Летни дрехи за 5 месечно бебе

  • 4 821
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 566
Малката ми дъщеря е на 3 месеца и я обличам с боди потник ,блузка с късо ръкавче и тънко панталонче + чорапки,а понякога само с боди с дълго ръкавче и панталон,все още мисля че е рано да я разголвам повече. Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 44 246
Винаги съм го обличала както себе си.
Както е в момента времето - тениска и къс или дълъг тънък панталон...или някакво 7/8 но  наистина тънко памучно...
Ако заспи - едно чершахче отгоре.
Ако задуха повече - в чантата тънка блузка с дълъг ръкав(или това за мн рано сутрин, сянка или привечер, вместо тениска)

# 32
  • Мнения: 164
Ето днес сме само по боди с къс ръкав и се е изпъпчила цялата.
И през нощта спи с боди с къс ръкав и ританки.

# 33
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Обличам го с боди без ръкави,отгоре блузка с къс ръкав/вечер-с дълъг,но тъничка/,панталонки.Спи с боди без ръкав и тънка пижамка.

# 34
  • Мнения: 340
През деня - гащеризонче без ракави и без крачоли - маха се по голи крачета от количкта. В къщи поне по 3-4 часа стои чисто гол или само по блузка с къс ръкав за да се проветтрява дупето под памперса. Като спи през деня го завивам с една средно дебела, мека пелена. Нощем е с боди с дълъг ръкав и много тънки ританки, но спи почти винаги отвит - сам се отвива. Ние сме на 3 месеца и жилището ни е северно и студено.

Най-лесно ще прецениш по детето. Пипаш ръчичките и крачетата. Трябва да са хладни на пипане съвсем накрая - ако са топли и праят - топло му е. Ако са студени на пипане - особено бутчетата и ръчичките нагоре - значи му е студено. Ако го оставяш гол да стои - хубаво е коремчето му винаги да е топло. Не навличай детето само защото другите правят така. Децата по-лесно прегряват защото имат по бърза обмяна на веществата.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 064
На тези летни темпуратури само по боди ще се чувства идеално. Моят също беше на тази възраст по същото време, и си ходеше гол и бос. Най-много едни къси гащи да му облека, по-скоро за красота Wink  И зиме и лете спи само по боди от доста време насам.

# 36
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Първата дреха винаги е боди без ръкави. След това, ако е до около 20 градуса лека блузка и панталонче. Ако е под тази темпелатура - още една блузка с качулка отгоре. Ако е под 15 градуса - яке. И.т.н. Щапка слагам винаги. Ако е студено - по-плътна, ако е топло - такава да пази от слънце.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 246
abutikon - в момента в София поне е 26-30 градуса Wink предполагам и в Слвен е толкова....

# 38
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Защо в Сливен? newsm78

От това, което съм написала става ясно, че над 20 градуса оставям детето по боди, независимо дали е в Нагорни Карабах или Монреал например  Laughing

П.С. тука в момента е 15.  Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 44 246
Щото Mr. Green авторката е от Сливен и явно се чуди как да си облича детето, имайки предвид жегата последните дни Wink

така поне си го тълкувах... но да иначе хубав разбор всъщност си дала за променливи температури - лесен за ориантация.....

въпреки че най-лесно - както аз, така и бебе, освен като спи - нещо отгоре....

# 40
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
въпреки че най-лесно - както аз, така и бебе

Да бе, всички така разправят, ама на мен примерно винаги ми е горещо, докато на бебето ръцете и краката ледени....

# 41
  • София
  • Мнения: 44 246
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green e явно аз съм случила на бебе/дете с подобна на моята терморегулация...от новороден си го обличам както мен - никога не е имало проблем...нито зима, нито лято.... но ако ест детето показва друго, то тогава майката се съобразява.... но при 30 градуса не мога да си представя някой с потник(боди) и отгоре още нещо..много прекалено ми идва.... Party

# 42
  • София
  • Мнения: 39 836
Днес в панелката не се живее, зле ми става като помисля за лятото. Алекс цял ден е само по памперс. И е топъл.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Обличах я както мене и едно отгоре. Като винаги съм пипала ръчичките и нослето. По тях основно се ръководя с обличането.

# 44
  • Мнения: 245
За спане боди с къс ръкав, но по принцип за нощнички ви е рано, кръста на детето не трябва да е гол. За на вън зависи от времето, но както на 5 месеца и сега го обличам по-лекичко. Преди боди и блузка с къс ръкав, а сега потниче и блузка с къс ръкав. По себе си прецени как да се обличате.

Общи условия

Активация на акаунт