Тупкат в нас по две сърца, до ДЕКЕМВРИ все ще е така !

  • 11 830
  • 296
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета, честити празници на празнуващите и добре дошли на новите ни попълнения  Hug
Имам един въпрос пак за килограмите. От 2-3 дни се опитвам да се храня разделно. И резултат има - по малко 2 кг. Обаче сега ме хвана друга мания -ако се отрази на бебето? Четох преди малко една статия, че ако видя спад в теглото си по време на бременност, трябва да звънна веднага на доктора. И сега много съм се стреснала... А реално не се лишавам от никаква храна, просто внимавам в какви комбинации се храня. Та има ли някоя от вас, която първо е почнала да качва, а после да смъква килограми?

# 211
  • Мнения: 1 391
аз първо качих кило и половина, после смъкнах точно толкова - но бях болна от няква проклета вирусна инфекция, която още ме мъчи вече месец, и предполагам просто съм почнала да ям по-малко и по-лека храна и затова така е станало...
Имам приятелка, която в първите месеци отслабна 4кг, но мисля че беше от това че й беше гадно и много повръщаше. И после за цялата бременност качи само 6кг. Всякакви случаи има, но диети не е желателно да се правят по време на бременност, заради отделящите се токсини. Така че, по-добре по-умерено.  Grinning

# 212
  • Мнения: 109
Пухче, моето мнение е да не експериментираш точно сега с промяна на храненето. Аз в момента съм след голямо отслабване и си карах една задържаща фаза, която трябваше да продължи до другия май месец. Сега в момента ям само каквото ми се яде и то по малко (иначе ми става лошо). Засега нямам внезапно качване на кг, което много ме радва, да видим как ще тръгне след това.
Ако не искаш да качваш излишни кг, просто яж нормално количество храна и не прекалявай с мазнини, пържено, сладко, тестено - това не значи да не хапваш нищо, 1-2 хапки стигат да задоволиш желанието.
Наистина по време на бременност не трябва да сваляш кг (твоите 2 кг може да са просто задържана вода - напълно възможно е) и трябва да кажеш на док, ако е така. Пак от личен опит - аз първия път много повръщах и до края на 3-я месец бях свалила 5кг, но не можех да хапна почти нищо, а каквото влезеше, после излизаше. След това си ги върнах, и до края качих още 6кг. Но тогава и общите ми кг бяха много, така че си бях в нормите за общото качване.
Т.е. моя съвет е - яж каквото ти се яде, без да прекаляваш и се движи доколкото можеш; трябва всичко да е наред и да си качиш в рамките (това зависи и от други неща разбира се, но това е което можеш да направиш, за да сте здрави и двамата)
ето, и колибри казва, че е свалила, но и тя от болест - така че свалянето не е нормално.

# 213
  • Мнения: 518
summer_girl78, да си бремеееш весело и леко този път !

силвия , ранна ФМ ще ми прави моят гинеколог , както и миналата бременност .

мави , съчувствам ти ! дано бързо се оправи твоето сладурче !Васето една зима изкара такъв вирус -  за щастие само за един ден .  

аз като се оплача на гординия ни тати , че ми е зле и той мнооого доволен - значи бебето било добре.
ама днес явно ми е по-леко , щом можах да овършея всичките си задачи и малкия дзвер да изведа в градината да пощурим комшиите ! иначе в къщи ми е златен - бръмчи си със неизброимото количество автомобили или си разиграва сценки - много е самостоятелен !
всъщност сърбят ме ръчичиките да поработя , но яслата излезе в ремонт началото на април , сега се надявам поне началото на юни да отворят . дотогава се наслаждавам на времето прекарано с Васето !
пух4е , има резон в това , че може да се отделят токсини при отслабване , от друга страна всички мами които са повръщали или не са могли да приемат храна първите месеци , все едно са били на булимична или анорексична диета и то точно в месеците , когато вс. органи се оформят . сигурно природата има механизъм да се справи с това щом се случва с 90 процента от бременните . туй само като интересно разсъждение , което ми хрумна , а иначе категорично съм на мнение , че бременността не е време за диети . друг е въпроса къде е  границата между диета и рационално хранене !

# 214
  • Мнения: 118
Много ви благодаря, момичета  Hug

А иначе въобще не смятам да правя диета, точно заради токсините. Просто, както казвате, внимавам какво ям и по колко, защото качване на 5 кг. за един месец е направо ужасно. И аз си мисля, че е по скоро от течностите, защото и при предната бременност правех малки отоци още от 5ти месец. Но все пак е рано за това ми се струва  Simple Smile

Аз съм на ранна ФМ в МЦ София в петък следобяд, а БХС не съм записала, след като мине ФМ ще за пиша

А относно вирусите на мъниците - моята пак прилепи нещо от яслата. Сутринта вдигна температура и съм се паникьосала да не направи пак някаква дихателна инфекция, че януари лежахме в болница с пневмония.Вече сили нямам да се боря с недобросъвестни родители. Тупкат си там болните дечица и да се оправят останалите... И сестрите и те не можели нищо да направят...

# 215
  • Мнения: 10
 
2009

Ние сме 83 бремелинки и очакваме нашите бебета през декември 2009 година


Нашите Ноемврийски Декемврийки

27.11.2009

nedalinchi 31г. Втора, Бургас

sunnyflo 30г. Първа

Джема 33г. Първа , София

29.11.2009

scrye 23г. Първа , Велико Търново


Декемврийски бремелинки


1.12.2009

casia 29г. първа, Варна

llotus 29г. първа,София

2.12.2009

3.12.2009

Bobby Alex 35г. втора, Пловдив

dodkoto, Пловдив

pebs 25г. втора , Костинброд

4.12.2009

kostadinka79 30г.Първа

5.12.2009

petia_sport 21г. първа

6.12.2009

Elf Princess 33г. Втора, София

mavi 30г. Втора, Габрово

7.12.2009

La Fée 29г. Първа, Франция

evil Трета , Варна

8.12.2009

oska втора , гр. София

Stuffinka 30г. втора

buminka , 23г. първа, Варна

9.12.2009

Puch4e 30г. втора

10.12.2009

Collibri 34г. Трета, София

CatWoman 24г. Бургас

portman, 30г. Вторa, София

mama Anny 35г.Втора, Варна

milenaeneva 26г. първа, Варна

11.12.2009

milena1976 33 г. втора, Бургас

qdd втора

12.12.2009

ku[d]ku[d]yaka 32г. втора

beben4eto 28г. първа

13.12.2009

SIANA_42 42 г,трета, София

14.12.2009

Marleen,27г. втора

Lassi, втора 

15.12.2009

Jennie 31г.Toronto

rush 29г. втора, Сандански

16.12.2009

Izzabella, 34г. втора

gersitu втора, Бургас

17.12.2009

18.12.2009

tinitka 34г. първа, София

verty 26г. втора, София

Амбър 32г. първа, София

Silvia

19.12.2009

She_R 25г., вторa, Варна

Bibi2202 32г. втора

20.12.2009

pamivo 28г.втора, София

danaim

hopen ,30г. втора

21.12.2009

tonybony 34г. първа, София

slava80

22.12.2009

emi4kaa 32г. вторa, Варна

mam4e Gabi

Radena , втора

23.12.1009

24.12.2009

Nad1 Nad1 , втора

MaMuHka,22г. първа, Пловдив

25.12.2009

26.12.2009

maria_2103 , 27г., първа

dori_ta

27.12.2009

mimko1, 30г., Втора, Горна Оряховица

28.12.2009

29.12.2009

efito , 32г. първа

Rumito , 27г. втора

30.12.2009

matrix9, 29г. първа

31.12.2009

Eva78 , 31г. втора ,София

Мамчета с все още неопределени термини

гъбка, venka, bambiM, Fior, ani_bebeto, mi4ona, dimancho, bashaa, sunnyflo, walia78, a_l_e_x, allba_a, GERITO_77, AdelF, mepsi, eta, petia0805, LilqnKa_ , Бубулинка, veni1122, devi4ca, nuclearbaby, Melbinata, Stanella, Краставичка, Cantariny,   


Декемврийския албум
 
Паролата се дава на лични!


Полезно за четене и разглеждане

За бебетата от 0 до 6 месеца: съвети за бъдещи мами
 
Подготовка за кърмене преди раждането на бебето
 
БИБЛИОТЕКА: всичко за кърменето!
 
Размери на бебето по седмици
 
3D календар на бременността
 
Какво поема здравната каса
 
Витамини и бременност
 
Ръководство за успешна бременност
 
Бременност и повръщане
 
Бременност и кръвно налягане
 
Съвети за добър сън
 
Бременност и домашните любимци
 
Ние чакаме бебе - Дневник-календар
 
Биология на вътреутробното развитие
 
Развитие на сетивата при бебето
 
Видове ултразвукови изследвания
 
Пренатална диагностика
 
"Смешно" ли е раждането?
 
За страха от раждането


Хранене, спорт и секс по време на бременност

Здравословното хранене по време на бременност
Калкулатор на килограмите през бременността
Секс по време на бременност
Как да контролирате теглото си, когато сте бременна
Кой е най-добрия хранителен режим за бременност?
Видове спорт по време на бременност - част 1
Видове спорт по време на бременност - част 2
Йога за бременни
Курсове по йога за бременни
Плуване по време на бременност
 
Гимнастика за бременни нагледно
Водна гимнастика за бременни

Дрехи за бременни

Дрехи Миа
Дрехи Conti
Дрехи Дева
Дрехи Orchid


Училище за бременни

Организация "Бременна"
Център съвременни родители


Имена и астрология

Избери име
Българските имена
Българските имена 2
Имена
Имена от целия свят
Имена от целия свят 2
Тълкуване на буквите на личното име
Behind The Name
Номерология


Майчинство, Обезщетения, НОИ

Всичко за болничните и майчинството- обобщено
Права на бъдещата майка
Обезщетение за бременност и раждане
Закон за семейни помощи за деца
Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност


Всичко необходимо за бебето

Какво ни е необходимо за бебето?
Списъци за бременни при постъпване в родилното и за изписване
Списък за бебето Всичко нужно за да го посрещнем
Oще един списък за бебчето и мама
Къпане на новородено (клипче)



Идеи за нови заглавия!

Заглавието на сегашната тема е на  AdelF   Hug

"Чакам те вече - мое ДЕКЕМВРИЙСКО снежно човече" – Джема
Всички декемврийки в хор,тук да си направим сбор – nedalinchi
Малък Декемврийски Лъв, дреме в маминия си търбух-Collibri             
ГАДЕНЕТО БАВНО ОТМИНАВА,ДЕКЕМВРИ СЛАВНО НАБЛИЖАВА!- Pamivo
ГАДЕНЕТО ОТМИНАВА,ДЕКЕМВРИЙСКОТО ТУМБАЧЕ НАТЕЖАВА!- Pamivo

# 216
  • Мнения: 363
Добре дошли на новите попълнения Hug
Честито на рожденниците от изминалите дни и на абитуриетката на Silvia_.
Аз също си запазих час във Фемина за ФМ.  Докторката каза, че е добре да се направят тези изследвания в един и същи ден. Кръв ще ми вземат в Шейново и ще я пращат в Майчин дом.

pamivo дано вече нямаш никакви оплаквания и притеснения относно бременността и да си изкараш супер лято. Хотела е хубав, дано и да е пълен Peace

Puch4e аз с първата бременност до 4 месец бях минус 3-4килограма, засега съм минус 2 килограма, но това е от повръщането. След 4 месец започнах великото качване Blush Старай се да набавяш всичко необходимо за бебчо, дори и с разделно хранене, гледай да не го лишаваш. Hug

Нашия тати пък досега не се е озорил въобще да помага. Яде и си оставя всичко по масата и чака да му отсервирвам, да мия чинии и т.н. Но аз много се изморявам и започнах и аз да оставям нещата така и му обясних, поне това да прави. Послуша ме и си раздигна след себе си. Докога незнам. За прахосмукачка не съм и мечтала да пуска, парцал да не говорим. Сега чистя на части и никога къщата не е в това състояние в което искам да бъде. И синчето има основна заслуга за това, но да са ми живи и здрави.

# 217
  • Мнения: 868
Puch4e според мен си задържала вода.То сега не са хормони не е чудо.Наистина не е хубаво да се спазва диета по време на бременност, заради отделящите се токсини, но пък 2-3 дена балансирано хранене не би трябвало да те притесняват.

Summer _girl страхотен режим е този на Дюкан, правех го миналата година, но по здравословни причини се наложи да го прекъсна.Живот и здраве да е ще го направя и втори път.

# 218
  • Мнения: 118
matrix9 мерси, четох вече повечето статии  Peace

rush и у нас въобще не е същото. Мъжът ми много помага, ама на мен все не ми се вижда достатъчно добре изчистено или подредено

efito и на мен ми се иска да го почна догодина, но не е ли доста стресиращ за организма? Аз при първата си бременност /преди да разбера/ бях почнала нещо подобно на него и наистина страшно много килорами се смъкват

# 219
  • Мнения: 868
Puch4e за мен режима беше изключително удоволствие.Успях да се отърва от колита си.Моя близка успя да смъкне кръвното си.Но все пак всичко е индивидуално.Други не успяха, режима им се стори затормозяващ и краен.

По въпроса за чистенето половинчо макар и със зор чисти.Опита ми да го накарам да мие чинии се увенча със скромен подарък-миалня за въпросните.

# 220
  • Мнения: 109
Пухче, Дюкан е стресиращ и още как - телесата се топят наполовина  Joy Това на майтап, аз нямах никакви проблеми, правех си често пълни изследвания и всичко ми е в перфектни норми. Просто сега няма да мога да изкарам задържащата фаза и се надявам да не кача всичко обратно, че е много...  Praynig
Но ако искаш да го правиш, задължително след раждането, а ако кърмиш - най-добре след като приключиш с него, или поне след 6-и месец, когато бебето започне да яде и друга храна (но тогава се спазва малко по-различен режим, именно заради токсините, които иначе се отделят и отиват право в кърмата).

# 221
  • Мнения: 868
Summer_gurl 78 страхотно постижение.При Дюкан грешка няма.Сега дори и да не  спазваш режима за бременни после здраво ще ,,нариташ,, килата Joy

# 222
  • Мнения: 118
О, аз си купих книгата, изчетох я цялата, ама не посмях да я почна преди да съм сигурна дали съм бременна или не, понеже планувахме бебче. А иначе моя приятелка я прави и смъкна доста килограми. Аз си мисля да правя каквито и да е диети след като живот и здраве се роди детето и спра да го кърмя. А иначе и аз имам едни 10 -15 кг до заветната цел още от сега Simple Smile

# 223
  • Мнения: 7
efito,и аз ги купих тия книжки,защото мъжа ми ще отслабва,наистина са страхотни,но в крайна сметка разделното хранене си е здравословно и не мисля че е проблем.Аз лично я карам основно на плодове и зелечуци,супички разни......,то и без това всичко повръщам.На мен тия дни ми се оформи малко коремче,май само аз го виждам,но го чуствам едно тежко.....подуто ми е.....уф,ще се побъркам вече ooooh!

# 224
  • Мнения: 240
Момичета, искам да ви попитам дали някоя от вас се е записала при д-р Барбова (МЦ полимед), личната ми я препоръча, но да ви попитам и вас.При нея има доста бременни (85 на 100%), но досега не съм виждала да пишете за нея, та да знам дали и аз да се запиша.

Общи условия

Активация на акаунт