Бременна и изоставена

  • 38 884
  • 368
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 65
Мила bambi-24 .Успокой се и се радвай на бременноста си.Скоро ще имаш едно прекрасно бебче,което ще има нужда само от теб.Забрави за бащата,знам че е трудно,но помисли,по–добре сега преди раждането да останеш сама.Моят съвет е да не го търсиш,не го посочвай като баща в акта за раждане.Той ако иска да ти помага финансово,ще ти помага.Ако търсиш насила издръжка,по–лошо.Баща насила не се става.Пък и няма да се притесняваш че друга ти гледа детенцето,ще си е само твое.Радвай се на това което имаш,живота е хубав,стига ти да искаш да си щастлива,можеш да го постигнеш.
Успех

# 16
  • Мнения: 6 442
bambi-24 Мила разбирам много добре как се чувстваш,аз когато казах на моя приятел неговата реакция беше...как да кажа ..."или го махни или продължавай без мен".
Наистина не знам как ще се оправя,реших че ще задържа детето,а той оттогава не се е обаждал.Както той сам каза,след време ще създаде свое семейство и няма да се сеща за нас  Cry .
Вероятно така е трябвало да стане.
Аз тук исках да помоля за съвет.
Със сестра му страшно много се разбираме,наскоро ми се обади да пием кафе,но аз и отказах понеже тя нищо не знае.
Обещах и друг път да и звънна,но да и кажа ли или да не и кажа всъщност защо се разделихме с брат и,адски ми е омотано в главата не знам какво да правя.
Според вас как да постъпя?
Защо да не и кажеш?Нейно право е да знае.
Както са ти казали теб никой не те е щадил.
А и колкото повече близки имаш около себе си в този момент,толкова по-добре ще е.
Ще се справиш!  Hug

# 17
  • Мнения: 65
Защо да не и кажеш?Нейно право е да знае.
Както са ти казали теб никой не те е щадил.
А и колкото повече близки имаш около себе си в този момент,толкова по-добре ще е.
Ще се справиш!  Hug

Блгаодаря за подкрепата мила,точно тази сутрин се събудих с натрапчивата мисъл,че вече е крайно време да и кажа.
Ще го направя пък каквото ще да става,то повече от това няма как да се обърка  Hug

# 18
  • Мнения: 85
Благодаря на всички за подкрепата  Hug И аз си мисля да не го посочвам като баща, но си мисля, че по този начин ще се стигне до съд, т.к. на една от срещите ни той каза да родя детето и да му го дам.  Sad Много ме е страх, че след като родя няма да ме остави на мира и ще ме тормози за бащинство. Аз искам да се махна от България живот и здраве малко като поотрасне детето, но се страхувам, че ще имам проблеми с него и няма да мога да напусна страната с детето.
Няма да мога да го търпя с някаква долна измет да се радва на детето ми  Sad
Мила askim 87 и моето мнение е да й кажеш.... все някога тя ще разбере, така че няма нужда да отлагаш  Hug

# 19
  • Лондон
  • Мнения: 449
Ей, минах да видя какво си решила HugЗа какъв съд говориш, ако не го впишеш като баща? Само от теб зависи как ще запишеш детето си. Не се поддавай на натиск, ако трябва се консултирай с адвокат, но съм сигурна, че най-добрият вариант е да впишеш неизвестен баща и твоето фамилно име.
За извеждането на детето важи същото - всичко зависи от теб, ако го запишеш на твое име, иначе на база лични наблюдения е истинска мъка да вземеш разрешително и повод за безкрайни изнудвания.
Ако финансовият фактор е този, който те кара да се колебаеш имай в предвид, че в БГ сумите, които са определени за издръжка, са толкова малки, че просто заслужават да бъдат пренебрегнати, той ако иска да ти помага, ще го прави, ако е само формално -  просто не си струва.
Желая ти успех във всички случаи, до къде си с бременността?

# 20
  • Мнения: 187
Благодаря на всички за подкрепата  Hug И аз си мисля да не го посочвам като баща, но си мисля, че по този начин ще се стигне до съд, т.к. на една от срещите ни той каза да родя детето и да му го дам.  Sad Много ме е страх, че след като родя няма да ме остави на мира и ще ме тормози за бащинство. Аз искам да се махна от България живот и здраве малко като поотрасне детето, но се страхувам, че ще имам проблеми с него и няма да мога да напусна страната с детето.

Той и моят мъж ми казваше, че ще ми вземе детето, но само със заплахите си остана. Оказа се, че му е много по-лесно и безхаберно да си живее сам.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 08:30 от Kerimich

# 21
  • на 4-ия етаж до асансьора
  • Мнения: 621
Мила bambi-24 , намери сили и продължи смело напред.Изживях твоят ужас февруари. И аз бях бременна и той си тръгна. Оставих го да върви по пътя си...само дето той сам осъзна, че пътят му без мене не е път. Сега пак сме заедно, само дето аз изгубих бебето.
Дадох му нов шанс и той се опитва всячески да ми се докаже...обаче още ме боли и още не мога да му се доверя  изцяло!
Желая ти леко бременеене и най-сладкото и здраво бебче на финала!  Hug  Hug  Hug

# 22
  • Мнения: 187
Мила bambi-24 , намери сили и продължи смело напред.Изживях твоят ужас февруари. И аз бях бременна и той си тръгна. Оставих го да върви по пътя си...само дето той сам осъзна, че пътят му без мене не е път. Сега пак сме заедно, само дето аз изгубих бебето.
Дадох му нов шанс и той се опитва всячески да ми се докаже...обаче още ме боли и още не мога да му се доверя  изцяло!
Желая ти леко бременеене и най-сладкото и здраво бебче на финала!  Hug  Hug  Hug

Миличка,

От все сърце ти желая сладко и здраво бебче и на тебе!  Grinning

# 23
  • Мнения: 2 327
Ей, минах да видя какво си решила HugЗа какъв съд говориш, ако не го впишеш като баща? Само от теб зависи как ще запишеш детето си. Не се поддавай на натиск, ако трябва се консултирай с адвокат, но съм сигурна, че най-добрият вариант е да впишеш неизвестен баща и твоето фамилно име.
За извеждането на детето важи същото - всичко зависи от теб, ако го запишеш на твое име, иначе на база лични наблюдения е истинска мъка да вземеш разрешително и повод за безкрайни изнудвания.

Това не е вярно. Той може да припознае детето, ако тя не се съгласи ще води дело за бащинство. Това може само да забави нещата, но не и да ги отмени.
Варианта е да се разберат цивилизовано. Или да разчита, че той само заплашва и нищо няма да направи. Истината е че на повечето не им се занимава, въпреки големите приказки.

# 24
  • Мнения: 239
Здравей, съжалявам за това, през което минаваш...

...като последствие си раждаш детето и го записваш на твое име и се опитваш да си подредиш живота на тази база - "ти и детето"?! Ако продължиш да мислиш за миналото и за това, че детето трябва да има баща, май се вкарваш в още по-голямо и непредвидимо приключение, защото той очевидно не иска да бъде баща на детето ти и мъжа на живота ти...Не знам, в един момент трябва да сме егоисти и да мислим за нас и за бъдещето, а не за другите и за миналото...Успех ти желая  Hug
Ако в акта за раждане не пише кой е бащата,въпросният господин не е длъжен да плаща и издръжка, т.е. не може да го осъди ако не плаща доброволно - не е ли това именно лошият вариант- дете без баща и без издръжка. Именно защото трябва да сме егоисти,детето трябва да има официален баща. Пък и това, което е написала Stun точно над мен (за по непросветените) е точно така - поиска ли бащата ще го запишат в акта, само дето ще минат през съд, тестове, свидетели и пр. и ще стане по-бавно.
Във връзка с преченето да излиза детето в чужбина,ниските издръжки и пр. ПОДПИСАХТЕ ЛИ http://bgpetition.com/petitsia_za_nashite_detsa/index.html - ако се приеме тази петиция има надежда нещата да се пооправят.

...Моят съвет е да не го търсиш,не го посочвай като баща в акта за раждане.Той ако иска да ти помага финансово,ще ти помага.Ако търсиш насила издръжка,по–лошо.Баща насила не се става.Пък и няма да се притесняваш че друга ти гледа детенцето,ще си е само твое....

То и секс, и дете насила не се прави. Значи секс може, баща не може, да не би да го е прелъгала или изнасилила горката женица? Изддръжката не е "насила", а е истинско задължение, както е истина и че този,чието задължение е биологичен баща на детето. Хайде да не се правим на много демократични мазохисти в ущърб на децата и самотните им майки и в полза на безотговорните бащи. Защо пък друга да й гледа детенцето???

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 13:13 от White Magic

# 25
  • Мнения: 65
Здравейте на всички,аз споделих със сестра му...тя горката остана като гръмната.Почна да ми се извинява,понеже той не бил възпитаван по този начин ( за тях семейството било всичко ) и тя не знаела защо той постъпвал така.Оказа се че говорила с него,а той само мънкал и нищо не казал.За сметка на това на мен ми се обади ( след 2 месеца и половина мълчание ) и така хубаво ми се навика.Аз какво съм си била мислила,че като кажа на сестра му нещо щяло да се промени ли?!Скарахме се,казах му че не искам да се събираме ( според него за това съм казала на сестра му ),той каза че сега,след като съм и казала,щял да ме мрази повече ( все едно ми пука той колко ме мрази )  #2gunfire и прасна телефона.Изнерви ме много...но ми стана много мъчно за сестра му.

bambi-24 Мила аз също като теб не смятам да го вписвам в акта за разждане,ще си остане с мойте имена.И без неговите 80лв на месец ще се оправим.  Hug

# 26
  • Мнения: 239
Здравейте на всички,аз споделих със сестра му...тя горката остана като гръмната....
bambi-24 Мила аз също като теб не смятам да го вписвам в акта за разждане,ще си остане с мойте имена.И без неговите 80лв на месец ще се оправим.  Hug

Мила askim87, не се нервирай, постъпила си много правилно. Това,че на него нещо не му изнася си е негов проблем. Да не би да очаква цял живот да пазиш в тайна кой е бащата на детето ти? Като се разбере по-рано, по-добре. Ти няма какво още да губиш, но той има. Като гледам за съжаление е успял да те стресне, щом доброволно се отказваш от издръжката. Направи каквото сметнеш за по-добре и не му се плаши! Господ си знае работата! Аз поне ако бях на твое място и постъпваше така несправедливо с мен, щях да го смачкам и изям барабар с парцалите, това заслужават такива като него Twisted Evil  af
Реакцията и на моя мъж като разбра,че съм бременна (тогава бяхме само гаджета) беше същата като на твоя "или го махни или продължавай без мен". Е аз продължих,защото го беше правил с мерак и защото ме беше страх от аборта и защото реших,че едно дете не може да ми попречи на живота. Не бяхме контактували година и половина, докато не заведох дело за бащинство и издръжка. Тогава пък взе че се превърна в най-любящия баща и впоследствие съпруг.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 13:50 от White Magic

# 27
  • Мнения: 187
Мила askim87, не се нервирай, постъпила си много правилно. Това,че на него нещо не му изнася си е негов проблем. Да не би да очаква цял живот да пазиш в тайна кой е бащата на детето ти?

И аз мисля, че си постъпила правилно - това дете не е само твое и негово - то има и други роднини - баба, дядо, леля ... , добре е те да знаят за него и ако искат да контактуват с него. В края на краищата кръвта вода не става. А таткото - ще му дойде акъла в главата рано или късно.  Wink

# 28
  • Мнения: 65
Притеснява ме само факта,да не стане така че техните да предяват иск за детето.На тази мисъл ме наведоха приказките на роднини и приятели.Тъй като таткото е от турски произход,а при тях било "детето е на майката до 7 годишно,след това на бащата" особено ако е момче.А да си призная изобщо не ми се занимава със съдилища и чудесии.Той че няма да го признае,това ми стана ясно,много отдавна,ама майка му и баща му са хора които страшно много държат на семейните ценности...ох не знам какво да мисля и как ще се оправяме.
Май скоро ще ида да се консултирам с адвокат за разяснение на права и други от сорта  Cry

# 29
  • Мнения: 239
Да, най-добре е да се консултираш с професионалист, но понеже и аз съм се сблъсквала с тази материя мога да ти кажа, че това за претенции от родителите му просто няма законова основа и ми звучи несъстоятелно. Мисля,че ако сега търсиш контакти с него ще излезе излишно натрапване, той ти е казал какво мисли за момента. Ако някой от близките му потърси контакт обаче с бъдещата майка на внучето/племенничето им, не бива да им отказваш, каквото и да казва и колкото и да се тръшка "бащата", всъщност това са си ваши отношения, него какво го касаят, да се интересува и той ако желае. А това,че щял да ти взима детето, да ти пречи за чужбина и пр.според мен са врели-некипели заплахи, за да махнеш евентуално детето под угрозата на тези страшни заплахи, а и защото не е станало неговото. Ама като сте били приятели и е правил детето май не те е мразил толкова  newsm78 Живей си живота и не му се връзвай на истериите след като така или иначе си решила да го родиш. Редно е и да го осъдиш, неслучайно и закона предопределя еднакви задължения за двамата родители, няма да те "намрази" повече, най-много да се постресне, че е станал баща и има и той задължения Laughing Ако не го осъдиш пък няма и да те заобича за този факт, така че нищо не губите с детето, а само печелите. Няма единия само да тегли хомота, а другия да си свирка... Щом си тръгнала против волята му, върви докрай и бъди силна!

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 01:27 от White Magic

Общи условия

Активация на акаунт