Игри за деца над 2години

  • 2 907
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
А как намирате време за игри в къщи  newsm78
Дъщеря ми сутрин става в 9, и 9 и 10 вече е навън. Връщат се на обяд в 12:30, хапва, спи до 3 и 3 и 10 е пак навън. Снощи с татко си се прибраха в 22, хапна, порисувахме малко и заспа. Не иска и 10 минути да седи в къщи.
Застава на прозореца и мрънка, навън, навън, и накрая почва да реве, да нервничи.
Даже тия дни като валя пролетен дъжд, пак бяхме навън. С един чадър, търчах след нея.
Виви пяната за балончета, май е само китайска, и не е отровна. Пробвана е няколко пъти  Twisted Evil
Интересно че като напълня после с вода и веро, не стават толкова хубави и многобройни балончета. Също е голяма зарибявка Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 7 039
Синът ми обича да оцветява с лак за нокти кестени и шишарки, пластелинът също го забавлява. При легото и мозайките трябва и аз да участвам активно, иначе не му е интересно.

# 17
  • Мнения: 2 096
joya - рецепта за балони - 1с.л. течност от консервирана царевица + 4с.л. веро.. затваряш в бурканче с капачка..  още рецепти има тук: http://bubbleblowers.com/homemade.html

# 18
  • Мнения: 801
Боички за рисуване с ръце, правене на пица,  късане на много вестници на малки парченца и зариване в "шумата", лего, вече може да реже и бели зеленцук с тъпо ножче, навиване конец на макара, корабчета от стиропор във мивката (игри с вода), мазане на тялото с пяна за бръснене (на голо), рисуване със същата върху стъкло (огледало), 5 кг боб или ориз в една кофа/леген- търсене на предмети в тях, пълнене на съдове, тръби, шишета с лъжичка, черпак и др. газене на боба, щипки: защипвай щипките по дрешките отляво и отдясно и да ги маха само с срещуположната ръка, щипки и канап между два стола, подпри матрак на един стол да се катери по него (взема една част от пъзел, формичка, катери се и ги подрежда горе. Намери 5 различни повърхностти (опаковка с мехурчета, изтривалка, мокет, нещо грапаво, бодливо, плоски камъни и т.н.) направи пътечка/килимче и вървете боси по тях (избери някаква песничка, танц)
Всичко става за игра, дай първоначален тон, но остави детето да експериментира и развие идеята и играта.

# 19
  • Мнения: 5
Това е уникален сайт за игри за дечица над 2 години - хем играят, хем се учат на разни неща  Grinning

http://krokotak.com/k/plast

разделен е по дейности, и възраст  Joy

# 20
  • Мнения: 19 302
joya, при нас всеки ден вали. Едва от два дена времето е по-хубаво и може да стоим навън по-дълго.
Дали сте страхотни идеи за игри и ще ги пробваме  bouquet

# 21
  • Мнения: 2
 Hug Здравейте
Ще се радвам, ако мога да ви бъда полезна с една книга, която качихме наскоро. Много от тези игри в различни подходящи варианти съм играла с моите деца и с малките си ученици  детски градини - приспособени за усвояване на чужд език. Ценното на книгата, според мен е не само селекцията на игрите според тяхното влияние върху развитието на детето, но и ясните, на достъпен за всеки език, обяснения.
Оставям ви сами да се убедите в това.
Ще съм ви благодарна за отзиви.
Психогимнастика за деца - http://sites.google.com/site/psihogimnastikazadeca/home

# 22
  • Мнения: 286
Можете да строите с някакъв строител. На моя син на тази възраст му беше много интересно да строим заедно. То основно аз строях, той разглобяваше  Laughing Но вече се е научил и сам прави много неща Simple Smile

# 23
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
С каквото и да се занимават на тая възраст, нали не очакваме да го правят час или два. Така са устроени, така по-бързо опознават света.

За игрите: най-добре са се получавали игри, родени от импровизацията на конкретния момент. Повечето нямат имена и много са трудни за описване. Та съветът ми е  - импровизирайте и имайте доверие на детето, дребосъците са невероятно изобретателни. Това важи от най-ранна възраст.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 529
В момента е на 2 годинки. Най-дълго се заиграва (стигало е и до 20 минути  Mr. Green) с 2 книжки с пъзели: тази е едната, другата е подобна, но за животните.

# 25
  • Мнения: 998
rila11, много добри идеи Hug

# 26
  • Мнения: 802
Запис.
И мен ме интересуват  новите игри

# 27
  • Мнения: 2 641
 Нашият син обича да играе с книжки и пъзели.

Общи условия

Активация на акаунт