114 прекрасни БГ стиха вплетени в арабска любовна поема

  • 27 777
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 427
                    Добро утро момичета и момко!         newsm44 Grinning                                                        Наде-наистина жалко за човека,мир на душата му.В днешно време говорим ,че българите сме алчен народ,и сме забравили повечето духовни ценности.Оказва се обаче ,че и запада не се различава много от нас."Къщата" за която дъщерята плаче ,няма да върне баща и.Дано не прозвучи жестоко,но след грозното отношение,което е имала към теб,ако съм на твое място-няма да отговарям на имейлите и.Загубата на човек/особенно близък/ е болезнена,с времето болката ти ще утихне.Бъди силна.............  bouquet                                                                      Delta,Lili,Nse,Asefa,helwa,Sahraweya,Grigorova,Monsoon,Мързел,Шилан,Алаа Hug Hug newsm51 wavey

# 46
  • Мнения: 5
ДОБРО УТРООООООО   Hug Hug Hug НА ВСИЧКИ ВАС
да почвам да се хваля аз.... bowuu
мойто хабиби такъв романтичен ден ми организира вчера  Heart Eyes закуска в леглото.... кафенце...разходка в зоопарка.....разходка в  ловния парк...вечеря и ...... купил ми е разкошен спален комплект..... bowuu
направо се разкапах от романтика  
качвам снимки в сайта ако има желаещи моля да заповядат Hug снимах почти всички видове животни  ще ги  видите
най-много ми хареса тигарчето-мърдок  лелееле казвам ви голям звяр ...ама те и тигрите имали инат бе  newsm78  попаднахме там точно когато им сервират обяда eat всички зверове плющяха пуми ягоар лъв тигри ....само мърдок си обикаля и не си доближава храната. боже от къде се появи един мъж дето се грижи за  животните девойчета казвам ви  умрях от страх като подлудя това тигре мале като отвори едно гърло  хвърля се по решетките и реве ама силнооооооооо с такъв злобен поглед е гледа мъжа абе направо го гледа в очите  и иска да му каже ей ся ако те лепна ще изям с парцалите много агресивно беше настроено котето....питах аз нали сам си любопитничка викам аби човек тва тигре кат те видя откачи бе  ще пригрезе решетките ??? ....той вика да той ми е сърдит и вече трети ден отказва да се храни иска да изяде мен  Shocked  не е докоснал храната си от 3 дни защото  му правили някакъв преглед и тоя вяпросния мъж го е стрелял с опойката  ама нещо се случило и не станало че друг му сложил стреличката и човечеца вика като ме види мен и откача и понеже той го хранел вика отказва да яде от мен..... останах изумена  и тигрите можели да се инатят   айде после ще допиша че една позната званна

# 47
  • Мнения: 3 804
Добро утро и от мен   bouquet

дуа не знам този готвач какво ти е казал-но,сместа за къббе е кайма,булгур и май един картоф за стягане казвам май-защото ,да си призная без бой,единственно къббе не мога да правя  Embarassed,а и къббе нейе-суровото,тук също е доста разпространено.

късметче много сладко коте  Heart Eyes

алаа а има ли повод за закуската или проста така-романтика в стил заглавието на темата  Grinning

Разан-кутията ти е пълна

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 10:16 от мързел

# 48
  • Мнения: 112
делтич-спрах не съм му звъняла,ама нека ме търди сега да види дали съм за испускане,пак почна да ми се жалва че трябвало да изкрва по 5хил на месец само за да си изплати работите и аз му казах ами нз работи.и го питам абе док що нямаш деца и той ами нз и аз ами хайде тогава да си имаме бебе  Laughing и той ама ти наистина ли говориш ,ами по-нанатъка може хахахаха ама че съм и аз

# 49
  • Мнения: 13 512
Добро утро и от мен   bouquet

дуа не знам този готвач какво ти е казал-но,сместа за къббе е кайма,булгур и май един картоф за стягане казвам май-защото ,да си призная без бой,единственно къббе не мога да правя  Embarassed,а и къббе нейе-суровото,тук също е доста разпространено.
ne, не се слага картоф.
Слагат се кедрови ядки. Аз много рядко го правя, защото тук все не ми се получава...не мога да си обясня причината.

# 50
  • Мнения: 5
помощ smile3547 smile3529
искам и аз да изненадам моя любим с нещо ама какво newsm78 дайте нещо на бързичко арабско да му сготвя нещо леко и многоо вкусно  и разбирасе да са ми подряка продуктите всмисал да мога да ги закупя от супера не да бегам до женския пазар моляяяяя помагайтеееее Hug Hug Hug Praynig

# 51
  • София
  • Мнения: 18 056
Алаа,
 Давай една маглуба като основно ястие... newsm78 т.е пиле с ориз и зеленчуци по арабски Peace
За десерт спретни една намура /другото й  име е хариса/ - грисово реване....бързо, лесно, вкусно... Grinning

# 52
  • Мнения: 0
добро утро и от мен....аз сега ставам-леко късничко,защото снощи разисквах съдбовни теми. казах на моя човек,че ако не се върне от египет (има такава вероятност,ако получи една добра работа там) искам да ида при него. той май точно това иска,но го е страх,че няма да издържа.каза ми,че за мен е мнохо "хард" там и ми дава година,две. жалко,че нямам възможност  да ида с него сега като на гости и да видя. обаче се убедих,че не е нито лъжец,нито измамник. той е добро момче и ме обича,но изглежда е убеден,че аз няма да мога да живея на неговия "режим",обаче аз ще настоявам да опитам,ако се наложи:) имах хубава вечер въпреки всичко,защото разбрах цялата истина и сум доволна от нея:))до месец и по-малко даже ще се разбере получавам ли една работа в цюрих (близо до моя) и ако я получа и той се върне продължаваме тук,ако ли не се върне паля самолета и заминавам при него. така или иначе снощи,като се разревах той каза:"кажи какво искаш,ще направя всичко"....така,чееее.......Simple Smile))) най-лошия вариант е ако той се върне,но аз не получа работата:(

делта аз сум на средата на корана,но го бях поизоставила малко след онзи биг скендъл хахааха.....ооххх какво ли ме чака незнам.

# 53
  • Мнения: 112
мария-и аз съм чела корана от обща култура не че ще ставам мисюлманка но и аз нищо не разбрах.библията е написана като разказчета и се разбира а корана не е.говорила съм с моя човек за корана и тои каза че всяко нещо си има отделно тълкувание и не може да се разтълкува само от корана.каза че и той не го разбира може да чете но не разбирал какво означава...

# 54
  • Мнения: 689
МашаАлла,Мимич-май сериозно си хлътнала по г-на  Grinning
Прав е,че ще ти е трудно.Просто ние сме свикнали да мислим по друг начин,ако иншаАлла Те'аля приемеш Исляма ще разбереш в какво са различията Wink.

Това да не пипаш Корана не е вярно,така говорят всички,остави ги.Кажи,му,че няма да пипаш арабския текст или го карай да ти чете и да ти обяснява,да видим дали ще се навие. LaughingАко не-аз винаги съм на среща,с каквото знам,ако не знам-ще питам Hug
За съжаление българския превод е много лош и се губят доста важни неща..
Който иска тълкование на Корана-да ми пише на лични,на английски е и е много интересно,с много хадиси и история.

Днес присъствах на встъпването на една филипинка в Исляма.
МашаАлла:каза шахадата,заяви,че вече вярва,е Исус (мир нему) е пророк.
Научила е да се моли и ни рецитира сура Откриването много добре,машаАлла!
Дадохме и подаръци-на новите мюсюлмани е хубаво да се дават подаръци.
Моля ви правете дуа за нея и за дечицата и-Аллах да ги напъти и тях. Praynig

 
Не няма аз съм християнка но ще ходя в Египет и ще гледам да не улуча Рамадана че по това време повечето са едни кисели Whistling
Особено таксиметровите  Crazyа тая година ще е и доста топло,Аллах да дава барака на всички постещи!
Ти не искаш ли да ни разкажеш за твоята египетска любов?

# 55
  • Мнения: 0
Water Lily права си...случка ми се случва в момента.от някакъв майтап то кво стана. ама много е раздвоен той...бори се с желанията си и възпитанието си. я кажи как точно протича церемонията за встъпване в исляма? нещо като християнското кръщене? нямам си и понятие дори. а сватбите как протичат? с какви дрехи,какво се прави,къде?

аз четох преди време какво бяха писали някои от вас тук,но пак не ми е съвсем ясно. но аз наистина не мисля да го оставя.....готова съм да премина през всичко,ако той каже "да". леле снощи колко неща ми разказа за себе си....аааххх толкова е различен.аз за малко с мойто недоверие да разваля всичко,но вече му вярвам и не ме е страх от лъжи...единствено ме е страх възпитанието и културата му да не вземе връх над чувствата и да реши да не сме заедно. снощи ми каза,че ме моли каквото и да стане никога да не спирам да го търся независимо в коя точка се намираме.това беше преди реването де......аз затова се разциврих.стори ми се,че се збогува с мен по някакъв начин,но после той ме увери,че пак сме заедно. каза ми,че иска да имаме 6 деца даже:)) ако наистина накрая се съберем тотално наистина ще си сменя религията. незнам имате ли идея какво преживявам,но е савсем различно от преди.

хайде стига съм мрънкорила:)

# 56
  • Мнения: 689
Мимич-ми и той е хлътнал бе-мамини гълъбчета Party
За встъпването в Исляма:къпеш се с намерение за пречистване-да мине вода на всякъде.Най-добре е засвидетелстването да стане пред група хора.
Повтаряш след някой мюсюлманин,мъж или жена:Ашхаду ан ла илляха илалла уа ашхаду анна Мухаммад у Расул-аллах, т.е. Свидетелствам, че няма друг бог освен Аллах и свидетелствам, че Мухаммед е негов пратеник.
После следваш предписаното в Корана и сунната(личния пример на Мухаммад САУС)
Почваш да се молиш и да постиш на Рамадана-т.е.служиш на Аллах СУТ
Дрехите ти не трябва да са впити или прозрачни,жената за която разказах днес,беше с панталон,туника с дълъг ръкав и забрадка.
Важно е да знаеш,че след приемането старите грехове ти се изтриват и си чиста като новородено.
Преди това е най-добре да се научиш да се молиш(3 къси сури от Курана) и да прочетеш много фатауа,за да ти станат ясни някои неща,особено забрани,които ти се струват странни ако не знаеш защо са предписани,а трябва да ги спазваш.
И последно,но най-важно:ставаш мюсюлманка ако си убедена в тия думички горе,не защото някой ти го налага,или искаш да задоволиш желанието на някой,колкото и да е красив и мил той Wink

Кажи какво научи от Корана,нещо впечетли ли те?

Рейн:разбирам,че не харесваш ливанската красота.Това долу е арабски парфюм,жената е унесена от опияняващата му миризма на муск,а ти я обиждаш,че е страшна Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 206
Здравейте арабелки, аз първо да благодаря на всички, които писаха за броеницата. Мисля, че на мнозина им е било интересно да разберат някои нови неща за това откъде идват и за какво се използват. И докато сме на вълна религиозни символи ще ми бъде интересно да побъбрим и за хиджаба, по-точно за покриването на главите при жените. Отварям тази тема, защото мисля, че като традиция това покриване идва много много преди исляма, достатъчно е да се отвори една Библия например и да се види как са нарисувани жените там. Във всяка една древна държава жените са ходели с покрити глави. Дори в Англия, дори във Франция...Разбира се модните тенденции са променяли както покривалата, така и кърпите, шапките... но тези промени се виждат сега и в хиджабите, колко по-модерни стават с всяка изминала година.
Сещам се за забрадките в България. Преди 1944 само градските кокони май са ходели без забрадки, но не и без шапки. В Русе още помня къде имаше ателие за шапки, но от тези модните за времето си. Беше по главната улица, някъде срещу сегашния блок на антифашистите... Много обичах да гледам там витрината...
А като споменах забрадките знаете ли колко вида забраждане има в БГ само? Капанките се забраждат по един начин, родопчанките и добружанките по друг, казълбашките и копанарките по друг, шопкините и те...
Та това, което всъщност исках да кажа е, че покриването на главите е стара традиция, която показва най-вероятно някакъв морал и женственост и не бива да се гледа само на ислямските забрадки като символ на исляма, а генерално...


# 58
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
постингът на лили ме разсмя!асефа,недей казва какво те води в египет! ако си на екскурзия иди септември (края )след аида, мисля,4е някъде след  20 август ще е е рамадана! пък и жегата не е за хубаво по това време!както и липсата на  настроение у ходещите сенки по улиците! без вода и храна  при тези темп, хората наистина ще имат яко изпитание и хи4 няма да им е до любопитни туристи!пък ти си добре дошла при нас!  bouquet
не разбрах защо само за исус се налага да се вярва,4е  е пророк и да го обявява като основно доказателство за промяна ?
странна метаморфоза във вярата ли се о4аква при смяната на религията?
мария, важното е да не по4неш да сравняваш в египет,ако се наложи да останеш да живееш там, което е малко неизбежно! как е там ,как е тук или където си била преди! приемаш,4е няма връщане назад и си като отшелник или робинзонка! опознаване и приспособяване! не мрънкай и приемай стои4ески ,ако ти се разминават понятията, 4е ина4е щ? си ходиш като мърморещ вулкан! но пък си смела ,щом се наемаш с цялостно преструктуриране на живота си!  Peace
късмет4е, много сладко коте! да ги съберем с нашия папагал ,какво ли ще се полу4и? newsm78
дуа, мерси за трапезата, май вси4ки традиционно -регионални  ястия си сложила! bowuu  chef

това е любимият ми 4ай,заповядайте! линда току-що оправда последната порция!  bowuu
наде,мого си праваза дрехите и забраждането ,увиването на кърпи по главите на мъже и жени!то и по времето на муса са си били така обле4ени!  аз мога от ли4ен опит да ти кажа  защо се забраждат и навли4ат  жените! даже май много пъти съм го казвала! имат си толкова категори4ни резони да го правят особено в регионите със силно слънце и студ каквито са пустинните такива! както и прашните бури!та химар както викат тук и джелябата са си от време оно! традиции ,дошли с опита на поколенията!
 моите баби си имаха до последно забрадка! като я връзваха отзад на врата при работа или под брадата като излизаха навън! с дълги поли и широки рокли, както и ве4ните еле4ета и жилетки и престилки! ризите белите! за моделите и аз искам, 4е май ще ми се наложи да  сложа  нещо по непреклонната си главица,ина4е слънцето ще ми вземе здравето!като не са измислили климатизирани ходещи скафандри!

# 59
  • Мнения: 90

Важно е да знаеш,че след приемането старите грехове ти се изтриват и си чиста като новородено.

Ми тогава всички серйини убицци да приемат исляма Щом греховете Ще им бъдат опростени .На това ли ви учи Исляма бе девойки  #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт