Какви тестове за овулация ползвате?

  • 13 539
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
Само на базата на личен опит ще се ориентираш добре. Пробвай с които искаш тестове, аз почнах с Овю, от които съм много доволна. Повечето момичета хвалят Клиър ову, обаче аз от тях не съм доволна - може би бях уцелила кофти партида, но все ми бяха еднакви чертичките, и много бледи - контролната включително.
Дано не ти се налага да ставаш специалист в тази област! newsm10

Здравейте, аз за първи път си правя тестове за ову и си взех 2 опаковки ОВЮ, но контролната черта е прекалено беледа, да не говорим, че тестовата почти не се виждаше (като за първи път за мой късмет явно съм улучила кофти партида) Thinking. Ясно ми е че теста е "-", но въпроса ми е по принцип ако няма проблем с партидата ясно ли се вижда контролната черта (както при теста за бременност е много наситена) или при тестовете за ову е по-бледа по принцип.

# 16
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
На Клиър Ову тестовете контролната черта е бледа, не е като на тест за бременност.

Сега ще намеря линк към една тема, където бях постнала мои тестове, за да видиш как изглеждат.

Ето:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368442.120

# 17
  • Мнения: 87
На Клиър Ову тестовете контролната черта е бледа, не е като на тест за бременност.

Сега ще намеря линк към една тема, където бях постнала мои тестове, за да видиш как изглеждат.

Ето:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368442.120

Благодаря за отговора Peace сега 10 дни ще правя тестове за да хвана цаката, а пък другите месеци по 5 дни.

# 18
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Извинявам се за оф-топика, но тъй като е станало дума за мерене на базална температура - не е задължително да се мери ректално  Peace http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar#11 - натиснете върху "базална температура", описано е как се мери  Peace

Аз предпочитам да я меря вагинално, по-удобно ми е, и графиката ми показва двуфазност. Ако някой се колебае дали да си мери БТ и се притеснява от ректалното мерене, бих посъветвала, вместо да отлага изобщо, да пробва с по-удобните начини за измерване - ако графиката не е ясна и не може да се разчита на данните в нея, това е друго нещо, но като начало и за изграждане на навик да мериш сутрин, да ставаш по едно и също време (особено неработещи), ми се струва добра идея да се пробва с орално или вагинално мерене  Peace

# 19
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Дали пък няма никакво значение? newsm78
Важното е,да е мерена по едно и също време и с един и същи термометър.Май има логика newsm78

# 20
  • Мнения: 2 617
Дали пък няма никакво значение? newsm78
Важното е,да е мерена по едно и също време и с един и същи термометър.Май има логика newsm78
И на едно и също място, разбира се. Иначе няма значение. Има колкото щеш бременни графики с температура, мерена по друг начин, не ректално. Това, което трябва да се има предвид, е, че при вагинално и особено при орално мерене стойностите са по-ниски. Което също не е важно, трябва да има двуфазност и хубава разлика между двете фази.
Подкрепям Mentha - ако някой се колебае, по-добре поне като за начало да опита друг начин.

# 21
  • Мнения: 132
 Hug
Започнах да я меря вагинално, но за сега нещото двуфазност не видях Rolling Eyes, ама честно казано пропуснах 2-4 сутрини, ако това е от кой знае какво значение де, иначе съм си взела милиметрова хартия и щом измеря отразявам там Peace
Тестчета си взех http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=600161&cat=500 (щях да кача и снимки на положителния резултат от тази сутрин, но не зная как се качнат снимки) днес 3 ти ден ползвам, започнах преди три дни, защото на мен цикъла ми е 27/30дни и прецених, че горе-долу ако ще е, по това време ще  да е и от тази сутрин съм положителен резултат(естествено работим здраво по въпроса Grinning) ще видя утре ка ще е. Искам да ви попитам , ако утре пак е пол. има ли смисъл да използвам и останалите 2 или да си ги запазя за следващия месец, ако не е станала работата де...
  bouquet

# 22
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ами, двуфазност има след овулацията, защото тогава температурата се повишава  Peace Т.е. ако при теб овулацията не е преминала, няма повишение на Т.
Най-полезни ми бяха Графиките на забременелите - там се вижда в какви граници е двуфазността, не очаквай скок с един градус...

За тестовете - мисля, че, ако ти е първи месец, е добре да използваш всички, за да видиш различията в дните. Успех!

# 23
  • Мнения: 132
Ами, двуфазност има след овулацията, защото тогава температурата се повишава  Peace Т.е. ако при теб овулацията не е преминала, няма повишение на Т.
Най-полезни ми бяха Графиките на забременелите - там се вижда в какви граници е двуфазността, не очаквай скок с един градус...

За тестовете - мисля, че, ако ти е първи месец, е добре да използваш всички, за да видиш различията в дните. Успех!


Момичета температурата ми се повиши още на следващия ден Rolling Eyes, но сега стои само така повишена newsm78 кога да очаквам понижаване ?

# 24
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Момичета температурата ми се повиши още на следващия ден Rolling Eyes, но сега стои само така повишена newsm78 кога да очаквам понижаване ?

Честито! Овулацията туко-що ти е отминала. В първата фаза - преди Ову, температурата е ниска, във втората - след О, е по-висока.

Понижава се преди новия цикъл:



Съжалявам за оф-топика  Peace Просто купувам тестове, последните са израелско производство, и няма смисъл да ги препоръчвам, а и самата аз не съм сигурна дали са добри. Купих ги, защото са много в опаковка  Blush

# 25
  • Мнения: 3 675
Аз тестове не съм ползвала, нито съм мерила температури, просто реших да правим секс по средата на цикъла пък каквото сабя покаже.Не се отчайвате момичета, хубавите работи се случват тогава, когато най-малко ги очаквате.

# 26
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз тестове не съм ползвала, нито съм мерила температури, просто реших да правим секс по средата на цикъла пък каквото сабя покаже.Не се отчайвате момичета, хубавите работи се случват тогава, когато най-малко ги очаквате.

gitadam, по този начин са пробвали май всички момичета и едва, когато не се е получило, се започва с търсене на причина защо не се получава и чудене как да се подобрят шансовете. На мен секс по средата на цикъла не би помогнал особено  Peace

На кой месец от опитите забременя?

# 27
  • Мнения: 13 809
Абсолютно подкрепям Menthа. Не е задължително oвулацията да е в средата на цикъла, често се измезтва в едната от двете посоки и това води до неуспех. Освен това индивидуално също флуктира в зависимост от стрес, календарното време и прочие.
Подобно стреляне на сляпо е нормално ако не бързате, започвате сега опитите и не целите успеваемост 100%.
Ако обаче не е така, не го препоръчвам.

# 28
  • Мнения: 914
Една моя позната се опитваше да забременее когато беше в Англия и си правеше тестове за овулация. Отишла на лекар да види дали няма някакъв проблем и лекарят и казал, че е по-добре да не си прави такива тестове, защото един вид и се натоварвала психиката и това пречело на зачеването Cry.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 698
Хм, теста натоварва психиката ли newsm78
аз два пъти съм ползвала  Клиър Ову и двата пъти забременях Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт