Разхвърлят ли децата ви?

  • 6 322
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Тарталета, честит рожден ден на дъщеря ти   bouquet

При нас е винаги разхвърляно. Прибирам чак след като си легне детето. Нямам сили да подреждам след нея по сто пъти в периодите, когато си играе по 4-5 минути с една играчка и после отива да вади друга. Не знам кога ще започна да и обяснявам, че нещата си имат места, сега ми се струва рано  newsm78

# 16
  • Мнения: 3 367
Да.
От около година не прибирам,на техния етаж е като минно поле.Виждат зор обаче като си търсят нещо и постепенно започнаха да схващат защо разтребваме,с голямата има и елемент на срам от гостите и понякога (макар америк.хич да не се напъват в това отношение по мои наблюдения).
Периодично давам час за вдигане на нещата от пода за да изчистя,каквото е още там-дарявам.Знаят си че съм безкомпромисна и лека полека зацепват.
Не ми е проблем и не правя такъв,ужасно се дразня от скъсани книги само,знаят и не се е случвало от много време.

# 17
  • Мнения: 4 784
Учудващо за мен, но досега само броени пъти съм срещала проблем с прибирането на играчките. Още от ранна възраст започнах да го карам като се наиграе да си прибира играчките, разбира се имало е някаква мотивация, примерно ще го направим заедно или айде да излизаме, но първо трябва да са прибрани играчките /или каквото там е разхвърлял/ и така си свикна и сега почти винаги ги прибира. Разбира се, рядко се сеща сам, но като му кажа, в повечето случай нямаме проблем. Дано така и занапред да продължи. Има случаи, когато ме моли да му помогна със събирането, правя го разбира се.

# 18
  • Мнения: 1 899
Да, разхвърля играчките си навсякъде. На опитите ми да го подканя да ги съберем заедно отговаря с хитроумен поглед: "Мамо, ти събирай, пък аз ще тръскам торбичката!"
Сам ги събира само ако има допълнителен стимул от рода:"След като си събереш играчките ще излезем на разходка", иначе-не.

# 19
  • Мнения: 8 999
Откакто проходиха се опитвам да ги приуча, но ефектът е нулев. Само грозната заплаха, че ще изхвърля всичко /и прибрано и разхвърляно/ донякъде върши работа. Но  тази заплаха започна да ги респектира, след като на два пъти напъхах всичко разпиляно по пода в един голям черен плик за боклук и го метнах в контейнера.

# 20
  • Мнения: 1 677
Докато бяха по-малки разхвърлянето и подреждането си бяха като игра. Но като попораснаха след като разхвърлят, желанието за подреждане и прибиране си отива бързо - налага се да подканям и напомням...

# 21
  • Мнения: 2 587
Разхвърля,докато си играе.После си прибира  Crossing Arms В началото (преди около година) като й кажех да си ги прибере,започваше да се размотава и намира други занимания.Предупреждавам два пъти и ако са още по земята ги прибирам аз и повече никога не й ги давам да играе с тях(за пред нея мама "прибира" в кофата за боклук) И сега си ги прибира от страх,че мама ще ги изхвърли.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Не мога да кажа, че цялата къща е осеяна с играчки. Обикновено играе с едно нещо, после с друго и така. Повечето пъти тя си разтребва, но понякога и аз й помагам.

# 23
  • вкъщи
  • Мнения: 704
момичето не прибира но момчето разхвърля

# 24
  • София
  • Мнения: 17 597
Няма спасение... не й давай водни бои. Пастелите са по- безопасни. (за къщата искам да кажа  Mr. Green)

# 25
  • Мнения: 2 032
Да, разхвърлят, но пък след това да ги подканвам да прибират, къде с една дума, къде с уговорки, къде със заплаха, че ще сложа неприбраните играчки в един чувал и ще им ги скрия (стигало се е да последното, но за съжаление те забравят за "наказаните" изграчки и не им липсват.)
Не блъфирам, че ще им хвърля играчките, защото много лесно ще ме разнюхат, че няма да го направя.
Та така, стратегически маневри се предприемат и от двете страни, но обикновено стигаме до взаимно-приемливо решение.

# 26
  • Мнения: 4 668
Ужасно разхвърля ...  Confused
Най се дразня , когато влезе в детската , изсипе всички кошове с играчки , врътне се и си излезе  . Откачам направо ...  Close
И разбира се хващам и подреждам всичко .
В хола обаче , ако е довлякъл ииграчки го карам да си ги прибере дори и насила - той реве , аз казвам , че няма да легне докато не подреди и така ...
Хитът му е да се изкаже - " Няма да подреждам , защото може да се изморя "  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 804
Не разхвърля много-най вече дрехите си преди да реши с какво да се облече,но когато и кажа със сериозен тон да прибере всичко-го прибира без да мърмори.Виж пуберките са .........................,таме направо война да ги накарам да си приберътн нещата-а ,такива подредени дечица бяха .

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Моят син разхвърля когато му е скучно или играчките са му омръзнали. Тогава ги пребирам  и вадя след 2-3 месеца, на тяхно място давам други които по-рано съм прибрала. стаята му е малка и въпреки, че там са всички играчки, идва в хола да играе - там където съм аз. Има едно правило обаче - носи макс. 2-3 играчки и играе с тях, щом му омръзнат - прибира ги и взема нови 2-3. така няма разхвърляно.

# 29
  • Мнения: 2 478
Разхвърля, разбира се. Ама това е нормално. Важното е да се заиграва, че напоследък все пред ТВ иска да стои.
Отскоро се учим, че играчките се прибират, но засега нямаме успех. Това не ме притеснява особено, всичко с времето си.

П.С. Мъжът ми разхвърля повече  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт