Да помогнем на децата от дома в с. Горна Козница!

  • 9 054
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Мими мами,
Нека с общи усилия да направим живота на децата от дома в с. Горна Козница, обл. Кюстендил по-добър. По информация на мои близки базата е в много лошо състояние, а децата на практика се нуждаят от всичко, най-вече бельо, обувки и въобще всякакви дрехи. В дома има 58 деца като всички са с увреждания, едно от дечицата е на легло е на легло. Възрастта им е (доколкото разбрах) межу 5-23 г.
Искам да благодаря на Ели от ДБМ-Кюстендил, която така бързо се отзова и веднага посети дома. Тя самата ще се включи по-късно, за да даде списък с най-небходимите неща, както и да разкаже как точно стоят нещата там. Тя също ми потвърди информацията, че дома ще се закрива и засега не се знае част от дечицата къде ще бъдат настанени.
Ще се радвам повече момичета да се включат!

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 14:35 от Severinka

# 1
  • Мнения: 2 471
Записвам се да следя темата.

# 2
  • Мнения: 803

Северинка,благодарности,че даде тон и за тая песен.Дано да прозвучи хубаво и да донесе поне няколко детски усмивчици. Hug
 Преди малко се прибрахме с Ели от там.Но ще я изчакам тя да пише...
Аз съм малко безмълвна и объркана,но ще се справя. Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 410
Кажете от какво имат нужда ,на каква възраст са ,до каква степен са уврежданията - има ли на легло?

Аз имам дрехи за тийнейджъри и обувки имам.

# 4
  • Мнения: 803
Децата са 58,повечето са младежи и са по-дребнички,има само две три момичета,които са малко по едри.Така каза директорката.Само едно детенце е на легло,но то било в болница.
Иначе дрехите трябва да са поне за над шест години.Най-голямото момиче е на 23.Обувки трудно ще се нацелят,но ще имат нужда сега от чехлички,джапанки,пантофки за през лятото.

# 5
  • Мнения: 129
Здравейте и от мен!
Най-сетне успях да си пусна PCто.... ooooh!
Започвам с инфото, което трябва да ви дам за дома. Децата, както каза вече Лили са 58, базата им е в много лошо състояние, но тя и няма смисъл да се оправя. Домът ще бъде затворен до края на годината. 18 деца ще бъдат настанени в жилище, което в момента се строи специално за тях в гр.Кюстендил. Друга част ще отидат в Защитено жилище за увредени деца в гр. Бобов дол. 22 младежи за сега няма къде да отидат, все още се търси място за тях. Шест деца са на възраст 4-5 години, останалите са тинейджъри до 23години.
Имат нужда от:
Санитарни материали (превързочни материали;тоал.хартия;сапуни;шампоани;течен сапун;памперси 18кг-35кг и памперси за възрастни.....)
Лекарства от първа необходимост (витамини, сиропи за кашлица, аналгин, парацатамол...)
Бельо (гащи, чорапи, тениски, потници)
Постелно бельо (дилни чаршафи, торби, калъфки за възглавници)
Матраци за легла
Обувки (по добре чехли, сандали, джапанки - номера 32,33,34,38. За момчетата 39-40)

За друго не се сещам.  newsm78 Тук е моментът да се вклучи и Лили, ако пропускам нещо да допълни!  Peace
Впечатленията ми като цяло - много развалнувана! Децата тичаха из двора, бяхме "много хубави момичета" за тях. Едно момиченце така ме прегръща и целува, бях очарована  Blush

Поздрави, Ели!

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте и от мен!
Най-сетне успях да си пусна PCто.... ooooh!
Започвам с инфото, което трябва да ви дам за дома. Децата, както каза вече Лили са 58, базата им е в много лошо състояние, но тя и няма смисъл да се оправя. Домът ще бъде затворен до края на годината. 18 деца ще бъдат настанени в жилище, което в момента се строи специално за тях в гр.Кюстендил. Друга част ще отидат в Защитено жилище за увредени деца в гр. Бобов дол. 22 младежи за сега няма къде да отидат, все още се търси място за тях. Шест деца са на възраст 4-5 години, останалите са тинейджъри до 23години.
Имат нужда от:
Санитарни материали (превързочни материали;тоал.хартия;сапуни;шампоани;течен сапун;памперси 18кг-35кг и памперси за възрастни.....)
Лекарства от първа необходимост (витамини, сиропи за кашлица, аналгин, парацатамол...)
Бельо (гащи, чорапи, тениски, потници)
Постелно бельо (дилни чаршафи, торби, калъфки за възглавници)
Матраци за легла
Обувки (по добре чехли, сандали, джапанки - номера 32,33,34,38. За момчетата 39-40)

За друго не се сещам.  newsm78 Тук е моментът да се вклучи и Лили, ако пропускам нещо да допълни!  Peace
Впечатленията ми като цяло - много развалнувана! Децата тичаха из двора, бяхме "много хубави момичета" за тях. Едно момиченце така ме прегръща и целува, бях очарована  Blush

Поздрави, Ели!



Ели,на първо 4етене(много съм изморена) ще изпратя по Боби дрехи.Днес взех едно дарение от дрехи ,някои ще ви свършат работа да занесете на децата.Не са супер лукс,но........ Rolling Eyes

за 4аршафи ще проверя в склада,но едва индата седмица.

МОля те Ели,копирай ни списъка и в пощата Praynig

Ще ти звънна утре Hug
Лили,първият път е тежък ,особено в подобен дом,но ще с е оправиш  bouquet
Кураж моми4ета Heart Eyes

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Роси, прибирам се след месец и половина (живот и здраве) и вече съм купила сапуни и шампоани - могат да отидат за този дом. Купила съм и дамски джапанки, за сега 10 бр., но мога да купя и поне още 10 чифта, само да знам на кои номера да наблягам. Джапанките са най-обикновен модел, с разделител между палеца и показалеца, надявам се да стават.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси, прибирам се след месец и половина (живот и здраве) и вече съм купила сапуни и шампоани - могат да отидат за този дом. Купила съм и дамски джапанки, за сега 10 бр., но мога да купя и поне още 10 чифта, само да знам на кои номера да наблягам. Джапанките са най-обикновен модел, с разделител между палеца и показалеца, надявам се да стават.

  bouquetСупер Снежи  bouquet
мисля да направим така newsm78..........Вси4ко ще пишем в темата-кой,какво и кога ще предостави.Джапанките ги оставяме на теб ,както и вси4ко,което си купила ве4е.Но трябва да закрепим положението до юли PeaceНадявам се Ели да даде номерата по бройки......
Ние имаме малко пари4ки и ще вземем някои неща от първа необходимост и ще пишем тук какво и колко.Ето,тези дни една мама от тук ние превела пари4ки,тях ще ползваме доста успешно Hug

Ще координираме,а аз ще проверя с Ели кое до колко е спешно за момента.

Ели,идната седмица ще реагираме с лекарствата и други неща Peace

# 9
  • Мнения: 817
Момичета страхотни сте! Hug Hug Hug Много се радвам, че така бързо се отзовахте   bouquet
Аз вероятно другата седмица ще пътувам за Кюстендил, така че ако има нещо да се носи се обадете. Wink

П.П. Дали ще е възможно всичко това, от което се нуждаят в дома да бъде сложено и в темата СПЕШНИ НУЖДИ - 2009 г.?

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 09:39 от Severinka

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета страхотни сте! Hug Hug Hug Много се радвам, че така бързо се отзовахте   bouquet
Аз вероятно другата седмица ще пътувам за Кюстендил, така че ако има нещо да се носи се обадете. Wink

П.П. Дали ще е възможно всичко това, от което се нуждаят в дома да бъде сложено и в темата СПЕШНИ НУЖДИ - 2009 г.?

абсолютно ДА,сложете нуждите и там,темата е за това Peace

Северинка,колкоти е голяма колата и в кой раион на Сф си?

# 11
  • Мнения: 1 410
Цитат
Северинка,колкоти е голяма колата и в кой раион на Сф си?

Моля се да си по-близо до кв.Левски  Praynig

# 12
  • Мнения: 803
 Hug
цветни моливи,пастели,боички,флумастри,хартия А 4-използват я за рисуване
Директорката сподели,че децата много обичат да рисуват и май Ели забрави да сложи това в списъка.

Тук ще споделя,че снощи почти не успях да мигна от вълнение,както и предната нощ,преди да ходим с Ели.Вечерта,когато казах да на нейното предложение,не бях много сигурна дали ще се справя.Докато пътувахме натам,пътя ми се стори безкрайно дълъг,въпреки че си говорихме през цялото време.Искам да кажа,че тя е прекрасен човек,както и всички вие които правите това.Радвам се,че познавам такива хора.
Искаше ми се да добавя в списъка и ВНИМАНИЕ,ЛАСКА,ГРИЖА,но...не знам доколко е възможно да се дари това.
А тези прекрасни деца имат нужда и от това,така ни се радваха и надничаха през прозореца,докато говорехме с директорката.Тя,казва се Маргарита ни прие с усмивка и ни обърна внимание,като на близки приятели.
Двете с Ели наистина бяхме настроени да видим нещо трагично и страшно,но срещнахме едни усмихнати деца,които си играят на двора и се забавляват по своя си,специален начин.Един от младежите,които ни изпрати на тръгване,беше си обул едни дамски чехли с висока платформа и беше доволен,че вижда нови лица,каза,че сме хубави и ни се радваше,от все сърце,очите му грееха на момчето,гледката ме разтопи,ако щете ми вярвайте.
Би било хубаво да им спретнем един празник,ей така без повод,все едно всички имат рожден ден заедно,да идем повече хора,да вземем децата си с нас,да се забавляваме,да накараме тези деца да се усмихнат,защото те са доволни без причина,не искат много,а го дават...без да чакат нищо в замяна...

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 17:20 от пепел_от_рози

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Hug
цветни моливи,пастели,боички,фулмастри,хартия А 4-използват я за рисуване
Директорката сподели,че децата много обичат да рисуват и май Ели забрави да сложи това в списъка.

Лили,Ели,моля ви,обобщете списъка и го постнете тук и в темата з а нуждите.
Плануваме идната седмица ако намерим бус да се закарат доста неща Peace

# 14
  • Мнения: 803
1.Лекарства-превързочни материали,риванол,витамини,парацетамол,аналгин,аспирин,сиропи за кашлица...
2.Дрехи-панталонки,блузки за възраст от 5 год.-до тинейджъри,гащи,потници,чорапи,тениски...
3.Обувки-чехли,джапанки,пантофи,сандали с номера32,33,34,38/39 и 40-за момчета/
4.Постелно бельо-долни чаршави,калъфки за възглавници,торби...
5.Хигиенни-шампоани,течен сапун,тоалетна хартия,паста за зъби,памперси-от 18 до 35 кг. и за възрастни...
6.Матраци
7.Цветни моливи,пастели,флумастри,боички,бяла хартия А4,книжки за оцветяване...

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 17:36 от пепел_от_рози

# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ели,Боби ще го натоваря още днес с багаж CrazyА той ще пътува или дове4ера ,или утре Mr. Green
ще изпратя дрехи,които вклю4ват предимно лятно и малко 4орапки.Вси4ко е ново,с етикети Peace
игра4ки,м/у които и комплекти фулмастери(от Джъмбо Деси ми е дала доста и ще ви заделя и от тях)....

допълнително ще ти звънна Hug

# 16
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ели,Боби ще го натоваря още днес с багаж CrazyА той ще пътува или дове4ера ,или утре Mr. Green
ще изпратя дрехи,които вклю4ват предимно лятно и малко 4орапки.Вси4ко е ново,с етикети Peace
игра4ки,м/у които и комплекти фулмастери(от Джъмбо Деси ми е дала доста и ще ви заделя и от тях)....

допълнително ще ти звънна Hug

и така.......намери се бус,който може да пътува идния петък,натоварен с неща от склада-хавлии,долно бельо,нови 4орапи и 4орапогащи Peace

Боби пътува утре ,натоварен с ве4е написаните неща в предния пост Hug

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Така като гледам освен със сапуни, шампоани и джапанки, канадските мами ще се включим и с пасти за зъби, пастели, книжки за оцветяване, балони и бонбони. За съжаление обаче ще имате нещата чак в края на юни.

# 18
  • Мнения: 817
Момичета страхотни сте! Hug Hug Hug Много се радвам, че така бързо се отзовахте   bouquet
Аз вероятно другата седмица ще пътувам за Кюстендил, така че ако има нещо да се носи се обадете. Wink

П.П. Дали ще е възможно всичко това, от което се нуждаят в дома да бъде сложено и в темата СПЕШНИ НУЖДИ - 2009 г.?

абсолютно ДА,сложете нуждите и там,темата е за това Peace

Северинка,колкоти е голяма колата и в кой раион на Сф си?

Ами, по принцип е голяма, комби. Но като пътуваме с бебка я пълним почти до горе  Laughing Но все пак ще се намери място за малко багаж. Ние вероятно ще пътуваме следващата събота, но още не мога да кажа на 100 %. Ще пиша допълнително. Иначе живеем в Стрелбище  Peace

# 19
  • Мнения: 129
Леле, мами, страшни сте! Такава организация  Hug  Hug  Hug
Благодаря на всички, че се отзовахте толкова бързо, благодаря и на severinka, тя е причината да отидем в Горна Козница  Hug   bouquet  Hug
Сега ще пиша на директорката на дома да ми направи точен списък с необходимите лекарства, точните бройки и номера за джапанки. Надявам се до ден два да съм готова с тези списъци и ще ги пусна тук.
Имам останал повече от половин топ плат за чаршафи, който мисля да използвам за ушиването на колкото е възможно повече бройки. Надявам се , Лили да съдейства с чаршафите  Peace , ще помоля директорката да даде точни размери на леглата.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Леле, мами, страшни сте! Такава организация  Hug  Hug  Hug
Благодаря на всички, че се отзовахте толкова бързо, благодаря и на severinka, тя е причината да отидем в Горна Козница  Hug   bouquet  Hug
Сега ще пиша на директорката на дома да ми направи точен списък с необходимите лекарства, точните бройки и номера за джапанки. Надявам се до ден два да съм готова с тези списъци и ще ги пусна тук.
Имам останал повече от половин топ плат за чаршафи, който мисля да използвам за ушиването на колкото е възможно повече бройки. Надявам се , Лили да съдейства с чаршафите  Peace , ще помоля директорката да даде точни размери на леглата.


Ели,просто е съвпадение,4е тези дни дариха доста неща,има и в склада отделно други.....И най-хубавото е,4е има транспорт до Кюстендил Peace
Шийте спокойно 4аршафи ,а аз ще проверя в склада има ли още плат за да се ушият достатъ4но.И Снежи ще донесе каквото е писала.Лекарствата ги поръ4ваме и пращаме Hug

така като гледам доста от нуждите ще задоволим  Peace

# 21
  • Мнения: 817
Момичета, пътуването ми до Кюстендил се отложи за 30.05.
Аз също се дам малко дрешки (дано само майка ми не ги е дала вече на някого), имам много хубави неща от тийнейджърските години мъжа ми, които почти не са носени.

# 22
  • Мнения: 129
Току що говорих с директорката на дома, г-жа Пармакова. Лекарствата при тях се дават с рецепта, а някой дори с резептурни книжки....явно няма да може да ги вземем  newsm78
Утре с Лили ще ходим до дома да оставим малко дрехи и тогава ще ви предоставя списък с номерациите за джапанки и подробен списък с лекарства, които можем да вземем без рецепта.

Северинка, много се радвам, че ще дойдеш в Кюстендил! Надявам се да намерим време да се видим.  Hug

# 23
  • Мнения: 817
Ели, а няма ли възможност те да си вземат рецептите от лекар и да ни/ви ги предоставят, за да могат да бъдат закупени тези лекарства?
Между другото се оказва, че г-жа Пармакова е омъжена за приятел на баща ми, така че пък ако трябва и аз мога да се опитам да говоря с нея.

Иначе предполагам, че ще успеем да се видим, даже планувам да поостанем с бебка за седмица, но още не е сигурно. Пък и без това аз едва ли ще мога сама да отида до дома да оставя това, което имам, така че срещата ни е почти сигурна  Hug

# 24
  • Мнения: 129
Утре ще говоря с нея дали има такава възможност. Иначе тя ни прие с голяма радост, така че ще измислим нещо по въпроса с рецептите   bouquet

# 25
  • Мнения: 803
Днес няма да успеем да идем до дома.Ели я извикаха на работа и ще отложим пътуването за някой друг ден през седмицата.
Северинка,аз също се надявам да се запознаем като дойдете,можем да идем трите до Козница. Hug

# 26
  • Мнения: 129
Днес ходихме с Лили до дома. Занесохме дрехи - нови и втора употреба; играчки ;чорапи; флумастери. Лили също беше събрала доста дрешки, които бяха в отлично състояние - като нови! Децата играеха на двора и садяха домати и моркови, заедно с двама англичани. Много се забавляваха!
Взехме размерите на леглата и започваме да шием чаршафи. Имаме и списък с лекарства, който не можем да разчетем, затова утре ще го сканирам. Роси, на теб ли да го изпратя?
Директорката събира още инфото за размерите за джапанки, предполагам че до няколко дни ще ми даде и този списък.
Чакаме бусчето в петък, надяам се да няма промяна в плана  Peace
Това е за сега от нас   love001

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес ходихме с Лили до дома. Занесохме дрехи - нови и втора употреба; играчки ;чорапи; флумастери. Лили също беше събрала доста дрешки, които бяха в отлично състояние - като нови! Децата играеха на двора и садяха домати и моркови, заедно с двама англичани. Много се забавляваха!
Взехме размерите на леглата и започваме да шием чаршафи. Имаме и списък с лекарства, който не можем да разчетем, затова утре ще го сканирам. Роси, на теб ли да го изпратя?
Директорката събира още инфото за размерите за джапанки, предполагам че до няколко дни ще ми даде и този списък.
Чакаме бусчето в петък, надяам се да няма промяна в плана  Peace
Това е за сега от нас   love001

днес след като се 4ухме с теб ми зваънна Боби.Буса ще пътува пълен в петък и няма как да натовари още багаж.Остава за идния петък,или ще се опитам да му натоваря колкото мога неговата кола Mr. Green

Съжалявам Rolling Eyes

списъка го пусни в пощата,но ако може да е 4етлив,защото аз как да поръ4ам Confused

# 28
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес ходихме с Лили до дома. Занесохме дрехи - нови и втора употреба; играчки ;чорапи; флумастери. Лили също беше събрала доста дрешки, които бяха в отлично състояние - като нови! Децата играеха на двора и садяха домати и моркови, заедно с двама англичани. Много се забавляваха!
Взехме размерите на леглата и започваме да шием чаршафи. Имаме и списък с лекарства, който не можем да разчетем, затова утре ще го сканирам. Роси, на теб ли да го изпратя?
Директорката събира още инфото за размерите за джапанки, предполагам че до няколко дни ще ми даде и този списък.
Чакаме бусчето в петък, надяам се да няма промяна в плана  Peace
Това е за сега от нас   love001

Ели,моля те това го вкарай в от4етната тема ,за да го види Криси и да го сложи в сайта Praynig

# 29
  • Мнения: 817
Ели, Лили, страхотни сте! Hug
lavender и ти не си поплюваш, цял бус на напълните, браво!  bouquet

Да кажа и аз какво имам до момента, не е кой знае какво, но все е нещо: взех 10 бр. бикини с размери S и M, поръчала съм и 11 бр. книжки за оцветяване, очаквам другата седмица да посъбера дрешки от близки и познати, дала съм бойна задача да разпространят новината, само дано се организират навреме.
Ами това е от мен засега! Hug

# 30
  • Мнения: 803
  Честит празник,мила Ели!Ти си една страхотна жена и се радвам,че те познавам!Бъди здрава,обичана и обичаща,все така усмихната и лъчезарна,и много,много щастлива!Защото го заслужаваш!

# 31
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ЕЛИ,
  bouquetЧестити празник Heart Eyes


Северинка,няма да е цял бус Twisted EvilПросто нещата са много за лека кола и не сме сигурни,4е таква ще ги поеме и мислехме за бус Peace

# 32
  • Мнения: 817
Честит празник, Ели! Бъди жива и здрава!


Северинка,няма да е цял бус Twisted EvilПросто нещата са много за лека кола и не сме сигурни,4е таква ще ги поеме и мислехме за бус Peace

Е, хайде сега, щом не се събира багажът в лек автомобил, значи не са никак малко!  Wink  bouquet

# 33
  • Мнения: 129
Благодаря за поздравите! Радвам се, че се сетихте за мен  newsm44  Two Hearts
 Two Hearts newsm76 newsm76 newsm76 Two Hearts

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Казах на Ели ,но да знаете и другите  Hug
Утре ще товарим буса за Кюстендил и доколкото знам ще пътува още утре за към вас.Багажа не е мноооого,4-6 големи кашона с 4орапи,4орапогащи,мъжки слипове (40 размер,25 бр) и колкото има в склада спално бельо и 4аршафи Peace
Събира се в лека кола,но заемайки и задните седалки Peace
утре щом натоварим звънкам за потвърждение Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 129
Получих багажа! Направо с момчето ги прехвърлихме в нашата кола! Утре сутринта ще ги караме към Горна Козница! Като се върнем,   ще пиша как е минало!  Peace

# 36
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Получих багажа! Направо с момчето ги прехвърлихме в нашата кола! Утре сутринта ще ги караме към Горна Козница! Като се върнем,   ще пиша как е минало!  Peace

da,no....... :2gunfire:25 4ифта гащи си останаха в колата ми #Cussing out
е,може ли да съм такава патка #Crazy

# 37
  • Мнения: 817
На мен днес ми донесоха три торби с дрехи (всичките за момичета), някои от тях са много запазени и готини, други не чак толкова. Аз също ще се включа с една чанта дрехи за момчетата.

lavender
, ако искаш (и имаш възможност) може да се опитаме да се видим в събота сутринта преди да тръгнем за Кюастендил и да вземем това, което е останало при теб. Само трябва да се координирам и с  мъжа ми, че той е този с книжката.  Peace

# 38
  • sofia
  • Мнения: 7 477
На мен днес ми донесоха три торби с дрехи (всичките за момичета), някои от тях са много запазени и готини, други не чак толкова. Аз също ще се включа с една чанта дрехи за момчетата.

lavender
, ако искаш (и имаш възможност) може да се опитаме да се видим в събота сутринта преди да тръгнем за Кюастендил и да вземем това, което е останало при теб. Само трябва да се координирам и с  мъжа ми, че той е този с книжката.  Peace


в събота няма да мога .От 8.00 съм по зада4и ,в движение........а след 10.00 вероятно в Гурмазово.Ще измисля нещо #2gunfire

# 39
  • Мнения: 803
Така...
Ще честитя рождения ден на Ели най-напред.Да си здрава и щастлива!  bouquet Знам, че си ми обидена... Embarassed
Аз не тръгнах с тях за Козница, минаха само да вземат дрехите, които бях събрала.Вече съжалявам за това, че не намерих сили да го направя.И като една страхливка си намерих няколко причини за това, повечето от които неоснователни.
Вчера за пръв път прекрачих прага на нашия дом,видях бебетата и се сринах,но в истинския смисъл на думата.И днес не можах да се справя с емоциите си, не можах да преглътна болката.Може би е нормално да се чувствам така и все си мисля,че би било ненормално да съм безразлична.Толкова много въпроси без отговори ми се въртят в главата сега, при спомена за гледката от вчера-на тези прекрасни малки създания, изоставени от майките си /ако изобщо могат да се нарекат така/.
Ще чакам Ели да се върнат и да разказват как е минало.И се надявам да се овладея и следващия път да се справя по-лесно с избора си да помагам с каквото мога на всички вас, на които най-благордно завиждам и се възхищавам на силата и всеотдайността, с която се грижите за децата, лишени от майчината ласка и любов.  bouquet Hug
Извинете ме, че написах това... Sad

# 40
  • Мнения: 2 584
Лили  Hug Hug нормално е да си срината, много е тежко и не мисля че някой ще те обвини или разсърди че днес не си отишла, изчакай няколко дена и пак ще имаш сили да нагушкаш децата  bouquet Hug Hug

# 41
  • Мнения: 129
Хеййй, Лили! Не съм ти обидена, знаеш че се пошегувах.  Heart Eyes
Ние занесохме дрехите, пълна кола - хавлии, чаршафи, чорапи, дрехи. Директорката не беше там, но домакинката ги прие. Специални благодарности за всички от персонала на дома, много се зарадваха на нещата. С мед. сестра направихме списък с най-необходимите лекарства:

Марлени компреси - 5 опаковки
Бинтове - 20бр.
Лекопласт - 2бр.
Анкерпласт - 2бр.
Дрозунал - 6 опаковки
Аналгин - 5 опаковки
Тиоридазин 10мл. - 10 опаковки
Тиоридазин 5мл. - 10 опаковки
Мезимфорте 10 000 - 20 опаковки
Бивацин спрей - 5 опаковки
Мукосолван - 10бр.
Флавамет - 5 опаковки
Ношпа - 3бр.
Бусколизин - 3 опаковки
Макропен 400 - 5бр.
Форцит 500 - 5бр.
Панадол - 5бр.
Лупедиум - 5бр.
Стрепсилс - 5бр.
Трилептол - 1бр.

Много ви моля, ако има начин да им усигурим гащи, защото им е много спешно.  Praynig


# 42
  • Мнения: 129
А сега малка виртуална почерпка за всички:

   

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ели,4естити празник  bouquet
Искренно ти желая радост,здраве и  много късмет Heart Eyes

ще намеря на4ин да ви изпратя гащите,но те вси4ки са размер S  на мъжката номерация Peace

Лили,мога само да те уверя,4е с всеки следващ път ще се 4увстваш по-полезна и по-полезна на тези деца.Мъката и въпросите ще останат,но ти ще си по-уверена в себе си и с болка и радост(едновременно) ще си намираш поводи да ходиш при тези деца Peace
Трудно е,тежко е,но сме се обединили около идеята въпреки болката е емоционалния срив да помагаме колкото можем.И всеки ги прави защото така е преценил,така 4увства,4е трябва и иска.Не само за децата,но и за самите нас.От 5 години ходя по домовете,от 5 години живея с тази мъка и едно само ме успокоява-4е правим светът и дните им по -добри.Та дори само заради усмихнатите лица.Оставям настрана факта с даренията и материалните неща,с които помагаме.

5 години Лили аз пла4а в колата след като напусна поредния бебешки дом.И не ме е срам от това.

не се самообвинявай,така не си помагаш.Ти си там ,Ели е до теб и ще видиш ,4е ще преодолееш емоцията с времети и ще осмислиш ситуацията.По-късно ще разбереш за какво говоря Peace

  bouquet

# 44
  • Мнения: 817
На мен днес ми донесоха три торби с дрехи (всичките за момичета), някои от тях са много запазени и готини, други не чак толкова. Аз също ще се включа с една чанта дрехи за момчетата.

lavender
, ако искаш (и имаш възможност) може да се опитаме да се видим в събота сутринта преди да тръгнем за Кюастендил и да вземем това, което е останало при теб. Само трябва да се координирам и с  мъжа ми, че той е този с книжката.  Peace


в събота няма да мога .От 8.00 съм по зада4и ,в движение........а след 10.00 вероятно в Гурмазово.Ще измисля нещо #2gunfire

Здраве да е. Може следващия път като ходя ще ги отнеса или пък някой близък ще помоля, ако ходи по-рано.
 
Ели, Честит рожден ден! Желая ти преди всичко здраве и много щастливи моменти за теб и семейството ти!

Лили
, не се обвинаявай, мила!  Hug Hug HugСигурна съм, че на никого не би му било лесно в тази ситуация. Поне на мен със сигурност. Дори мисълта за нещастни дечица, които няма кой да прегърне ме кара да се разплача, а какво осатва да видиш цялата тази мъка на живо.

# 45
  • Мнения: 403
Момичета ,вчера една приятелка е ходила в дома и е занесла доста неща - шампоани,сапуни,тоалетна хартия,лекарства,хранителни продукти и други неща ,всичко това е дарено от  ICAP Group София.Дечицата имали нужда най-вече от бельо,чаршафи,къси панталонки...  bouquet

# 46
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета ,вчера една приятелка е ходила в дома и е занесла доста неща - шампоани,сапуни,тоалетна хартия,лекарства,хранителни продукти и други неща ,всичко това е дарено от  ICAP Group София.Дечицата имали нужда най-вече от бельо,чаршафи,къси панталонки...  bouquet

супер Peace

доколкото знам Ели е дала плат да се шият 4аршафи,а и ние изпратихме миналата седмица.Защо има разминаване в подаването на инфо от дома  newsm78

сега да поръ4вам ли лекарства или не?
Ани,знеаш ли какви са занесли и колко?Не 4е ще са им в пове4е ако поръ4аме заявените ,ама да не станат много и да им изпуснат срока за годност Rolling Eyes


Ели,казвай какво да правя Praynig

# 47
  • Мнения: 803
Чаршафите вече са готови, вчера се видяхме със Северинка и взех и нейните неща, но какво точно има-тя сама ще напише като се прибере в София, освен ако ние с Ели не я изпреварим и идем преди това в дома.
На мен пък ми се стори странно, че имат нужда от къси панталонки... newsm78  Имаше доста такива в първата пратка.

# 48
  • Мнения: 403
Момичета ще питам за лекарствата и ще ви кажа,чаршафи не е носила моята приятелка или дрехи  bouquet

# 49
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета ще питам за лекарствата и ще ви кажа,чаршафи не е носила моята приятелка или дрехи  bouquet

ок Ани Hug

стана ми странно,4е искат 4аршафи Rolling Eyes

Лили,бихте ли се опитали да изясните с Ели защо се подава от дома такова инфо PraynigЯсно е ,4е не сме задоволили вси4ките им нужди,но ако нещо не им харесва или няма да ноят и ползват-да си кажат.

Не за друго,ама нито вие ,нито аз имаме излишно време да се играем на товара4и и превозва4и Twisted Evil

  bouquet

# 50
  • Мнения: 803
стана ми странно,4е искат 4аршафи Лили,бихте ли се опитали да изясните с Ели защо се подава от дома такова инфо PraynigЯсно е ,4е не сме задоволили вси4ките им нужди,но ако нещо не им харесва или няма да ноят и ползват-да си кажат.Не за друго,ама нито вие ,нито аз имаме излишно време да се играем на товара4и и превозва4и Twisted Evil  bouquet
И на мен нещо не ми е ясно, защо ще искат чаршафи като ние взехме размери и те знаят, че ще шием такива.Друг е въпроса дали ще стигне плата за всичките легла,но и това сме го изяснили.
Ако трябва утре сама ще отида до там, щото Ели е на работа, за изясним разминаванията...струва ми се, че има доста такива.
Ще се разберем довечера.Аз дори звънях на Ели преди малко, за да й кажа за късите панталонки.Би трябвало да ни кажат още като ги описваха, че или не им харесват или не им вършат работа.Ми тъпо става така. Mr. Green
Да не пускам отделен пост...Роси,ти гащите още ли си ги возиш в колата или ги остави в склада.Мъж ми ако пътува утре до София или в началото на другата седмица, бихме могли да го използваме.Та и затова ще се разберем допълнително.Ще ти пиша на лични довечера като се прибере как бихме могли да свършим и тая работа.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 15:31 от пепел_от_рози

# 51
  • sofia
  • Мнения: 7 477
стана ми странно,4е искат 4аршафи Лили,бихте ли се опитали да изясните с Ели защо се подава от дома такова инфо PraynigЯсно е ,4е не сме задоволили вси4ките им нужди,но ако нещо не им харесва или няма да ноят и ползват-да си кажат.Не за друго,ама нито вие ,нито аз имаме излишно време да се играем на товара4и и превозва4и Twisted Evil  bouquet
И на мен нещо не ми е ясно, защо ще искат чаршафи като ние взехме размери и те знаят, че ще шием такива.Друг е въпроса дали ще стигне плата за всичките легла,но и това сме го изяснили.
Ако трябва утре сама ще отида до там, щото Ели е на работа, за изясним разминаванията...струва ми се, че има доста такива.
Ще се разберем довечера.Аз дори звънях на Ели преди малко, за да й кажа за късите панталонки.Би трябвало да ни кажат още като ги описваха, че или не им харесват или не им вършат работа.Ми тъпо става така. Mr. Green

 Peace

да,моля те ,проверете ,щото 5 години ми е писнало ни правят на маймуни ConfusedТъпо е ,да,тъпо е за тях си щото пак ще опрът до вас  Mr. Green

забравих да ви кажа,4е няколко пъти днес с е4увам с Ели.....От склада съм ви приготвила за там къси 4орапки и летни тениски и потни4ета Peace

# 52
  • Мнения: 403
Момичета ,не се ядосвайте толкова,може би са искали да имат повече Simple SmileЗа лекарствата до колкото разбрах са : аналгин,аспирин,бинтове,марли...Обещали са да дадат протокол на моята приятелка за дарените неща  и тогава ще ви кажа със сигурност. Децата по думите на приятелката ми са  били зле облечени,но се зарадвали много на посещението

# 53
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета ,не се ядосвайте толкова,може би са искали да имат повече Simple SmileЗа лекарствата до колкото разбрах са : аналгин,аспирин,бинтове,марли...Обещали са да дадат протокол на моята приятелка за дарените неща  и тогава ще ви кажа със сигурност. Децата по думите на приятелката ми са  били зле облечени,но се зарадвали много на посещението

уоу,зле обле4ени?Тогава питам къде са дрехите ,занесени от дарители,които съвсем не са ЗЛЕ.
както и да е ,предлагам да не коментираме пове4е  Praynig

Ани,благодаря за инфото Hug

# 54
  • Мнения: 129
Аз мисля, че те на истина се застраховат и за всеки случай си поръчват от всеки дарител, който срещнат. Но все пак ще проверим като ходим с Лили.
 Знаете ли кое най-много ме измъчва в цялата история, че никога незнаем дали тези неща, които занасяме по домовете се употребяват от децата. Било то дрехи, храна, лекарства  Thinking Разчитаме само на добрата съвест на персонала. Кажете, момичета, вие ходите от толкова години в домовете, какво правите когато разберете, че в даден дом злоупотребяват с нашите дарения?

# 55
  • Мнения: 403
Момичета ,ето какви лекарства са занесени вчера в дома :Бинт
аналгин
Мукосолван
лопедиум
нош па
бусколизин
мезин форте
стрепсилс
лепенки
панадол

# 56
  • Мнения: 2 584
Лили като ходите и носите взимайте свидетелство за дарение, така ще се види къде точно се губи връзката

# 57
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лили като ходите и носите взимайте свидетелство за дарение, така ще се види къде точно се губи връзката

Руме,те взимат защото ми ги пращат,а аз ги от4итам другаде.Тя за друго пита,но тук няма да влизам в подробности Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 803
Взех чаршафите-32 бр. и калълъфки-21 бр.Всички са с рамер за малки креватчета.За Козница имаме заявени 16 бр.,останалите ще са необходими най-вероятно на нашия дом, ако ли не ще им намерим място другаде.Ще се разберем с Ели и така.
Ние сме планували за понеделник да ходим до Козница.
Отчетох се... Mr. Green  Приятна почивка, момичета.  bouquet

Лили като ходите и носите взимайте свидетелство за дарение, така ще се види къде точно се губи връзката
Аз съм още много неопитна и не разбирам от гръцка музика...Но има време де... Embarassed Embarassed Embarassed

# 59
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Взех чаршафите-32 бр. и калълъфки-21 бр.Всички са с рамер за малки креватчета.За Козница имаме заявени 16 бр.,останалите ще са необходими най-вероятно на нашия дом, ако ли не ще им намерим място другаде.Ще се разберем с Ели и така.
Ние сме планували за понеделник да ходим до Козница.
Отчетох се... Mr. Green  Приятна почивка, момичета.  bouquet

приятна и на теб  bouquet

# 60
  • Мнения: 817
Завърнахме се вече в София и мога да пиша по-спкойно.

Искам да благодаря специално на Лили, че дойде чак до вкъщи, за да вземе дрехите! Хиляди благодарности!  bouquet

Аз за съжаление не мога да кажа от всяка дреха каква бройка имаше, просто не се сетих да преброя. Но грубо 3 чанти с дрехи за момичетата, основно блузки, потничета и дънки. Момчешки дрехи една чанта и една с плюшени играчки. Това, което със сигурност мога да кажа като бройка са 10 бр. бикини и 10 бг. книжки за оцветяване.

Относно това дали всичко стига до децата и аз много пъти  съм се чудила. Къщата ни в Кюстендил е на такова място, от където често се прибират лелките от дома. Майка ми ми е казвала, че ги е виждала сутрин като се прибират да мъкнат пълни до горе торби, а дома е в гората и там няма магазини. Т.е. са ги напълнили с нещо от дома  Confused Не искам това да е причина да не се правят повече дарения в този дом, но се чувствам длъжна да ви го споделя, защото все пак никой не иска да бъде измамен и излъган. Искрено се надявам, че нещата вече са се променили.

Между другото мой познат ми каза, че в магазина му са дошли някакви британци, които се оказало, че подпомагат дома в Горна Козница. Много се радвам, че повече хора са чули за този дом.

# 61
  • Мнения: 803
Искам да благодаря специално на Лили, че дойде чак до вкъщи, за да вземе дрехите! Хиляди благодарности!  bouquetМежду другото мой познат ми каза, че в магазина му са дошли някакви британци, които се оказало, че подпомагат дома в Горна Козница. Много се радвам, че повече хора са чули за този дом.
Лили още си разхожда дрехите в багажника на колата. Embarassed Embarassed Embarassed Дано успеем скоро да се организираме и да идем до там.
А тия британци май всеки ден ходят в дома и се забавляват с децата.Ако не се лъжа живеят в Кюстендил. newsm78
Евала им правя на такива хора.
Северинка, радвам се, че се запознахме и на живо, па макар и за минутки... Mr. Green

# 62
  • Мнения: 803
Момичета, да ви почерпя само...не е по темата, но няма как да не споделя с вас.
Моят номер три стана на три днес.Заповядайте-  cook

# 63
  • Мнения: 817
Лили, да ти е жив и здрав малкия мъж и много да те радва!  bdbaloni

# 64
  • Мнения: 129
 newsm59 Да ти е жив и здрав dance, малкия Денис! Много да те слуша, да те радва  newsm18 и само хубави неща да ви се случват  costumed034 Пожелавам ви приятно изкарване на празника и много поздрави на МАМА ЛИЛИ!   Tada

# 65
  • sofia
  • Мнения: 7 477
С малко закъснение  bouquet

да е здрав и палав малкия разбойник Simple Smile

утре Боби ще ви донесе гащите, а ако се справя и с времето Rolling Eyes-и лекарствата Peace

# 66
  • Мнения: 129
Днес с Лили имахме среща с представител на Фондация "Сийдър"( http://www.cedarfoundation.org/bg/ ) в Кюстендил. Тя се казва Линдзи и е един невероятен човек, който "пръщи от позитивизъм" (както се изрази Лили). Мисля, че заедно можем да направим повече за тези деца.
Освен срещата ходихме и до дома. Занесохме ушитите чаршафи, калъфки за възглавници, дрехи втора употреба (които получихме от Severinka и Миглена), прословутите гащи, малко играчки и блокчета.

# 67
  • Мнения: 817
Ели, това е страхотно! Не бях чувала за тази фондация, но инициативата им е чудесна. Порзрових се в сайта им и открих информация за това как ще бъде подпомогнат дома в с. Горна Козница http://www.cedarfoundation.org/bg/Projects/Gorna-Koznitsa-Project.html

# 68
  • Мнения: 803
Ето ме и мен, като мерудия в манджите на Ели. Embarassed Но пък с нея сме страхотен тандем, въпреки различните неща имаме и доста еднакви и страхотно се допълваме, плуваме в синхрон така да се каже. Mr. Green Понякога й се налага да ме издърпва нагоре като се нагълтам с вода и почна да потъвам, но...щом си ме харесва,  да си ме трае.За второто съм убедена де, а за първото ми трябва още малко време да преценя.  newsm78
Днес за първи път усетих, че казвам:-Аз съм от Движението на Българските Майки.Стана ми хубаво, някак странно се почувствах.Често казвам с гордост, че съм майка на три деца, не съвсем в същия тон, че съм българска майка, но сега пък и в движение някакво, абе различно си е. Mr. Green Шегувам се, разбира се...Знам, че щом не се отказах днес, значи лесно няма да се оттървете от персоната ми, дори напротив, доста ще ви досаждам. Twisted Evil
Мислех си какво значи да си доброволец, чоплих в тая уж прота думичка и ми мина през главата, че най-напред трябва да си добър, и после да имаш воля, защото никак не е лесно.Но защо ви го обяснявам точно на вас, момичета? Hug Не знам дали аз съм добра, често си задавам този въпрос, и предпочитам да оставя отговорите на хората, които ме познават по един или друг начин.
Съвсем се отплеснах, но ми се иска да кажа, че виновницата за това, което съм сега и което правя от сърце, без някой да ми казва, че така трябва, че тогава е необходимо и че там трябва да се иде е Дени/Големият Заплес, Нини и не знам как още се нарича това момиче/, което беше първото мило същество, с което се запознах виртуално тук, в благотворителния форум.Със сигурност ще пропусна някого, но не съм на раздаването на награди Оскар, и ще кажа само, че много се радвам, че познавам Рут, Чут чут, Лавандулката, Верчето/нейния ник пък изобщо не мога да го прочета читаво, камо ли да го напиша/ Mr. Green, Северинка и Ели.Дидка, която познавам от една друга тема, но няма как да пропусна и нея. Hug
Момичета, щастлива съм, че ви познавам, па макар и само виртуално, а живот и здраве, надявам се и реално.  bouquet  bouquet  bouquet
Това беше инструменталната част, а сега ще грабна микрофона вече, с риск да прогоня всички ви с фалшивото си пеене. Mr. Green
Днес Линдзи, това невероятно слънчево момиче, ме изпълни с възторг и умиление.Когато прекрачихме прага на дома и видях как децата я посрещат и й се радват, се удивих.И си зададох въпроса, защо ТЯ, която дори не е БЪЛГАРКА, се грижи с толкова много любов за НАШИТЕ деца.Децата, които ние се опитваме да скрием някъде, където никой няма да ги види и да ги сочи с пръст, за да не се срамуваме от тях.Защо ние не отворим сърцата си и не подадем ръка към тези специални беззащитни създания, които са толкова нуждаещи се от нея, само от една ръка, от една прегръдка и мъничко внимание.Не е лесно, разбира се, изисква много сила и воля, но пък си струва.
Не знам колко пъти писах и трих, мислих, после пак писах и трих, но най-накрая ще пусна този пост, за да докажа на себе си и на тези, които само четат, скришом и плахо, както аз правех преди, че си струва.Въпреки сълзите, които се стичат по лицето ми сега, въпреки усилията, които са ми необходими, за да преглътна онази горчивина, дето е заседнала в гърлото ми, аз все пак се чувствам доволна и удовлетворена от себе си.Заради това, че накарах няколко деца да се усмихнат.Само и единствено заради това.
И като стана въпрос за усмивки, Линдзи много добре прие идеята за празник в дома, за общ рожден ден, с някакви дребни награди за всички, а те се радват на съвсем незначителни неща.Ще го направим, надявам се, с общи усилия, с вашата помощ, с нашия ентусиазъм, с подкрепата ви, с цялото желание, сърдечност и добрина, на която сме способни.Знам, че ще успеем, а пък и няма да са нужни кой знае колко средства-торти, балони, музика, разни лакомства и сокчета и присъствие.Това, на което децата най-много се радват, някой да ги хване за ръка, да поговори с тях и да им покаже, че не са незабележими.
Хареса ми много сензорната зала, която са направили англичаните с помоща на фондацията.За нея също може още да се направи, разни играчки, които издават звуци, различни предмети, стига да не са остри и опасни, неща, които помагат на дечицата да откриват света по начин, специално разработен от специалисти, като вид терапия за мозъка.Хубаво е, че се работи индивидуално с всяко дете.
И това с момичешките сбирки също е страхотно, Линдзи и други доброволци от пак същата фондация работят с момичета, като им показват как да се грижат за хигиената си, създават им разни навици, правят си прически, гримират се, лакират се, изобщо неща, които всяка тиинейджърка обича да прави.
Уф че дълго и отегчително стана.Край.Слагам точка...даже три Mr. Green
Поздрави от Лили.  bouquet

# 69
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  bouquet

за Ели и Лили Mr. Green

Убеждавам се за пореден път ,4е всеки контакт ни е супер ценен.За нас и децата.
Моми4ета,ще помагаме както можем Hug

Лили,скоро ще се видим  Peace

# 70
  • Мнения: 803
  bouquetза Ели и Лили Mr. Green
Убеждавам се за пореден път ,4е всеки контакт ни е супер ценен.За нас и децата.Моми4ета,ще помагаме както можем Hug
Лили,скоро ще се видим  Peace
Една китка за двете, нещо бой ли се опитваш да заформиш, Лавандулке? Mr. Green
За виждането... Crossing Arms Ще повярвам, когато те видя.

# 71
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  bouquetза Ели и Лили Mr. Green
Убеждавам се за пореден път ,4е всеки контакт ни е супер ценен.За нас и децата.Моми4ета,ще помагаме както можем Hug
Лили,скоро ще се видим  Peace
Една китка за двете, нещо бой ли се опитваш да заформиш, Лавандулке? Mr. Green
За виждането... Crossing Arms Ще повярвам, когато те видя.


 Joy

# 72
  • Мнения: 2
Здравейте всички в форума!

Искам на бързо да се представям (имам много работа днес и малко време сега... #Crazy Grinning) и да кажа, че ми беше изключително приятно да се запознаем с Лили и Ели вчера.  Те са толкова свестни и лъчезарни - казах им, че в България има нужда от повече хора като тях.
Аз съм Линдзи от Фондация "Сийдър", ръководител-проекти, и работя от Кюстендил за фондацията.  Фокусирам работата ми най-много върху проекта ни за закриването на Дома в Горна Козница... тоест закриване по отговорен и етичен начин.  Работим съвместно с директорката и персонала на Дома, местните, регионалните и държавните власти, и директно с децата за да вкарваме най-добри практики за работа с деца с интелектуални затруднения от западни държави в България (работим и с експерти от ВеликоБритания и щатите)... подпомагаме да се откриват нови алтернативни услуги да децата и младежите от дома и да подберем и обучим персонала и други неща... проекта е доста сложен и мога да говоря цял ден за него но няма да ви скучая   Rolling Eyes

Благодариим ви всички за помощта, която давате на децата в дома и за вашите инициятиви да направите България по-добро място за децата - и най-вече за даренията ви за децата от Горна Козница.  Свалям ви шапка... ще се видим пак!

Лили и Ели, вие сте страхотни!

Линдзи

# 73
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте всички в форума!

Искам на бързо да се представям (имам много работа днес и малко време сега... #Crazy Grinning) и да кажа, че ми беше изключително приятно да се запознаем с Лили и Ели вчера.  Те са толкова свестни и лъчезарни - казах им, че в България има нужда от повече хора като тях.
Аз съм Линдзи от Фондация "Сийдър", ръководител-проекти, и работя от Кюстендил за фондацията.  Фокусирам работата ми най-много върху проекта ни за закриването на Дома в Горна Козница... тоест закриване по отговорен и етичен начин.  Работим съвместно с директорката и персонала на Дома, местните, регионалните и държавните власти, и директно с децата за да вкарваме най-добри практики за работа с деца с интелектуални затруднения от западни държави в България (работим и с експерти от ВеликоБритания и щатите)... подпомагаме да се откриват нови алтернативни услуги да децата и младежите от дома и да подберем и обучим персонала и други неща... проекта е доста сложен и мога да говоря цял ден за него но няма да ви скучая   Rolling Eyes

Благодариим ви всички за помощта, която давате на децата в дома и за вашите инициятиви да направите България по-добро място за децата - и най-вече за даренията ви за децата от Горна Козница.  Свалям ви шапка... ще се видим пак!

Лили и Ели, вие сте страхотни!

Линдзи


здравейте Hug

аз съм Роси Букова и в петък имах удоволствието да се запозная с Тони  PeaceНадявам се скоро и с Вас да се запознаем.
Ще помагаме заедно на децата,важното е да има партньорство и координация,което е особено важно за нас в работата ни.
И ние благодарим за бързата реакция за среща с нашите прекрасни моми4ета от Кюстендил  bouquet

до скоро.

Роси.



Ели,лекарствата са ми в колата,но в момента Боби е в Кюстендил.Щом се появи наоколо му ги давам Peace

# 74
  • Мнения: 129
Днес с Лили ходихме в дома и занесохме някои неща. Почистващи и перилни препарати, лекарства, дрехи, плюшени играчки за сензорната зала. Линдзи и Лили бяха взели гримове за женския клуб. Децата се забавляваха да ги гримираме, бяха истински щастливи да се видят в огледалото чисти, измити и красиви, с червило, сенки и спирала. Няма нищо по-хубаво от това да виждаш щастливи и усмихнати лица. Това ме прави горда, че се занимавам с това и помагам, че познавам хора като всички вас, че познавам хора като Линдзи. Пожеланието ми е да има повече такива хора като нас, които да направят повече деца усмихнати. Продължаваме в същия дух! Peace

# 75
  • Мнения: 2
Здравейте всички,

Искам само да благодаря на Лили и Ели, които са истински героини!!! Joy  Бяха СУПЕР с момичетата днес и въпреки факта, че е трудно и емоционално нещо да се работи с деца с умствена изостаналост (лично аз предпочитам "с интелектуални затруднения") те се справиха СТРАХОТНО! 
Лили и Ели, в този свят има нужда от повече жени като вас... смели и щедри с изключително топли сърца.  Както казах, вие сте били първите ни доброволци (тоест на фондазията) от Кюстендил и от общността и това беше толкова важно нещо.

Благодария ви от мое име, от името на Фондацията и особено от името на децата, които толкова се радваха днес.
Пращам ви големи прегръдки и се надявам да се видим скоро.   Hug Hug Hug

Линдзи

# 76
  • Мнения: 803
  love001
Днес беше емоционален ден, с примеси на мъничко страх, неувереност, усещане за пропукване на леда под краката ти...но пък си струваше.Даваше ми сила доверието, с което тези момичета се "оставиха в ръцете ни"и после удовлетворението от постигнатото.
А то никак не беше малко, всички бяха доволни, накипрени и сияещи, поглеждайки се в огледалото и виждайки промяната в самите тях.
В началото се панирах, дори усетих как краката ми се подкосяват, и казах съвсем тихичко на Ели:"Май, няма да успея да се справя с това."
И сега съм горда и доволна, чувствам се прекрасно.
Линдзи, благодаря ти за хубавите думи, стоплиха ме и ме накараха да полетя... Embarassed
И това, че днес официално станах доброволец във Фондация "Сийдър", беше наградата, и крачката, и надеждата, че ще има много други хора, които да се присъединят към нас и да помагат когато, както, с колкото и с каквото могат.

# 77
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  bouquet

super сте се справили.
Ели,лекарствата за колко време ще им стигнат?

Днес се видях със Снежи и ми предаде 3 големи плика за децата от Г.Козница Hug

и да не забравя Praynig
МОля ви ,впишете направенире дарения в от4етната тема Peace

# 78
  • Мнения: 803
  :bouquet:super сте се справили.
Е ти съмняваш ли се? Mr. Green

# 79
  • sofia
  • Мнения: 7 477

не,но се 4увствам удовлетворена от това,4е ви познавам и искам да поднеса уважението си към вас като 4аст от екипа ни Peace

извинявай,не ме бива по хвалбите  Twisted Evil

# 80
  • Мнения: 803
извинявай,не ме бива по хвалбите  Twisted Evil
Аааа, стигат ни толкова за днес...инак съвсем ще се надигнем. newsm53
И се извинявам за спама, ама ме сърбят пръстите. Twisted Evil
И забравих да вметна, че колата ми, в която ако засея райграс по стелките, ще поникне за нула време мирише...хм...от километри, ухае направо, не мога да спра да кихам от ароматите. Laughing

# 81
  • Мнения: 817
Момичета, да попитам (който знае) кои от нуждите на дома са осигурени и какво спешно още им трябва?
Малко ми е гузно така от разстояние да следя нещата, следващия път се надявам да имам възможността и смелостта и аз да отида до дома с Ели и Лили.

А идеята за парти е много добра. Ако решите нещо само кажете, много обичам да купувам украси за празненства.

 Hug За всички добри и всеотдайни момичета!

# 82
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, да попитам (който знае) кои от нуждите на дома са осигурени и какво спешно още им трябва?
Малко ми е гузно така от разстояние да следя нещата, следващия път се надявам да имам възможността и смелостта и аз да отида до дома с Ели и Лили.

А идеята за парти е много добра. Ако решите нещо само кажете, много обичам да купувам украси за празненства.

 Hug За всички добри и всеотдайни момичета!

привет банда Mr. Green

да,просто трябва Ели и Лили да пуснат да видим кое ве4е е предоставено ( и като кол-во) и какво остава Hug
Тази седмица ще се опитам да ви пратя нещата от Канада  Peace

# 83
  • Мнения: 129
За момента, спешни нужди, няма! Справихме се с почти всичко!   bouquet
Останаха само джапанките от Канада, но както каза Роси и те скоро ще бъдат при нас. Ако се появят някои спешни неща за там, ще пиша.
Партито искахме да го направим в края на този месец, но нещо ни са разминават нещата. Сега Лили е на море, след три дни и аз заминавам, Линдзи и тя няма възможност. Така, че решихме да го направим след 15-ти август или евентуално началото на септември.Ще ви държим в течение на организацията и какво искаме точно да направим. Peace

# 84
  • Мнения: 817
Отдавна не съм влизала в темата  Embarassed
Ели, благодаря ти за отговора. Радвам се, че нещата в дома вече са по-добре. Благодаря  на Ели и Лили, че отделиха от времето си, за да помогнат, както разбира се и на всички останали, които ни подкрепиха с каквото могат  Hug Страхотни сте!!!  bouquet  bouquet  bouquet

За партито добре сте решили да е след летните отпуски, че сега всички са някъде на почивка и по-трудно ще станат нещата.

Аз пак искам да си предложа помощта. Ако има нещо да закараме на Кюстендил, че  събота и неделя сме там. Ще стоим много малко, но не е проблем да закараме някой багаж. Wink

# 85
# 86
  • Мнения: 803
Така...едва успях да изровя темата. Mr. Green
И сега да я пробудя.

За партито добре сте решили да е след летните отпуски, че сега всички са някъде на почивка и по-трудно ще станат нещата.
Не съм забравила за партито и ми се иска все пак да успеем да го направим, докато имаме още някой и друг топъл ден в наличност.

Северинка, извинявай, че не ти се обадих, обаче Ели е много заета напоследък и не ми се искаше да я притеснявам.
Сигурна съм, че ще ми простиш. Embarassed

Ако, почти съм сигурна де, до края на седмицата успея да уредя стотина лева спонсорство, които ще стигнат само за торти,  бихте ли се включили и вие с нещичко, за да направим все пак празника.
Като под нещичко имам предвид балони,чашки, чинийки и вилички за еднократна употреба.
А може и да се направят малки пакетчета за всяко дете с някакви лакомства.
Надявам се тия дни да успеем да се видим с Ели и Линдзи и да го обсъдим.
Ще ви държим в течение.
Лавандулке, ай мерни се малко тук да ароматизираш и тая тема, моля те!  Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 817
Лили, не се притеснявай, не ти се сърдя, разбира се! Hug
Като пишете за коя дата се планува партито ще кажа дали и с какво мога да помогна.

Иначе миналата седмица сестра ми отнесе в дома малко дрешки, но каза, че имали голяма нужда от обувки. Ако можем и по този въпрос да направим нещо ще е супер, че се задавам студени месеци.

  bouquet

# 88
  • Мнения: 16
Здравейте,

Какво става с този дом? Имам събрани 3-4 торби с дрехи и ми се иска да ги даря, но не ми се ходи там (просто съм бременна и не бих искала да се натъжавам). Други години обикновено ми са се обаждали за такива акции, но тази година никой не ме потърси и търся на кого мога да оставя тези дрехи в Кюстендил или София.

# 89
  • Мнения: 395
и аз искам да попитам, последно закрит ли е или не? Следващата седмица една жена ми каза, че иска да дари чаршафи някъде, та се сетих за тук, дали все още имат нужда? А какво стана с партито дето се коментираше по-нагоре?

# 90
  • sofia
  • Мнения: 7 477
и аз искам да попитам, последно закрит ли е или не? Следващата седмица една жена ми каза, че иска да дари чаршафи някъде, та се сетих за тук, дали все още имат нужда? А какво стана с партито дето се коментираше по-нагоре?

Знам от самата директорка,4е преди пролетта няма да местят децата.Така 4е,те все още са си там PeaceНо за нуждите не мога да кажа със сигурност Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт