Бъдещи ЮЛСКИ мами 2009 - Тема 38

  • 10 560
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 451
Сиско, Върджи: благодаря ви за упойките. Аз честно казано за сега не съм имала алергии към лекарства, но смятам че е хубаво да се направи този тест. Май ще взема да я потормозя докторката  Wink
Тан, Гале: благодаря ви, че ни "светнахте" за магнезия. Честно казано мойто доки винаги ми е казвала да си го пия щом имам контракции, но онзи ден като се оплаках нищо не ми каза, което ме озадъчи Thinking Абе ще си го взема аз тези дни и тъкмо до 35 г.с. ще го изпия и спирам.
Куко: за Вис Виталис и аз се учудих на отношението им, защото при първото ми ходене беше коренно различно отношението. както е писала Миласара - магазини бол. Като цяло впечатлението ми е, че управителката май не е читава, иначе персонала се старае. Иначе аз си се свързах с производителя на въпросните легла и хората предлагат те да ми го докарат, защото зареждали в София всяка сряда??
Карелия, продължаваме да стискаме много палчета. Бъди спокойна, всичко ще е наред с бебешора  Hug
Еvaagaina - добре дошла в юлския отбор!
Стеф, те мамитата с опита по-добре знаят, но аз да ти кажа почнах да купувам разни неща и като не знам сега колко да взема от единя размер и колко от другия??? Ти да видиш каква драма се случи като реших да взема комплектче за изписване. То било 50-56 като размер и било предвидено за новородено. Ма то от 50 до 56 не е малко за едно бебе....има бебета раждат се по 54см. и такива по 49см....ми то само да ми седят дрешки няма сми. Аз за туй реших по едно две неща (най-необходимите) от двата размера и живи здрави кат се пръкне мъника ще докопуваме каквото е нужно (то това става за отрицателно време, дет се вика таткото като се прибира от работа ще се отбие в накой магазин и ще купи каквото и колкото ти е нужно); да не говорим колко подаръци дрешки ще получите - няма да може да ги износи бебока.

# 256
  • Мнения: 9 147
Прави сте, няма смисъл да се юркам отсега на многото бройки...ама аз щото все съм Мара Подробната, от всичко да има, че и в повечко, да остане е по-добре отколкото да не стигне Crazy Crazy Crazy


# 257
  • Мнения: 89
evaagaina, добре дошла сред нас! Grinning
Стеф, за дрешките добре са те посъветвали да вземеш по-малко бройки. После винаги може да накупиш още, пък и лято е, прането съхне за нула време. На мен много рядко ми се е случвало да се преобличаме през деня в началото, обикновенно караше с едно комплектче дрехи- боди и отгоре гащеризонче или ританки с блузка. Пък и не забравяй че повечето хора, които ще дойдат да видят бебето подаряват основно дрешки.
Като казах подаръци наскоро се замислих дали да не направя един бейби шауър?  newsm78 Ще взема да подхвърля идеята на няколко по-близки приятелки да видя тяхната реакция. Тъкмо докато не съм напазарувала всичко за бебка, така и тях ще улесня пък и себе си.  Grinning
Карелия, надявам се че утре ще ни зарадваш с добри новини! Hug
Гале, не се ядосвай за проблемите в работата.  Heart Eyes На всеки се случва да сгреши.

# 258
  • Мнения: 1 208
Дойдох си в Карнобат при щерката и да ви кажа за прегледа-лекарката каза,че бебето е 2кг и се развива добре въпреки ,че е с една седмица назад но било нормално.Всичко си има и е в нормите.Има си и срамни устни  Joy.Беше с отворени очички и постоянно си пъхаше и вадеше ръчичката от устата.Пак неможахме да направим снимки-много се мърдаше ипостоянно си криеше лицето.Досега беше само седлищно сега вече се е обърнала.Плацентата е наред и е високо.Докато ме гледа лекарката ми каза,че предполага ,че първото съм го родила трудно и,че ще е така с това.Проблем ще е разкритието.Така наистина беше с Петя- 8ч. на системи с ужасни болки без никакво разкритие.Каза,че и сега най-вероятно ще е така /не разбрах обаче тя как разбира това/ но по-добре е нормално раждане пред каквито и да е упойки.С една дума всичко с бебка е наред и ще се ражда нормално засега.
Сега чувам,че Петя се събуди отивам да си я нагушкам  Laughing

# 259
  • Мнения: 8
Stef ти най-вероятно говориш за пловдивския Вис Виталис, аз ходих в Софийския

# 260
  • Мнения: 9 147
Да, да, за пловдивския говорех Hug

Диди - браво за прегледа Grinning

# 261
  • София
  • Мнения: 4 033
Записвам се в края на темата, много сте активни в писането Simple Smile

# 262
  • Мнения: 3 506
Момичета, надявам се ще ми простите нахълтването в темичката ви. Правя го, защото знам, че има потребители, които пишат и четат само 'тяхната' си темичка в "Отчетни".

Искам да подсетя мамите от София за събитието, което сдружение "Естествено" организира утре, в случай, че не са обърнали внимание на темата в "Майки":



Ако темата ви вълнува, заповядайте! Входът е свободен.

# 263
  • София
  • Мнения: 423
Здравейте,
днес бях на очен да видим дали ще може да родя нормално.Разшириха ми зениците и самия преглед беше много гаден.Залепват ти нещо за самото око ,като лупа,и гледаш през него.Какъв рев му ударих,ако знаете, Embarassed.Не знам какво ми стана,до сега не ми се беше случвало.Явно само по една-две сълзи на рекламите е малко,поревах си бая,жената ме изчака,къде ще ходи.И ме пита,ама ти как ще раждаш нормално?,и аз още повече рев.Нямало ми нищо на ретините и си тръгнах.Моя човек вече ме чакаше пред клиниката да ме прибира,че нали с разширени зеници почти нищо не виждаш,сложих си очилата и ни лук яла ,ни лук мирисала.Така и не разбра,какво да му обясня иначе,реве ми се така,без причина.
Кукумявче,и аз скоро намерих такъв магазин на Стамболийски до нас, почти всеки ден се пробирам с по няколко торби с дрехи.Вече изобщо няма къде да ги слагам.Купувам и за по-слаби периоди ,за в бъдеще ,да не се свършат случайно .След зимните намаления в Ла Редут сменихме гардероба с четирикрилен.Сега пак ще трябват пари за по-голям.
Стеф,точно това и аз мисля за козметиката.За мен е важно с какво си мажа лицето например.За това казах,че за мен Лореал и Гарние са боклуци.Но има и много безвредни марки.На тема слънцезащитен фактор целогодишно,също съм луда.
Фелисити,аз правих тестове за алергии,въпреки,че не съм за секцио.Казаха ми,че прегледа на алерголог и очен са добре да се направят,и нали съм изпълнителна.Очния е само с направление.А за тестовете за алергии с направление и  доплатих 25 лв.Взимаш си направления от личния лекар и отиваш при които лекари ти си избереш.После само си носиш резултатите с всички документи като раждаш.Ако потрябват само ги поглеждат,без да губят време на момента.

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 15:56 от Mime-to

# 264
  • Мнения: 256
Леле, голяма активност!Два дена не съм влизала и почти две теми изписани!
Влизам да се отчета и се връщам да чета назад.Вчера бях на преглед и с бебчо всичко е наред!Седи си с главата надолу и си чака търпеливо.Доста рита дивчото.Вече е 2200 и е дълъг 44 см!Плацентата и околоплодните води са си ок!Продължавам с магнерота до края на осмия!За съжаление пак имам едно гадно течение и ми изписаха свещички!
Отивам да чета!
 Hug

# 265
  • Мнения: 8
Миме, може ли да кажеш къде ходи на очен? Трябва направление от гинеколога или от Джи пи-то или...

# 266
  • София
  • Мнения: 423
Момичета, надявам се ще ми простите нахълтването в темичката ви. Правя го, защото знам, че има потребители, които пишат и четат само 'тяхната' си темичка в "Отчетни".

Искам да подсетя мамите от София за събитието, което сдружение "Естествено" организира утре, в случай, че не са обърнали внимание на темата в "Майки":



Ако темата ви вълнува, заповядайте! Входът е свободен.

На мен ми се ходеше,но сутринта съм на консултация,а после на другата лекция в ЦУМ.Но снощи бяхме на прожекцията на филма в Естествено.

# 267
  • София
  • Мнения: 39
Mime-to и много други бъдещи мами, струва ми се че започваме "леко" да се паникьосваме. Моите две колежки, които родиха преди мен - се държаха нормално горе-долу до тези г. седмици и след това се започнаха едни драми, едни сълзи... та и при нас нещо такова се получава. Още малко остана. Да ви съветвам "бъдете спокойни" - май няма да има смисъл, но това е истината.
Хубав и усмихнат следобед  Party

Благодаря на всички за отговора за магнезия!!!

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:03 от sisko_75

# 268
  • София
  • Мнения: 423
Миме, може ли да кажеш къде ходи на очен? Трябва направление от гинеколога или от Джи пи-то или...
Моята лекарка ми препоръча лазерната клиника в 7-ма поликлиника,в Банишора.Работят с Здравната каса,модерна работа.А ,и двете направления ми ги даде личната лекарка.Малко се намръщи като чу за 2 направления,но няма избор,даде.

sisko_75, аз не за раждането се притесних,а че някой ми бърка в очите  Shocked .Иначе продължавам да си живея с мисълта ,че съм силна духом  Laughing .

# 269
  • София
  • Мнения: 39

sisko_75, аз не за раждането се притесних,а че някой ми бърка в очите  Shocked .Иначе продължавам да си живея с мисълта ,че съм силна духом  Laughing .
Ами, то и аз така си мисля.

Общи условия

Активация на акаунт