Препоръчайте ми хумористична книга

  • 15 502
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Късите разкази на Уди Алън, "Трима на бумел" и "Трима мъже в една лодка" на Джеръм Джеръм, всички книги на Удхаус.

# 16
  • Мнения: 1 520
Бранислав Нушич - Автобиография

# 17
  • гр.София
  • Мнения: 380
"Уилт", "Уилт в подем" и "Алтернативата Уилт" на Том Шарп- блестящ английски хумор за преподавател-неудачник, ужасната му съпруга Ева Уилт и четирите им близначки.

# 18
  • София
  • Мнения: 309
Всичко на П.Г. Удхаус, фен съм голем.

И аз съм голям фен,колко съм се смяла-не е истина,вземи си ''Пилешка супа за душата" Peace.

# 19
  • Мнения: 25 615
Да не би да имаш предвид "Стрихнин в супата"?  Laughing

Рон Хабърд, онзи със сциентологията, също има жестоко чувство за хумор - за любителите на фантастиката.

# 20
  • Мнения: 2 199
Мисия ЛОНДОН

# 21
  • Мнения: 1 352

Рон Хабърд, онзи със сциентологията, също има жестоко чувство за хумор - за любителите на фантастиката.

Како Сийке, този със сигурност ще ми пасне Wink, благодаря.

# 22
  • Мнения: 25 615
"Мисия Земя" - ама са доста томчетата и накрая леко писва. Декалогия е.  Laughing

# 23
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008

Накараме да се скъсам от смях!

# 24
  • Мнения: 106
пиесите на иван радоев. любима ми е естествено "човекоядката" /един цитат: "какво щеше да каже шекспир, ако беше жив? ако шекспир беше жив, щеше да каже - аз хъхъ, аз няма какво да кажа".
опитайте и станислав стратиев.
"златният телец" на илф и петров. в оригинал на руски, особено, е едно незабравимо четиво

# 25
  • Мнения: 620
Всичко на П.Г. Удхаус, фен съм голем.

И аз съм голям фен,колко съм се смяла-не е истина,вземи си ''Пилешка супа за душата" Peace.

Не бих определила Супата като смешна, която и книга от поредицата да хване, все ще пусне сълзица някъде.

Моята препоръка- "Хуйку" на Дилов - син и компания. Свеж просташки хумор, вулгарен и реален. Може и да ти стане гнусно на моменти, но със сигурност ще се хилиш. Пък може и да се замислиш.
 
Приятелски съвет - не бих чела Супата след "Хуйку". Поне не в един и същи ден.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 056
Удхаус е  newsm74

Аз добавям "Пътеводител на галактическия стопаджия"

# 27
  • Мнения: 25 615
О'Хенри май не е споменат още.  Laughing

# 28
  • Мнения: 5 370
.
Аз препоръчвам : "Упражнения по стил" на Реймон Кьоно.
Олеле, това е КУЛТОВО!!! А в оригинал е разбиващо, затова на времето шапка свалях на преводача,който се е ОСМЕЛИЛ да преведе и превел на много добро ниво.
А дали сега може да се намери някъде?

# 29
  • Мнения: 436
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=19789

Заповядай  bouquet

Иначе по темата, Удхаус е неповторим и ненадминат за мен, но аз съм почитателка на английския хумор по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт