Акушерска пареза - 3 част

  • 68 177
  • 611
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 399
                Има мами дето ще ти кажат точно какви права ти дава ТЕЛК.Моля те кажи ми тази Мими къде прави електростимулациите?В педиатрията  ли и как е точното и име?
                За ТЕЛК-а влез в "Деца с увреждания" там има специална тема за ТЕЛК.Ще потърся да ти пусна линк,ама сега нямам време,че съм с малките!

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 19:02 от Didia

# 61
  • Мнения: 40
мими е в педиатрията.не и знам фамилията,но те са 2 жените,които правят това-ели и мими.първо минаваме при нея и после при ина за масаж.

# 62
  • Мнения: 7 399
мими е в педиатрията.не и знам фамилията,но те са 2 жените,които правят това-ели и мими.първо минаваме при нея и после при ина за масаж.
Благодаря!  bouquet  Ето ти линк към темата за помощите и ТЕЛК!Дано ти помогнах малко!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=396531.0

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 19:21 от Didia

# 63
  • Мнения: 40
 благодаря.исках да ви пратя снимка на децата ми,но незнам как.сигурно ви е смешно,ама...ще се радвам да видя и вашите деца,ако може.дидиа,ти си страхотна жена,съдя от това,което си писала в форума.дано има повече хора като теб,че аз вече все по-трудно ги откривам

# 64
  • Мнения: 79
mi6oran, радвам се че напредвате бързо.

Ние се върнахме в петък от процедури в София и новината е че вече не ни искат там. Да сме се обадели след 2 - 3 месеца, ако имало места щели да ни включат. Вече била порастнала малката на цяла 1 година и не била за там можело да я водим по санаториуми и така. В същия ден ми се обади и рехабилитаторката, с която работим тук, че напуска и не се знае кога ще има  нов човек на нейно място.

Сега търсим друг рехабилитатор. Моля, ако има някоя ,мама от Хасково да сподели при кой рехабилитатор води детето си, ще съм много благодарна.

Имам и друго питане на всички ли правят електростимулация и други процедури? И кой назначава електростимулацията?
На моето дете до момента са правили само рехабилитация. 

Пожелавам на всички дечица и родители много късмет.

# 65
  • Мнения: 40
sela wi,направо ти завиждам благородно естествено.знам,че мама е най-щастлива,когато децата и са добре.надявам се след време и аз да се похваля с това да не ни искат.вие къде ходихте досега в софия,колко често,ако може на кратко да ми разкажеш.още веднъж поздрави и дано все повече майчета се хвалят в форума

# 66
  • Мнения: 79
mi6oran,  не ни искат , не защото се е оправила, а защото вече е голяма. Не мога да кажа, че не постигнахме напредък, ръката е раздвижена, няма голяма част от движенията , но все пак раздвижена, мърда всички пръсти, китката не и виси вече, включва си ръката активно, не може да я дава назад и настрани, от скоро я сгъва в лакътя и я вдига над хоризонталата когато иска да хване нещо. Сега я уча да държи лъжица и  да се храни сама. Плешката доста изхвърча.

Ние ходим в Педиатрията при Мими Петрова от както Йоана стана на 20 дни. Досега всеки месец по 5 дни. Отделно правим процедури на частно по 10-15 процедури за месец в София и в къщи идваше 2 пъти седмично рехабилитатор. От скоро посещава и детски център, там е по 2 пъти седмично. Когато не сме на процедури с рехабилитатор аз си я работя поне по 2 пъти дневно. 
И сега всичко това отпадна, за мое най-голямо нещастие и й останах само аз, в момента търсим друг рехабилитатор.

Didia,  беше писала за китката. Упражненията , които правим на Йоана са масаж на всяко пръстче поотделно, раздвижват и и се правят движения в кръг, после се обръща ръката с дланта надолу и се прави масаж на горната част като леко се увеличава натиска. Прави се и разпъване за палеца и кутрето. Много помагало и тези меките малки гумени топки, детето да си я мачка, свиване и отпускане, но това е за по-голямо дете. Май доста объркано го описах.

# 67
  • Мнения: 40
sela wi ,  добре де как тогава не ви искат като не сте се оправили напълно.има възраст на която се спира с процедурите ли.защо не почнеш при ина в педиатрията,аз съм очарована от нея.

# 68
  • Мнения: 7 399
           mi6oran ,не ги искат когато станат по-големи защото децата не се подчиняват и се работи доста по-трудно.Къде къде е по-лесно да си сложиш паричките в джоба на частно с едно бебе докато с голямо дете трябва да се бориш.Не се подчиняват,даже хапят и щипят поне така правеше нашата принцеса  Laughing Всички упражнения дето ми ги казвате за пръстите ги правим и в момента и за 6 години сме ги правили милиони пъти вероятно,но... Cry Утре се връща от Силистра.Да видим какво ще каже,че тя вече сама си преценява кога е слушала и изпълнявала и кога не е искала. Laughing

# 69
  • Мнения: 29
mi6oran,мисля,че ти пита за стимулации. Ние сме вече на почти 11м и не сме правили нито стимулации,нито нивалин, само и единствено масаж и гимнастика всеки божи ден. Не че искам да се хваля /ама искам  Grinning/ бяхме 3 седмици в Бургас, където я работиха рех,не свикнали с нея. Първия път като я видяха как пълзи и играе с играчките ме питаха за коя ръка говорим. да не говоря за хора с непрофесионално око-никой не забелязва. Явно при нас е лека парезата,но когато навремето ми го казваха,аз не вярвах,но сега вече виждам-оправяме се. Пиша тези хубави неща за да кажа, наистина да не се предаваме и да играем с децата,това най-много помага. Не отричам другите терапии,защото не сме минали по този път. Някъде по-горе бяхме писали,че парезите са различни и при всеки е различно,но изход има.

# 70
  • Перник
  • Мнения: 257
Здравейте искам да попитам според вас колко често трябва да се прави физиотерапия когато детето е вече на 3 годинки?

# 71
  • Мнения: 40
за мен ,независимо на каква възраст е детето ,му стигат 5 дни в месеца

# 72
  • Мнения: 79
mi6oran, не мога да се съглася с теб, според мен е малко. С тези 5 дни доникъде не може да се стигне.

# 73
  • Мнения: 40
аз имам впредвид 5 дни в месеца на електростимулации и нивалин,а масажите са си задължителни поне 2 пъти дневно.

# 74
  • Мнения: 1 163
За стимулацията  не е достатъчна,ние сме на 8 и я правим по десет дни въпреки,че до 6 г а правихме по 20 дни месечно.

Общи условия

Активация на акаунт