Менструалните болки

  • 4 675
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Как да се избавя от менструалните болки? Обикновено пия нимезил, аулин, но шпа, но организмът привиква и започват да действат все по бавно. Ако някой знае някакъв лек, нека да сподели.

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 704
упфен или бусколизин

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Бусколизина не е ли с рецепта?

# 3
  • Мнения: 1 650
Ако поизтърпиш болката, хем ще изкараш по- лек цикъл, хем по- кратък и необилен.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ако поизтърпиш болката, ....

Няма такива филми, ако боли много. Тази болка аз я сравнявам почти с раждането, поне при мен. Първия ден от цикъла умирам просто, без нимезил не мога да изкарам. Два дневно, сутрин и вечер по едно прахче ме оправят. Вече се снабдих и с рецепта.
Аулина не ми действа толкова добре, а уж са с еднакъв състав.

И още нещо - при мен болките са толкова силни заради аномалия в матката. Провери дали нямаш някакъв АГ проблем, който да е причина за болките.

# 5
  • Мнения: 27 524
При мен действа лекарство, само да е взето предварително! Заболяло ли ме е вече, - няма лек  Crazy Помагат ми аналгин и половина или два  Peace Друго май не толкова добре  Blush Ако ме е заболяло - само горещ чай с капачка коняк или уиски  Flutter

Ако поизтърпиш болката, хем ще изкараш по- лек цикъл, хем по- кратък и необилен.

С това и аз, и куп мои познати хич не сме съгласни; спрямо опита най-вече, не просто за идеята  Rolling Eyes

# 6
  • вкъщи
  • Мнения: 704
вместо аналгин по добре вземи седалгин нео

# 7
  • Мнения: 126
Аз пиех СОЛ ПАДЕИН разтворими изписани от лекар ,но незнам дали е с рецепта сега.Болките ми бяха толко силни че не се издържаше и дори повръщах,сковаваха ми се караката ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 893
Аз съм още по-зле.Болки и общо неразположение 1 седмица преди това.После като ми дойде,ми се вие свят,треперят ми краката,ужасно е! За болките ми помага Но Шпа.

# 9
  • Мнения: 17 546
Раждай, за да се оправиш! Laughing Това е полу шега всъщност. Казват, че такива тежки болки при цикъл, намаляват или изчезват след раждане. Друг вариант е консултация с гинеколог, за прием на противозачатъчни по негова преценка. Имат ефект при болезнен цикъл! Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Казват, че такива тежки болки при цикъл, намаляват или изчезват след раждане.

Да. За първите два месеца обикновено  Tired

# 11
  • Мнения: 657
Аз също имам ужасно болезнен цикъл.Често се е случвало да си  тръгвам от работа по рано или от училище навремето.Стигала съм до повръщане.За мен болката е горе долу както при раждане.Спасяват ме Нурофен или Нимезил.Вземала съм и Аналгин ампула- също действа добре.После лягам, свивам краката към корема и се опитвам да заспя.

# 12
  • Мнения: 1 677
Преди години имах ужасни болки. Ходих на лекар, пих известно време противозачатъчни - болките намаляха. След това две раждания - сега пак имам болки, но не са толкова силни, както преди. Според мен е важно да се консултираш с лекар, за да се изясни характера на болката и да се потърси адекватно противодействие.

# 13
  • Мнения: 701
ЕНЕТРА - 1 таблетка и съм супер почти за цяло денонощие. И аз съм със силни болки. Преди и аз аналгин пиех, но едно, че се усилва, друго - пада ми кръвното и съм неработоспособна. Енетра-та е със забавено действие, т.е. започва да действа 1 час след приема, но пък с продължително действие. Въобще не разбирам, че съм в цикъл. 1 блистер /10 таблетки/ е някъде 1,70-2,00 лв.

# 14
  • София
  • Мнения: 985
Казват, че такива тежки болки при цикъл, намаляват или изчезват след раждане.

Да. За първите два месеца обикновено  Tired

При мен изчезнаха за вече повече от 5 години Wink. Преди да родя имах ужасно болезнен цикъл. Единственото нещо, което ме оправяше беше индометацин- анални свещички. От както съм родила, почти не го усещам когато идва. Естествено имам леко неразположение, но в пъти по-малко от преди това.

Общи условия

Активация на акаунт