Кърмаче на 9 месеца пишка малко...

  • 2 154
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 543
Ми, това е. Тома е на 9 месеца, почти изцяло е на кърма. Захранен е със зеленчуци, плодове и месо, но яде малки количества от тях. Вчера сутринта се събуди и памперсът му беше доста лек. Вчера цял ден беше с един памперс, за да видя какво става, и вечерта дори не изглеждаше добре напоен, да не говорим да е тежал. Тази сутрин - след 10 часа сън и нощно сукане - пак беше абсолютно лек. Бебето изглежда абсолютно добре, не изглежда обезводнен, плаче си със сълзи, кожата му е ок. Татко му се опитва да ме убеди, че е от жегата, ама...
Та, на лекар ще идем днес следобяд, но все пак, дотогава да питам дали някой има подобен опит...

# 1
  • София
  • Мнения: 388
Според мен трябва да се консултираш с лекар,не ми изглежда нормално.

# 2
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И моето бебе е на 9 месеца, все още е изцяло на кърма, и забелязах, че предните няколко дни, когато беше много горещо и тя постоянно се потеше, много молко пишкаше и не и натежа памперса. Сигурна съм, че е от жегите и прекомерното потене  Peace
Но ако и нещо друго те безпокои, консултирай се с педиатър.

# 3
  • Мнения: 2 401
Съвсем вероятно е да няма проблем, може и да е от топлото време, може и да е свързано с това, че детето расте и се променя. Моята дъщеричка беше на около една година, когато за един известен период намали пишканията , това беше през зимата и няма връзка с топлото време, само че не можех да преценя точно дали просто е намалила  броя на пишканията без  да намалява количеството, тъй като аз я изпишквам, но ми се струва, че и количеството беше намаляло, също така от 10 или 11 месец дъщеря ми спря изобщо да пишка през ноща, като понякога след това пишка доста обилно сутрин, но понякога пишка съвсем малко. В общи линии според моя опит такива промени са нормални, предполагам, че и при вас всичко ще е наред.
п.с. предполагам, че предлагаш вода за пиене

# 4
  • Мнения: 2 543
Благодаря ви за отговорите.
Говорих с моя близка неонатоложка и решихме днес да му предлагам по-настойчиво вода и по-начесто да суче, за да видим как ще е и ако няма видима промяна, ще отидем утре при лекарката, за да ни изпрати на изследване. Може би все пак наистина е заради топлото време, защото той не пие вода от шише, а от чаша също се затруднява, та днес му давам с лъжичка и имам успех.Simple Smile Сега памперсът му се е понадул, та имам надежда.Simple Smile))
Поздрави!

# 5
  • Мнения: 214
Днес мислех да пускам същата тема, но за по-малко кърмаче. Ще следя развитието при вас, но лично аз си мисля, че жегите са виновни. Стефи е денонощно с влажна кожа, а е съвсем леко облечен, снощи за 3 часа разходка и поне 2 кърмения резултатът беше сух памперс... И аз правя опити да давам вода с лъжичка, че шишета с биби и с накрайници не вървят, но 20-ина мл са ми рекорда. Може би и аз трябва да съм по-настоятелна!
Поздрави Simple Smile

# 6
  • Мнения: 175
И при на с е така на 9и половина сме има пиш но са на 2 часа и по малко след сн са доста повече като количество ,но се претесних че тази нощ памперса и беше сух. Понеже практикувам ЕБХ сме на гърне през деня но през ноща с памперс и тази сутрин беше сух.На кърма сме и вода пие от чашка на бертони мн добре я прие аз почнах от 7мес да и давам с нея понякога се задавя но то и с шише пак може да се задави ще следя понеже ме интересува и аз тази сутрин щях да пускам тема но все пак е успокояващо че не е при нас само. newsm78

# 7
  • Мнения: 2 543
Момичета, днес положението е значително по-добре. Предлагам му да суче по-честичко, но е и по-хладно и явно това е причината. Ще чакам и вие да се похвалите с пълни гащи!:))))))))

# 8
  • вкъщи
  • Мнения: 704
в тези жеги давай повече вода не само кърма

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
в тези жеги давай повече вода не само кърма


Аз днес не успях да накарам детето си да пие вода, а изпробвах всичко , за което се сетих .
Ние  ъсщо имахме период , в който малката не пишкаше , а сутрин памперса си беше сух все едно сега съм го сложила . Но това продължи 4-5 дни  и нещата се  оправиха

# 10
  • Мнения: 142
онзи ден и вчера в големите жеги и при нас беше така, много по- малко пишкано на паммерса, днес май е повечко, но и беше по- хладно  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 174
И аз да се присъединя към вас  Wink И аз се бях попритеснила и за да съм сигурна, че ще пие повече течности, днес пюрето от ябълка дето го давах го направих от половин ябълка и 200 мл. вода  Mr. Green Страшно пюре стана  Grinning почти сок, ама го знам, че обича ябълка и така се подсигурих, че поне 100 мл. вода е пил /изяде половината/. Вчера беше с полусух памперс след сън и аз като знам, че иначе тежи се поуплаших, че с това отказване да пие вода  ooooh!
От жегите е според мен, потенето и т.н.

# 12
  • Мнения: 175
И при нас нещата са по добре,явно извесно колиество вода отива за охлаздане и потене в тия жеги, ще и предлагам по често вода и гърда тя ако иска ще пие, ако урината няма мирис и е бистра мисля че няма за какво да се тревожим.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 150
И при нас нещата са по добре,явно извесно колиество вода отива за охлаздане и потене в тия жеги, ще и предлагам по често вода и гърда тя ако иска ще пие, ако урината няма мирис и е бистра мисля че няма за какво да се тревожим.

И при нас предните топли дни пишаното ни бе малко. обаче това с мириса и цвета ме притесни, защото забелязвам, че пампито ни е с жълт цвят от пишането, предполагам че задържа, както при възрастните като не са ходили през нощта до WC и цвета на урината е по тъмен. не знам да се тревожа ли newsm78. а вода не мога нито със шише нито с лъжица да я накарам да пие и вече сериозно се тревожа, че предстоят големите жеги

# 14
  • Мнения: 1 174

Това за липсата на мирис и цвят важи ако видиш детето да пишка, урината да няма цвят и мирис  Peace Когато вече е престояла в памперса, особено като са 2-3 пишкания в един памперс, той се оцветява жълтеникаво и понамирисва. Ако се притесняваш, просто махни памперса и изчакай 1 пишкане и тогава наблюдавай цвят и мирис  Peace Друг показател за обезводняване - ако бебето е обезводнено - като щипнеш кожата на бебето, тя остава като прищипана, не си възвръща формата. За да си сигурна, че детето е добре хидратирано, освен вътрешно да приема вода, може да  я приема и външно /нали знаеш че и кожата пие вода/. В легенче с топла водичка плацикаш бебето няколко пъти на ден, ако сте вкъщи разбира се  Peace

Общи условия

Активация на акаунт