Бели шведски нощи

  • 40 720
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7
Това,ако го приемат за 20-те хиляди евро в банката,ще е много гадно.Дано да не го въведат.

# 706
  • Мнения: 2 786
lkwfahrer, защо мислиш, че ще е много гадно?

Тилде, браво  Peace Няма да питам за кого, но ако искаш, сподели Wink

# 707
  • Мнения: 7
Не знам,струва ми се един вид дискриминация - по-заможните ще се насочат натам.

# 708
  • Мнения: 2 786
То и в момента съществува изискване в цял ЕС да разполагаш с достатъчно средства, за да получиш право на престой. Това, че шведите са решили колко точно е "достатъчно" и са въвели определена сума, не е дискриминиращо по никакъв начин. Иначе всеки ще може да се самонастани навсякъде и да висне на държавна издръжка и социални помощи. А това вече е хем нежелателно, хем несправедливо спрямо данъкоплатците.  Peace

# 709
  • Мнения: 7
20 000 евро множко ми се струва.Това прието ли е?

# 710
  • Мнения: 2 786
Не знам дали е прието, аз не мога да намеря информация на норвежки по темата в Интернет.

20 000 Euros = 183 844.05 Swedish kronor --- това предполагам е сумата за 1 година?

20 000 Euros = 159 083.286 Norwegian kroner --- това не е чак толкова много за годишна заплата тук. 13 хиляди на месец ... бих казала много минимално. Особено ако е бруто преди данъците, тогава пък съвсем едва стига за сам човек да си плаща и наем, и режийни, и храна, и транспорт, че и развлечения.

Наистина не може всеки да отиде някъде просто така и да няма достатъчно пари да живее. Хем има голяма вероятност да кривне от правия път и да извърши престъпление (от глад), хем едва ли може веднага да се запише социално слаб да получава помощи. Но дори и да може да се запише, няма държава, която да е толкова богата, че да си позволява масова инвазия на гладни чужденци, които да получават социални помощи.
Така че тази мярка е много добра.

Но предполагам, че ако покажеш договор за годишна заплата поне 20 хиляди евро или повече, няма да ти изискват спестявания в банка.

# 711
  • Мнения: 131
И аз мисля като Щастлива, просто някои прекаляват с използването на системата, което не  е честно. Как така едни могат да работят, а други да живеят на гърба на данъкоплатците. Тарикати много. Колко съм ги среЩала, противни са ми, живеят си добре тук, а иначе им тъпо тук, ужас, Шведите са смотани, скука и т. н. Естествено не всички са такива. Ама това го обсъждахме преди.
lkwfahrer, това въобЩе не е насочено към теб Peace. Аз съм далеч от Стокхолм, нямам представа как е там въпроса с квартирите. Успех ти желая Peace
Щастлива, за мое най огромно съжаление не можах да отида да гласувам, изкарах деня в спеШното, слава богу ниЩо сериозно, но не успях да вмъкна гласуването в този ден и много съжалявам. Мъжът ми ходи, да видим кой Ще спечели. честно казано и аз мисля, че трябва нова партия с нов план и действия. И модераторите, и Мона имат и положителни и отрицателни страни, ама то винаги е така.  Hug

# 712
  • Мнения: 2 786
Мда, тилде, така е - всяка партия има и хубави, и лоши страни. Но лично на мен на Мона партията, изказванията и плановете ... не ми харесват. Много популистки ми звучи и прекалено розово бъдеще чертае като говори така, че да спечели гласовете на имигрантите. Но ми звучи точно като обещание за поддържане на паразитния им начин на живот, което ама изобщо не ми харесва като идея.
Тук много се говори за изборите в Швеция, постоянно норвежки репортери питат из улиците обикновените хора за кого ще гласуват и чия политика подкрепят. Интересно е, че хора, които приличат на чужденци (чернокожи, араби, по-мургавки) твърдо подкрепят Мона. А белите, руси шведи - твърдо подкрепят Рейнфелт. Много отчетливо беше това деление като слушаше човек отговорите на запитаните обикновени хора. Както вече написах шведите нарекоха Мона скучна и opålitlig.

# 713
  • Мнения: 131
Хайде, спечелиха пак, да им е честито! Мисля, че Ще е добре за страната. Паразитният живот и аз го ненавиждам, около мен има много чужденци и много Шведи паразити. Какво ли не измислят за да си седят у тях. Знаят и използват системата добре. А Алианса дано спре да продава Швеция и да работи за богатите, иначе ги одобрявам доста от реформите им. Абе честно казано хич ме няма в политиката, но спекулирам Mr. Green.
И аз извадих ботуШите за дъжд, дрехите, чадъра и даже вървя по няколко километра всеки ден. Поздрави на всички Hug

# 714
  • Мнения: 2 786
Спечелиха, но нямат достатъчно места за мнозинство  newsm78 Гледах по СВТ снощи Мона как ехидно едва ли не се радваше, че сега на Рейнфелт ще му се наложи да прави коалиция със СД и колко трудно ще му е да прави правителство с тази партия и без мнозинство в парламента. Учудващо голям процент взе вашата крайнодясна партия ... цели 5.7%  newsm78 Но пак не можете да се сравнявате с нашата и нейните 23%  Laughing Иначе и тук има норвежци, които гледат да се скатаят от работа и да са ако има как в болнични цял живот  Rolling Eyes Нали държавата плаща ...  Rolling Eyes И аз съм извадила "дъждовния комплект", както го наричам - че не се знае  Mr. Green

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 12:41 от щастлива

# 715
  • Мнения: X
дано само зелените проявят разум и се договорят
че иначе лошо

а тук е слънчево и топло
вчера бе ту слънце, ту дъжд
моите бяха за риба, валяло ги 10 пъти

# 716
  • Мнения: 7
Да им е честито на "новите-старите" управляващи. Grinning

# 717
  • Мнения: 314
lkwfahrer, някаква определена сума не мисля че е официално приета, аз не съм чувала за такова нещо, единственото е че трябва да имаш "достатъчно средства".

за изборите - интересно как ще се развият нещата сега.. не се интересувам много от политика, но ситуацията определено е интересна.  Щастлива, какво правят при вас "крайно-десните", ако са в парламента - изолират ли ги или са в съюз с някоя друга партия?  Тук четох че СД всъщност не са крайнодесни, според това как самите те се определят са повече към центъра. Например били против приватизиране на държавни предприятия (за разлика от М).

# 718
  • Мнения: 2 786
Anita, нашата Фрп не знам дали е точно крайно-дясна, но спрямо нашия аналог на М, стоят по-вдясно и са по-радикални. Официално никой не иска да си "играе" с тях, но малко трудно ще пренебрегнеш такава голяма партия, която взима толкова много проценти на изборите  Laughing Всъщност Фрп имат някои нелоши идеи, които изобщо не ми се струват крайни, но това е относително. Сега се водят преговори между центристките партии, дясната и Фрп евентуално за коалиция след другите избори. Макар че две от малките централни (Венстре и тукашната християнска партия) са категорични, че не биха били в едно правителство с Фрп. Но напоследък се чуват предположения, че може би такава коалиция е възможна, но само ако Фрп не е мандатоносител, а умерено-дясната, тоест тукашната М. Но ще видим как ще стане. Във всеки случай партия, която взима 23% и е втората по големина партия в парламента, не може да бъде игнорирана. И те го знаят чудесно  Laughing Реално погледнато нашите М и Фрп биха могли да направят коалиция без малките, но за целта им трябват няколко процента повече. Ако вземат Венстре (които се изложиха на последните избори), ще направят достатъчно за мнозинство. Абе ще видим на местните избори какво ще стане  Laughing

Сега казаха по новините, че на Алианса не им стига 1 място за правителство на мнозинството и ще водят преговори с Мильопартие, които пък не искали да участват в правителството. Аууу, накрая май ще опрат до СД, а?

# 719
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз не следя от близо изборните дебати/резултати, няма и как, следващият път живот и здраве.
Хубава седмица на всички, на мен ми предстоят няколко дни в изваждане на различни видове документи и тн.
Времето тук е прекрасно, есенно..
Искам да Ви поздравя и с утрешния празник!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт