Отговори
# 255
  • Мнения: 20
Ванира, Миркам ,честити розови бонбони!!!!!

Да ви питам момичета, като се пусне стерилан урина за колко време става готова, че трябва да пускам заедно с кръв за албумина. Иначе бебо е добре , друго не каза док. от ЖК, само че отговаря на седмиците и е добре!

# 256
  • Мнения: 1
 HugЗдравейте мацки.
4естити розови гащи4ки  stork-girl на Миркам и Стилисима и на останалите мами,които ве4е са разбрали пола на слън4ицата си.

Добре дошли на новите моми4ета.Лека, безпроблемна бременност и здрави беб4ета на финала. smile3524

За името на бебко,сме решили да носи името на дядо си,тоест на баща ми-Николай,на галено Нико.Но живот и здраве има време,може пък да измислим друго.

Ние след малко отиваме на пицария.Щях да забравя,в4ера усетих бебо,много мило ми стана усещането е невероятно. preggo
Лека ве4ер.

# 257
  • Сф
  • Мнения: 13
Венира, мила, честита ви новина!!!!  bouquet
Кокото до имената, много е сложен при нас въпросът, аз момиче е по-лесно и имам много идеи- Марина, Кристина, Моника, Биляна, Деяна, Емилия, иска ми се да си има имен ден, но за мъжките имена-тъмна Индия, все едно не познавам мъже, единствените засега, които съм харесала са Калоян, Деян, Адриан, ама и трите нямат хубави кратки имена, пък за иманни дни, не ги познавам тези светци Laughing Ако е калоян-Кало или Кали да му викат, за Деян-Дидо-много ме дразни, а за Адриан-ади-няма да ги преживея!!! Shocked
свекър ми, Бог да ги прости беше Ангел и свекърва ми на галено му вика Ани Shocked, на мъжа ми, който е Емил-вика Еми #2gunfire и сега ако и Ади си имаме, егати женската фамилия, то мъже няма #Cussing out
Забравих да уточня, че на всичкото отгоре мъжа ми не харесва нито едно от имената, които съм изброила по-горе Rage, но въпреки това не е като да има други предложения #Crazy и аз само си предлагам, а той само отхвърля, ама накрая мене ще ме питат в родилното как да се казва и ще взема да го изненадам smile3521 smile3508 newsm62

# 258
  • Мнения: 571
Ето ме и мен  Hug
Ние с имената сме готови още преди да си го направим Joy
Мисля, че съм споменавала, но пак за протокола:
Аз съм решила на буквичките на свекър ми и свекървата да кръщавам. Те са Милена и Петър.
Ако беше момиче, щеше да е Мила. Като е станал мъж - ще е Пресиан.

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 420
леле, колко сте изписали;-) аз се местя и почти не ми остава време между работата и другите емоци;-)

Мойто бебе не се показа Sad нооо, ще чакаме сега до следващия път...дано тогава да е по-несрамежливо...Simple Smile


А за имената за мъвко съм на 100 - Никола, за женското имаме разногласия с таткото...мевду Никол и Ния (разбира с е аз държа на Ния)..живот и здраве ще видим:-)

Аз полягвам, че едвам гледам вече. Лека, момичета Hug

# 260
  • София
  • Мнения: 1 197
ДУБРУТРУУУУ
честити розови гащи на  Mirkam    bouquet
за имената още обмисляме, гледаме, слушаме не сме избрали за сега уж има време Crazy
момичета да ви напомня че е 16.5 - събота и да ви приканя на репетицията за  ПърВа СоФиЙскА сРеЩа нА ОктоМвриЙки 09 Party Party Party!!!    вече нямам търпение!
желая ви топъл, слънчев, спокоен, усмихнат и вълшебен ден и само хубави новини! Peace

# 261
  • Мнения: 20
Добро утро, хайде момичета по едно слабо кафенцеее... Grinning

# 262
  • Мнения: 1 715
Добро утро и от мен. Виждам,4е обмисляте ве4е идеи за имена.И мен това много ме вълнува,въпреки,4е изпитвам още доза страх да ме4тая.Дано вси4ко е наред с бебо,искрено се моля за вси4ки Praynig Hug
Дайте ми идея за мъжко име с А ,и ако е моми4е с буква Н. Благодаря ви!

# 263
  • Мнения: 98
Добро утро и от мен само минавам да ви  пожелая приятен ден и  приятна среща следобяда
Добре дошли на новите моми4ета.Лека, безпроблемна бременност и здрави беб4ета
Честити розови гащи4ки    на Миркам и Стилисима и на останалите мами,които ве4е са разбрали пола на слън4ицата си.

желая ви слънчев, спокоен, усмихнат ден и само хубави новини и емоции.   bouquet

# 264
  • Мнения: 58
Добро утро и от мен newsm03. Ние също мислим имена, но нищо не можем да измислим, а това е една от най важните задачи защото когато детето порасне трябва да си харесва името и да изпитва удовлетворение когато го изговаря.

# 265
  • Мнения: 2
Да, много е важно името да е красиво, за мен и символиката му е от голямо значение!
Нашата девойка мислим да я кръстим Белослава или Лора отдавна тези имена са ми от любимите, но май клоня повече към Белослава!

# 266
  • Мнения: 203
Добро утро мами!Честити розови панделки на Миркам и Стилисима!
НАДЕЖДА ВИНАГИ ИМА-Ния,Никол,Николета,Наталия,
                                  Александър,Антоан,Антони,Анатолий,


Аз искам мъжко име с Т или Р...давайте идеи,че лоша работа newsm78

# 267
  • Мнения: 1 715
Добро утро мами!Честити розови панделки на Миркам и Стилисима!
НАДЕЖДА ВИНАГИ ИМА-Ния,Никол,Николета,Наталия,
                                  Александър,Антоан,Антони,Анатолий,


Аз искам мъжко име с Т или Р...давайте идеи,че лоша работа newsm78

Доста сложен избор  Simple Smile
Единствено се сещам за Теодор,това ми харесва.
Радослав,Радислав,Ростислав,Роберто.

На мен ли4но любими имена са ми- Виктория, Елинор,Изабела,Ивон,и други,но не ми вършат работа,държа да имат букви4ката на родителите ми.

# 268
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Добро утро мацки  Grinning

Миркам и Ванира  честити ви моми  Hug

За имената  мисля още от преди да забременея.И тъй като аз и таткото сме задия везни още не можем нищо да измислим.То ще бъде голямо умуване  Crazy .Та за момиче имената които съм си набелязала са : Александра,Василена,Ванеса,Бояна,Анастасия и Сияна
за момче са Борис,Константин,Крум(ама незнам на галено как е),Момчил
Искам да питам чужбинските мами презиме как ще пишат.Тук бащино име няма и варианта е на таткото името да се пише като второ лично. newsm78 .
Хайде аз отивам да се трудя и да се чудя после какъв телефон да си избера,че ще си вземаме на оферта.LG Arena или Nokia 8500.Тук ти ги дават без пари само и само да се пуснеш на техния оператор  Wink  .

Аз също усетих бебо  newsm44 newsm68  .Много е яко.  Laughing

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 09:25 от divanence

# 269
  • Мнения: 12
Ама мисля, че да твърдиш, че детето не можело да суче например е несериозно. Не е лесно наистина, ама за бебчо е безценно!
Каки, моето дете направи лактозна непоносимост - ако бях продължила с кърмата нямаше да оцелее - не винаги желанието е достатъчно. моя приятелка се докара да викат бърза помощ, защото държеше детето на гърда с дни без сън, само и само да стимулира лактациа и прочете всичко на света.  Накрая на това изпитание бяха полуживи и тя и детето... Бърза помощ реши на бързо проблема. Кърменето е незаменимо за малките палавници, но не е на всяка цена!
kokonata_6 ,честит рожден ден! Да си жива и здрава и домашните много да те слушат. Дано тази година бъде най-прекрасната в твоя живот!

Герчо, не говоря когато има медицински проблем. Понякога е достатъчно само маката да мине на диета, а не да се преустанови кърменето, понякога се налага да се спре, ама трябва да е много голям проблемът. Колкото до твоята приятелка, мисля, че не с е намерил кой да й даде добър съвет как да се справи с кърменете. В никакъв случай това не е повод да се доведеш до пълно изтощение. На детето се предлага гърдата периодично, за по 10-15 мин, докато привикне, а и за да не се разрани мама. Не може денонощно да не го сваляш. А и междувременно можеш да стимулираш с топли компресии мсажи, да се храниш добре, д пиеш чайчета за стимулиране на кърмата. Има доста неща, които могат да се изпробват, и най-вече поне малко сън! Това е жизнено необходимо за повече кърма!
Аз имах предвид, че особено след секцио когато къмата се позабавя и бебето лесно привиква към шишето, много мами се отказва да го стимулират да суче, след като им изплюе гърдата няколко пъти и видят колко бързо и лесно се засища с биберона. Тогава решават,че бебето НЕ МОЖЕЛО да суче. С това не съм съгласна!

Хубав съботен ден на всички, аз се връщам да си дочета!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт