ДЕТСКАТА ГРАДИНА - тема 28

  • 12 079
  • 439
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 327
Ами на танците също са от всички групи събрани /от нашата групичка са само 3-4 дечица/ и затова ще пропуснем тържеството.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 350
да, ако някое друго дете се разболее и той е контактен вече с него  в момента когато то вече е заразно.....но вече става доста по.....отнесено....иначе какво ако постоянно удължават карантината, това дете като не е било контактно може така с месеци да трябва да седи в къщи по тази логика....

Sunsunny - ясно тогава....нашите половината група ходят на танци и си бяха в стаята....и за това се учудих Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 885
Е, ако има бебе у дома ще го спирам Стефан от група под карантина, няма как иначе. Макар да е карал варицела, педиатъра бе категоричен да не го пускам. А днес научих, че и едната госпожа се е тръшнала със скарлатина - предната седмица бяха под карантина с варицела, а тази - със скарлатина.......... ooooh!

# 33
  • Мнения: 1 949
Тази скарлатина май навсякъде е плъзнала  Twisted Evil Аз пък спрях Криси тази седмица. Не знам дали карантината е удължена (последно беше до 21.05). Не знам дали съм права или не, ама и тук някои от вас така ме посъветвахте, а и ми е по-спокойно някак-си. Ако беше варицела, нямаше да я спра  Naughty

# 34
  • Мнения: 1 187
Едва ви намерих!  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 7 162
да, ако някое друго дете се разболее и той е контактен вече с него  в момента когато то вече е заразно.....но вече става доста по.....отнесено....иначе какво ако постоянно удължават карантината, това дете като не е било контактно може така с месеци да трябва .....
Именно при нас може така да се получи. Мартин не е ходил от началото на април, защото беше болен за втори път от скарлатина (отново без обрив и официално не може да се обяви карантина от скарлатина  ooooh!) и сега като не го приемат заради варицелата, ако не удължават карантината в нашата група, а в другата група няма варицела, може да си откараме до септември вкъщи. В градината ми обясниха, че изискването да не го приемат, ако не е бил контактен е на ХЕИ, а не тяхно.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 263
Аурора, беше ли вече по софийско?  Hug

# 37
  • Мнения: 331
Miriel -- "Тwilight"--- Peace, аз утре щв си купя третата книга

А при нас за сега мина скарлатината, че вече ми дойде в повече този постоянен страх от разболяване  Tired

Иначе при нас ако групата е под карантина се провеждат отделни занятия по танци или английски, за децата от нея

# 38
  • Мнения: 948
Записвам се и аз в новата ни темичка и отивам да гледам снимки. Hug

# 39
  • Добрич
  • Мнения: 5 481
... Може и да ми направят забележка защо не нося постоянно тоалетна хартия, сапуни и т.н. ...

 И ние преди носехме всеки месец тоалетна хартия, салфетки и понякога сапун. От общината обаче забраниха с актуална наредба събирането на пари от родителите и започнаха да купуват изброените консумативи. Сега даваме само по едно левче за минерална вода. А иначе гледам в шкафчето на Жени винаги да има мокри кърпички и съм и поръчала, когато ака в градината да се трие само с мокри кърпички, докато кърпичката остане чиста. Вашите деца могат ли да се изтриват самички?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 263
Майка ми каза, че оня ден си гледала гащите, след като пишкала и разправяла: "Чакай да видя, че аках в детската градина, дали съм се избърсала хубаво, дали нямам жълто на гащите".  Laughing

# 41
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Снимки от днешното ни тържество. Толкова беше интересно, че Ачко стоя и гледа с интерес, а той 2 мин на едно място не издържа.
http://www.facebook.com/album.php?aid=2016598&id=1243067880&l=a837a5bae1

# 42
  • София
  • Мнения: 529
Не ме бийте, ама да се запиша Embarassed че изпуснах няколко теми Embarassed

Нямаше ни месец в БГ, съответно и на градина, но от утре тръгва девойката. Майка й ще си хаби нервите по сайта на кг.софия и ще гледа как малката няма шанс за градина наесен.... или по-добре направо да не губя време, а да избирам частна... Давайте идеи в тази насока моля... Живеем в Младост, работата ми е в Лозенец, та нещо в тези райони

# 43
  • София
  • Мнения: 6 263
В Лозенец - Алиса.  Peace Една приятелка са там, доволни са.  Hug

# 44
  • Мнения: 7 640
а при нас карантината от шарка е удължена, скарлатина няма сега, но за сметка на това дъщеря ми от днес е вкъщи- болни сме пак- Т, подкашляне, сополи Tired

Оглеждам се да не избие обрив

Общи условия

Активация на акаунт