Какво трябва да може бебе на 7 месеца?

  • 20 136
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 346
И аз не виждам нищо страшно. Нашите бебета са приблизително на една възраст и моята също не ще да стои права- кляка, но усещам, че го прави, защото вижда, че правя "ядосана" физиономия и това много я забавлява. Пълзенето ни е по- скоро точно плуване на сухо с високо вирнато дупе. И не е пълзене, ами влачене. В количката вече седи стабилно, но иначе не- клати се, докато я придържам. Прави някакви опити да сяда уж, но приличат на коремни преси. Педиатърката ни обаче смята, че всичко е нормално особено за такова прасенце- беба е почти 9 кила.

# 16
  • Мнения: 945
Единственото нещо, zаради което си струва малко да се притесниш е че не се обръща сам. Май на таzи въzраст се очаква, че могат да го правят. Помня, че синът на една поzната имаше малки проблеми със гръбначния стълб(не помня какви точно) и не можеше да се обръща и му наzначиха бебешко плуване и масажчета и след 1 месец всичко си дойде на мястото.
Не се шашкай, всяко дете е раzлично.
И един съвет от мен, не го слагай подпрян да седи, натовахваш му иzлишно гръбначния стълб.

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дано да е фалшива тревога Peace
Бих те посъветвала, да правиш повече гимнастика, да го стимулираш да се обръща. Моя беше голям "дундо" и трудно започна да се обръща от гръб по корем. Педиатъра ме посъветва да го слагам  леко настрани и играчка на определено разстояние и той да се опитва да я стигне и други подобни упражнения. Много бързо започна да се обръща, за стоене на крачета не съм го насилвала , постепенно и това започна да прави. Дано се включат майчета с бебета колкото твоето, аз вече съм позабравила някои подробности. Успех ти желая Peace

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Единственото, което  би ме притеснявало, е, че не се обръща. Направи прегледа, щом имаш направление.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 006
Ето какво пише в моята книга "Първата година на бебето".На седем месеца бебето може:
-да се обръща с лекота
-да използва превъртането, за да се придвижва из стаята
-да повдига и смъква хълбоците си, когато лежи по гръб, за да се движи
-да седи без подкрепа
Имай предвид, че седем месеца е средно аритметично. Едни деца правят тези неща на 5, а други на 9 месеца. Забавяне до 10 седмици се счита за нормално. Все пак отидете на преглед, за да се успокоиш.

# 20
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Единственото, което  би ме притеснявало, е, че не се обръща. Направи прегледа, щом имаш направление.
децата са различни.Иначе съм напълно съгласна с Тарталета

# 21
  • Мнения: 6 713
На една приятелка детенцето на годинка можеше да седи седнало и да държи играчка в ръцете си и да натиска копче! Laughing Това му беше играенето. Майка му изобщо не беше притеснена, ако си се развива нормално детето. Разбира се, че е добре да го види и друг специалист, ако това ще те успокои, но мисля, че бебчото ти си има свой ритъм и ще видиш как ще настигне връстниците си по всички лудории! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 697
Благодаря за отговорите момичета. Записах час за невролог за другата седмица /нямаше по-рано/ и се надявам да съм случила на специалист.

# 23
  • Мнения: 1 763
Пожелавам ти да нямате проблем! На тази възраст синът ми можеше само да се върти от гръб по корем и обратното. Когато го слагах седнал, се клатушкаше като кукла Невеляшка ( за който ги помни от едно време ). На консултацията на 7 месеца педи ми каза да го оставям прав да се държи за ръба на кошарата, но той въобще не можеше да си стъпва на краката и нямаше начин да направи подобно упражнение. Въпреки всичко това, проходи сравнително рано ( 11 месеца).

# 24
  • Мнения: 2 908
Ох,стига се шашкахте бе,майчета!  ooooh!
Разбирам,защото съм минала през това,ама сега ми е досадно,съжалявам...Дъщеря ми на 7 месеца нито се обръщаше сама,нито сядаше още,направи го всичко това на 8 месеца-сега е право,здраво 2г и половина момиче...може всичко. Дразнят ме и тези "очаквания" към децата...всички се втелясват,ако тяхното дете не отговаря на общоприетите "очаквания"...И аз бях така. Thinking Проходи на 1г и 2 месеца-чаках като гръмната и до тогава-ако за всяко нещо се втрещяваш като мен няма да ти е лесно...а детето си е наред. Първи зъб изникна на 10 месеца-аз пак-ами тя не е наред,защото на другите им никнат на 5-6 месеца....
Невролог-прекалено е вече. ooooh!
Ако това те успокоява-супер-ама е стресиращо и ненужно за детето. Разбирам,че новите майки се стряскат-нормално е,но не е нормално да се водите по някакви "общи" правила все едно са за всички деца валидни-вс едно всички им растат на 6 месеца зъб,на 10 прохождат и на 6 сядат седнали...на 1г и половина проговарят и т.н. Но дори и да сметнем,че е нормално и това-да се водите по тези правила-ами нормалното е да изчакаш още един месец поне и ако до тогава не стане това нещо -води го по тези лекари...дъщеря ми още си говори на китайският-трябваше да е проговорила вече нормално-ами не съм я завела на логопед-има време.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 23:10 от огнена стихия

# 25
  • София
  • Мнения: 39 761
Вече си записала час, използвай направлението. Надявам се да те успокоят.
Прочетох обстойно поста ти, описваш моя син, дословно Simple Smile
Всяко дете се развива различно, с негов си ритъм. Не би трябвало да сравняваш с други деца.

Алекс седи стабилно и продължително време, от месец и нещо насам. Да седне сам? Трудно и почти неизпълнимо Simple Smile Два пъти е успял до сега да седне сам от поза "по корем". От "по гръб" сядането става само ако се е хванал някъде (обикновено като го държим за ръце, или ако се е хванал в количката).
Върти се интензивно на всички посоки, може би от 2-3 месеца насам.
Не пълзи. Изобщо не му идва на ум, че и тази дейност може да развие Simple Smile
Педиатърката ми каза да го изправям на крака, мисля, че в 8мия месец. Като го държа за ръцете... става и се изправя на крака. Не се усеща, че може да използва "подръчни средства" за тази процедура (като решетката в леглото например).
И т.н. И т.н.

Гледах клипчетата на Алекс от периода декември (миналата година) и януари.
Основно любимо занимание - лежане по гръб и ритане с два крака Simple Smile (Същото се прави и в коритото за къпане до ден днешен).

# 26
  • Мнения: 1 045
Думата "трябва"ми звучи страно.До 7-ми месец нито се въртеше ,нито седеше.Един ден просто я заварих изправена в кошарата.Всички деца са различни и е излишно шашкането ако няма и други притеснителни факти относно развитието.
На 7м е прието детето да пълзи . Моето е на 11м и се придвижва от опора до друга точка обаче никога не е направило опит да пълзи.Така че вкарването във филми е  излишно защото нито твоето дете, нито моето е прочело че "трябва" да изпълнява определени неща,а си правят каквото искат.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Невролог-прекалено е вече. ooooh!

Ти преди да пишеш прочете ли изобщо малко медицинска литература?  Twisted Evil
Знаеш ли, че понякога в някои случаи тези неща, които описва майката са симптом на неврологично заболяване?
Не бързай толкова да слагаш етикети и да смяташ всички останали за идиотки и вманиачени хипохондрички.
Само след преглед може да се каже дали просто бебчето е мързеливо или има проблем. Който за съжаление понякога е съществен.

# 28
  • Мнения: 571
Всяко бебче е един индивидуален пъстър свят PeaceНе съм виждала две деца еднакво да се развиват,било то на една възраст,че дори и близнаци HugНе се притеснявай.Както сега нищо не прави ще видиш,че изведнъж ще започне и няма да можеш да го спреш Hug
Ние лично вече една се удържаме.На 7 месеца можеше всичко.Седеше въртеше се,изправяше се самане се спираше.Сега вече ходим хванати за ръце ooooh!Ние пък избързваме много,нооо не говорим и според педи няма и да говорим скоро.
Изобщо не се притеснявай.Аз си мечтая за малко по-кротко детенце Hug

# 29
  • BG
  • Мнения: 2 217
Благодаря за отговорите момичета. Записах час за невролог за другата седмица /нямаше по-рано/ и се надявам да съм случила на специалист.

Ще следя темата и се надявам другата седмица да ни зарадваш с добри новини!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт