Как да приготвя вкусни спагети?

  • 87 738
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 313
Ако приемаш още идеи, заповядай Peace

# 16
# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Рецепта за спагети карабонара, запържват се в олио нарязан на ситно или още по- добре стрит чесън, бекон и малко сол.
Сварените спагети се изцеждат от водата без да се охлаждат и се слагат направо в тигана с чесъна и бекона, разбъркват се хубаво и към тях се прибавя на тънка струйка, като се бърка непрекъснато разбити отделно 2 жълтъка, сметана и настърган кашкавал или сирене пармезан.Бърка се около 1, 2 минути, докато жълтъците минат топлинна обработка и се сервират топли.
С дом.сос, кайма и гъби също стават много вкусни, но рецепти вече гледам има Peace


Ядох в Милано спагети Карбонара- мой колега много ги хвалеше и направо си умираше за тях, по две порции си поръчваше. Обаче на мен грам не ми харесаха.... Пробвала съм спагети с домати, краставици, шунка, кашкавал и млечно-майонезен сос- еми пак нещо не е като хората. Явно съм консерва и ми харесват класическите с доматен сос.  Simple Smile

Следващия път ще сложа и сметана в сосчето по съвета от тук

# 18
  • Мнения: 5 462
Рецепта за спагети карабонара, запържват се в олио нарязан на ситно или още по- добре стрит чесън, бекон и малко сол.


Пробвала съм спагети с домати, краставици, шунка, кашкавал и млечно-майонезен сос- еми пак нещо не е като хората.
Това предполагам , не си го яла в Италия ??? Shocked newsm78

# 19
  • Мнения: 90
Аз приготвям спагети с риба тон,страхотни са и стават бързо за около 20 минути.
Слагам да врят спагетите,през това време задушавам лук,като поомекне добавям доматено пюре и 1 с.л. чушково пюре,обърквам хубаво след което слагам няколко скилидки пресован чесън и веднага след това риба тон от консерва заедо с олиото което е в консервата.Измивам вече готовите спагети със студена вода и ги сипвам в соса,който е все още на огъня,бъркам докато се загреят и са готови за консумация.Понякога нъстъргвам пармезан или друк вид кашкавал.Може да се добавят и скариди също се получава вкусотия.Магданоз,орегано може пожелание да се поръси.

# 20
  • Мнения: 804
Моята идея за спагети - най-често ги правя с доматен сос:сварявам спагетите в подсолена вода,измивам ги леко със студена вода и ги оставям настрана.В тиган запържвам кайма,когато се розтроши на парченца добавям кубчета кисели краставички,царевица и рулца раци.Позапържвам и наливам доматен сок,прибавям 1с.л.захар и оставям на слаб огън да покъкри.Посолявам,подправям със шарена сол и магданоз,натрошавам малко сирене.Готовият сос изсипвам при готовите затоплени спагети и обърквам добре.Сервирам с настърган кашкавал.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Може ли тази рецепта със спанака, че ми стана интересно, защото много обичам спанак.
Разбира се  Hug
Спанака се задушава и се пасира.
Сварените спагети се заливат с гореща мазнина и се добавя 1 кофичка заквасена сметана,объркват се добре,добавя се спанака и се наръсва обилно с кашкавал(или пармезан)

Благодаря, ще се пробва задължително.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
Може ли тази рецепта със спанака, че ми стана интересно, защото много обичам спанак.
Разбира се  Hug
Спанака се задушава и се пасира.
Сварените спагети се заливат с гореща мазнина и се добавя 1 кофичка заквасена сметана,объркват се добре,добавя се спанака и се наръсва обилно с кашкавал(или пармезан)

Благодаря, ще се пробва задължително.

И аз ще я пробвам тази рецептичка, че никога не съм правила спагети с нещо различно от кайма. А много ми се иска  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 5 001
Може ли тази рецепта със спанака, че ми стана интересно, защото много обичам спанак.
Разбира се  Hug
Спанака се задушава и се пасира.
Сварените спагети се заливат с гореща мазнина и се добавя 1 кофичка заквасена сметана,объркват се добре,добавя се спанака и се наръсва обилно с кашкавал(или пармезан)

Благодаря, ще се пробва задължително.

И аз ще я пробвам тази рецептичка, че никога не съм правила спагети с нещо различно от кайма. А много ми се иска  Heart Eyes
Виве,няма да сбъркаш  Laughing Laughing Laughing
Аз си я откраднах от пицария "Мис Каприз"...само,че там го правят с талятели....
Който е ял в къщи-ушите му плющят  Joy Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 4 435
А аз само ще мина за един съвет- за вкусни спагети, не използвай български такива. Те нямат нищо общо с хубавите истински спагети.

# 25
  • Мнения: 5 462
А аз само ще мина за един съвет- за вкусни спагети, не използвай български такива. Те нямат нищо общо с хубавите истински спагети.
Peace

# 26
  • Мнения: 144
А аз само ще мина за един съвет- за вкусни спагети, не използвай български такива. Те нямат нищо общо с хубавите истински спагети.

Да абсолютно вярно аз купувам само спагети с дупчица в средата много са хубави.

# 27
  • Мнения: 678
Ние в къщи ги предпочитаме със зеленчуци-в тефлован тиган задушавам на ивички морков,пипер и тиквички,след това добавям течна сметана и топено пушено сирене ,разбърквам и след като се сгъсти изсипвам в/у вече изцедените спагети или макарони.Разбърквам отново и след това разпределям в чинии,настъргвам и кашкавал.

# 28
  • Мнения: 452
Интересна тема.Записвам се да следя.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
Страхотни идеи  Hug Аз най- често правя спагети с кайма и доматен сос, че е най- лесно  Blush Но пък тук откривам много изкушаващи рецепти, така че смятам да разнообразя готвенето на спагетите  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт