ЯНУАРКИ 2010 в очакване на първи преглед

  • 14 533
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 215
По принцип съм от Троян, но от 4 години живея с приятеля ми в София. Мислехме за бебе от доста време, но все отлагахме. Аз минах първия преглед на 14.05, Док каза, че всичко е ок засега, след 2 седмици трябвало да чуем сърдечен ритъм.
Страховете ми май са повече от неизвестното, отколкото от нещо друго. Сега чета из форума различните теми, и май започвам да се поуспокоявам. Искренно се надявам всичко да мине по вода, и наистина всички да имаме щастлив и усмихнат финал Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1
Браво Мама Цоцоланка за темата.ще помагаме.
Като гледам много момичета сме с поликистозни яйчници и с по-трудно забременяване.
Ела много съжалявам,но трябва да вярваме че на финала всичко ще е ок.
на вас гадили ви се.на мен почти бих казала не.нито и повръщам и с малакта така бях почти.

# 17
  • Мнения: 869
И аз се чудя защо не ми се гади и не повръщам? Дали  не е рано още? Като си спомня предишната ми бременност не излизах от тоалетната,но чесно казано не си спомням в коя седмица започнах да повръщам?

# 18
  • София
  • Мнения: 215
На мен досега ми се е повдигнало най- много 5-6 пъти, но до повръщане стигнах 1 път, след като си пръснах прекалено много Стеримар в носа. Споделих с майка ми, и тя каза че не си спомня да е повръщала с нито една от двете бременности. Дали има нещо наследствено или е индивидуално?  Засега ми е добре така Simple Smile

# 19
  • Мнения: 11 607
Само третия път 2 пъти ми се бе повдигнало, но така и не успях да повърна........С първите 2 бременности и киселини нямах.......

# 20
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет банда.. Мама Цоцоланка благодарствено за темата   bouquet   ...аз почнах от вчера с леко гадене.. дано само до там да е.. Praynig

Ела 79,  Hug дано ти се размине...че миналата и аз бях като теб, и то до 7месец яко повръщане...и като си спомня направо ми се доплаква.

# 21
  • Мнения: 1
 а сега как си мама Цоцоланка,повръща ли ти се?на ЛС ако искаш ми дай скайпа си аз ще ти пиша и там

# 22
  • Мнения: 11 607
а сега как си мама Цоцоланка,повръща ли ти се?на ЛС ако искаш ми дай скайпа си аз ще ти пиша и там

Сега.....сега имах киселини...Но отшумяват.......Не ми се повръща, гърдите не ме болят чак толкова много, но ме наболяват все пак.

По принцип на мен бременностите ми се отразяват супер - разхубавявам се напр. Третият път - както и сега - не тръбях много и една добра позната ме среща и ме гледа втренчено около 2 мин. Мисли, мисли, и най-накрая каза - Да не се обидиш, обаче ми се струва,че си бременна. Много по-различно излъчване имаш, някак си си по-хубава........Бях бременна в 6-я месец, корем нямах обаче...То при мен корем е относително казано......Аз съм постоянно бременна в 9-я месец. Та от това,че съм пълна и от това,че пълнотата ми се дължи и на здравословни причини, по време на бременност тялото ми цъфти, не ми се яде, не качвам излишни килограми, въобще идеалния период за мен. Ето и вчера една приятелка ми каза пак същото - Разхубавила съм се била и съм изглеждала някак си по-различно. Аз и по принцип си усещам кожата, че е по-мека, по-кадифена, по-приятна на пипане. Въобще само позитиви мога да кажа за бременността си.

Ако с 2-та ми се спеше до обяд, то с тази ми се спи постоянно......То вярно...годинките ми не са много - само 35, ще навърша тази година 36г., но и с децата, работата, уморявам се по-бързо. Само това ми е основното оплакване. Но и по-често почивам.

Крака не знам какво е да ти се подуят, с известни изключения, които не са съществени, хем 2 от бременностите ми бяха баш лятото, дано и сега да е така. Кръвно, други показатели - винаги са били в норма, дори съм имала ниско кръвно, независимо от пълнотата ми. За краката може би една от причините е тази, че аз по принцип ям безсолно и сигурно заради това не задържам вода. Но знам ли......

За сега - ако изкл. умората, не ми се яде кой знае колко, отшумяха киселините, не ме болят чак толкова гърдите, чувствам се прекрасно.  По принцип не мога да се оплача много, много.......

# 23
  • Мнения: 235
Здравейте здравейте...
Виждам бая сме станали вече.
Относно гаденето-има едни капки хомеопатични , вомитосхил се казват и на мен ми помагаха донякъде...
Аз днес закарах щуреца насело при наще и сега сме младоженци...а как обичам тооопли майски вечери.... Laughing , пук утре ще си взема един болничен че хич не ми се работи, ама въобще Embarassed
Не знам при вас как е, но на мен толкова ми се спи че няма накъде...и някак изведнъж ме треска поспаливостта, все ме изненадва. Ама дотакава степен че без да затварям очи гласовете на околните се отдалечават...
има ли сред вас такива, които са видяли вече сърчице?

# 24
  • Мнения: 11 607
има ли сред вас такива, които са видяли вече сърчице?

Има, има...аз не съм от тях....разчитам да е тази седмица Praynig Praynig Praynig Praynig Хоуп, Зоя, Ела - ако не се лъжа има и още мами.......

# 25
  • Мнения: 869
Аз ще ходя тази седмица на преглед.Последния път се видя само точица. Wink,но то беше мисля на 2-ри ден след закъснението ми

# 26
  • Мнения: 147
Здравейте и от мен,
днес цял ден ви чета и успях да стигна докрай Simple Smile тази седмица ми поднесе невероятна изненада - без да сме правили опити за бебче, то само дойде Simple Smile надявам се и да остане Simple Smile направих 2 теста, и двата положителни, а и повечето от симптомите са налице... с приятеля ми още сме като треснати с нещо, не ни се вярва..
гледам че повечето вече сте минали прегледи, аз май ще трябва да поизчакам до началото на юни, защото само тогава можело да си сменя личния лекар, а сегашния ми е мн далеч, и доколкото знам той трябвало да ми даде направление за гинеколог  Thinking ако греша поправете ме....никога не съм ходила на лекар в бг, само на профилактичен преглед и отсега се изнервям като чуя за болници, но няма как Simple Smile
сигурно ще ви задавам много въпроси, но всички сте мн готини и се надявам да помагате Simple Smile
утре ще разкажа повече, лека вечер ви пожелавам Simple Smile

# 27
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Здравейте момичета, немога да ви изчета, много пишете   Heart Eyes
Малееее, писали сте ме трета бременност  ooooh! защо така?  Crazy
mimik аз съм от тези, които имаха късмета да видят сърчицето още в началото на 6-та г.с. Ще проверя за тези капки, моят гинеколог каза, че може 2х1 деган да взимам, помага ми много.
Роси, как си, аз в 5 г.с. пих Оспамокс, страшна ангина имах и лекарката ми и гинеколога знаеха, че взимам Оспамокс, гинеколога ми обясни, че пеницилиновата група се приема за неопасна при бременност, а и в моя случай се гледа по - малкото зло, защото при едно усложнение от ангината незнам докъде биха стигнали нещата  Sad
Мама Цоцоланка не спирам да ти се възхищавам, как намираш време за всички, а и в това състояние ...
Приятна вечер момичета, аз в момента се занимавам с боров мед, днес бяхме на пикник и си набрах доста борови връхчета, да видим какво ще стане  Thinking

# 28
  • Мнения: 1
Мама Цоцоланка да питам,какшо е точно киселини,ш смисъл горе долу знам.че аз от както забременях нещо като юе ли стомаха шсе нещо уж ме наболява и пари и се чудя да ли е това.
и аз съм се разхубавила,изчезнаха ми всички пъпки,чуствам се прекрасно,даже това говорих на мъжо че искам и трето.
а за съня,ама какво да ви кава не ми се спи особено много.даве спя сравнително малко.
добре дочли на новите мами и който има въпроси да пита.
аз също още не съм била на преглед.

# 29
  • Мнения: 11 607
Зузи, объркала съм се нещо.....Извинявай! дано пък един ден да имаш и трета бременност и грешката да е вярна! Зузи, децата са ми малко или много големи вече....Самостоятелни, оправят се сами с доста неща, помагат и то много - както обичам да се изразявам - ползвам безплатен детски робски труд, не мога да се оплача от тях........Ако изключим светкавиците и гръмотевиците, които пуска големия с пубертета си и това основно ми вдига кръвното на моменти, общо взето са кротки децата ми. Не че не са били палави като малки, но сега се разбирам чудесно с тях........Когато са малки децата често се оплакваме от умора, от нерви, от това,че не можем да ги изтраем.......Но...този период минава....Стават големи, самостоятелни, движат се вече без теб и....в един момент.....започва да ти липсват точно тези ужасни, малки години на децата ти, когато не си могъл да се наспиш, когато си се чувствал изцеден и когато си си мислил,че така ще бъде вечно.....Но не...времето минава, децата растат и.....така с моя мъж къде на шега - къде на истина решихме да се пробваме пак за едно бебче........В интрес на истината имам разкошно семейство, помагаме си, от мъж ми не мога да се оплача.......Децата след 1г. напр. той ги е къпал, сега вече те сами се къпят........Само не си мислете, че е идилия в нас........Проблеми и грижи си имаме с лопата да ги ринем, но.......вярвам,че с любов се преминава успешно през всяко едно изпитание........

Късмет, киселини е това, което си описала - аз също не знаех какво е това и съм питала хора, които се оплакват да ми обяснят какво е чувството........Едно изгаряне се получава точно отпред, където е гръдната кост, направо те изяжда отвътре нещо.......Има хора, които неутрализират със сода за хляб, но аз подобна гадост не мога да пия......

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 20:56 от Мама Цоцоланка

Общи условия

Активация на акаунт