Бъдещи ЮЛСКИ мами 2009 - Тема 38

  • 10 557
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 6 209
Добър ден,драги мамчета!
Сиси,Felicity 81-много е приятно,когато някой се радва с теб Hug
Galeto123,нали знаеш-на бабите никой не им е длъжен да им гледа внуците Joy
Карелия-чакаме добри новини Praynig
Сиско,доклкото си спомням Mg може да се пие почти до раждане
За Вис Виталис-имах същото преживяване като Feicity-доста преди празниците помолих да и се обадят и да ми кажат цената  на количка,която предлагат.След празниците им се обадих аз,казаха,че ще ми звъннат до 2 дни,защото не са проверили.Още не са се обадили.Но проблема си е техен-магазини много...

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 12:51 от milasara

# 241
  • Canada
  • Мнения: 649
Карелия, Чакаме добри новини след днешния преглед  Praynig Praynig Ти имаш ли вече уговорка със Скочев? И аз предния път там раждах, и сега не мога да си представя да отида на друго място...А и анестезиоложката ми хареса - нямах проблеми с упойката - а това също е важно при секцио...никакви неприятни усещания, като излязох от упойка (пълна) чувах само денс музика...да ти се дотанцува направо

Аз пък, да се оплача, имам проблеми с осигуровките, по всичко изглежда, че ще остана без майчинство...живот ли бе, да го опишеш...
 Hug Hug Hug Hug Hug
Миа_ата, имам вече принципна уговорка, без уточнена дата, тъй като е раничко. Но мисля да искам за 15.07. Анестезиолог на мен ми беше д-р Хаимов (аз си го избрах), защото е бил и на моя друга операция и също като теб бях много доволна от упойката и от факта че нямах никакви проблеми при излизането от нея...
Какви проблеми имаш с осигуровките, защото аз също имах и три месеца се занимавах да ги оправям.  Ако мога да помогна с нещо?

# 242
  • Мнения: 54
Момичета как да се запиша и аз при вас ? Термина ми е 3 .07 .2009 !?

# 243
  • София
  • Мнения: 39
evaagaina, добре дошла при юлските мами. Галето123 ще те включи в списъка на началната страница. Какво бебе чакаш?
Момичета, от няколко дни съм само на сладолед и огрооомни купи салата... друго ни ми се яде...

# 244
  • Мнения: 651
Момичета как да се запиша и аз при вас ? Термина ми е 3 .07 .2009 !?
Ти вечев си при нас!Добре дошла!  Hug
sisko_75 в предния пос съм изпуснала  Joy  10 дни преди термина(каза моя доки) да се спира MG (бях гладна)!
galeto123 ,мерси за лудницата!
Емили, не се притеснявай.И аз имам!То май всички имаме.Особено ми се засилва когато ми дойде датата за цикъла 29-ти.Моя доки ми взима задължително през 2 месеца.Този месец и предишните бяха стерилни  newsm44 въпреки че имам течение!

# 245
  • Мнения: 179
Здравейте на всички. Hug
Карелиа79 -радвам се , че спокойно звучиш ще видеш, че утре всичко ще е наред, с  теб сме  Praynig
Санитам - мила ,само бъди спокойна и не се притеснявай всичко друго ще се нареди.Аз които мами познавам с близначета всички са родили още 7мия месец и се радват на здрави бебета  Peace нормално е с  близначета да е по рано.
Хайде и аз да се отчета от днешния преглед -малкия бандит здраво риташе добре е с размери и тегло само където се е изместил сега.След 2седмици пак ме викат после започваме на 10дни да се виждаме.Плацентата ми е втора степен на зрялост околоплодните води в нормално количество, а и изследванията ми каза , че са идеални  Peace .Само ме помоли да започна 3пъти по 2 да вземам Магнерота.Тъй като не се спирам, а и много пътувам, а каза, че е нормално контракциите да са 4-5 или 5-6 на ден по секунди, моите са много повече newsm78.Доста ми е натоварена програмата.
Еvaagaina -добре дошла Hug
За албума -Наистина всеки може свободно да гледа тъй кота потребителското име всеки го вижда.Не е нужна парола.Това се опитвам много пъти да обесня но винаги до тук.За това не е желателно да се дават тел. и координати там.Аз за това си и изтрих снимките след като една мама от форума ме е познала с дещерями и ме пита по тел. дали наистина съм бреманна.
Пожелавам на всички приятен ден Party

# 246
  • София
  • Мнения: 121
ами това за албума може много лесно да се прекрати, като не се публикува директно линк към него в темата, ами всеки си влиза отделно през страницата. А и сега видях,че са публични албумите действително, а трябва да са лични. Ще опитам да ги направя лични , за да  можем само ние да ги гледаме, и аз не искам да ми гледат бременния тумбак  #2gunfire #Cussing out

Карелия, утре ще те чакаме с нетърпение да кажеш, че всичко е наред Heart Eyes

А на мен днес ми е леко работен ден - цял ден ми звънят от офиса , където съм в отпуск от 1 април. Понеже оставих в наследство 3 мои проекта да се правят след като се махна и са възникнали някакви проблеми и по трите.... уф, много се притесних. Те, че ще се оправят , ще се оправят, винаги има решение .. ама грешката за едниния е моя и е толкова тъпа, че явно от бремелинският ми мозък тогава е възникнала....много ме е яд Confused айде стига с моите глупости..

Миласара , ххахха ми така де... аз моята свекърва сега много гледам да не я срещам - нямам мищо против жената, много мила, добра и общителна жена е, просто не ми идва отвъртре..ама после май ще стана аз тая дето все я търси  Grinning нали и сестра ми чака бебе и майка ни ще е като тази жаба от вица: е аз какво сега - да се разчекна ли  Joy

Сиско, за педиатъра май забравих - може би другата седмица ще се опитам да ги намеря, да не чакам до последно, че знам ли какви отпуски ще си взимат.

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 14:11 от galeto123

# 247
  • Мнения: 9 147
Прибрах се най-сетне.
Карелия - и аз мисля, че ако беше страшно, нямаше да се шегуват хората, а и по принцип ми се струва че този АМР си е бил един вид проверка за всеки случай, презастраховка на лекаря ти...всичко ще е наред, ще видиш Hug
За раждането и клиниките - Гале (ще ти пиша на лични за козметиката), пиши ме в Селена, секцио. Дано всичко върви по план...
За магнезия - знам, че се спира като влезнеш в девети месец. Както и всички други хапове.
За течението - и аз имам, от доста време насам, ту воднисто, ту бяло като крем...док каза, че е нормално, но не поиска да ми пусне микробиология.

Това, което исках да питам, свързано с вчерашното пазаруване:
Бяхме във Вис Виталис, сис списък в ръка. Подхвана ни една продавачка обаче, момичето беше много мило и ни ограничаваше постоянно, защото аз на всичко се хвърлях да купувам по 5бр., а тя каза че няма да ми трябват толкова много...знам, че малките номера (22) се израстват бързо, затова купувах по равно 22 и 24 размер, а според таблицата в магазина 22 номер е от 0-3м, а 24- от 3-6м. Чудех се, та реших така да пазарувам..въпреки това, пак не накупих много решки, даже ми се струват малко. Другото, което ме озадачи, е че не можах да се ориентирам коя дрешка за какво е точно, в смисъл че къс и дълъг ръкав ги бърках Embarassed и не знаех коя дрешка с какво точно се съчетава, чудех се каква е разликата между боди и гащеризон, момичето обясни че бодито се слагало най-долу, пък горе дрешката. Минавах през всеки рафт, гледах всяка дрешка - ами то всичко ми изглежда еднакво...ужасна обърквация...Та, в крайна сметка, освен че имам почти по равно и от двата размера, не знам дали съм взела достатъчно дрешки, все пак. Имам 4 гащеризончета (1 с дълъг ръкав и крачол), а момичето ми каза, че не трябвало да пускам бебето по къс гащеризон в началото Rolling Eyes Ританки по 3-4 чифта от размер, 2-3 камизолки за всеки случай, бодинца 4-5, чорапки пак толкова...блузки някакви с дълъг ръкав..1 комплект за кошара, 2 хавлии за баня...другото вече не го помня Embarassed
Идея си нямам дали дрешките се сменят всеки ден, или дори по няколко пъти на ден...та не мога да пресметна каква бройка от нещата ще са ми нужни, за да не изпадам в затруднение да се чудя докато прането съхне какво да облека...
както казах, момичето в магазина се учуди как по толкова много съм записала да пазарувам, аз се смутих леко, ама...от списъците в нета това съм копирала Rolling Eyes

Забравих: гледах помпите за кърма, ел. на Авент, единична, струва 260 лв. Rolling Eyes Струва ли си?

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 13:52 от .:.Stef.:.

# 248
  • Мнения: 179
Стеф -  преди обед се отбих в една приятелка с бебе на 2месеца.Милата ми се оплаква , че н еи стигали чаршафите както на бебето така и техните,  а за дрешките , че на всяко ядене почти сменяла.Малката много повръща и като я на кърми направо на фонтан навсякъде цапали.Аз с мой та дъщеря съм нямала този проблем не са ми бели нужни повече от 2чифта чаршави дрешките ги сменях всеки ден но карахме с едно тоалетче.Така , че всичко е индивидуално според детето.Хубавото е , че лятото е горещо и за 2часа всичко ти е изсъхнало.После вече ще знаеш от кое колко ти е нужно Wink

# 249
  • Мнения: 332
Стеф -  преди обед се отбих в една приятелка с бебе на 2месеца.Милата ми се оплаква , че н еи стигали чаршафите както на бебето така и техните,  а за дрешките , че на всяко ядене почти сменяла.Малката много повръща и като я на кърми направо на фонтан навсякъде цапали.Аз с мой та дъщеря съм нямала този проблем не са ми бели нужни повече от 2чифта чаршави дрешките ги сменях всеки ден но карахме с едно тоалетче.Така , че всичко е индивидуално според детето.Хубавото е , че лятото е горещо и за 2часа всичко ти е изсъхнало.После вече ще знаеш от кое колко ти е нужно Wink
и аз съм на същото мнение. Сега ще взема по малко от всичко, пък после ще видя от кое колко и по колко имам нужда.А за магнезия - на мен ми каза моята док, като вляза в 9 месец да не го пия, то си няма и логика де.

# 250
  • Мнения: 54
Мерси !Успех и здраве на всички!

# 251
  • Мнения: 8
Аз също имах неприятна ситуация във Вис Виталис. Попитах едно от момичетата дали мога да отида до тоалетна и то най любезно тръгна да ме води, докато една смотана лелка /беше й шефка, но не знам дали е точно управителката/ започна да и крещи, че трябвало да изляза отвън и да отида в хотела, а не да минавам оттам/ не че разбрах откъде щях да мина, щото така ме зарязаха и започнаха да се карат или по точно едната да крещи на другата- девойката само слушаше истерията/ 
За софийския става въпрос.

# 252
  • Мнения: 9 147
Грация, благодаря Hug

И аз вчера ползвах тоалетната във Вис-а, много бяха любезни...уф, явно си е до човек, навсякъде си има темерути...

# 253
  • София
  • Мнения: 6 209
Evaagaina,добре дошлa Hug
Gracia777,браво за добрите новини  bouquet
Galeto123,къткай го свекито щом е читаво,че понякога човек има нужда от помощ,а майка ти наистина няма да може да се  разполови LaughingСъдя по себе си-ние имаме само 1 баба,а,живот и здраве,само мойте деца ще станат 4,брат ми има 2...
Stef,и аз мисля,че няма нужда от прекалено много дрешки-бебетата много бързо ги израстват.Ние също сменяхме 1 комплект на ден,в редки случаи повече.А ако бебчето повръща повече,винаги можеш да купиш допълнително.

# 254
  • София
  • Мнения: 121
Аз сигурно ви досадих днес ама като работата дето имам да върша зависи я от пари, я от мъж, та все я отлагам за другата седмица когато и мъжо и парите ще са си вкъщи в отпуск  Mr. Green
Стеф, аз така също като теб направо се изприщвам като влизам в магазини и твърдо решена ще купувам дрехи...ми те толкова много и непознати и сега всичко ти се струва необходимо  Joy но си представям така нещата:
-  гащеризони с къс ръкав и къс крачол - става за навън и за вкъщи - нещо като бодитата са ми , ама по-като за пред хора дрешка  Laughing съответно дългия вариант е за по-хладно, например вкъщи държи хладничко през лятото.
- бодитата с къс ръкав или без - за вън и за вкъщи : или само по тях или с ританки или в комбинация с друга дреха надолу по-така. С дълъг ръкав е ясно, че като захладнее времето се слага. Даже мернах, че Марулка си е слагала бебка да си спи по боди без ръкав лятото, вместо пижамка.
-  камизолка - ми като връхна дреха си мисля, че е . Върху бодито да си го сложиш ако е хладно.
- аз друго , което имам са 2 блузки с дълъг ръкав и 3 бр. панталонки дълги.
 
Горе долу бройката на повечето дрехи ми се върти около 3-4 бр. и в зависимост от това с какво ще ги комбинирам. тези с дългите ръкави и крачоли за сега съм ги оставила за по-натам да купувам в повече, че нито знам времето какво ще е /летните вечери тук напоследък са хладни, а и нали имаме одеала/, нито бебето какво ще е на размери и как ще наддава ..и така, май в движение все пак ще ги мъдря. 

За помпата - аз си купих на МЕДЕЛА елесктрическа на батерия или със зарядно може да работи, единична , с 1 шише за 70Евро, но я има в много магазини тук за 144 лв. Казаха ми, че  МЕДЕЛА била много хубава марка и те били измислили този тип продукти, незнам колко е вярно. АВЕНТ са на почит също много така като чета. 

Общи условия

Активация на акаунт