Бъдещи майки АВГУСТ 2009 - Тема 35

  • 13 047
  • 304
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 143
Да се изкажа по въпроса с телевизорите. Точно заради бебо взехме едно Самсунгче, което може да се използва за монитор и за телевизор - малко и плоско. Плоските екрани имат минимално облъчване, пък и като не е голяма стена още по-малко. Освен това може да си вземете слушалки с приемник и така детенце изобщо няма да чува нищо от това, което гледате. Все пак си мисля да го ползвам само като е буден бебчо, докато сменяме памперси, да слушам някое предаване и т.н. Така или иначе детето ще е в спалнята през деня, а ние в хола и не вярвам да ми се налага да го мисля. Сестра ми като малка беше в апартамента, в който сме сега с мъжо и горе-долу съм подготвена как ще се справяме с бебешоренето и останалата част от заниманията ни.

За усещането на бебето - научаваш се, защото знаеш в колко часа е гладно и горе-долу кога ще се наака  Joy  Joy  Joy Усещането вероятно е по час, а и не липсват изненади.  Grinning

Лелееее, не знам как сте вие, но аз нямам търпение...  smile3525

Zahira, споко, ще го вземеш следващия път. Просто преподавателите си имат процент двойки, който трябва да изпълнят, че ако всички са взели изпита, може да им направят неприятна проверка. Така понякога и добре да си се справил попадаш в графа "скъсан по задължение".

# 211
  • Мнения: 196
Добро утро и от мен!
Благодаря на всички за споделените отзиви за роклите, които търся. Да ви питам давате ли на хората да ви пипат корема? Аз съм заобиколена от доста хора и  всеки като вземе да шава беба иска да пипне, аз давам ама малко ме притеснява това, казват, че бременните лесно хващат уроки. Пък и вярвам, че всеки човек носи някаква енергия /положителна или отрицателна/ и малко или много бебето усеща. Разбира се от близките хора не се притеснявам, но от другите мога ли да знам кой с какви мисли и емоции е дошъл. Днес се пускам по магазините да си търся рокля.
А вчера да ви се оплача - отивам на изпит в университета, на един чин правим контролно няколко човека с общи усилия и отговорите ни са абсолютно едни и същи. Преподавателя ни казва да чакаме до 8ч. да си разберем оценките и се почва голямото чакане... в 9 и нещо изнасят резултатите, единия има 5, другия 4, а аз 2 Shocked направо щях да се разрева. Влизам в кабинета и питам на какво основание имам двойка, ама как да кажа, че сме работили колективно и другите имат 4 и 5, нали ще ги прецакам тях. И онзи съвсем нагло си пуши цигарката и ми вика: Това е положението! Много се ядосах...

# 212
  • Мнения: 741
Може ли паролата за албумчето? И ако може линк как се качват снимки там!
А пък мен ме мъчи безсъние, по цял ден нещо върша и тъкмо си помисля, че съм се поуморила и ще заспя, а то... Въртя се в леглото, ставал, лягам, кошмар ooooh!!

# 213
  • Мнения: 18
Добър ден и от мен.
Вчера бях на ЖК мина добре.
Питах доки за ФМ дали е нужно тъй като аз до сега нищо не съм си правила, но той ме успокои, че бебчо е много добре че си се развива съвсем в нормите и че въобще не ми трябва такова изследване, а и неговата апаратура е доста добра, не че разбирам от машинариите на докторчетата. Започна с това, че е седалищно, но все пак било още мнооого рано. Дебна го около 5 минути само и само да си покаже атрибутите и го издебна  Joy
За последните 3 седмици не съм качила и грам, за което съм много щастлива. Лекаря каза, че е добре, защото пък предния месец дръпнах 3 кг наведнъж.
Лошото е че и при мен взеха да се появяват червени почти сини линийки освен на гърдите и около кръста и областта на таза. Абе гадория.
Стоя си в къщи мързелувам, притеснявам се.
Мъжът ми днес замина за София на контролен преглед да видим дали ще тръгне на работа или ще му удължат болничния (ПП Незнам дали съм споменавала, но преди месец му извадиха жлъчката). И сега с тези тъпи болнични да видим кога ще му дадат пари, че не е за 5-7 дни ами си е месец и като за това време няма заплата абе не ми се говори.
Само мрънкам напоследък чак не се понасям. При вас как е.
Честно завиждам малко на тези, на които мъжете им ги няма, защото няма кого да дразните. Аз вече не се събирам в кожата си като гледам как действа емоционалният ми дисбаланс на съкровището ми, но той удържа фронта геройски.
Стига съм се оплаквала. Целувки , прегръдки и т.н. на всички и леко и спокойно и нашия ред наближава

# 214
  • Мнения: 18
Да ви питам давате ли на хората да ви пипат корема?


Аз лично се дразня от чуждите хора, който се натискат да ме пипнат или да ми галят корема, не ми е приятно, но не зареди суеверията а просто зареди самото пипане.

# 215
  • Мнения: 1 569
За корема - ами само доста близки или други бременни от форума до сега са искали да го пипат и съответно давам, защо пък не Simple Smile И аз много се кефя на бременни жени и коремчета Simple Smile))

За телевизорите: даааа разбира се, не мисля, че облъчването е толкова вредно като ветровете от Чернобил  Laughing Това шега, но наистина нямам проблем с ТВ в стаята, и без друго рядко се ползва  Peace Ако пък става дума не за облъчване, а за шума - според мен лично няма нищо по-добро от това бебето от рано да се научи да спи на шум! Пазиш ли му пълна тишина, си вкарваш автогол за години напред!!! Това от опит на други мами и татковци го знам и се надявам да успеем и нашата бебка така да научим Simple Smile

# 216
  • Мнения: 15

Петя, това няма да ти е последния спомен с нас  Naughty  Grinning Ох ама как зле съм излезнала на някои снимки.. Руми, теб ще бия!!  #2gunfire  Laughing


[/quote]

Янче,защо ще ме биеш????? Shocked

# 217
  • Мнения: 1 569

Петя, това няма да ти е последния спомен с нас  Naughty  Grinning Ох ама как зле съм излезнала на някои снимки.. Руми, теб ще бия!!  #2gunfire  Laughing



Янче,защо ще ме биеш????? Shocked
[/quote]

Шегувах се, защото писах, че не съм излезнала добре на снимите, които ти прави, тоест трябвало е по-хубава да ме направиш да изглеждам  hahaha Просто шегичка, да не се вържеш сега, ей!!!  #2gunfire

# 218
  • Мнения: 15

Петя, това няма да ти е последния спомен с нас  Naughty  Grinning Ох ама как зле съм излезнала на някои снимки.. Руми, теб ще бия!!  #2gunfire  Laughing



Янче,защо ще ме биеш????? Shocked

Шегувах се, защото писах, че не съм излезнала добре на снимите, които ти прави, тоест трябвало е по-хубава да ме направиш да изглеждам  hahaha Просто шегичка, да не се вържеш сега, ей!!!  #2gunfire
[/quote]


няма споко,нося на майтап,а що се отнася до снимките,аз винаги излизам зле,много рядко да се харесам на някоя така че си на второ място,въпреки че ми харесваш как си излезнала Hug

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте, мамчета!  bouquet Как сте? Simple Smile

По въпроса за коремчето аз давам да ми го пипат само най-близките. Знам че те със сигурност ми се радват, а не ми мислят лошото.

Захира, кофти се е получило наистина. Но няма какво да направиш, ако започнеш да се заяждаш с преподавателите, ще стане още по-лошо. Не се притеснявай толкова, знам че е гадно, но има и такива моменти.  Hug

Аз да ви кажа, както се хвалех наляво и надясно, че нямам проблеми със спането, ела да видиш какво става сега ... От около 1-2 седмици започна безсънието, не мога да спя, защото не мога да дишам, задушавам се и няма значение дали съм легнала по гръб или странично, все едно и също е ..... Четох, че това се дължи на уголемената матка, която притиска диафрагмата и около 2-3 седмици преди раждане, когато бебето слезе надолу, вече ще отмине. Отделно адски ми е горещо. Ние сме на последен етаж и можете да си представите какво е в нас... Май климатика няма да ни се размине тази година ... И така заспивам някак си към 4 ч. сутринта вече адски изтощена и се събуждам към 8ч. Но през деня не издържам и спя около 2 часа.
Иначе бебето така се движи, че корема ми прави вълни ...  Laughing Душица малка, направо умирам от кеф като го видя ... Laughing Няма такова щастие ...!!!  Laughing

# 220
  • Мнения: 735
По въпроса с телевизора-ние имаме в спалнята, където ще бъде и бебо.Аз и баткото така съм го гледала, на телевизор.Научава се да спи на шум и не се стряска като звънне телефона например.Е, няма да му пускам метъл, ама нормалните предавания, филми и музика, която не е прекалено сила стават. Peace
Моя корем не е имало много желаещи да го пипат за сега.Само че ми се случи друго.В един магазин продавачката ядеше кисело мляко и ме караше да опитам от нейното, защото бебето можело да иска. ShockedБеше супер настоятелна.
Вие повишавате ли тон?Аз току-що крещях на моето диване, щото напоследък не слуша изобщо.Ама се замислих това как ли влияе на бебо?Ще трябва да поогранича виковете.Simple Smile

# 221
  • Мнения: 196
Славена това за яденето и на мен ми се е случвало настоятелно да ме приканват и то за такива храни дето никога не бих вкусила, обаче не трябвало да отказвам за да не ми бъдело злоядо детето smile3532 .

# 222
  • Мнения: 143
Май довечера в "Горещо" ще гостува Мазнейкова.

# 223
  • Мнения: 3 372
Добър ден  bouquet
Бая теми сте разисквали тая сутрин Crazy
За водата - аз мисля да дам на моето бебче да пробва и ако иска ще пие ако не иска няма и така ще реша проблема. Иначе гледах по ТВ един педиатър каза, че кърмените бебета нямат нужда от вода и самите те не искат да я пият ама аз ще пробвам, а пък ако са на АМ трябва да им се дава задължително.
Телевизорите - ще си имаме ТВ в спалнята, аз така съм свикнала да заспивам и постоянно където съм ми работи телевизор. Също четъх, че бебетата спят по-спокойно като някой им говори, а не са на идеална тишина - тогава се чувствали зле.
За галенето на корема - почти всеки като ме види и право към корема да го гали, ама до сега са били все готини хора и не се дърпам иначе има няколко човека от които се крия и да ме видят даже камо ли да им дам да ме пипат ooooh!
За яденето - веднъж в един магазин продавачката, която ми е позната реши че трябва да ми даде маслина, а аз мразя, за да не ми станело нещо и трябвало да я изям, ама аз като мразя и не искам....спорихме 10 мин и най-накрая все пак не я взех Whistling Нещо като не го обичам или в момента не ми се яде няма как да стане да го изям Peace

# 224
  • Мнения: 219
След малко ще мина да ви видя. Ама що не давате линкове, ми трябва да ви търся ей.
За яденето и аз съм така, мн неща не ям и не обичам, и като почнат да ми дават  ooooh!

За ТВ, малката така сме я гледали, до леглото й беше скрин с тв и не е имало проблем. Не исках да се учи на тишина (дори съм минавала прахосмукачка докато спи). Бебо ще е така в началото докато спя при него в стаята (т.е. докато яде нощно време), после мисля да ги уча да спят 2-мата в стаята и там да няма ТВ.

За водата, на малката не съм далавала, тя и не искаше никакъв биберон. Само съм плакнела устата с 1 лъжичка след кърмене, ама не винаги и вероятно е било 1-2м не повече. Пък и тя ми беше на гърдите през 30мин горе-долу и сучеше по 1ч минимум. Знам, че кърмените деца, ако искат вода и си пият, явно кърмата не им стига. Но пък сега в жегите...знам ли, или пак ще сме на гърда нонстоп  Mr. Green

За галенето на коремите - внимавайте, от ходенето ми в ТК, съм запомнила, че доктора каза, да не ни галят татковците, а и ние коремите, защото това предизвиква контракции, така, че имаите едно на ум.

Славена и аз креща по някога. Особенно като излезем на вън и направо ме изкарва из нерви, и много я нося, щото ходи да бута колелета и всякакви превозни средства на децата. Та в неделя май ще купиваме триколка, че не се издържа.
А аз пък вчера разместих хола. Знам, че съм за бой, ама какво да правя, рогат добитък не може да търпи Simple Smile Най се озорих с единия диван, щото няма колелца, и е разтегаем, доста тежи, а сме с мокет, та бутах с крака, а аз опряна в стената, но се справих (макар, че се притесних, щото ми се стегна корема, а вечерта едва мърдах като мирясах малко, но днес съм добре).

Общи условия

Активация на акаунт