Тупкат в нас по две сърца, до ДЕКЕМВРИ все ще е така !

  • 11 729
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 10 698
има..и аз вдигам някаква странна 37,2 и 3 след обяд.... newsm78 ама не се притеснявам...
а бре, с усещате ли си пулса учестен? Simple Smile

# 286
  • Мнения: 155
Честит имен ден на всички именници! Да си носите с гордост имената!
Памиво, на мен от време на време ме прерязват яйчниците, но не силно, по скоро като придърпване или пристъргване от вътре. Аз също съм в Щерев, при Андреева и досега не е ставало въпрос са ФМ или за БХС. Но смятам следващия път да я попитам като отида. За въпроса с алергиите, много съм алергична и сега като цъфтят дърветата е много зле. Даже си мисля от кихането да не стане нещо лошо.
Да се похваля, аз вчера бях на преглед - бебето е пораснало и станало 3 см. вече, видяхме оформени ръце и крачета, даже се размърда и помаха с ръчички, беше много вълнуващо.

Тинитка много е вълнуващо,нали!!! Party
Много се радвам за теб,браво вие с те с 0,05см по -големи от нас,но ние бяхме преди 3 дни така ,че сигурно са еднакви нашите бебоци Laughing Laughing LaughingЗащо в нашата клиника не държат на тези изследвания newsm78.Дали защото имат много добри ехографи и 3д и 4д?
А относно температурата Колибри не се притеснявай,мойта доки каза ,че ако не е над 37.5 не е страшна!!!Така било през бременноста,макар,че аз с първата не съм усетила да имам !
Е Колибри дано да са мъжкари Crazy,че да си заслужава тази температура!!!
 Hug
Пулса Нуклеарбаби го усещам учестен само като се изморя,ако качвам стълби например!!!

# 287
  • Бургас
  • Мнения: 328
а бре, с усещате ли си пулса учестен? Simple Smile
Да, на моменти даже имам чувството, че го чувам в ушите си... Отдавам го на това, че като ми падне кръвното, сърцето се опитва да изпомпва по-бързо кръвта. Същото се получи и с първата си бременност, та се ошашках яко и ходих на кардиолог. Прегледаха ме и казаха, че всичко е ОК и ми обясниха защо се случва  Peace

Момичета, аз ви чета постоянно, нон-стоп, ама малката бъдеща кака изобщо не ме оставя на мира /днес дори е с посинена буза/, много ми е палава и изисква цялото ми внимание...

Колибри, честита ти именничка   bouquet Честито и на всички останали именници  Hug

Аз бях питала и преди, ама май никой не отговори... То % от вас, които са на моя хал сигурно са доста малко, ама аз пак да питам - понеже предното ми раждане беше секцио, сега започвам да усещам болки там, където е шева, дори и отврътре, чудя се дали е нормално  newsm78 Иначе това прерязване, за което говорите е напълно нормално, стига да е моментно и да не е постоянно и наподобяващо силни менструални болки  Wink

Отивам, че май сме се наакали  Embarassed

# 288
  • Мнения: 155
Хрумна ми име за темичка
"Декемврийското тумбаче пролича,чакаме бебешки ритничета сега!!!"
Харесва ли ви?
Милена1976 май й майте болки ще да са от това-едни такива остри и силни.Майка ми вика сигурно е от срастванията от предното секцио!!!Да ти е жива и здрава каката!!!

# 289
  • Мнения: 92
Здравейте момичета!Честит празник на именниците!Аз също много се уморявам особено по стъпала съм като 100 годишна баба.И си усещам пулса учестен дори когато не се движа понякога. Питах гинеколожката и каза че било нормално.Да ви се оплача снощи си наготвих едно ядене и като опитах една хапка и едни позиви за гадене- ужас. Направо ви съчувствам като сте така по цял ден.Днес си бях супер ама дано да минава за всички нас до края на третия месец.

# 290
  • Мнения: 2 768
Аз изцяло съм спряла кафето, такива са съветите за първите 4 месеца. До като не се образува плацента всичко отива при бебето, колкото и в минимални количества да е.
Трудничко ми е сутрин, особено с това отвратително кръвно (и на мен ми прескача сърцето). Компенсирам с много течности: вода, айран със сол.

Collibri, специално си измерих Т сега - 37,3.

buminka, точно така ще правя - вторник в 9ч съм на ФМ и веднага след това в Терапията за БХС.

# 291
  • Мнения: 47
привет и от мен   bouquet
ама и аз съм една паника,направо ме е  Embarassed
извиняваите мами и много благодаря за съветите но така и не отидох на лекар.май ще трябва и в БУРГАС да се ориентирам към някои за екстремни случай,но ме е страх да не си прецакам сама нещата.само като се сетя с какви диагнози съм била тук при нашите док. а и колко смело съм се лекувала  doh

pamivo  надявам се сега си по добре а?почивай че сезона почва   grinning039

ЧЕСТИТО НА РОЖДЕННИЧКИТЕ   ura (СЪС ЗАКЪСНЕНИЕ)
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ИМЕННИЧКИТЕ  Tada

за болките и мен си ме боли още от самото начало,пия си нош па и чакам да отмине(че пак да се панирам -какво ли стана)

# 292
  • Мнения: 240

Collibri She R, да са ви живи и здрави именниците.
И честит иман ден на всички.
Кафето съм го спряла, може би защото ми е малко гузно, че късно разбрах, че съм бременна и си излизах по дискотеки, пийвах си алкохол, карах ски и т.н. Но не ми пречи липсата му, сутрин пия разтворими витамини и ме разсънват достатъчно.

Иначе за прерязващата болка ниско в корема я усещам понякога като кихам, но минава за секунди.

Бързата уморяемост и учестения пулс са нормални и аз ги изпитвам.

И сега да се включа и аз за запека.Той зависи от количеството течности, които приемаме и от вида на храната и най-вече да се приема храна с фибри (целулоза) - стимулира перисталтиката.Целулозата е обвивката на зърното, т.е. среща се в типовия хляб.(в България единствения, които е на 100%пълнозърнест е Бонус, но май изчезна от пазара, а за другите не мога да ви препоръчам, повечето са с оцветители. Плодове и зеленчуци съдържащи целулоза:зелето(в умерени количества за бременни), морковите, ошав, ябълки, череши. Редовната физическа активност действа стимулиращо на перисталтиката, но много внимавайте с упражненията особено до 16та седмица, в никакъв случаи не правете упражнения за коремна мускулатура, а с тези за тазобедрените стави много внимателно(по-нататък може).
Много подходящи са упражнения с движение в тазобедрената става - ходене, клякане,  махове с краката, наклони, извивки на гръбначния стълб от колянка, сядане на петите първо на едната, после на другата страна с изправяне.НО МНОГО ВНИМАВАЙТЕ С ТЕЗИ УПРАЖНЕНИЯ, ЗАЩОТО ТЕ НЕ СА СПЕЦИАЛНО ЗА БРЕМЕННИ, А ЗА ХОРА СЪС ЗАПЕК, СЪОБРАЗЕТЕ СЕ С ВАШИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ И СЕ КОНСУЛТИРАЙТЕ С ЛЕКАР

А за заглавието на новата темичка, много ми харесва.

Е дано съм помогнала, приятна вечер

# 293
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добър вечер , много сте изписали пак...
Първо да ви почерпя виртуално, на които каквото му душа  иска  Wink
че, днес съм именничка, до честитя на  Collibri и She R също.  bouquet
Учестения пулс мога да се включа в отбора, не е нещо обезпокоително и предния път беше
така и сега пак, изобщо не го мисля.  За високата Т....ами нали все пак фурничката ми е
пълна и пека новото кексче  Laughing Само дето ми е адски топло, не понасям някой да ми се вре
/съпруга/ вечер, направо откачам...
Утре съм на ФМ ще пиша след прегледа, дано всичко е о.к., че нещо съм се ошашкала.
Лека вечер  Hug

# 294
  • Мнения: 2 768
Честит имен ден, evil! Да чуваш името си винаги изречено с много любов!   bouquet

# 295
# 296
  • Мнения: 344
Мойто мъж и той така с тея пухчета .. взел си е някакви капки за нос, казва че много му помагали, но не знам точно как се казват. Довечера ще го питам и ще ви кажа.
Момичета, мъжо каза, че капките се казват Нео-Ринактив, стрували към 13-15 лв.

Общи условия

Активация на акаунт