Ето и АПРИЛската дружина,започна да изпълва месечина!

  • 16 309
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 343
Здравейте и от нас.
poem като четох за задушаването на мъничето ти, чак ми се стегна стомаха от притеснение. То и ние се задавяме, но не и до такава степен. Господ да ги пази бебчетата ни.
Днес съм като парцал.Снощи Алекс се е събуждал през 2 часа. Цоква 5-6 мин. от гърдата, успокоява се и заспива, после пак. Не съм спала, ама никак цяла нощ. Направо се чудя как ще си изградим някакъв режим по този начин, незнам, а д-рката като разбере, че изобщо не съм му спряла нощното хранене, ще ме овика- ама кой я слуша, да дойде тя да ми го гледа.

Гая смятам, че сте наддали добре и хич не и се връзвай на докторицата.

Ох момичета като ви чета, че много реват бебчовците ви след ваксината, тръпки ме побиват какво ли и нас ни чака.
И ние сме със запушено носле, особено като го кърмя. Впръсквам разтвор за носле, после издърпвам с помпичката, но няма кой знае какъв ефект.
Освен това Алекс е обринат в областта на шията и ушичките.

# 31
  • Мнения: 24
Aila, добре завърнали се у дома. Дано твоята Елена си остане спокойна и кротичка и занапред
Ben78, и моите гърди са различни и зърната също. Помня с второто ми дете в родилния дом акушерката ме пита коя е любимата гърда на бебето. Тогава ми се видя странно, но после наистина видях, че има предпочитания. Сега Андрейка милата няма избор – от няколко дни давам само гърдата с кистата, че аз не мога да я цедя, а изцяло цедя другата. Сега кърмя Андреа само от лявата гърда, един или два пъти в денонощието тя се съгласява да посуче като добавка и от другата, но в повечето случаи едната гърда явно й стига. Замразявам по около 300-350 мл на денонощие и оглеждам оферти за нов фризер (шегичка  Heart Eyes ама да напомня, че ще се радвам ако нямой ме покани за съвместна поръчка в иБей за пликове за замр.на кърма). Другата гърда я цедя на ръка, но всеки път цедя различно количество – 50 мл, 80, над 120. Aila, как да разбера кога да спра да изцеждам. Нали не е хубаво да се цеди съвсем докрай, ама как да разбера, че наближава края.
Asja_nika, защо педито ви е казал да не ползвате аспиратор. На мен ми се наложи 2-3 пъти да го ползвам и съм много доволна – бързо и лесно решаваме проблема.
Vivita1, отговарям тук, но дано други да нямат нужда от тази инфо. Преди 1.5 г. кистат ми я пунктира д-р Тихомир Гемеджиев в Мамологичния център в Тина Киркова, сега преди раждането 2 пъти във Военно-медицинска болница, на 6 ет. Клиника по гръдна хирургия (не знам как е там достъпа, има охрана и пропуски, просто МД имаше договор с тази болница) и сега след раждането пак при Гемеджиев в частния му кабинет с/у хотел Принцес до гарата и после пак в Тината при д-р Евгени Василев. Доволна съм от всички, при които съм ходила. Само веднъж съм плащала в частния кабинет на Гемеджиев – 40 лв преглед + 20 лв за изследване на съдържанието. В Тината плащах само изследването, тогава беше 10 лв., но сигурно сега е по-скъпо. В Тината се ходи или със зелено талонче, което не се води на отчет по НЗОК или с направление за гинеколог – и двете от личния можеш да вземаш. Тината се записваш в началото на този месец за следващия месец, но понеже съм кърмачка и на направлението ми пише спешно, а и те там са мн.разбрани, минавам веднага. Ето и линк по тази тема, аз от там  се ориентирах първия път, там ги и ма и всички координати - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4364.0;topicseen. Ако мога с нещо друго да съм ти полезна, пиши на лични.
Poem, аз пък да си призная си пийвам по малко кола и в моя защита да кажа, че няма кой да ме ядосва и да ми вдига поне мъничко кръвното. Аз не се чувствам точно изморена, но малката все се удрямва накрая на кърменето и ме заразява и мен, дори да съм си отспала през нощта. Аз си лягам към 24 ч., през нощта се кърмиm тихо и спокойно 2 пъти и ставаме от леглото в 9-10 ч. сутринта с моята поспаланка. А и през деня едно нейно спане и аз дремвам час-два и съм си направо свежарка. А свалянето и качването на коли4ката по стълби си е рисковано самичка. Аз натрупах доста опит и мога да кажа, че ми е по-спокойно да си гушна бебето в едната ръка, а с другата да се справям с количката, пък ако ще да се потроши. Нова количка се купува... Чакам си кенгурото и ще си го водя винаги с количката за подобни каскадьорски изпълнения
Gaja, не бих й се връзвала на тази педка, тя да не угоява прасета! Жабче, това с окислените аките звучи логично обяснение за моите притеснения, че понякога миришем на джибри.
Та аз имам рецепта за кефето  Mr. Green Embarassed Embarassed
 
Дали е умишлена правописната грешка  Heart Eyes
Ето, и аз сега пиша с бебе в едната ръка, няма само вие! Досега спаха с баща си ама вече се размрънква. Ей, ще взема да си изхвърля часовниците – толкова ми е точна милата, буди се 10-15 минути преди папкане, че и мама да си я види и погушка!

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 15:34 от rea1

# 32
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Хайде пак да попиша с лявата ръка  Grinning Нова тема, нов късмет-благодаря за снимката на първа страничка   bouquet
Два дни включих в менюто на Иван чай против колики на Хип и коликите вместо да отшумят се засилиха  #Crazy Възможно ли е това? Днес сме само на кърма и той е видимо спокоен /пу-пу/. "Златото" в памперса изобщо не си е променяло цвета в зелено до сега. Определено отказва биберон, иска си натуралния  Crazy Как ще излизаме по разходки, не знам.
Снощи и тази сутрин с таткото се справихме сами с банята и поради това си геройство тати днес се черпи с риболов  Crossing Arms Не виждал защо и неговия живот да се променял заради бебето, той ходел на работа и искал почивка! Защо си мисли, че аз цял ден си почивам?!
Как слагате децата в количките? Легнали настрани или по гръб?

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 347
Лохиите са определен вид кръвотечение или си е просто кръвотечението след раждане?... не правя разликата, ако има такава...  Blush
...Според мен - докато си иска детето да яде, давай му. Само ще се откаже като му дойде времето. Още повече, че се притесняваше за наддаването ако не се лъжа.
Явно малко ми липсва акъла, защото не разбрах по какъв повод ме съветваш това... сигурно много разбрано съм писала по-преди.. Аз си и давам като иска, сама нищо не спирам, както на нея и е удобно  Heart Eyes Сега продължавам с притесненията за качването, защото отново се кърмим и нали не се 'вижда' колко изяжда  Mr. Green Сигурно ми го казваш заради режима дето питах  Hug
За зеленото ако - чувала съм, че може да е от претопляне или ако е минало повечко време от акането - акито се е окислило. От претопляне може да е да, защото все е наоблечена и завита, но много време не беше минало, смених го, гушнах я и тя свърши работа, изчаках малко, защото и трябваше повече време, за повечето ако  Wink и го смених веднага. Ето сега пак се иззака. Този път освен цвета има някакви трошички все едно в рядкото ако. Извинете ме за подробното описание... Трябва да питам педката, защо така се получава. Вие да сте имали такива случаи?
 А аз постоянно съм гладна и все нагъвам нещо. Взех да качвам вместо да свалям.  Tired Аз също, само ми се яде и то обикновено тестени неща ям, които иначе и не хапвам..., сега обаче само се тъпча и дебелея...
rea1, мойта операция също е правена там, при тези лекари, всъщност, тогава беше жив завеждащия отделението проф. д-р Маринов, и самия той ми я направи. Много съм им благодарна.
Бяхме пак на дъъълга разходка, малката спа и дрема през цялото време.  Heart Eyes
maimunka, настрани пак я слагам, ама тя си се мести понякога.

# 34
  • Мнения: 0
Здравеите мами!Оф незнам за харка6тото носле и ние си го имаме и много ме притеснчва даже на моменти имам 4увството 4е 6е се задуши.Незнам на нас за нослето ни изписаха Тетрисал но реших да го спра и аз да почна с физиологичния разтвор.Утре ше ходим на консултацич да видим колко сме пораснали дано да сме добре 4е имам притеснение 4е не се храни добре пак си се изхожда добре само каде му е зеленко акото.Само не мога да си обясня за6то толкова барзо се наяжда за 10 мин. е готов.Утре шe видим как надава.       Аиде 4ао за сега 4е ше излизаме на разходка поне малко да се успокои 4е днес е много неспокоен  пак така да оби4а да е ван като маика си ако има как нчма да се прибере ама трябва кво да се прави.                                                                                              

# 35
  • Мнения: 132
Здравейте и от нас Simple Smile
Напоследък само надниквам за малко и тъкмо като реша да пиша или баткото нещо ще иска и трябва да ставам или момата ще мрънка, предполагам мамите с 2 дечица знаят как е Wink
Ние сме добре вече сме 5кг. и 60 см. храним се само с кърма, а коликите слава богу не са ни силни или чайчето на Блевит при нас има ефект. 
За пъпчиците и ние имаме на лицето и в областа на шията и май са от претопляне като започнах по лекичко да я обличам изчезват. Педито ми предписа за мазане Стелатопия на Мустела но още не съм го купила незнам дали ще се махнат по бързо ако мажа.
За кафето незнам защо толкова се пиртеснявате мисла че 1 кафенце на ден след кърмене няма да навереди на бебенцата, а си позволявам като ми се допие.
Ние също слизаме с количкато по стълбите само на задни гуми, като много внимавам няма винаги кой да помага а навън разходките ни действат много добре  Simple Smile.

# 36
  • Мнения: 568
Здравейте и от нас!
Аз да се похваля-днес е деня на мама Simple SmileНашия тати изведе кака и бебе  в парка ,като ми донесе Ники само да го нахраня и после пак навън.А аз се отдадох на разкрасителни процедури ,след това и баба се включи в грижите та успях и на козметик да отида.Та днешния ден ме зареди за няколко напред и съм много доволна.
Иначе снощи не спахме много ,а през деня спим само навън ,а в къщи бодуваме,но какво да се прави ще се гушкаме и така.
poem права си няма пълно спасение от колики ,но и малко облекчение е нещо.
А тази декларация за която стана дума не се ли подава след края на 3-тия болничен?Не е нужно да се пуща нова тема ,може да се попита в счетоводната.Аз като бременна срещах такива запитвания,но нали имаше време и не четях,но сега трябва да се поровя.
Честито на днешните месечинки!
Лека вечер и здрав сън!

# 37
  • Мнения: 3
Здравейте и от нас с бебка Simple Smile
Опитах се да чета старата тема, но все не стигам до края, та накрая реших направо да пиша в новата Mr. Green Времето ми просто минава неусетно, а мама е още при нас и доста ми помага в домакинската работа. Другата седмица като си отиде ще трябва да стегнем режима, за да смогвам с всичко сама.
Дребчо е добре, спинка спокойно за сега, буди се като по часовник за храненията. През деня яде на 3-3.30 часа, а през ноща я оставяме да спинка и я храним само като се събуди. От вчера се свива миличкото ни и май ще ни подкарват и нас коликите, но за сега не давам нищо-нито чай, нито Инфаколик, въпреки, че сме се запасили и с двата илача.
От два дни имаме проблеми с едното око- събира доста секрет, нещо като по-гъсти и жълти гурелчета по време на сън. За сега почиствам с преварена водичка с памучен тампон, довечера ще пробвам и няколко капки кърма. Някой знае ли лек против това?
Еми, това е от нас, хайде до скоро, че малката се разбужда-гладна, разбира се Grinning

Поздрави на всички Hug

# 38
  • Мнения: 309
Ох, момичета, на ръба съм!Толкова съм изнервена, все ми се реве!Не смогвам направо!От утре сме сами и направо не знам как ще се оправям!Нощите са ми най-кошмарни!А сега и тати няма да го будим, направо не знам!Тамън тръгна да легна да поспя и айде пак ревва!Откачам направо, вече какво ли не си мисля, да не е гладна, жадна, колики, памперси, какво ли не....не знам как ще се оправям... Cry Cry Cryох, каква майка съм само..... Cry Cry Cry

# 39
  • Мнения: 165
Да ви споделя какъв лек отрихме за коликите (пу пу за сега 3 дни действа безотказно) - 2 капки олио или зехтин в малко кърма (или АМ) и с лъжичката: след 10 мин спим като къпани. След Саб, еспумизан, Колийф и чайове това е най-успешното. Говорила съм и с 2 педиатри, които казаха, че такова количество не вреди на нищо. Ние даваме само надвечер (и сега след банята с това се приспахме), когато са най-силни и реве като съдран и 1 път през нощта дадох, че беше пак неудържим. Дано ви помогне и на вас ако решите да опитате.  Hug

# 40
  • Мнения: 3 211
Mомичета, много зле положнието с тоз колийф, въобще не действат. Върнахме се от разходка в 3ч. и още не може да заспо, само реве.
Инфакола ми от Англия още не е дошъл, ако някой продава или може да ми помогне да купя по-бързо, да знаете, че търся Praynig

# 41
  • София
  • Мнения: 12 245
   Само да се похваля, че днес на два пъти бяхме на разходка. Ели спа през цялото време, много съм доволна засега от нея  Simple Smile
Имам няколко питания по отношение на кърменето и наддаването на бебка.
На 6 май станахме на 1 месец и бяхме на консултация при педиатърката и ваксина за хепатит. Та се оказва, че бебка не качвала, както трябвало. Мина се роди 3350 грама, на 5ти ден след секциото я изписаха 3080 грама. Сега, един месец по-късно, я премериха 3800 грама и педиатърката каза да помислил за дохранване Sad Много искам да го избегна, но ако бебка не хапва достатъчно сигурно ще се наложи. Кърмим се 8 пъти за 24 часа, горе долу на поискване. Бебка суче само от едната гърда по около 15-20 мин и сама се отказва или заспива. Пълним памперсите редовно, често се случва да върне по малко кърма и затова си мислех, че си хапва достатъчно, но явно не. Моля за съвет как да разбера дали хапва достатъчно и дали трябва да се ориентирам към дохранване.

Днес заедно с кърменето на едната гърда пробвах да цедя другата да видим какво има, за 20те минути докато бебка сука, другата гърда пусна 50 мл. Сега се притеснявам да не би и бебка да е изсукала само 50мл при положение, че за тази възраст трябва поне 80мл да са Sad Дали помпата не може да изтиска всичко (макар че се помпах докато кърмя, за да използвам завишените хормонални нива)?

В началото на кърменето имах хиперлактация и достатъчно мляко, не ми се иска да мисля, че сега това се е загубило някак Sad

Още нещо последно - бебка е пристрастена към биберона залъгалка, дали това може да е фактор в слабото наддаване?

  Ето една статия за средното наддаване на седмица - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
, което  е 170 грама, напълно в норма сте. Според моята педиатърка, трябваше да качат за месец минимум 600 грама, под тази стойност каза че ще предпише добавка.
  Ако все още се притесняваш въпреки, че наддаването ви е нормално, може да опиташ да кърмиш по-често. Добре е наистина да не прекаляваш със залъгалката, а ако бебчо има желание просто да му даваш да суче. Понякога дори да са гладни, може да задоволяват сукателния си рефлекс със залъгалката и да са склонни да изчакат хранене. За цеденето, дори да цедиш докато суче бебето това в никакъв случай не е показател колко хапва то. Опитай да накърмиш бебчо и когато спре да хапва, да го оригнеш и преобуеш например или нещо което ще го разсъни и отново да предложиш гърдата. При мен има огромен успех много често изяжда малката повече отколкото преди това е хапнала  Simple Smile Не се притеснявай и да предлагаш и двете гърди на всяко едно от храненията. Надявам се скоро да се видим на разходка  Simple Smile

poem като четох за задушаването на мъничето ти, чак ми се стегна стомаха от притеснение. То и ние се задавяме, но не и до такава степен. Господ да ги пази бебчетата ни.
Днес съм като парцал.Снощи Алекс се е събуждал през 2 часа. Цоква 5-6 мин. от гърдата, успокоява се и заспива, после пак. Не съм спала, ама никак цяла нощ. Направо се чудя как ще си изградим някакъв режим по този начин, незнам, а д-рката като разбере, че изобщо не съм му спряла нощното хранене, ще ме овика- ама кой я слуша, да дойде тя да ми го гледа.
  Опитай ако не заспиш преди него, както аз правя докато кърмя нощем, да го разбуждаш когато почне да заспива, като му издърпаш гърдата например лекичко от устата, или пък използваш компресия на гърдата за да потече нова порция мляко и да му повиши интереса. Компресията е просто масаж с другата ръка отгоре надолу  Simple Smile Всичко което ще помогне да хапне повечко, за да може да не се буди толкова начесто. Иначе подобно поведение на бебчетата да хапват начесто по малко е съвсем нормално, но не винаги е удобно за мама  Simple Smile Смяна на памперс или предлагане и на другата гърда или на същата в различна поза също са вариант  Simple Smile

Aila, добре завърнали се у дома. Дано твоята Елена си остане спокойна и кротичка и занапред
Ben78, и моите гърди са различни и зърната също. Помня с второто ми дете в родилния дом акушерката ме пита коя е любимата гърда на бебето. Тогава ми се видя странно, но после наистина видях, че има предпочитания. Сега Андрейка милата няма избор – от няколко дни давам само гърдата с кистата, че аз не мога да я цедя, а изцяло цедя другата. Сега кърмя Андреа само от лявата гърда, един или два пъти в денонощието тя се съгласява да посуче като добавка и от другата, но в повечето случаи едната гърда явно й стига. Замразявам по около 300-350 мл на денонощие и оглеждам оферти за нов фризер (шегичка  Heart Eyes ама да напомня, че ще се радвам ако нямой ме покани за съвместна поръчка в иБей за пликове за замр.на кърма). Другата гърда я цедя на ръка, но всеки път цедя различно количество – 50 мл, 80, над 120. Aila, как да разбера кога да спра да изцеждам. Нали не е хубаво да се цеди съвсем докрай, ама как да разбера, че наближава края.
  Как се развиват нещата с кистата, в момента всичко е наред доколкото разбирам? Не се е налагал нов дренаж или нещо по сериозно. Моля те ако нещата се влошат пиши ми защото има вариант ако се наложи операция и евентуално желание от страна на лекаря за прекратяване на кърменето това да стане само в тази гърда. Тоест няма проблем да не кърмиш от нея и там да спре производството на кърма, а да продължаваш да си кърмиш от другата гърда. Не всички лекари обаче биха се сетили или предложили този вариант. Надявам се да не се стига дотам, но просто исках да го споделя за да го имаш в предвид.
   За изцеждането не схванах съвсем въпроса. Незнам в момента причината която налага изцеждането за да мога да ти отговоря. Ако е заради хиперлактация и искаш да нормализираш нещата трябва постепенно да намалиш изцежданията и да цедиш само за облекчаване. Аз имах ужасна хиперлактация в родилното, но за два-три дни нещата се нормализираха. Ако искаш обаче да замразяваш или да поддържаш лактацията докато бебето не суче от там е важно да цедиш до последна капка и малко след това.
[/quote]

Ох, момичета, на ръба съм!Толкова съм изнервена, все ми се реве!Не смогвам направо!От утре сме сами и направо не знам как ще се оправям!Нощите са ми най-кошмарни!А сега и тати няма да го будим, направо не знам!Тамън тръгна да легна да поспя и айде пак ревва!Откачам направо, вече какво ли не си мисля, да не е гладна, жадна, колики, памперси, какво ли не....не знам как ще се оправям... Cry Cry Cryох, каква майка съм само..... Cry Cry Cry
   Мисля че сте го обсъждали но опитвала ли си да спиш с бебето? Или те е страх да не стане нещо. В подобен случай бебчетата спят много по-спокойно и продължително, а ти няма нужда почти изобщо да се разбуждаш. Само откриваш подходящата поза за кърмене легнала за вас с детенцето и като се размрънка подаваш гърдата и продължаваш да спиш. Ако това те притеснява, много майки са забелязвали че една от техниките за справяне с плача на д-р Карп, а именно повиването помага и за по продължителния и непрекъснат сън на малките. Целта е не да стягаш бебето както някога са правели за изпъването на крачетата, а просто така да е повито, че ръчичките да са прибрани към тялото и да не може да ги мята, нещо което всъщност плаши бебчетата, защото те са свикнали да са сгънати и прибрани и ограничени от деветте месеца прекарани в утробата. Лично за мен предния път обаче спасението от недоспиване беше момента в който открих начин да кърмя и двете едновременно и то легнала за да мога да се наспивам и да си почивам достатъчно  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 182
Добро утро!
Чета ви набързо,че мънинкото сега ще се събуди а дрехите ми стоят не простряни.
Жабче аз ям повече от колкото като бях бременна,особено след като накърмя бебо и съм като вълк които нее ял 2 дни и с водата съм така,сигурно по три литра на ден изпивам.Май и аз няма да сваля скоро килцата а  са цели 15.
princessa raia няма ли кои да доиде да ти я гледа през деня да си поспиш малко?Иначе не си мисли глупости,че нещо му има на детето,има бебета които реват повече от други.Имам една приятелка нейното бебе ревеше цяла нощ и тя не мигваше а през деня спи.Ако имаш някои под ръка да ти помогне да си отспиш.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 079
Добро утро и от нас!

Отчитаме се наспани и доволни от живота  Mr. Green, и всичко това благодарение на факта, че малката спи при мама. И я кърмя в просъница. На практика - все едно нямам бебе. Peace
Само гадните пъпки от подсеченото не щат да завяхват, но утре ще ни види педката така или иначе...  Rolling Eyes

Принцеске, много ми прилича на депресия твоето. На много силна следродилна такава.
С Вели точно така се боях от нощите, защото бях сама с него татко му бачкаше нощни смени тогава  Crazy първата седмица беше някакъв ад. Ревове двустранни  Embarassed, непрекъснати разходки до кошчето, кърмене по 1000 пъти, през деня бях като парцал, но все пак се чувствах мааалко по - добре. Но нощите...  Confused Страах, страах, ужас някакъв.
И всичко това до момента, в който не взех малчо при мен и не открих чудодейното спане в тандем. Оттогава се зарекох, че и второто си дете ще отгледам по същия начин и че това е най - естественото нещо на света (особено за едно кърмаче).
Не те агитирам, но пробвай една нощ, ще се почувстваш преродена. Hug

Дена, искам и аааз такъв МАМИН ден. Crossing Arms Ама както се казваше в един скеч - "друг път"...   Mr. Green Имам належаЮща нужда от фризьор, но кога ли ще ме огрее... Преди 10 дни се епилирах на прибежки и така цял денooooh! Пак добре, че майка ми оказваше съдействие.

Вери, наистина ли Колиифа не помага? Аз тъкмо мислех да заменям Инфакола с тях.  Thinking Но ме разубеди сякаш.
Аз нямам връзка с чужбина и го поръчвам от този сайт, но доставката е скъпичка   #2gunfire:
http://mercator-bg.com/40/41.html



Ние сме ОТНОВО в ремонтна треска. Бях ви писала още като бременеехме, че стягаме една къщурка близо до сф, с тенденцията да се изнасяме поживо - поздраво там. И поради факта, че финансовото кранче секна миналата есен, доста неща останаха за довършване...  Crazy И сега в "най - подходящия" момент, с бебе на ръце, гласим детска стая на баткото.  #Crazy Вчера скокнахме за 10 минути да му изберем латекса и ми прави впечатление, че малката маймуна, поверена на баба и, от проклетия се дере.  Mr. Green Не от глад или друго някакво неудобство, просто търси мен хулиганката. Като се върнах е така на ръце си ме гледаше хитро и ми пускаше едни подкупни усмивки, лепката на мама. Heart Eyes

Оставям ви, че "люлякът ми замириса" Laughing

П.С. Айла, добре завърнала се! Чакаме си обещаните снимки на малката Ели! Crossing Arms Wink Hug

# 44
  • Мнения: 7 121
desi054224, честитка за вчерашния ти рожден ден! Жива, здрава, щастлива и обичана бъди!   bouquet  
Поем, за задавянето и занасянето (да не може да си поеме дъх) след него освен с обръщането, както са ти писали и другите момичета, аз я облъчвам дивотийката ми със струя въздух, който издишвам в лицето й. Не е много хигиенно, но помага.  Peace Честит ви бебевоз. Много дълъг километраж да навъртите по крайморските алеи.
Реа, дано да не се налагат повече интервенции, да си цока Андрейка от мама. Нали светът е оцелял, защото от мама бил ял  Wink. (не го вземайте насериозно. Това е от онези неща, написани по разни потребителски лентички Wink)  
Маги, по-добре да си направила 2 ненужни посещения при доктор, отколкото да си пропуснала нещо.
За запушените носчовци-чипоносчовци - имаме си редовно един такъв. Голям рев и дърпане настава, когато трябва да й сложа физиологичен разтвор. Аз аспираторче ползвам. Рядко, но помага. После с клечка за уши доработваме. Ако има кой да остави манипулацията да бъде извършена. Една сутрин след като 2,5 часа не знаех какво иска, баща й предложи да й видя нослето, че му се чувало запушено. Като помпичката издърпа гадните секрети настана едно спане ...  
Колко ми куца организацията, не е истина направо. Сякаш в това време на денононощието е единствения ми свободен промеждутък. Скоро и него няма да имам, защото дребната се е научила да не спи. За сметка на това раздава къчове и редува подвиквания и гугукане.
Скоро няма да повторя ходене в големия парк в събота/неделя или в ден с мач. Решихме да стигнем пеша, но такова неразчитане на време беше...  ooooh! Тръгнах да търся пейка да й дам да си излочи манджата от шишето (засега нещо нямам големи мераци да кърмя навън, защото явно не ми е тупнал тупана Simple Smile), но свободни пейки нямаше. Та почти набегом по обратния път до нас ... Драма.
Иначе разхождам в някаква измислена градинка до дома. Тук-там заметнат памперс, мамите са извели чедата на разходка и блажено пушат (на кой му се пушеше много? Simple Smile), много братя и сестри от веригата магазини манго си подвикват ... Ще трябва да преслушам и тази на Редута. Дано само времето да се задържи по-нормално и да става за джиткане.
Бягам да я будя, че после да й раздвижа телосложението по неравните друсащи трасета.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт