И з р а е л 36

  • 13 985
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Някой да каже какви са нормалните температури в Израел лятото...Трябва да си направя сметката дали ще оцелея тук  Tired Много ми е зле от тая жега  Sad Пия много и пак съм жадна,бъбреците ми са в шок-толкова вода не са виждали.Отидох до магазина,измих котешката тоалетна и сега нямам вече сили да измия пода  Tired Чак ми потече кръв от носа  Tired
Но това,че ми е зле не означава,че не виждам тая вкуснотийка постната тук  Mr. Green

# 226
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
ето нещо интерсно на което пападнах: www.dnes.bg/article.php?id=71066:35: Joy Joy
Ина, аз ще ходя да разпитвам за Сарваш, някои казват хубави неща, други не толкова, но нямам информация от родител на който детето му е било на лагер на такава възраст, като нашите. Стефи е сравнително самостоятелна и не ме притеснява,че ще е толкова далеч, а и много и се ходи.
Бубе, в началото ще ти е трудно с жегите, после се свиква Peace аз в Израел се научих да пия вода по 2-3 литра на ден, в Бг. пиех не повече от 0,5 литра, сега се страя да пия поне по литър вода.

# 227
  • Мнения: 2 952
Бабичката - страшна и опасна .Пак добре , че  не е помела някой по пътя ! То да се смее ли човек или да плаче.  Whistling Незнам защо няма горна възрастова граница някаква приемлива за  шофиране. Реакциите , преценките им са други на възрастните хора, периферното зрениеим хич  го няма ! Аз редовно виждам дядовци по колите.  Страшни са ми да си кажа честно !

Боряна , не е почнало лятото , сладурка! Аз откакто съм в Израел пия по 2-3 литра вода както каза Джаки като нищо . То жегата става много гадна юли, август.Високи температури, но и придружени с висока влажност на въздуха, при нас тук особено до морето! Пот се лее , грим не се задържа ако не си на климатик. Mr. Green Ходиш си с мокри кърпички и със шише вода винаги .Пиеш и без да ти се пие , целиш сянките  и се прибираш по офиси и вкъщи в 9.30 сутринта вече от разходка или ако си навън  по работа нещо. После може да излезеш по нощите  пак  hahaha като няма слънце , ама то и тогава  е  жега в посочените месеци. Климатикът се спира сутрин за малко у нас да си почине , да проветрим , да сменим въздуха и пак се пуска след  2 -3  часа ...Така е ! Мразя  лятото тук Crazy ! Крием се по климатици  само! То и в БГ си е жега лятото, но поне  е по-късо лятото там. Тукашната зима ми е  екстра - зеленина , прохлада , кеф !



# 228
  • София
  • Мнения: 7 972
Аз пък как не понасям горещините значи не съм за Израел.
Между другото тия климатици не гълтат ли много ток.

# 229
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
дядо Хаджи ,незнам как вървят сметките за електричество,но без климатик е немислимо...Навсякъде по офиси,магазини,автобуси е студ голям и като излезеш навън се чустваш всякаш някой те удря в гърдите  Tired Аз по принцип мразя климатици и още се опъвам да пускаме нашия ама ако мъжо си беше вкъщи и през деня щеше да настане панаир  Mr. Green на него все му е топло  Confused Като трябва да пътувам с автобус винаги имам блуза с дълъг ръкав да се облека в автобуса  Blush Не обичам такива крайни температури,но поне няма зверски студ тук  Peace Мечтая за място където не е студено ,не е горещо, дъжд вали само нощем  Mr. Green

# 230
  • Мнения: 2 952
Дядо Хаджия , верно, че колкото и да са икономични някои климатици - гълтат ток. Важно е обаче да се знае какъв климатик за какво помещение е подходящ и разните му там  технически компоненти да речем. Това , което много ме дразни е незнанието за начина на работа на климатика.Това е нещо основно, обикновено , а много хора не го знаят. Климатикът работи и охлажда въздуха в  дадено помещение .Той си върти същия въздух. Тъпо е да отвориш прозорец и от там да влиза жега , та дори и да е в края на коридора на майната си някъде . Влиза жегата  вътре , а климатикът се пъне да  охлажда .Гориш ток на поразия  , а и климатика ще си изгориш.Това да не е вентилатор , който духа студен въздух ...Това е климатик ! Мани ...



# 231
  • София
  • Мнения: 7 972
Аз щото като дойде лято нали и само чета в Гърция апелите да се изключат климатиците или да им дигнат долната температура за да не гълтат ток та затова попитах.

Иначе то си е разбираемо, че една техника трябва да се използва с акъл.

# 232
  • Мнения: 2 952
Ти знаеш, ама много не знаят ... Даже мислят , че ако сложат Т  на 15 градуса по- бързо ще им се охлади стаята  Rolling Eyes ... Не  разбират , че това е просто Т , до която  хайванът ще трябва да  не спира да бачка да  я достигне и да охлади до 15 ...Ние държим на 25 най-често.

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 22:40 от petia911

# 233
  • Мнения: 160
Пристигнах по живо по здраво, два полета единият 5 часа другият 11  Tired.  Моят мъж горкият с малката като са летели в самолета от Ванкувър до Торонто стюардите го поздравили, че геройски се с справил и му казали хайде сега ще си отидеш да си починеш и той им казал "Каква почивка чака ме 11 часа полет до Тел Авив " Crazy. Горкият не е мигнал и за секунда защото Еър Канада имат политика да дават басинет само на много малки бебета не и на над една година( но те и дори да му бяха дали тя нямаше да иска да спи там).

Боре, и аз много ги мразя жегите тук и все се пада да пътуваме лятото поне сега не е толкова горещо.

Петя, как е Саги утре ще ти звънна да се чуем.

Лека нощ на всички.

# 234
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Hand, добре дошла!   bouquet
Дано ти остане време тези дни да отпочинеш и да се наспиш хубаво, голям стрес ми се вижда толкова дълъг полет  Rolling Eyes

Съничка, както Ина е казала - кьортуш-колачаът има вкус като на козунак, все едно коричката на козунака, обсипана с ядки  Heart Eyes Много е вкусно, ние буквално си облизахме пръстите  bowuu

Борянче, слагай климатика на 25о  Peace Хем пестиш ток (виждам, че сте подхванали тази тема), хем ти охлажда без да е прекалено студено и да създава голяма разлика с външната температура. Толкова топло е само, когато има хамсин, ставало е дума за това явление  Peace Лятото има и горещи дни, но излизаш рано сутрин или след мръкване и тогава е много приятно. А и лятно време се стопля постепенно, не е такъв темппературен шок, както беше тези дни - скок на дневните темтератури с десетина градуса...

Дядо Хаджи, и тук е имало дни, в които потреблението на ток е стигало предела на производство на ток и са подавали апели да се намалят климатиците  Confused Но това са конкретни дни, не е по цяло лято. Иначе токът тук е скъп, но готвим на газови котлони, а водата си топлим със слънчеви бойлери (в повечето случаи... - казват, че в Израел има най-много слънчеви колектори на глава от населението - един вид, световен рекорд  Mr. Green) В жегите дори тези, които ползват сушилници за прането по принцип, простират навън - и така се компенсира донякъде...


Добро утро на всички!   food010 И дано няма вече новини за боледуващи деца  Hug

# 235
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ханд,добре дошла    bouquet

Мента,то хубаво да сложа климатика на 25 ама дистанционното не е в мен и сега погледнах на 22 градуса е ...Не мога да му обясня ,че ми е студено-казва завий се  Tired Аз като цяло мразя климатици.

Тук съм от 3.08 миналата година ,така че не е да съм пропуснала жегите а иначе от 12.04 всяка седмица бях тука с кораба (ама го проспивах )Просто не обичам климатици  Tired

Аз отивам да се уча..Хубав ден на всички  Hug

# 236
  • Мнения: 1 410
Цитат
Аз пък как не понасям горещините значи не съм за Израел.
Аз обичам да ми е топло,дори и жега ...змиите сме така...... Laughing  Дори сега Ицо иска климатик да слага - аз малко се дърпам.Хич не обичам климатици .Искам пари за бус да съберем...три месеца ще изкараме на жега ,а за зимата нали имаме парно....но пък за децата жегата не е добре... newsm78  още сме в размисли и страсти....

Хенд
,браво на твоите хора - справил се е човека!А какво е това ,което не дават за деца над годинка в самолета ,не разбрах...столче ли ?Не че съм се юрнала да пътувам ,ама ми е любопитно.

Цитат
Високи температури, но и придружени с висока влажност на въздуха, при нас тук особено до морето!
Брей,кой знае каква кожа имате - аз включвах овлажнител зимата ,докато бяхме на парно и каква кожа докарах - чудна е .... а може и да си внушавам....сега го включвам само докато бяха с хрема децата.

Ставам да шетам,да сготвя и да изведа децата по разходки.

# 237
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента,то хубаво да сложа климатика на 25 ама дистанционното не е в мен и сега погледнах на 22 градуса е ...Не мога да му обясня ,че ми е студено-казва завий се  Tired Аз като цяло мразя климатици.

Бубе, и аз ги мразя, но се свиква...  И двамата ще свиквате, де  Grinning Моят мъж също с годините включва по-рядко и не го настройва на ниски температури - когато се запознахме, слагаше климатик на 18о  Crossing Arms

Завиването е решение, колкото и да звучи абсурдно, че навън е 30о, а вкъщи се увиваш. Аз спя лятото с пухено одеало, защото спим с включен климатик и иначе се събуждам схваната  Confused Имам и друго решение, но надали ще ти хареса - гладя  Mr. Green Просто не е възможно човек да включи ютия, ако няма климатик Wink И, ако ми стане студено, започвам да гладя  Grinning И да готвя - но за целта отварям вратата на хола, защото ние имаме климатици само в стаите, в кухнята е жега  Sick

Израелците за това са калени - заради климатиците  Laughing А ние, които сме от по-студена страна, им изглеждаме зиморничеви. Още нещо си спомням от първите ни срещи с мъжа ми - зимата ходеше бос в неотопляемо жилище по плочките  Shocked А аз - с вълнени чорапи  Blush
В рейсовете и в каниона си взимам горна дреха  Laughing

Menta, това ако не се лъжа е нещо като коричка на козунак, всъщност най-вкусната част от козунака. Мои приятели се опитват да го пуснат в България (в София) и го наричат колач, но за сега не е много популярно и върви трудно. А е адски вкусно. До колкото знам някой се е опитал да го предлага и във Варна, но се е провалило заради липса на интерес. Sad

Ина, да допълня... Мисля, че тук унгарските пекарни имат успех, защото тази, от която купихме, е верига с няколко клона... а са тръгнали от една сладкарничка  Peace Нещо повече - онзи ден в новините по телевизията (2 канал) бяха донесли в студиото и обясняваха колко е вкусно (изядоха го за нула време  Laughing) Hug Но да не забравяме, че тук няма козунаци и за тях това е нещо ново  Wink
Дано им потръгне и на приятелите ти, би било пропуск да не се пробва от българите - сигурна съм, че ще се хареса  yes


....пак се разприказвах  Blush айде, хубав ви ден   bouquet

# 238
  • Мнения: 310
Сега вече ме вкарахте в още по-голямо изкушение ще се пробват тези колачи така обичам козунак особено коричката му.

И тук в работата ми лятото колегите включват климатика на мнооого ниски градуси и аз имам тъничка горна дрешка и като излезна навън  Shocked  Shocked

Жаки направо ми събра очите с тази баба - което ме навежда на мисълта, че хората там са много щури.

# 239
  • Мнения: 2 952
 Ох , като чувам това "колач" и се сещам за тези дето колят животните по селата и ме избива на  смях ... Голямо изкушение  са , ще се пробват  Joy

 Лек ден !  

Общи условия

Активация на акаунт