чуе дявола продължаваме със спинкането  Peace
 Колкото до колитиките, започвам сериозно да се съмнявам в способността на капките да помагат - аз спазвам някакъв еднообразен хранителен режим...не се ограничавам кой знае колко, но и не прекалявам с нищо, капки давам еднакви, но понякога бебчо си има кризите с колики, а има други дни в които изпъшква два три пъти и това е. Може би си е до момент, не знам.
 brawneye, аз бях споменала преди няколко дена, че имам проблем с кърмата и веднага си купих лактогонен чай който ми препоръчаха- български е, струва 1.50лв  Crazy и съдържа копър, плод анасон и такива неща. Не знам дали от него или просто съвпадение, но сега имам достатъчно кърма, гърдите ми преливат като наблеже време да се храним...доволна съм  Simple Smile Смятам да продължавам да го пия- правя си го сутрин и вместо водичка го изцоквам през деня...и без друго така ме гори на вода... Crazy
 desi054224 , ben78 , very nice , *dessi*, magdalena.savova, жабче, олче, princessa raia, dena klv , благодаря ви момичета за разбирането и съветите  Hug Прекрасни сте!
 
 П.С. искам да попитам нещо ... малко притеснително...колко време след раждане според вас е възможно да се забременее? Напоследък отново започна да ми се  Sick, а това не ми се беше случвало от както родих...та ми се въртят в главата едни притеснителни мисли...а май е рано за проверка ... та да си питам ако някой знае  Blush

 И още една питанка...момичета чувствам се безумно уморена...това нормално ли е? Особено след кърмене...все едно съм копала на нивата и така тежко си върша работата из къщи... Вие така ли сте?
 
 И една похвалка - дойде ми количката  Mr. Green И смятам днес следобед да се развеем с малкия по варненските улици...да видим само как ще се справя със свалянето по стълбите...че три етажа, няма асансьор  Crazy...но за идеята да не сме затворници с малката запетайка...ще успея   Crazy
 Мятам се да поподредя и поизпера, че утре и гости ще посрещам....
 Лек ден ви желая за сега и ... по- късно пак ще се включа   bouquet
 

# 18
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте милички,

Напоследък само чета докато се кърмим, но не успявам да се включа с писането.

Искам да поздравя всички новообебили се мами на финала и специално Aila!  bouquet

Имам няколко питания по отношение на кърменето и наддаването на бебка.

На 6 май станахме на 1 месец и бяхме на консултация при педиатърката и ваксина за хепатит. Та се оказва, че бебка не качвала, както трябвало. Мина се роди 3350 грама, на 5ти ден след секциото я изписаха 3080 грама. Сега, един месец по-късно, я премериха 3800 грама и педиатърката каза да помислил за дохранване Sad Много искам да го избегна, но ако бебка не хапва достатъчно сигурно ще се наложи. Кърмим се 8 пъти за 24 часа, горе долу на поискване. Бебка суче само от едната гърда по около 15-20 мин и сама се отказва или заспива. Пълним памперсите редовно, често се случва да върне по малко кърма и затова си мислех, че си хапва достатъчно, но явно не. Моля за съвет как да разбера дали хапва достатъчно и дали трябва да се ориентирам към дохранване.

Днес заедно с кърменето на едната гърда пробвах да цедя другата да видим какво има, за 20те минути докато бебка сука, другата гърда пусна 50 мл. Сега се притеснявам да не би и бебка да е изсукала само 50мл при положение, че за тази възраст трябва поне 80мл да са Sad Дали помпата не може да изтиска всичко (макар че се помпах докато кърмя, за да използвам завишените хормонални нива)?

В началото на кърменето имах хиперлактация и достатъчно мляко, не ми се иска да мисля, че сега това се е загубило някак Sad

Още нещо последно - бебка е пристрастена към биберона залъгалка, дали това може да е фактор в слабото наддаване?

Мерси много за отговорите!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Gaja, я не й се връзвай на педиатърката! Naughty Реално бебка е наддала 720 гр. за 25 дни, това си е съвсем в нормата. Peace Наддаването на тегло се смята от най-ниското тегло на бебето, а не от рожденното тегло. Освен това изцеденото количество кърма изобщо не е показател за количеството, което бебето изсуква. Аз не мога да изцедя и 10 мл., твоите 50 мл. ми се струват невероятно постижение! Party Важното е бебето да е спокойно и да пълни памперсите. Докато се притеснявах с хапването на Пипо, доста се рових из кърмаческия и бях попаднала на една таблица колко са минималните, средните и максималните грамове, с които наддават изключително кърмените бебета. Ще ти я потърся, за да се успокоиш! Hug

poem, ако задните гуми на количката ти са големи, смъквай я, като използваш само тях. Peace

desi054224, Heart Eyes

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Привет и от мен в новата тема!  Hug

Някой беше питал за плач след ваксинация за хепатит Б - и моите се драха цяла вечер. Не ми се мисли какво ще е след Пентаксима...  Tired

За хъркащото и свирещо носле - и ние си го имаме, особено Яна. Забелязвам, че се усилва звука, когато е сух въздуха в стаята. Тогава освен всичко останало и кашлят. Яна пък постоянно точи лиги и се дави с тях, не знам дали е нормално. Иначе четох, че бебетата първоначално не знаят как и не могат да си гълтат слюнката, съответно често се задавят с нея. Питах и педката за хъркащите носове, защото на моменти имам чувството, че Яна едвам си поема дъх. Тя каза, че докъм края на 3ия месец някаква клапа на стомаха не се затваряла добре и оттам идвал звука. Иначе нослетата са чисти, нямат хрема, капя редовно по малко физ. разтвор.

Поем, и аз съм така, като пребито куче се чувствам, нямам желание за нищо.
За забременяването - може още първите месеци след раждането да се случи. Нищо, че нямаш цикъл, овулация си има. Аз даже май се обзаведох с една тия дни, въпреки, че още си имам по малко лохии.

Бен, и аз умирам за кафе, не за друго, а защото имам нужда от нещо тонизиращо. Засега си лъжа организма с инка.  Crazy Хем без кофеин, хем полезно - съдържа ръж, ечемик и цикория т.е. естествени съставки, не химия.
И на мен едната ми гърда е по-голяма от другата. Четох в кърмаческия, че често се случва. И май за съжаление така ще си остане по-видима разликата докато кърмим.
Според мен - докато си иска детето да яде, давай му. Само ще се откаже като му дойде времето. Още повече, че се притесняваше за наддаването ако не се лъжа. Моите от няколко дни започнаха сами да си увеличават първата нощна пауза след баня - спят по 5-6 часа. Но все още си имаме 2 нощни хранения - около 2-3 и после в 5-6.
За зеленото ако - чувала съм, че може да е от претопляне или ако е минало повечко време от акането - акито се е окислило.

И моята възглавница за кърмене е като на Бен, даже се замислям дали да не купя още една, че голяма експлоатация пада, още откакто бях бременна.

Гая, Чоколина много добре ти е отговорила.  Hug И според мен нямате нужда от дохранване. И ние в началото качвахме по по-малко, сега ела да видиш как с дни растат, толкова много дръпнаха изведнъж. Минахме 4те кг вече.

А аз постоянно съм гладна и все нагъвам нещо. Взех да качвам вместо да свалям.  Tired Въобще не се чувствам добре с тези килограми и големия корем. Онзи ден отидох да си купя нощница за кърмачки и продавачката взе да ме разпитва какво е бебето. Отговарям й аз, че са две момичета, а тя започва да ме успокоява, че можело лекарят да не бил познал, тя ми пожелавала да са шарени... Последва озадачен поглед от моя страна докато зацепя, че жената всъщност си мисли, че ъм още бременна.  Laughing

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 10:56 от Жабче

# 21
  • Мнения: 172
 chockolina , големи са задните гуми, аз с такава цел си я избирах, ама нали съм новобранка в шофирането на бебешка количка и малко несигурна се чувствам, да не се разтъркаляме с бебо по стълбите... Crazy...но ще опитам Peace
 Жабче, при теб натоварването е двойно...наистина не знам как успяваш да се справиш сама...мама герой си  Hug

 И сега ще ме линчувате, ама отворихте темата за кафетата, та да си призная и аз тайните фантазии- ако знаете как ми се пушииии.
Ама стискам , за да мога да си кърмя бебенцето, че сега то е по важно от моите вредни навици...ама да знаете само колко много ми се пушииииииии...особено вечер, когато ту заспива, ту се събужда и не мога да спя...и само обикалям из къщи..из двете стаи които имаме...да не си помислите че говоря за палат  Crazy и като изляза на терасата и един хладен ветрец повее, една тишина, спокойствие...еххх спомени... ooooh!

 За хъркащото носле и ние си имаме такова...а най- странното е че така грухти лекичко когато се е нахранил и 20 мин след това. По- късно си идчезва от самосебе си. Не знам дали говорите за същото.

 П.С. аз уж отидох да шетам...ама нъцки...помотвам се и само прането пуснах...дори чиниите не съм измила  Blush Неделна дезорганизация ме е налегнала  Mr. Green Mr. Green

 ОООО Жабче, по повод твоето допълнение и аз да допълня ... Вчера нали бях на изпит - взех го и ви черя по един виртуален коктейл, та отивам там и ме наоградиха колежките и по- чуждите, с които не сме се чували ми галят корема и ми задават въпроси от рода на "Как е бебо?", "Ей бебо пак си на изпит " и такива неща , а аз кротко казах, че бебо вече не е в корема. Леле като се изпошашкаха тези ми ти жени "Аууу какво стана", "Оу съжалявам"....пък мен хм ми смешно, хем ми неудобно да им кажа, че бебето е родено, а само тумбата голяма...Като им казах че бебо си е в къщи с баба си и какви сконфузени физиономийки направиха и се пръснаха като пилци  Crazy  Ама нема начин... И установих още нещо...по време на бременността бебчо ми тежеше доста, бях една тромавкааа...ами сега установих, че не бебчо е тежал, а дупето мамино, защото бебчо е в ръцете на таткото , а аз пак съм тромава и ми е тежко  ooooh!  Оф, искам една сутрин да се събудя и да съм отново 50 кг. и без стрии. Това явно ще бъде новата ми неосъществима мечта, нали казват че човек трябва да има такава  Tired

 Ей, някой да ме изгони от тук, че половинката ще се прибере и ще завари къщата точно така както я остави- обардачена на макс  #Crazy

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 11:17 от poem

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 347
asia nikaHug аз ще разпитам, не се притеснявай. Като Enigma  Hug , ще те посъветвам за тази термочантичка на Авент, знам че са много удобни.
poem, и на мен ми се пуши, ама не чак толкова, ако излизах повече тогава щеше да е нетърпимо, сега ми е само до кафе  Mr. Green
Gaja, вчера на срещичката, тукашната консултантка ми каза че, ако детенце има 6 пълни памперса (пишкани само даже) на денонощие, значи си хапва добре. Как да преценим дали са достатъчно пълни, посъветва ме в един чист памперс да излея 3 лъжици вода и да видя колко тежи... по това да се ориентирам.
Жабче, и на мен ми е много удобна възглавницата, както каза chockolina  Hug за футболната поза, а сега така съм се ситуирала, направо ми е кеф да си седя с нея и детенце в ръце, преди ми беше ужасно неудобно, бях превита и всичко ме болеше.
За свалянето на количката, добре че е бабата  Hug Не зная вие как се справяте, но тя ме е отменила във всички домакински задължения и аз само си гледам детенце, че даже тя се 'бута' и за това  Mr. Green Така ми е уморително, а при вас как е... всички сте страхотни  Hug

# 23
  • Мнения: 8
Здравейте мами!
След снощния ми стрес ,днес вече съм по -спокойна.Четох инфо за задушаването до 3 часа ,гледах втренено бебето и можете да си представите картинкат....ама хаха майка лесно не се става.Може би е нормално да се мине и през това.
Дано е запоследно и дано на никой не се случва. Praynig Praynig Praynig

Относно количките...моята стои в багажника на колата ми ,която е пред входа и обикновено го сваля с кошницата за кола и после се прехвърляме.Притеснявам се само да не ми разбият колата.Не ,че най-примамливото нещо на света е бебешка количка ,ама идиотизми всякакви съм виждала.

За кафенцето,аз пия всяка сутрин по едно.Моя лекар ми каза ,че при родилите секцио е препоръчително първите 3 месеца да пият по 1 кафе,заради упойката.Това беше потвърдено и от анестезиолога.Дори в Англия инжектирали кофеин на родилките.
Та аз имам рецепта за кефето  Mr. Green Embarassed Embarassed

И аз имам същата възглавница за кърмене - супер удобна ми е . Благодаря на Жабче ,която ми каза от къде да си я купя.Колко ми помогна тази възглавница в родилния дом.

Аз свърших с  домакинстването за днес и мисля да излезем на разходка.
Вие мислите ли ,че хвърчащите от тополите полени могат да са притеснителни.Вчера забелязах ,че са се разлетели и се замислих.
Ох,май пак се завталясвах Laughing Laughing Laughing
Хубав ден и до после  Hug

# 24
  • Мнения: 80
Благодаря много за отговорите.Много сте мили  Hug Hug Hug. Аз откакто съм се прибрала от болницата ям само жито с орехи. Нищо друго не ми се яде. За това ви попитах какво ядете.

АЙЛА Добре Си Си Дошла!!! Много да те слушка малката госпожица и много да папка!!!
Ние нещо се размранкахме. Явно сме гладни вече. Незнам при вас как е, но ние всяка вечер след баня такъв рев му удряме и какво ядене му правиме. направо ми скрива шапката. Чак яденето не ни стига и трябва да я дохранвам с АМ. Интересното е, че е само след баня през останалото време сме спокойни.
айде засега това от нас, че надухме гайдата. Laughing Laughing Laughing
Относно Вигантола, той се дава за рахита. Нашто педи каза, че се да ва почти до годинката. Аз и давам по 2 капки.

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 13:04 от brawneye

# 25
  • Мнения: 309
Ох, момичета....цяла нощ рева мойта, тамън си мислех че са ни подействали какпките!Какво ти!От 22 часа когато яде след банята та до 5.30 сутринта!В началото не ревеше а само мрънкаше и се кокореше, ама после засили....цяла нощ спим на пресекулки с баща й!Аз  я гушкам час и половина, докато той спи в другата стая, после аз спя и така....направо ми се ревеше.... Tiredкърмих я през 2 часа, едва издържах, колко пъти щях да заспя докато папкаше... ooooh!направо съм скапана, какво му стана на това дете!А от утре тати тръгва наработа и вече няма да го будя да помага през нощта, как ще се оправям не знам....а през деня си спи калпазанката! Rolling Eyes
Маги савова, мила, не знам какво да ти кажа!Много странно е това, и как нищо му нямало! Rolling EyesЗаведи го на друг лекар отново, знам ли, ей така за твое успокоение, оф не знам какво да кажа! HugНе се плаши, все пак щом 3-ма доктори са ти казали, че нищо му няма, може пък да е било нещо случайно!
Ния и тя хърка с нослето, много странни звуци издава, даже не знам от носа ли, от гърлото ли? Rolling Eyesама явно не е само при нас!
Шоколина, Бен, аз бях питала за възглавницата!Аз все не мога да си намеря удобна поза, Аила, благодаря, футболната поза се оказа много подходяща, само дето Ния като яде по 30-40мин и после не си усещам гърба и крайниците! Tired
Направо не знам навън как ще се кърмим, като знам как се чекна вкъщи, за да ни е удобно и на двете ooooh!
Поем, и на мен понякога много ми се допушва!Особено като ме удари хормона!А й мъжа ми пуши и ако знаеш колко пъти съм си мислела да му кажа абе я дай само веднъж да си дръпна, ама се удържам засега!Иначе и аз не знам как ще свалям количката, ние сме на втория етаж и пак асансьор нямаме, ама съм намислила като ми дойде слинга, да сложа бебето в него, а количката да я стараляскам надолу по стълбите!
Дена, хиляди благодарности за чудната тема и за снимчицата ни!  bouquet Hug

# 26
  • Мнения: 172
princessa raia , точно това писах по- горе, че и аз съм забелязала, че капките и всякаквите цярове за колики не действат...или поне не постоянно. Явно ще си имаме понякога плачливите вечери, а друг път блажено ще се радваме на трите часа сън отпуснати по милост от малките ни съкровища  Crazy Нашият татко една две вечери се опита да помага, ама като е недоспал и прибавим многото работа му идва по нанагорнище и или спи в другата стая или ... спи при нас и нищо не чува...което е доста шокиращо за мен като имам в предвид гласовите способности на синковеца ...ама айде...може и да е въртел, че да не става той  newsm78
 Ох, аз преполових работата и сега май ще мием дупета и ще папаме...че мрънчи мрънка.
 Чао за сега и до след малко  Crazy

# 27
  • Мнения: 501
Здравейте,момичета.Аз съм от майските мами,но родих на 19 април. Имам въпросче към вас,ако можете да ми дадете съвет.Малкта е на АМ почти изцяло,защото имам съвсем малко кърма и и давам по веднъж на ден. Пие Фризовом,понеже много повръщаше и само това и понася. От няколко дена ака веднъж на ден и то много трудно,с моя помощ (масажче на коремчето и и присвивам коленцата към коремчето).Напъва се няколко часа докато се изака и плаче.Много ми е жал за нея.Как да и помогна да ака по-лесно?

# 28
  • Мнения: 36
Здравейте, мамчета!
Виждам, че доста сте напреднали и дори сме в нова "секция" докато аз не съм влизала.
И моята Ивет понякога реве, все едно я дерем. Обяснявам си го с коликите, то се усеща, когато детето го боли и когато се глези. Давам и какво ли не, Sab Simplex, Infakol, копър и варя...нищо не помага, може би само леко облекчават болките. Ние сме изцяло на адаптирано мляко, оказа се че не съм никак "млекодайна". 20 дни се мъчихме, ама 10 гр. храна ли са.
А по въпросът с цигарите. Аз да си призная докато бях бременна си запалвах понякога  Blush. Обаче като родих и докато кърмех просто организмът ми не изпитваше никакава нужда и дори не се сещах за цигари, а моят мъж също пуши. И като стана въпрос за него... и той почти се е изнесъл да спи в другата стая(рядко остава при нас). Аз много се дразня от този факт. И като ми каже: " всички така правят!" още повече ме вбесява, все пак аз не съм се омъжила за "всички". При вас как са нещата в тази "област"?
Коконата ми е наддала за месец 1.300 гр. Възможно ли е това да се дължи на изкуственото хранене?
magdalena.savova, каква е връзката между упойката след секциото и нуждата от кафе(кофеин)? На мен нищо не са ми обяснили.
zruncho, и ние имахме в началото проблем с акането и ми бяха казали да използвам вода в която съм преварила малко овесени ядки. Помагаше ни, обаче из нет-а чета, че никак не е препоръчително преди 6-тия месец.

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 12:38 от Little-Big Girl

# 29
  • Мнения: 1
Nany, Рони,darling... Честити ви първи месечинки!!!  Hug Да са ни живи и здрави дечицата и най-важното да са много щастливи. За моята хубавица горещо си пожелавам и да спинка повече,че снощи от 2ч. до 9-сутринта се побърках окончателно...
 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525
Ще ви чета по-късно ако успея... хубав ден...

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 13:24 от Abrikotin

Общи условия

Активация на акаунт