ЮЛИ 2009. Тема 40

  • 10 600
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 142
Стеф, стандартни са размерите, пишат ги тук до 3 г., но и аз от опит ще ти кажа, че доста преди 3 г. спряхме да използваме сгъваемата кошарка и купихме преграда, която също разнасяме с нас. Не че не може вече да се събира (почти на 3 и половина е, 14 кг.), просто по-голямо дете не можех да го накараш да спи там, а и няма смисъл. Този път бебето ще има само такова докато не го преместим при Юлиана в нормално легло. Т.е. до около 3 г. максимум в сгъваемата кошарка, а после в нормално, преградите вършат чудесна работа! Иначе и аз още мисля между Есприт и Грако, но в началото на юни ще купувам.
Сисинка, то проблемът е по-скоро в това, че размерите на кошарата не позволяват да се сложи матрак (най-малкият който намерих, е бебешкият на Магнифлекс, 120х60), а с този дето си е в кошарата не става да се ползва постоянно Confused

Върджи - какво стана с вашата количка?

# 226
  • София
  • Мнения: 4 033
Поля, аз не могада ти видя снимките в webshot, дава ми че са лични.
Вили, бебето може да се обърне чак в края на 8мия месец, дори и в деветия също, макар, че доста по-рядко се среща.
Сиси, може ли да напишеш с какви впечатления си след отворените врати в Токуда и кой лекар си избрала там.
Вини, аз съм избрала да раждам при Дяволов, но писах по-рано в темата, той ще бъде отпуск август, поне последно така ми каза, а аз съм с термин съвсем накрая на месеца , с късна овулация и по ехограф термина още от начало ми излиза за август, та може да отида и в Токуда, защото доктора едва ли ще стои в София заради мен.Ти имаш ли лични впечатления от него?А, забравих, и добре дошла!!!

# 227
  • Мнения: 1 586
...
Дарка, честити ти розови гащи. За радост на ARGHT женския отбор се увеличава...
  Hands Clap Hands Clap  261uu  261uu  261uu Hands Clap  Hands Clap

# 228
  • Мнения: 1 465
EliG, не знам защо не ги виждаш newsm78 Може би трябва да изчакаш да се зареди - вярно че първо излиза надпис, че могат да се копират само от приятели, но по-късно и снимката се появява. Нищо не се притеснявай - аз от там съм показала само една (Поло като бебе спи в сгъваемото легло), но после същото легло го има и във втория линк.
Ееее супер сте си вие с това уифи Flutter, трябва да тествам и аз в болницата, където ще раждам, но много се съмнявам да има..., а уж е доста съвременна.
Поне където работех доскоро, нямаше - пациенти специално бяха питали за тази услуга. Ние имахме нет, но те нямаха достъп. Rolling Eyes
ARGHT..., привет Stop

# 229
  • Мнения: 1 208
Вили ,моята бебка от началото до сега си беше седалищно но в 32г.с.  се обърна.
Аманитка радвам се и за двете новини край теб - всичко ще се нареди.Но ако таткото пак те ядоса го наритай сериозно  Joy #2gunfire box bash #Sniper
И аз се чудя защо не ми се отварят снимките на Поля а то трябвало да се изчака - ама пустата ми  зодия Овен все припряна и бърза  Laughing

# 230
  • Мнения: 0
Благодаря за посрещането момичета.В началото на бременността лежах на 5-ия ет.в Майчин дом и тогава разбрах за този лекар.Лични впечатления нямам,но се водя рискова бременност и си мислех,че трябва задължително да раждам при него  newsm78.Не съм наясно въобще и започвам да се притеснявам.Как се правят тези лични договорки с лекари,колко се заплаща,нищо не ми е ясно  ooooh! . Да не говорим,че доктора ми по ЖК не е наясно как трябва да раждам-секцио или не.

# 231
  • Мнения: 9 142
Вини, добавих те, добре дошла при нас Hug
По принцип навсякъде е едно и също - избираш си кой лекар да ти следи бременността, съответно се предполага че при него искаш да раждаш, там където изражда. Говориш си с него, питаш си каквото те интересува, и така Grinning

# 232
  • Мнения: 3 092
Вини , добре дошла ! Hug
Мерси на всички за окуражаващите думи за бебето . Просто ми се искаше да съм наясно със ситуацията , ама няма как да съм .
Ще ми трябва време да се настроя за това раждане , започва някакво шубе да ме тресе , ама то е от хормоните , така че  ще ми мине  Simple Smile
Вини , влиза ли в сайта на Майчин дом , там трябва да има написан ценоразпис  на съответните услуги . Ето ти го http://blogs.mamita-bg.com/hospital/%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1% … 0%B4%D0%BE%D0%BC/ А доктора ти по ЖК защо така не е наясно ....имаш ли показания за секцио -извини ме , но не те разбрах .
Диди , ти усети ли кога се обърна - в смисъл че е било скоро и вече са големи , та може би се усеща .
Stef и аз съм с такъв матрак - 120/60.
Ох , преядох и сега не мога да дишам ....какво ли ще каже шефа ако му ползвам кабинета като спалня има там едно диванче ...м-м-м..... Mr. Green

# 233
  • Мнения: 89
Мики - радвам се че си си вкъщи!!! Hug  Наистина остана  съвсем мъничко, но по-добре да почака още бебчето. Затова почивай, че то това ще ти е почивката, после няма....

viny, добре дошла сред нас!  Grinning За договорката с лекаря няма нищо по-специално - избираш си някой, срещаш се с него и уточнявате дали може да поеме раждането ти и съответно финансовата страна. А за секциото, щом нямаш някакви конкретни показания или лични желания, няма смисъл само заради това че си лежала за задържане. Но все пак докторът при който ще раждаш ще прецени най-добре.

Emily и на мен много ми се иска сега да съм на морето. След твоя пост направо се размечтах за едно коктейлче някъде с изглед към морския бряг .... Мечти...
 Grinning
За Токуда не бих се и колебала, ако нямах позната в Шейново. Въпреки солените цени, всички с които съм говорила и са раждали там казват че всяка стотинка си струва. Наистина отделението е много малко, но именно за това получаваш персонално внимание и отношение, за разлика от големите държавни болници, където родилките са на конвейр. И наистина има интернет връзка, което е супер, особено ако си със секцио и трябва да стоиш 5 дни.

Оф, аз много се притеснявам как ще се оправям с двамата, как ще им напасна режимите, как ще ми остава време да обръщам внимание на всеки.  Че точно сега баткото навлиза във фаза дето само обикаля насам-натам, пробва се да се катери на пързалките и за минута не стои на едно място. Ще стана разногледа. Ама няма как, явно всичко е въпрос на добра организация.  

# 234
  • Мнения: 232
Хехе, ами да ви размечтая още малко тогава. Вчера четох пак статия за бебчето в утробата, как запомня музика, говор и т.н. и викам брех аз не съм й пускала нищо лекичко и приятно, добре ама не намерих диска на това което исках, намерих го в youtube и като гледах клипа и се разплаках - пусти хормони - кой знае какви отрицателни емоции съм му вкарала на бебчето вместо да го зарадвам.
http://www.youtube.com/watch?v=9u6jKV9TPLc

Вили аз усетих бебчето като се завъртя, само не разбрах, че се е завъртяло надолу!

# 235
  • Мнения: 0
Не ми се пишеше за това,но всъщност няма от какво да се притеснявам-аз съм с диабет (предполагам не съм първата нито последната) и се предполага,че бебето ще бъде по-едро и за това трябва доколкото знам да е секцио.Доктора,който ми води ЖК пак е от Майчин дом,но от медицинския център,а там такива доктори има че просто не ми се говори.В по-предишни теми някой се оплакваше от д-р Стоянов от този център,аз също съм при него и когато го попитам как ще раждам ми казва ще преценим в 36 седмица сега не знаел.Та за това питах за тези лични уговорки или да не се уговарям пък каквото стане  newsm78. Ще си се почудя още

# 236
  • Мнения: 1 208
Вили , / а и другите момичета/ незнам как е при вас но при мен бебето е  ужасно.Такова блъскане,такова натискане на органите не съм и мислила,че ще бъде.Петя не беше такава.Вили, моята бебка постоянно е в движение и постоянно ме рита навсякъде-няма как да разбера  кога се е обърнала.Поне аз немога.Стигало се е до там,че от болка при ритането са ми се насълзявали очите.Като ме натисне по ребрата ми спира въздуха понякога.Първия път като стана така много сте стреснах - буквално спрях да дишам.Когато казах на лекаря ми за тези болки при ритането и въртенето на бебето той каза,че най вероятно е по-голяма от Петя и затова така.Не мисля,че е много голяма в 32г.с. 2000гр.
За моренцето -  смятам тези дни да отскоча - нали ми е на 5мин. пеша от нас. Да си изтегна коремчето на пясъка малко да го погрее слънцето/под чадър разбира се/ На кафето сте били атракция с коремите ами представяте ли си ако се съберем на плажа например десетина хавлии "кореми"  Joy Хайде каня ви на моренце докато не сме родили още   grinning039  sport027 , после на някое капанче да пием по една  beer3 cheers
А сега отивам да  hang , че моичкия го няма и дрехите ще се намачкат.Най-мразя да гладя

# 237
  • Мнения: 32
Viny, добре дошла. Моята лекарка ми каза, че 36 седмица вече може да се прогнозира колко голямо ще се роди, може би затова така ти е казал. Иначе За Дяволов и аз се чудя, една позната ми го препоръча скоро ражда при него. Моята бремена приятелка сега ще ражда преди нас при него и се чудех дали да не изчакам да видя дали е доволна. Плаща се мисля 400 или 500 лв., за да избереш него в самата болница, там си има ценоразпис. Чувала съм много хубави неща от него и по спешност секцио да се наложи знам, че бил още по- добър. На мен чуденката ми е дали изобщо да плащам тези пари, защото така или иначе не го познавам, не ме е следил и погледнато така ми е все едно при кой ще попадна. Иначе отиваш при него и му казваш, че си го избрала за израждане и той ще ти каже нататък.
Мама Диди, направо ми иде да тръгна веднага за морето. Още се чудя дали да не отскочим за 2-3 дена, малко ми е акъла, но сега гледам да се замислям за бебето и малко ме хваща шубето да пътувам така. Макар, че сега приятелят ми е отпуска и много ме сърби да подметна да заминем. Имам чувството, че ще изкукам ако пропусна да го видя и вълните да ми поплискат краката

# 238
  • Мнения: 1 208
То на бебето нищо му няма  -седи си вътре и newsm32. А  как ще му е кеф като го напече малко слънцето - а и сега слънцето е все още хубаво. Във водата няма да влизам,че така си докарах инфекция с първата бременост.

# 239
  • Мнения: 99
Здравейте юлски бъдещи мами Hug Извинявам се, че нахълтвам така в темата ви Blush
Искам да попитам има ли сред вас мами, които ще раждат в Плевен във Втора клинична и ако има искам да питам имат ли вече списък за родилното. Сестра ми е с термин за юли месец и е решила да ражда в Плевен. Вероятно ще и кажат на консултацията какво искат да подготви за родилното. Но искаме ако имате списък да ни го кажете за да си събира полека някои неща. И понеже пишете много и няма да мога да ви изчета ще помоля ако има такива мами да ми пишат на Лс. Ще съм ви благодарна Hug
Леко бременеене до финала и на финала леко раждане и най-невероятната и вълшебна среща-тази с вашето беше Hug

Общи условия

Активация на акаунт