Не иска на градина

  • 2 166
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Пробвай в дните, в които остава с вас да не му обръщаш никакво внимание, да се държиш с него... как да кажа - не мило, да не излизате, или ако го правите, избирай места, които да са му ама абсолютно скучни и досадни... а обратно, когато е бил, в мига, в който се прибере, се занимавай демонстративно само с него, играй с него, правете любимите му неща - нека татито се занимава с бебето, ти не й обръщай внимание... може и да помогне...

# 16
  • Мнения: 1 167
Благодаря ви за съветите момичета   bouquet Тази сутрин не плака, но не беше и ентусиазиран. Изглеждаше тъжно-примирен. Явно ще отнеме време за да свикне. Просто искам да не се тормози толкова.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря ви за съветите момичета   bouquet Тази сутрин не плака, но не беше и ентусиазиран. Изглеждаше тъжно-примирен. Явно ще отнеме време за да свикне. Просто искам да не се тормози толкова.

За съжаление това не можеш да го промениш. Детето си е тъжно, защото иска да е с теб. Но по-често в живота ни се налага да правим това, което трябва, а не това, което искаме и колкото по-рано го схванат децата, толкова по-добре за тях като пораснат.

# 18
  • Мнения: 177
И нашият батко е така,с рев след дълга почивка и след почивните дни,задължително във понеделник  newsm45

# 19
  • Мнения: 801
Как би се чувствала, ако те зареже мъжа ти на чуждо място, сред чужди хора и остане в къщи да се грижи за някоя мадама.
Мисля, че баткото има нужда от обич и повече време с мама.
Заминете (изчезнете) за уикенда само двамата някъде. Бебето ще го преживее, таткото също, а баткото ще се увери в обичта ти. Баткото е равноправен и той има право на време сам със тебе.
Друг проблем  е зарязването на дете в детската, без да му се даде възможността да свикне с новото място в присъствието на доверено лице/родител. Попитай дали не може да останеш поне седмица в детската, докато детето свикне там. Аз седях 2 седмици, и след това сам ме изгони. На обяд си го прибирам да спи в къщи.
Не е чудно, че децата плачат и боледуват толкова много. Проблема не е в децата, а в тоталитарната система на детските градини и липсите на алтернативи.

# 20
  • Мнения: 1 167
rila11 той имаше такъв период на адаптация. Не сме го пуснали от раз. Дори по едно време му хареса и сутрин сам даваше зор да тръгва към градината. Сега плаче като го оставим, но след 15-20 мининутно тръшкане забравя и се включва в игрите. Чудя се какво да направя, какво да му говоря, за да не му е мъчно и да не плаче.
Права си, че трябва повече време да прекарваме само двамата но такова почти нямам.

# 21
  • Мнения: 2 331
За мен по-приемлив вариант е да си го гледаш вкъщи.Аз го направих с нашите деца и не съжалявам.В крайна сметка ние ги плануваме и би трябвало да сме готови да "платим цената".Това беше логиката ми.Смятам, че на деца до тригодишна възраст мястото им е при мама.Когато синът ни тръгна на градина в първа група му казахме, че ние сме на работа, а сестра му на ясла.Знам, че деца не се лъжат, но искрено вярвам в благородната лъжа.
 

# 22
  • Мнения: 208
А по някога не е въпрос на драма и детето никога не свиква

# 23
  • Мнения: 533
asefa , така е мойта дъщеря така и не свикна в ДГ, а с такова желание тръгна на у-ще и не съм имала никакви проблеми досега/8 кас/,сега ми предстои малкия да тръгне на ясла от опит съм си подсигурила баба/живи и здрави да са/ за гледане Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Как би се чувствала, ако те зареже мъжа ти на чуждо място, сред чужди хора и остане в къщи да се грижи за някоя мадама.
Мисля, че баткото има нужда от обич и повече време с мама.
Заминете (изчезнете) за уикенда само двамата някъде. Бебето ще го преживее, таткото също, а баткото ще се увери в обичта ти. Баткото е равноправен и той има право на време сам със тебе.
Друг проблем  е зарязването на дете в детската, без да му се даде възможността да свикне с новото място в присъствието на доверено лице/родител. Попитай дали не може да останеш поне седмица в детската, докато детето свикне там. Аз седях 2 седмици, и след това сам ме изгони. На обяд си го прибирам да спи в къщи.
Не е чудно, че децата плачат и боледуват толкова много. Проблема не е в децата, а в тоталитарната система на детските градини и липсите на алтернативи.

Точно така мисля и аз. За съжаление у нас системата е точно тоталитарна - никога не биха допуснали родител.

# 25
  • Мнения: 1 167
Да се похваля - вече свикна  Laughing . В понеделник плаче като пристигне в градината, във вторник само мрънка за малко, сряда-петък дава зор да тръгват с баща му към градината. Освен това се научи да ходи до WC-то и свалихме памперса  Sunglasses . На обяд сам си яде и при това всичко. В градината им говорят и на английски, та чат пат обелва и в къщи по някоя дума. Много съм доволна.  Grinning

# 26
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Браво на детенцето, да ти е много здраво и щастливо Hug

# 27
# 28
  • Мнения: 1 167
 bowuu Благодаря, благодаря  bowuu

# 29
  • Мнения: 233
NINIA  баткото беше на 1.9 когато се роди малкия беше му много трудно.трудно му беше и след два месеца когато тръгна на ясла.сега е на 3 и вече го преодоля но беше някакъв ад.постояно ревеше за мама и бебе ,но нямаше как.после беше много горд че го водя с бебето на градинката.сега е още по горд че като батко ще води малкото си братче разказва му за децата и за игрите.

Общи условия

Активация на акаунт