Бели шведски нощи

  • 40 719
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
момичета, много ви благодаря
много сте мили   bouquet

вчера не беше кой знае какво
синчето се разболя още в неделя вечерта на връщане от едно 3дневно пътуване (по-късно ще се опитам да намеря време на пиша как изкарахме)

# 691
  • Мнения: 7
Поздрав за всички мами в Швеция по случай Първият учебен ден в България:

http://www.youtube.com/watch?v=5XjMOMiY0sk

# 692
  • Мнения: X
благодарим, макар че нашите тука учат вече трета седмица, горките
пожелавам успех на всички ученици в Бг
да им върви по вода, с много знания и 6-ци и с време за гаджета

# 693
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да днес започна учебната година Simple Smile, ние няма да я завършим тук и затова ще се наслаждаваме максимално на първия учебен ден. Дано както казва Mma Ramotswe има много знания и шестици за всички, а за гаджетата то е ясно Wink!
Момичета ние вече имаме дата 01.11. живот и здраве пристигаме  Heart Eyes, правя наистина доста голяма крачка в нашия живот и се надявам да сме много щастливи и да се адаптираме добре. Да си призная ми е мъчно за работата ми и приятелите ми тук, но любовта изисква жертви.
Хубава седмица от мен!

# 694
  • Мнения: X
хубава дата
с много единици
да ви върви по вода с нея

# 695
  • Мнения: 69
ima не се тревожи ще се адаптирате. Какво ли не прави човек за любовта.... Mr. Green
Особенно детето, ще видиш колко бързо ще свикне. На моя син сега да му кажа "айде да се прибираме по нашите ширини" - за луда ще ме обяви. Честно казано, на мен ми е по трудно, но няма как...
Ох нещо ме е налегнало мрачно настроение тези дни .......... ужас.

Прегръдки на всички мами.

# 696
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Благодаря Ви за милите пожелания. Ноември е нашият месец и двамата със синът ми имаме рд тогава, 1 защото е нова седмица, нов месец , денят на н. будителите и така Simple SmileДнес официално си дадох предизвестието.. Надявам се синковеца да свикне бързо и да е щастлив и доволен, че в тази трудна възраст си е малко нож с две остриета.. Но ние ще гледаме позитивно.
 @didi4 твоят син в бг ли е роден?Пожелавам ти всички мрачни мисли бързо да си тръгнат... винаги има как стига да го желаем наистина.
Сега мога да се настроя за много хубави емоции и да не мисля ами ако? Работата си е работа но колкото и да е хубава и добре платена има по важни неща от нея Simple Smile.

# 697
  • Мнения: 69
О да, в Бг си е роден. Беше на 12 години когато дойде тук и започна в училището. Беше започнал 7 клас в Бг и си го взехме октомври. После края на ноември започна училище тук. До края на срока вече говореше разбираемо шведски. До края на учебната година вече си учеше нормално с общия клас. Изобщо не се тревожи за неговото приспособяване. Единственното ни забаваня беше поради факта, че изискваха един документ от бившият ми съпруг (бащата на сина ми), че разрешава детето да живее тук. Но пак казвам, че бяха достатъчно мили от училището да го вземат и да започне, докато аз чаках да получа документа и да издадат на детето персонален номер. Всичко това отне около 3 седмици някъде, не си спомням точно......
това е

Лека вечер мами

# 698
  • Мнения: 2 786
Има, не се съмнявам, че всичко ще е наред   bouquet Важното е да тръгнете с положителна нагласа, че промяната е за добро! Независимо че в началото нещата няма да са точно така, както може би ще ти се иска, това е временно и ... знаеш, говорили сме по темата   bouquet

Дидич, мрачно настроение заради лошото време ли? Тук поне от вчера вали нон-стоп и си е направо есен. Извадих си гумените ботуши, дрехите за дъжд, чадъра и така излизам. Поне съм суха  Grinning

С интерес следя вашата предизборна ситуация - да видим кой ще спечели  Wink

# 699
  • Мнения: 314
ima мисля че щом си настроена да гледаш положително няма защо да се притесняваш за адаптацията. Много помага ако човек се зареди с интерес и любопитство към новата среда. Аз лично си бях оставила вратичка за връщане  първите 1-2 години - можех да се върна на работата си ако исках, но доста скоро си намерих подобна работа и тук, е, не толкова добре платена спрямо стандартна в началото, колегите ми липсваха разбира се и атмосферата в работата, но това отминава с времето. А с истинските приятели връзката не се изгубва така лесно.
didi4, не се поддавай на мрачните настроения  Hug ..  Достатъчно е че времето е мрачно Wink

# 700
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Добро утро, още веднъж да благодаря за съветите и пожеланията вярвам, че всичко ще се нареди  bouquet, .
didi4, моят син ще навърши 12 през ноември, и сега започна 6кл. Твоите думи и споделен опит много ме обнадеждиха Simple Smile..Бих искала да те попитам само освен декларацията за пътуване, която имам отдавна, нужно ли е да изискам и такава специално за  постоянно живеене в Швеция?
Иначе съм заредена с интерес и голямо желание да се приспособя, знам че всяко начало е трудно разбира се. Момичета извинявайте за моите радини вълнения, дано не Ви отегчавам много с тях.
Хубав ден   

# 701
  • Мнения: 69
От въпроса ти разбирам, че и твоят случай е като моя. Отговорът на въпроса ти е - ДА. Нужна е една декларация, с която бащата на детето удостоверява пред Швеция, че е съгласен детето да живее за постоянно тук, в противен случай ще му бъде отказано от Скатеверкет издаването на персонален номер.
Ако проявяваш интерес ще ти изпратя моята на ЛС. Аз сама съм си я писала, не съм юрист, но свърши работа.
След това превод и легализация и т.н. ти си знаеш. 100% покрай преместването си заверявала и превеждала много хартии.

Момичета, чул ли е някой от вас ще Скатеверкет вече са наложили изискване от 20 000 Е в банката, за да можеш да дойдеш тук. Моят мъж вчера гу чул от пациенти.

# 702
  • Мнения: 2 786
Дидич, по принцип тук си има изискване да имаш доход и достатъчно пари, за да можеш да се регистрираш (ЕС), но не съм чула да има някаква определена сума, която да се изисква? Уж преценявали дали са достатъчно средствата, които имаш. Точно така е израза "достатъчно средства". Но колко е достатъчно и колко не ...  newsm78 Щом вие въвеждате сума, може и тук да въведат скоро. Те скандинавските се копират една друга  Laughing

# 703
  • Мнения: 258
Здравейте,
извинявам се, че не съм по темата, но не знам да ли има по-подходящо място... Значи, въпроса ми е към всички, които живеят извън България. Има ли изворчета (там, където живеете), от където свободно можете да си наливате вода, както в България? Благодаря. Simple Smile

# 704
  • Мнения: 131
Привет на всички! ima, успех, Ще се справите! Вече застудя, казват, че зимата Ще е студена. Но не се знае, аз за толкова години само две студени и снежни зими съм имала тук. Готови ли сте да гласувате? Аз вече напълно реШих особено след сноЩния дебат по телевизията.
Поздрави на всички Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт