Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!

  • 68 497
  • 858
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 323
Още едно класическо изказване-След 20-ия ден не можех вече да изцедя повече от 20 милилитра,детето гладуваше,давах добавка и то се отби.
Значи, това изказване е плод на съветите на педиатърката вероятно. Когато отидох на пробно кърмене, точно около 20 ден, защото беба имаше яки колики и само плачеше, та да проверим колко хапва за да изключим глад - беба заспа на петата минута от надутата печка, че беше студ и педката каза - Я сега изцеди да видим колко има и-и-и-и о-о-о ужас - 15 гр.  #Crazy Срам и позор!!! Каза да цедя всеки път след кърмене...повече от 25 мл не го докарвах и тя окончателно заяви - дохранвай, гладно е детето ShockedПък и като и казах, че има дни , в които иска да е залепена за мен, съвсем се потвърди ,,диагнозата,, й...Дадох аз два, три пъти за да не пукяса милото Embarassed, ама после реших друго и сега успешно се кърмим с бебката. Със сигурност нямаше да успея толкова дълго, ако бях продължила с добавката. Пък и тя ме успокояваше - Не го изживявай толкова, де! Просто има жени, които нямат кърма и това си е! Shocked

# 61
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
и аз се сещам за един лаф на майка ми, който голямо напрежение ми създаде в началото на моя кърмачески стаж, но благодарение на този форум не се поддадох и се кърмим и досега, че даже и сме почти само на кърма все още  Grinning
Ако след кърмене не изцеждаш по около 250-300гр, значи нямаш кърма и не ти стига и детето е гладно` Laughing Аз изцеждах по 10-20 и съответно и тях престанах да изцеждам.

Иначе за номинацията, има толкова култови, че се чудя кой е най- най- лаф.... но все пак си избирам този за четката вместо цица

# 62
  • Мнения: 3 818
Реплика на моя приятелка- абе, не знам дали е хубаво да си кърмиш детето, те кърмените деца развиват много повече алергии Joy

Класика, която сигурно всеки втори педиатър от старата школа повтаря: моята беба продължаваше да има жълтеница на един месец и нещо и по съвет на педито започвам да преварявам кърмата. В следствие на цеденето обаче кърмата взе да ми намалява. Казвам  аз на педито след седмица, че не мога повече да цедя, защото ми намалява кърмата, а тя ми отговаря- оооо, оттук нататък дори да я кърмиш, тя все повече ще ти намалява hahaha А ей го на, вече четири месеца си я кърмя без проблеми Wink

# 63
  • Мнения: 8 471
Преди 2 месеца се запознах с една мама на близначки-две големи сладурчета.Родила ги е в началото на 9 месец и двете са били около 2 килограма-тоест напълно нормално тегло за близначета.Естествено са ги задържали 20 дни под наблюдение,а през това време са и казали да си спре кърмата.Тя е била много учудена,искала е да носи кърма всеки ден,но са и казали,че кърмата и не е стерилна и може да е опасна за децата Mr. Green.Минала е през големи мъки,защото е имала доста кърма.До втория месец на бебчетата беше сменила ШЕСТ вида адаптирано мляко,все нещо не им е понасяло.Молеше се,да не се налага да сменя пак,още повече,че се и съмняваше,дали на пазара могат да се изнамерят още видове. #Crazy

# 64
  • Мнения: 1 722
Вчера кумът ми ме пита - Ти още ли кърмиШ? (Сестра му има бебе на 6 месеца и го отби на 3 м.) - Аз - да. Той - Абе ти Херкулес ли ще отглеждаш?  Joy  Joy

# 65
  • Мнения: 8 471
Вчера кумът ми ме пита - Ти още ли кърмиШ? (Сестра му има бебе на 6 месеца и го отби на 3 м.) - Аз - да. Той - Абе ти Херкулес ли ще отглеждаш? Joy Joy
Поне човекът има чувство за хумор!Това си е направо комплимент! Wink

# 66
  • Мнения: 1 896
На една приятелка, която все убеждавам да кърми бебето си, когато то поиска, педиатърът й казал: "Можеш да кърмиш по циганската система, ако искаш, но аз не те съветвам, защото е много вредно за стомаха."
Мен първата ми педиатърка, която смених после, ме съветваше да преварявам кърмата, ако е стояла повече от четири часа в хладилник и повече от половин час извън.
А на кръстницата ми цикълът й се възстановил около месец след раждането и педиатърката й казала: "О, забрави да кърмиш оттук нататък" и тя послушно спряла.
Обаче според мен нищо не може да бие това за сексуалното извращение.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Май сексуалното извращение води по точки Wink

# 68
  • Мнения: 8 471
Май сексуалното извращение води по точки Wink
Да, и номера с четката не е лош.

# 69
  • Мнения: 790
От един бивш педиатър - " Какво кърмене - то зъби има вече"

# 70
  • Мнения: 698
Най-безумното беше нещо в смисъл, че кърменето след годинката увреждало детето психически.  #Crazy

# 71
  • Мнения: 4 242
Вчера кумът ми ме пита - Ти още ли кърмиШ? (Сестра му има бебе на 6 месеца и го отби на 3 м.) - Аз - да. Той - Абе ти Херкулес ли ще отглеждаш?  Joy  Joy
hahaha hahaha hahaha
На мен в квартала ми го казват за Крали Марко Joy Щяла съм да отгледам женския вариант Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 72
  • Мнения: 2 274
А какво ще кажете за това, че
Българската майка няма достатъчно кърма  и не знае как се кърми!

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 605
Тя случката е стара (колкото мен  Simple Smile), но доста травмираща за майка ми. Когато съм била на 40 дни са ме сложили на система, защото съм била обезводнена от не-пиенето на вода. Мама е отнесла страхотно конско, а и ужасът от гледката на малкото бебе с игла на челото (там са ми сложили системата!) тя още не може да забрави. Направо я поздравявам за куража да не ме отбие. Няма нужда да ви казвам, че все се опитваше да набута шише с вода на двете ми кърмени деца. А и личната лекарка твърдеше, че ги държа жадни, та значи лекарите не са се променили много през последния четвърт век.
Лично аз номинирам изказването за връзката между кърменето и никненето на зъби.

# 74
  • Мнения: 292
На последната консултация педито ме попита какво давам вече след като в началото и бях казала тя да се грижи дали е здрав , а яденето да остави на мен и така пита дали вече съм му дала поне кашичка или зеленчуково пюре и казвам не - тя -" Е вече е време защото после ще му станат чувствителни червата и незнам какво ще правим"

Общи условия

Активация на акаунт