ДЕТСКАТА ГРАДИНА - тема 28

  • 12 077
  • 439
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 325
Клинчета под рокличките на мен много ми харесва,особено тези тип туника.Много е модерно Peace

Днес ме е ядосала една лелка в градината,не ми се разпрява просто,сутринта се развика  нещо за дрехите,детето ревна,което не се е случвало от месици насам.От както съм я взела следобед само ми повтаря ,че не иска на детска утре.Все още обмислям дали да не отида при директорката,но се колебая ,за да не рефлектира после въру детето.Тая лелка ме е нарочила(по ясни за мен причини) и няколко пъти все ме засича нещо,ама днес беше върха

# 61
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 015
Да ви дам отчет за нашата родителска среща. В градината, от 2 Юни се образуват сборни групи, в които ще има деца само на двама работещи родители задължително. През целия юли ще е затворена за почивка. И така - два месеца вкъщи с двете сладурани Laughing
Родителите не искаха да отделим по 3 лв. за да купим подаръци на децата за 1 юни и вместо това да сложим парите при другите, които събираме за щори на стаята. Отделно от това ни задължиха да си взимаме децата и веднага да напускаме двора на градината. Ние вдигнахме скандал защото други майки с деца, които не са записани в градината, си стоят в двора и никой не ги гони. Учителките не може ли да изведат децата докато имало чужди лица в двора и стана един затворен кръг. Майките настояваме да изгонят външните лица, а ние да идваме да си взимаме децата в 18.00 при условие, че учителките ги извеждат в двора. Нещо не са съгласни, но ако не се направи нещо по въпроса отиваме при директорката да се разправяме.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 349
Ама как така ще има външни хора в двора, когато градината работи????
И какво вашите седят вътре затворени, за да си ползва някой градината за площадка ли????
Това не скандал ми не знам какво заслужава....
В нашата глрадина няма външни деца....аз ако искам като го взимам мога да седна и един час да си го гледам от пейката ако искам как си играе с другите деца...хем едно дете за наблюдение по-малко на учтелкаат...никой не ни гони....но деца не записани в градината по работно време няма....за събота-неделя не знам...иначе преди да тръгне миналата година, докато бяха ваканция ни пускаха по 1 час да поиграе, за да свикне предимно го заведох няколко пъти....но пак...освен така да се засечем 1-2-3 майки на бъдещите първа група други деца в двора нямаше.....
Естествено, че ще изгонят външните лице....за тях си има паркчета и площадки между блоковете....да не говорим от гледна точка на безопасност ако се смесят колко е....несигурно да кажем.....или как се спазват така карантини.....и колко по-лесно е някое дете да изчезне така, избяга и кво ли не....

# 63
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 015
В двора на градината има повече външни лица отколкото родители на деца записани там. И никой не им прави забележка. Разбирам учителките, че не искат да изведат децата навън. Казаха, че не могат да проследят кое дете е взето и кое не.

# 64
  • София
  • Мнения: 44 349
Да бе ясно...но не разбирам защо го търпят това.....охрана има ли вашата градина? да седи на входа и да си гледа работата в крайна сметка...или сложенте на вратата у-во като домофон, да  званите и да ви отключват.....влизаш, вземаш детето, заминаваш....който няма да взима дете - няма да влиза...хем и няма да се притеснява никой че някое дете ще излезе през забравената отворена врата...

И да, това не е разговор за с учителките - направо при госпожа директорката идете....


А аз днес взимам малчо и понеже нещо едната им госпожа я няма и се опитвам да разбера кой я замества...че и другата я нямаше - и го питам
- следобяд кой се грижи за вас?
-Госпожа Яги - отговаря той...
аз пак:
- Кой? Ради ли?- Нещо не го разбирам това име...
-Не, госпожа Яги...
-Коя е тя?
-Баба Яги Simple Smile и ми се хили Simple Smile))

та така, баба Яга се грижи за детето ми, тез дни Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 00:05 от Angel_Dust

# 65
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 015
Градината има охрана от един пазач, който всъщност нищо не прави. Огратата е ниска и може да се прескочи от всеки, който е минимум 140 см. Пазача си тръгва с директорката. Има две врати към двора, които се затварят с резе Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 44 349
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green еми...честито дет се вика Simple Smile
говорете с директорката...много е кофти така....

# 67
  • София
  • Мнения: 529
Традициите не са това, което бяха.... Mr. Green Щом и баба Яга вече предизвиква смях сред малчовците Mr. Green Heart Eyes

Ето снимки от първата половина на разходката на другия край на света http://voynova.multiply.com/photos - надписани са директориите и снимките, та няма нужда от екскурзовод. Обаче нямам сили да кача и останалата част...
Много е различно там... въпреки, че бях подготвена - направо мащабите на всичко ме втрещи. Всяко нещо е пипнато и подредено, красиво и цветно. Реда им е невероятен - пълен олигофрен да си, да не знаеш грам език - ще се оправиш чудесно навсякъде. Хората са чак съмнително мили и любезни аз каквато съм асоциална се чуствах малко неловко. За децата е рай - навсякъде има невероятни паркове, и площадки за игра. Най-хубавото, което се сетите за милата ни столица бледнее пред кварталните селски площадки.
Инвалидите са с осигурен навсякъде достъп - магазини, заведения, паркинги, музеи, басейни и фитнес зали...  и наистина не отсъстват от живота. Дано това стане реалност и у нас Praynig Praynig Praynig
Ходихме на басейн с децата в едно село до Ванкувър... Семейния ни билет беше...13 $ канадски, вътре имаше басейн с коридори за бързо, средно и бавно плуващи. Надписани Laughing Друг басейн до него, за скокове във вода. До тях трети - без коридори, малко по-топъл. До него залепен следващия, който постепенно става до 0 см (идеален за бебоци), в единия край е джакузи, в другия има достъп за инвалиди - с рампа и седалка. До тях следващия с най-топла вода, достъп за инвалиди, рампа за количките, седалка и джакузи... в единия басейн се влиза и от ролбата, има отделно и пързалка за малки дечица.
Докато бяхме там дойде една групичка на дечица с Даун - пускаха се по пързалката и ролбата, забавляваха се искрено, имаше и хора с инвалидни колички...
В този селски център имаше и страхотна фитнес зала, студио за масажи физиотерапии...
Дорева ли ви се и на вас? Тези, с които сме се засичали в темата на плуващите бебета със сигурност Confused
Още много мога да пиша, ама...
А, нещо, което ме втрещи - Холивуд, булевард Холивуд, улицата със звездите - е няма по- гадно и отвратително място Shocked Ужасна мръсотия, по улицата всякаква олигофрени, смърди на урина от всякъде Shocked Не очаквах да видя това. Съседните най-близки улици - още по-отвратителни...
Но малко по-настрани - Бевърли хилс - там вече.... друг свят  Money Money Money

Багажа ни не пристигна заедно с нас а ден по-късно, та сега къщата още е наопаки Close
Ще пиша пак по-натам

# 68
  • Мнения: 2 587

Естествено, че ще изгонят външните лице....за тях си има паркчета и площадки между блоковете....да не говорим от гледна точка на безопасност ако се смесят колко е....несигурно да кажем.....или как се спазват така карантини.....и колко по-лесно е някое дете да изчезне така, избяга и кво ли не....

При нас двора на ДГ се ползва и за площадка и почти постоянно има "чуждици" там.Центъра на Своге е далече за разходка пеша(където има площадка),а на никой не му се слиза с маршрутките само за да поиграе детето.Когато извеждат децата обаче гонят всичко чуждо и даже като приключат си прибират и люлките,че по-големи ги чупят. След работно време 17.00ч в двора се събират още повече майки с деца - посещаващи и непосещаващи ДГ.До преди Вики да тръгне на градина и ние бяхме всяка вечер там  Mr. Green

Забравила съм да пиша,че след последният преглед се оказа че Вики си има и стептококи в нослето.Изписаха ни Бронховаксом.Към това и ампули Calcium Gluconicum и вече може да излизаме за по час-два навън,което е особена радост за детето.

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 07:19 от jmoto

# 69
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 015
При нас не гонят никой чужд Sad Децата не ги извеждат следобяд именно заради това.

# 70
  • Мнения: 5 393
Само да се запиша. Върнахме се с дребния вчера. Пъпките му вече завяхнаха, сега чакам да паднат коричките. Много леко мина всичко. 

# 71
  • Мнения: 1 187
На 27.05 в ДГ ще има благотворителен концерт. В началото се зарадвах, защото помислих, че парите ще отидат за някаква кауза, а то- да подпомогнат градината. Ядосах се, защото всеки месец има членски внос за подпомагане на градината. Вярно, че е смешен, но все пак.  Rolling Eyes Отделно и аз, и други като мен, които имат право на половин такса, плащаме цялата с надеждата, че децата ни ще се хранят пълноценно. Да не говорим за многото спонсори,понеже ДГ е "елитна" ( разбирайте децата на мутрите са  в нея). А и отпуснатият им бюджет е 70 000. Сега трябва да търся тъмно кафяв чорапогащник в началото на лятото.  ooooh!

# 72
  • София
  • Мнения: 44 349
jmoto - при нас работното време е до 7...до 6 са нормалните групи от 6 до 7 има сборна.....та то изобщо кой свършва работа в 4-4,30, че да си прибере детето в 5 часа.....от където и да го погледнеш това с външните хора в градината е много, много кофти...

# 73
  • Мнения: 320
Здравейте!
Едно от няколкото хубави неща в нашата ДГ е, че в двора й не се допускат външни лица. На входа има охрана и няма как майките от квартала или тези разхождащи кучетата си да използват терена за лични цели. Децата всеки следобяд са навън, като до 18.00 часа са по групи, след което ги събират в сборна такава. Въпреки, че като цяло съм доволна от условията и персонала - има доста необмислени действия на г-жа директоршата. Ето тази сутрин отидох да разговарям с нея за летните отпуски на градината, тъй като от службата ни дадоха срок за изготвяне на график, във връзка със същото. Поля ме със студена вода - градината ще затвори врати от 10 юли до 04 септември #Crazy , с две думи - два месеца. Чакало ги ремонт на тоаленти и подмяна на водопровод. Няма да има сборни групи, нямат договорка с други детски да поемата децата поне юли месец. Който както може така да се оправя. Нямах избор, направих график, като включих цялата рода  Mr. Green. Двете баби, дядо, тате и аз - за всеки се пада честта да се ангажира с грижи по детето за по 10 дни. Чудя се само как не се замислиха за родителите, които нямат на разположение роднини да помагат - те как ще се справят? newsm78
Симба и ние вчера се обзаведохме със сандали, 2 рокли и 2 клинчета. Само от сандалите не е доволно това моето - Нямали токчета  Joy. Още в магазина се дърпа, не искаше да мери, дори да се разходи с тях. Даже сутринта не пожела да ги обуе - грозни били, а дадох 55 лева за тях  ooooh!.

# 74
  • Мнения: 1 187
Дона, какви са тези сандали  Shocked По-скъпи от моите.
При нас в делнични дни не се допускат външни лица в ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт