ПЛЕВЕН - 100

  • 16 655
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Руснаците ми харесаха.  Снощи се разхождама в историческата част на музея (втория етаж). Чувам позната мелодия и глас. И както си вървя забързвам ход и повличам детето. Тръгнах да търся изход да отидем на двора. Помислих, че на сцената са Елица и Стунджи. Crazy

# 61
  • Мнения: 801
Номадка се е заканила да отидем и оберем буретата на Музея на виното някоя нощ  Wine Glass
A между другото се оказа, е съм голяма ламя за виното - първа "открих" дегустацията (ее, пръв беше директора, но...), Номадка ми домъкна чаша по едно време....на края на вечерта пак бях пред бутилките - разливачът се опита да ми налее мавруд, но го спрях...викам му така кат ме гледаш кво ще ми сипнеш....две секунди мълчание..."като за вас едно Ноар"..."браво" - улучи момчето.....
ма колегите много се забавляваха с мен - има няма и притичвах за глътка винце (тез пък толкова малко сипваха, е вярно, че беше дегустация, но все пак...)

Като тръгнете към буретата, свиркайте.....макар, че Менада ми е по-на глътка, ма далечко...

# 62
  • София
  • Мнения: 9 879
Номадка,сладкиша стана чуден,много ти благодаря за рецептата!

# 63
  • Мнения: 171
nadi mishi ..къде можем да намерим Д-р Поля Божинова...

# 64
  • Мнения: 1 953
Добре, де, кой е пуснал първата плевенска тема? Сега ме е яд, че липсва и не можем да разберем кой е основоположника да го титуловаме Grinning

Живот и здраве ще ходим на море с Митко.....йееееее  Party Party Party
Късно - от 28.08. Да може Калин да е на по-достолепна възраст за отглеждане от баба му и дядо му  Laughing
Снощи се бъзикаме, че до миналото лято си мечтаехме за почивка без дете, а сега се радваме, че ще сме само с Митко  Crazy Няма и 20 нощи, в които ставам по няколко пъти и вече се размечтах за почивка. Голям съм мързел, значи.
Ама и това време направо си действа скапващо.

Аз пък снощи правих мюсли "тортата"на сладка хапка с ягоди - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208834.0
Стар, но неомръзващ сладкиш в нашето семейство. Много си го тачим  Laughing

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 15:11 от Дикси

# 65
  • София
  • Мнения: 9 879
Дикси,вкусна ли е?
аз този сладкиш от днес другия път ще го направя не с кори за баница,а с бутер тесто.Ще стане според мен.

# 66
  • Мнения: 1 953
Ами ако обичате дестри с кисело мляко ще ви хареса със сигурност. Бързо се прави и е лек десерт. Най-много я харесвам с ягоди или малини. Но малини няма още.

# 67
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Далече е музея на виното - при язовирите. Трябва задължително автомобил, щото с такси + 7лв вход в музея - цената става солена. А за дегустация се плаща допълнително.

# 68
  • Мнения: 533
 Stop
Аз мога ли да се включа при вас досега съм писала само в "родители преживели загуба" чета ви от има няма две седмици

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
TALETO, що за въпрос? Заповядай. Hug

# 70
  • Мнения: 87
Те в тоя музей си туриха таралеж в гащите като ми дадоха упътване къде да ги намеря, че и телефон за контакти.  А и девойката демонстратор-дегустаторка ми отрече, че няма сорт грозде Семион и аз сега подготвена с цял куп въпроси и жадно гърло ще я навестя скоро.
Валенце признавам си тоя сладкиш не бях го правила и още не съм, обаче като ги четох "испанките" и гледах снимките им лигите ми потекоха.  Радвам се, че се е получило тамън ако нещо се омотам ще те питам ти как го направи.
Дикси тамън ровех из нета за сладкиш с ягоди, че дворните ни вече са почнали да зреят, а ни се яде всеки ден нещо сладко. Обаче дали някак може без мюсли да минем? Или ако си импровизирала нещо ти по темата. За сега съм се спряла на една бърза и елементарна като за сладкарка като мен рецепта Ягодов пай Нищо, че прилича на сплескан кекс с плодове, пак ще го изядем
Валя щом си наясно с цените на музея, кажи продват ли там вино от резервите им?

# 71
  • Мнения: 5 640
TALETO, добре дошла!
Темата вече е на пета страница, а за среща никой нищо не казва. Нещо за Пиано бар се говореше сякаш...  Party

# 72
  • Мнения: 1 196
Stop
Аз мога ли да се включа при вас досега съм писала само в "родители преживели загуба" чета ви от има няма две седмици

Добре дошла в юбилейната тема  Hug
Въпроса беше излишен, аз пък те четях там и се чудех защо не пишеш при нас  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 248
Дикси, първата тема беше пусната от Мириел, но тя вече не пише при нас.
TALETO,  welcome

# 74
  • Мнения: 22 473
Скок и аз. )))

nomadka и ние се каним да го посетим този музей на виното, но ще видим кога ще е това. ))

За торти и сладкиши....аз вчера забърках един сладкиш в машината аз хляб, но тази торта, за която каза Дикси определено ми хареса. )) Само трябва да си взема мюсли. )))

TALETO, добре дошла и от мен, дано да станеш редовна при нас. )))

За срещичка....може в Банана, вече го отвориха и е голям кеф там. ))) Поне на мен ми харесва заради каскадата, иначе не е кой знае какво. )

Общи условия

Активация на акаунт