Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
Имамама,защо си мислиш,че е голямо геройство да родиш нормално?Аз родих със спешно секцио и мога да кажа,че родилните болки са приказка в сръвнение със страха от операцията и болките след нея.И не ми е ясно от къде на къде някой ще ме упреква и поучава кое е по-правилно .

не виждам момичето да прави някакви такива заключения за геройство...
въпроса си е хубав и актуален спрямо темите последните няколко седмици....а секцио по спешност не е избор.....по никой параграф Wink

# 16
  • Мнения: 9 814
Имамама,защо си мислиш,че е голямо геройство да родиш нормално?Аз родих със спешно секцио и мога да кажа,че родилните болки са приказка в сръвнение със страха от операцията и болките след нея.И не ми е ясно от къде на къде някой ще ме упреква и поучава кое е по-правилно .

Такаааа, разликата между твоето секцио по спешност и това по желание е огромна.
Има много жени, които си мислят, че избирайки секциото ще си спестят болките, ще се възстановят по-бързо и т.н.

# 17
  • Мнения: X
Извинявам се,може би не се изразих точно.Просто ми прави впечатление,че в повечето подобни теми се говори с пренебрежение за майките родили със секцио.

# 18
  • Мнения: 636
Не знам какво са родилните болки и колко са силни. Имах хипер болезна менструация като момиче - часове, прекарани в рев и вой. Имам и три цветни снимки, които са много краткотрайни като време, но болката буквално ме докара до лудост. Предполагам, че родилните болки са още по-силни. Честно казано колкото и да са силни това не би ме спряло да имам деца, трябва да съм егати и човека да не мога да потърпя няколко часа, дори и най-кошмарните болки, за да имам дете. Сигурна съм, че всичко се забравя и си струва.

Мисълта ми беше, че ако жена отиде в болницата на контракции на равни кратки интервали никой няма да я пита - извинете, как бихте искали да родите? Секциото по желание е обикновено старателно обмислено и предварително уговорено  Peace


# 19
  • Мнения: 9 814
Извинявам се,може би не се изразих точно.Просто ми прави впечатление,че в повечето подобни теми се говори с пренебрежение за майките родили със секцио.

Именно защото знам, че болката е не по-малка/голяма и при двата вида раждане не бих се подложила на доброволна операция. Разбира се, ако се налага няма да се правя на много....естествена. Laughing
 Peace

Аз лично никога не съм говорила с пренебрежение за жените родили секцио, независимо дали по медицински или по лични причини. За мен е важно една жена да има информиран избор как да роди, съобразно нейното физическо и психическо състояние.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
E_dimitrova
тук няма обаче такива коментари...а в подобни теми има и доста пренебрежителни постове спрямо родилите по естествен път Wink
 просто след серията - секцио или нормално, как родихте, защо избрахте секцио без мед. причини и т.н. още 2-3 теми от сорта...тази дойде съвсем естествено.

# 21
  • Мнения: 636
Франческа Салиери, при второто си секцио не изпитах никаква болка, защото ме обезболяваха с епидурална с морфин. Песен е! Няма болка, на следващия ден има дискомфорт, има опъване, но няма болка. Не съм гъкнала, пазя хубави спомени. Бях будна като се роди, гушнах го веднага, целунах го, плаках ...

Първия ден от първото ми секцио беше малък ад, защото ме обезболиха слабо, а явно прагът ми на чувствителност към болка е много нисък. На съседното легло жената как "ох" не каза, не знам. Предполагам, че и при нормалното всяка жена изпитва различно болката, затова и разказите са толкова различни.

Angel Dust, странно е защото авторката на темата е написала, че никой не я е питал, следователно просто не е имала избор, както и всички, които нямат уговорка с лекар

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
еми ако е искала друго е щяла тя да си отвори устата и ад си поиска...избрала е да не го прави.....Wink
аз пък имах избор категоричен и не пожелах....

# 23
  • Мнения: 240
Момичета, не искам да се намесвам в спора и затова няма да споря с никого  Hug Аз родих по естествен начин, но ако се бяха появили някакви опасения щях да предпочета секцио. Какво героично има в естественото раждане или в секциото, героиство е да доведеш на бял свят един нов живот, без значение как. Да са ни живи и здрави дечицата, един ден ще ни благодарят, че сме ги родили, как- само ние си знаем  Peace

# 24
  • вкъщи
  • Мнения: 704
нямаше нужда от секцио и всичко беше наред

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не знам какво са родилните болки и колко са силни. Имах хипер болезна менструация като момиче - часове, прекарани в рев и вой. Имам и три цветни снимки, които са много краткотрайни като време, но болката буквално ме докара до лудост. Предполагам, че родилните болки са още по-силни.

Недей да предполагаш Mr. Green Ако всичко е наред с позицията на бебето и раждането върви както си трябва, тогава няма нищо подобно на тези болки. Моята менструация като момиче беше същата - повръщала съм от купища обезболяващи, от които много ефект нямаше. Е, раждането не беше нищо подобно - докато чаках болките да станат силни, родих Laughing Освен това има паузи между тях, когато нищо не те боли - за разлика от кофти менструация. Въобще - предпочитам едно раждане пред болезнената менструация Laughing

В такъв тип теми съм отговаряла много пъти, така че в момента нямам вдъхновение. Въобще не съм мислила за секцио, явно вътрешно усещане, че няма да се наложи - с радост си чаках ражданията, не ме е било страх, не ме е боляло кой знае колко (раждала съм без упойка и двата пъти) и със същата радост бих потретила Heart Eyes Имам две прекрасни раждания само с хубави спомени от тях и съответно не съм имала причина въобще да обмислям алтернативи.

# 26
  • Мнения: 292
Бих предпочела пак нормално раждане заради бързото възстановяване. Четири часа след раждането вече се грижех сама за него и си беше в стаята при мен.
А и с епидурална упойка болката не е чак толкова нетърпима  Peace

# 27
  • Мнения: 72
На така поставения въпрос - моят отговор е, защото така реших. Защото живеем в 21в. и всяка жена има право на избор как да роди бебето си и какво да се случи с тялото и. Но си мисля, че по какъв начин сме родили децата си няма никакво значение, важното е, че те са живи и здрави. Това което е по-важно е да съумееем да ги възпитаме и да станат ДОБРИ ХОРА. В момента моят син копира всичко което види и чуе и аз се ужасявам при мисълта, че няма да мога да го науча да различава добрите от лошите неща, че няма да мога да съм винаги до него, за да го предпазя. Искам да науча сина си на много неща - толерантност, търпимост, отговорност и т.н, а не знам дали ще се справя....
Извинявам се, че излязох от темата, но това е моето мнение.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 057
Защото това е естествения начин за раждане. Изпитвам силна паника, само при мисълта за операция. Първото дете родих нормално, без упойка. Второто също, но с епидурална. Възстанових се за по-малко от месец.

# 29
  • Мнения: 83
Бих предпочела пак нормално раждане заради бързото възстановяване. Четири часа след раждането вече се грижех сама за него и си беше в стаята при мен.
А и с епидурална упойка болката не е чак толкова нетърпима  Peace

И аз така след 4 4аса бях пушка,пък и изпитвам ужас от операции само се молех да стане нормално защото имаше вероятност да ме срежат Sick и слава богу изкарах късмет  Hug

Общи условия

Активация на акаунт