Бъдещи майки АВГУСТ 2009 - Тема 36

  • 12 678
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 233
Днес май е доста къръшки ден за много от нас. Аз си срещнах моя гинеколог в магазина и ми се накара, че не ходя на консултации(а не ходя щото ме дере за пари) да съм се обадила като родя, ама толкова лошо се държа, че ми вдигна кръвното и съвсем вече не ми се ходи при него.   #2gunfire
Яна ами зависи къде ще е срещата, ако е по в центъра може и аз да дойда.

# 271
  • Мнения: 3 010
Мерси момичета, въпрос на гледна точка е - знам. Реших да действам с останалите дребни нещица, които ще са нужни, а леглото и количката само да набележа и като им дойде времето и тях да купим  Hug Мен просто ме дразни малко липсата на моя ентусиазъм в мъжа ми, но знам 4е половинките  по разли4ен начин приемат нещата. Да съм благодарна и на тази съпричастност, която имам от негова страна, защото сигурно има и по-зле.
Реших да действам организирано-направих списък с всичко което ми остава да снабдя, защото дрешки и одеалца, чорапки и др съм купила.
Към май4етата, които са раждали: дали ще е нужна предварителна покупка на помпата за кърма? Тъй като някои казват, 4е им е била излишна бебо ги е изцеждал много по-добре от нея.

Zvezditza Uranova как така ще те дере за пари  Shocked

# 272
  • Мнения: 16
Dendy, по този повод с ентусиазма на мъжете ни, веднъж сме с моя в един бебешки магазин и аз съм се прехласнала и избирам ли избирам, а той безизразен и отекчен стои на два метра от мен. Викам му "стига бе, за бебетата са, вкарай малко емоция", а той "разбери ме, за мен това е просто един магазин за дрехи" #Cussing out JoyКакво да ги правиш - мъже, не му се сърдя.

# 273
  • Мнения: 38
Благодаря ви момичета за подкрепата  Hug ! Аз за т.нар свекърва (ние с мъжа ми не сме женени) мога да ви разказвам безкрайно и все такива бисери. Янче, за да бъда точна ние с нея почти нямаме отношения още от момента, в който сме се видяли за първи път. Аз винаги съм вярвала, че хората трябва да подхождат един към друг с уважение и без преднамереност и благодарение на това винаги съм успявала рано или късно да намеря общ език с хората около мен. Но в този случай не ми се получи признавам си  Rolling Eyes . Мъжа ми го е срам от поведението на майка му и се надявам да оценява усилията ми. Като й казахме, че съм бременна тя замълча за около минута и попита кога да си вземе отпуската (с мъжа ми се помислихме, че пита, за да идва да помага) , че искала мъжа ми да й слага плочки в коридора  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire . Той естесвено й отказа и тя се разсърди  #Crazy . От тогава е някакъв ужас. Това, което ssyyllvvii каза все едно за моята разказва. Пoнеже до 5тия месец бях качила само 1 кг тя колкот пъти се обади и като разбере, колко кг съм качила започва да пищи и да се тюхка как можело такова нещо то това дете растяло ли изобщо!!! Аз й казах, че ще раждам котенце и да миряса най-после. Когато й казахме, че ще е момиче (през първите 6 месеца се водеше момче) и тя каза "ЕЕЕ, карай, следващия път." Абе какво да ви разправям кукумицин му се вика на това. А за теб rumik само кураж и спокойствие ти желая, щом ти е наблизо.

Шайни, аз имам такъв камък (солен кристал, наподобява едно времешната стипца) и мн добре ми действа. Имах едни обувки, от които ми се вмирисваха краката и като се мажех след баня с камъка и всичко се нареди. Купувам го от една фирма с много качествени продукти. Имат и един охлаждащ крем за крака с екстракт от див кестен. Сега се мажа с него и е мн ефикасен особено вечер е страхотен, малко мирише на камфор, но се преживява. Ползвам и един лосион срещу стрии (с витамин Е) и съм много доволна, защото в нито един от козметичните продукти нямат консерванти (купих на мъжа ми крем против бръчки и той  не го използваше и след 9 мес от отварянето се развали). Ако искате вижте сайта http://www.rsi-bg.com/g182.aspx Имат и витамини и минерали и разни билкови екстракти на един немски доктор Фьорстер.

Люлякова, какво казаха докторите все пак от какво се е получило това изтичане разбра ли се?

Звездица Уранова не му се връзвай на този господин, все пак ние сме над техните печалбарски амбиции  Heart Eyes Най-важното в случая е да си сигурна, че бебо е добре и не рискуваш като си разредила посещенията.

# 274
  • Мнения: 439
Ето ви от продавалника Quinny Speedi + кош за новородено
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=519724&cat=3

# 275
  • Мнения: 735
Момичета, помпата е задължитена според мен.Трябва да си я вземете с вас в родилното.Ама и да не сте купили предварително може да пратите таткото да ви я купи веднага след като родите. Peace

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Да ви споделя нещо,да ви разсмея.Вчера бебко се беше разбушувал много.Кказвам на таткото виж какво прави сина ти и той ме гали по корема и вика "ой на батко, ой на батко ..... ъъъъъъ ой на татко де "  Shocked  hahaha явно мъжете трудно свикват с мисълта че ще стават бащи

# 277
  • Мнения: 143
Янче, Веледа не съм ги чувала, но Бюбхен са среден клас козметика и ги има почти навсякъде. Майка ми ги ползваше със сестра ми и аз мисля сега с малкия да пробваме.

# 278
  • Мнения: 196
Аз пък днес се обзаведох с нова пола от обикновен магазин, но с ластична платка на корема и ми е много удобна та викам чакай да се похваля:
цък

# 279
  • Мнения: 233
Dendy  Аз като родих и на 2 ден ми дойде кърма, а те решиха,че бебето има жълтеница и го държаха под лампа и не ми я дадоха за кърмене  и гърдите ми станаха на камък и болезнени. И много ми трябваше помпа, ама нямах. Ако е сигурно, че ще ти дадат бебето за кърмене няма да имаш проблем. В аптеките около АГ болниците обикновено има всичко за родилки, каквото може да потрябва.
А за доктора така си е иска си пари за ехографа, запис на тонове, за всичко и не ми се спори с него какво ми се полага по здравна каса
 Zahira Много хубава бременна си

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 16:37 от Zvezditza Uranova

# 280
  • Мнения: 1 241
За помпата - на мен не ми свърши никаква работа нито една помпа. И в болницата и после у нас. Най-добре успявах да се изцедя на ръка, но аз съм цедила само до облекчаване.

smiley, аз имам този крем и съм много доволна, понеже кожата на ръцете ми е много суха: http://www.rsi-bg.com/16316.aspx

Да ви споделя нещо,да ви разсмея.Вчера бебко се беше разбушувал много.Кказвам на таткото виж какво прави сина ти и той ме гали по корема и вика "ой на батко, ой на батко ..... ъъъъъъ ой на татко де "  Shocked  hahaha явно мъжете трудно свикват с мисълта че ще стават бащи

Това е горе долу приемливо.  Laughing Но имам една позната - когато роди първото си дете и го е видяла за първи път е казала: О, на кака бебчето!  Laughing

Веледа и Бюбхен въобще не са от един клас козметика. Веледата е в пъти по-добра, но и по-скъпа. Купувала съм Бюбхен няколко пъти, хареса ми, но сега отново ще заложа на Пенатен. Ако има бебо проблеми, тогава ще мисля с каква козметика да сменям.

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Здравейте, момичета!   bouquet

Днес е страшна жега и като си помисля, че вече все това ни чака, че и по-зле... Аз също по принцип съм зиморничава, но сега все ми е топло, вечер като си легна, умирам от жега, а никога не съм се чувствала така. Иначе не се потя, но ми е страшно топло ... Wink

Денди, ние също още нищо не сме купили за бебка. Само гледам по интернет и набелязвам, но нищо съществено не правя всъщност. И аз  понякога се питам как ще се оправям в последния момент. Но си мисля към 8-ия месец вече да хващам мъжо за ушите и да ходим да избираме количка и креватче в магазините, които съм набелязала, пък другите неща мога и сама да си ги купя.

Захира, полата ти е много хубава и много удобна. И аз имам подобна, само че е синя и е от обикновен магазин.

Аз трябва да пия желязо, защото ми е паднал хемоглобина- 106 е.

Приятен ден ви желая и дано страдате по-малко в тия жеги.   bouquet

# 282
  • Мнения: 15
Благодаря ви момичета за подкрепата  Hug ! Аз за т.нар свекърва (ние с мъжа ми не сме женени) мога да ви разказвам безкрайно и все такива бисери. Янче, за да бъда точна ние с нея почти нямаме отношения още от момента, в който сме се видяли за първи път. Аз винаги съм вярвала, че хората трябва да подхождат един към друг с уважение и без преднамереност и благодарение на това винаги съм успявала рано или късно да намеря общ език с хората около мен. Но в този случай не ми се получи признавам си  Rolling Eyes . Мъжа ми го е срам от поведението на майка му и се надявам да оценява усилията ми. Като й казахме, че съм бременна тя замълча за около минута и попита кога да си вземе отпуската (с мъжа ми се помислихме, че пита, за да идва да помага) , че искала мъжа ми да й слага плочки в коридора  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire . Той естесвено й отказа и тя се разсърди  #Crazy . От тогава е някакъв ужас. Това, което ssyyllvvii каза все едно за моята разказва. Пoнеже до 5тия месец бях качила само 1 кг тя колкот пъти се обади и като разбере, колко кг съм качила започва да пищи и да се тюхка как можело такова нещо то това дете растяло ли изобщо!!! Аз й казах, че ще раждам котенце и да миряса най-после. Когато й казахме, че ще е момиче (през първите 6 месеца се водеше момче) и тя каза "ЕЕЕ, карай, следващия път." Абе какво да ви разправям кукумицин му се вика на това. А за теб rumik само кураж и спокойствие ти желая, щом ти е наблизо.

Шайни, аз имам такъв камък (солен кристал, наподобява едно времешната стипца) и мн добре ми действа. Имах едни обувки, от които ми се вмирисваха краката и като се мажех след баня с камъка и всичко се нареди. Купувам го от една фирма с много качествени продукти. Имат и един охлаждащ крем за крака с екстракт от див кестен. Сега се мажа с него и е мн ефикасен особено вечер е страхотен, малко мирише на камфор, но се преживява. Ползвам и един лосион срещу стрии (с витамин Е) и съм много доволна, защото в нито един от козметичните продукти нямат консерванти (купих на мъжа ми крем против бръчки и той  не го използваше и след 9 мес от отварянето се развали). Ако искате вижте сайта http://www.rsi-bg.com/g182.aspx Имат и витамини и минерали и разни билкови екстракти на един немски доктор Фьорстер.

Люлякова, какво казаха докторите все пак от какво се е получило това изтичане разбра ли се?

Звездица Уранова не му се връзвай на този господин, все пак ние сме над техните печалбарски амбиции  Heart Eyes Най-важното в случая е да си сигурна, че бебо е добре и не рискуваш като си разредила посещенията.


охх,смайли,то добре,че не сме под един покрив,че до сега щях да се разведа 100 пъти,и въпреки,че е на 5км.от нас си дава нарежданията по телефона #Cussing outабе ужас

# 283
  • Мнения: 1 569
Багнето: аз до колкото знам Бюпхен са от по-хубавите козметики, може би среден глас де няма значение класа Simple Smile А Веледа са също немски, но по-висок клас. Да ти кажа честно май са най-скъпи, но и според някои - оправдано скъпи, ще видим. Сестра ми в Люксембург казва, че са страшно популярни, а тук акушерката в у-щето дето ходя, каза, че се намират много рядко и за това тя самата не ги предлага в у-щето и вярно - вчера в 2 аптеки, където продават скъпа козметика проверих и ги няамаше Sad Но явно все пак трябва да ги има няакъде... Били препоръчани от не знам си коя организация... Ала бала. Имат какво ли не за бременната и бебето, включително сестра ми ми подари едно олио за мазане на перинеума...  hahaha

Дю: еее , не пропусна да ме поправиш за козметиката, не беше нужно, не е чак толкова важно точно кой клас са Бюпхен и Веледа Peace

Сънбийм:  Joy изказването на мъжа ти направо ме разби, сподели го в темата 'бисери на татковците' или нещо такова, защото е идеално за там  hahaha

Смайли: ох ужас, това е ужасно да не се разбираш със свекърва си/или тъща си съответно за мъжете Sad Трябва уважение без значение дали се харесваме или не и е жалко, че някои хора са с така закостенели мозъци, че не го проумяват Sad Освен да ти пожелая успех с такова... чудовище (извинявай, но тя като такова звучи) друго не ми остава Sad  Hug
 

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 17:40 от yana-sladurana

# 284
  • Мнения: 233
Яна, ние винаги си ходим на едно и също място на море, таз година още не знам дали ще ходим, но ми е любопитно къде ще ходиш ти? Кои е този хотел?

Общи условия

Активация на акаунт