Менструален цикъл при 11 годишно девойче

  • 16 704
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 95
Дъщеря ми има цикъл от 11 годишна. Това за съжаление съвпадна с поставяне на диагноза за хиперфункция на щитовидната жлеза - има Хашимото. Не искам да те плаша, но след всичко преживяно те съветвам да направите консултация с лекар и ако той препоръча - хормонални изследвания. Просто да си спокойна. Иначе всички знаем, че в началото има отклонения в продължителността и в периода на цикъла.

# 16
  • Мнения: 5 173
Пиша от компютъра на малкото ми хормонче.Като я попитам има ли цикъл някой от училището ви и тя...изгледажда ме тъпо,говори и казва почти сички.И тя неска и дойде за 1-ви път.Не мисля да я водя на доктор.Не мога обаче да си обясня,много рано им идва или така ми се струва.
А ние се криехме, чак през 7 клас започнахме да говорим спокойно, без притеснение.

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 36
           Здравейте мами!
И така най-после посетихме генеколог.Ние живеем в Габрово и тук уж най-добрия е д-р Митев.След прегледа на видеозон той констатира,че на моето девойче всичко му е наред.Изписа ни Геритамин,но като прочетох какво пише за него ми настръхна косата.Някой казват,че са доволни,други казват,че има странични ефекти като окосмяване,надебеляване и не знам дали да и го давам.А и той го изписа по схема: 1 седмица 3 * 2 табл., 1 седмица 3 * 1 табл., и после 3 месеца 2 * 1 табл., според вас дали ще я предозирам.Направо ще се побъркам вече.
          Благодаря на всички,които имаха търпение да изчетът написаното от мен!
         
          Хубав ден на всички!

# 18
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ангелова- ако са ви изписали Геритамин Нео- няма от какво да се тревожиш , това са си просто витамини. Нека си ги пие детето няма да и навредят.
Аз , като изстрадала и с ненавреме разрешени проблеми , все пак искам да те посъветвам да направите хормонални изследвания и такива на щитовидната жлеза в частност.
Плевен не ви е далече, ползвайте клиниката по стерилитет да пуснете там хормоните и да ви прегледа д-р Катя Тодорова.
Похарчените навреме пари , предотваратяват в пъти по-голямата болка от стерилитет и др. гинекологични проблеми.
Лично аз смятам подобен цикъл за ненормален, минала съм по този път , знам какво е , имала съм проблеми с щитовидната жлеза без да се разбере...резултата е 20годишен стерилитет, наднормено тегло , окосмяване и всички екстри от сорта.

Спирам за да не те притеснявам излишно , ако решиш нещо в посока съветите ми , с радост ще ти дам всички координати на клиниката . Пиши на лични ако сметнеш за необходимо-насреща съм.  Peace

# 19
  • Мнения: 21 455
           Здравейте мами!
И така най-после посетихме генеколог.Ние живеем в Габрово и тук уж най-добрия е д-р Митев.След прегледа на видеозон той констатира,че на моето девойче всичко му е наред.Изписа ни Геритамин,но като прочетох какво пише за него ми настръхна косата.Някой казват,че са доволни,други казват,че има странични ефекти като окосмяване,надебеляване и не знам дали да и го давам.А и той го изписа по схема: 1 седмица 3 * 2 табл., 1 седмица 3 * 1 табл., и после 3 месеца 2 * 1 табл., според вас дали ще я предозирам.Направо ще се побъркам вече.
          Благодаря на всички,които имаха търпение да изчетът написаното от мен!
         
          Хубав ден на всички!
  Мисля, че нямаш основания за притеснения. Доктор Митев наистина е най-добрият.  Wink Раждала съм при него и е лекувал двете ми племенници, резултатите и в трите случая бяха отлични. Така че, смело напред. Нещата ще си дойдат на мястото, ще видиш! Peace

# 20
  • Мнения: 70
Здравейте, мами..

На дъщеря ми цикълът и се появи миналият месец на 3ти за първи път, продължи 4 дни. Този месец беше на 5-6 август и продължи до 8ми, но на 18ти отново се появи и все още е в цикъл, разтревожена съм, нормално ли е!? Не искам да я водя на гинеколог, защото е на 12, а и самата тя не иска  ooooh! .. Нормално ли е?

# 21
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нужно е време след като цикъла да се появи да се регулира, може да отнеме няколко месеца, но може и година и повече.
Смятам, че ако системно не й идва два пъти в месеца, че не е нужно да я водиш на гинеколог.

Оф, това, че още е в цикъл малко го бях прескочила. Наиситна доста време продължава, а има ли промяна в силата? Обилно ли е все още или само зацапва. Ако само зацапва и свъши до ден-два мисля, че е нормално, но иначе мисля, че е добре да я види гинеколог. Не се притеснявай, ще ви разпита, ще я погледне на ехограф само (не би трябвало да й бърка никъде).

# 22
  • Мнения: 70
Определено има промяна в количеството спрямо дните. Тизе дни както каза само "зацапва" . Ще поизчакаме пък да видим..

# 23
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Определено има промяна в количеството спрямо дните. Тизе дни както каза само "зацапва" . Ще поизчакаме пък да видим..

В такъв случай мисля, че няма нищо притеснително, но все пак следи как се развиват нещата.

# 24
  • Мнения: 53
Нормално е. Спокойно. на едната ми щерка и дойде на 18 май, а на другата на 20-ти тази година.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 19
Все пак не бързайте да се плашите

На мен цикъла ми дойде на 12 и няколко години идваше по два пъти годишно Някъде около 15тата ми година майка ми ме заведе на гинеколог Огледаха ме, направиха хормонални изследвания и ми казаха, че всичко си ми е наред, но трудно ще забременея, затова като реша да имам деца, да си знам, че ще трябва да пия лекарства Цикъла и сега ми е нередовен, идва си когато поиска след 32-рия ден

Много много години по-късно с мъжа ми решихме да се престрашим за бебе и аз сериозно му обясних ситуацията и бях подготвена за дълго чакане и хормонална терапия Решихме първо да пробваме, после да се тревожим и бебето стана от първия месец с един единствен опит Горещо благодаря на Бога за това, но като се сетя колко години ми беше тегаво дали и как ще имам деца и ми идва докторите да ги  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 33
spokoino ne se pritesnqvai izobshto i az bqha napulno po sushtiq nachin smoqta sega e na 13 i veche vsihko si e normalno ne sum q vodila po genekolozi i lekari zashtoto i az samata bqh taka a i ot klasa i ima edno momiche na koeto i e doshlo na 10 a sega nosi chashka D taka che ne se pritesnqvaite prosto po-burzo razvitie

# 27
  • Мнения: 613
Здравейте, мами..

На дъщеря ми цикълът и се появи миналият месец на 3ти за първи път, продължи 4 дни. Този месец беше на 5-6 август и продължи до 8ми, но на 18ти отново се появи и все още е в цикъл, разтревожена съм, нормално ли е!? Не искам да я водя на гинеколог, защото е на 12, а и самата тя не иска  ooooh! .. Нормално ли е?
Цял живот съм с цикъл  от 21 до 25 дни. Продължава 7 - 8 дни. Болки , аулин.Ужас! smile3511 Само като пия противозачатъчни се регулира на 28.
Обикновено лекарите реагират първо  newsm12 , а като разберат , че  от дете си ми е така и че имам 3 нормални  раждания - нищо ви няма.
А за гинеколога не се притеснявайте - ще я видят на видеозон първо.
Все пак е хубаво да се консултирате с лекар - не винаги е безобидно.

# 28
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Моята дъщеря е на 13 и все още няма цикъл. На мен ми дойде чак на 15 год.

# 29
  • Мнения: 63
Аз си спомням, че като ми дойде цикълът за пръв път, след това се появи чак след 3 месеца и после се нормализира. Така е в началото, но ако много се притесняваш посетете гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт