Отговори
# 15
  • Мнения: 5
запис,поне да 4ета!
писах и друго, но изтрих! нека е веселба!
4естит абитуриент!   bouquetалвера!
алла,мария, не знам как са подходили другите? може да се съветвате със свеар,с мързел, напред са с материала!освен това семействата им са възпитани вси4ки в принципите на религията, живеят и всекидневно са в контакт с реалния живот,хубаво и лошо!  bouquetосвен,ако не сте шиитки!  bouquet Peaceдуа ,айде весни се, имаш може би у4ени4ки? да не сте в ливан?


 newsm78   шиитки мммммм ми той моя си е шия???  newsm78
сега ме замисли

# 16
може да се съветвате със свеар,с мързел, напред са с материала!освен това семействата им са възпитани вси4ки в принципите на религията, живеят и всекидневно са в контакт с реалния живот,хубаво и лошо!  bouquetосвен,ако не сте шиитки!  

Аз не разбрах защо а ако са шиитки ( не се заяждам, наистина не ми е ясно- моля да не става пак война)

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
вие се ориентирайте за себе си, мъжете ви не трябва да имат пръст кой какво ще изповядва, това си е ваш избор! за това си има и хора в темата, сунитки и шиитки! спокойно; Hug набрали сме персонал за един корпус на мира, все ще има доброволци за новопостъпили!

# 18
  • Мнения: 3 804
може да се съветвате със свеар,с мързел, напред са с материала!освен това семействата им са възпитани вси4ки в принципите на религията, живеят и всекидневно са в контакт с реалния живот,хубаво и лошо!  bouquetосвен,ако не сте шиитки!  

Аз не разбрах защо а ако са шиитки ( не се заяждам, наистина не ми е ясно- моля да не става пак война)

защото има някой разлики м/у шиитите и сунитите  Peace
вие се ориентирайте за себе си, мъжете ви не трябва да имат пръст кой какво ще изповядва, това си е ваш избор! за това си има и хора в темата, сунитки и шиитки! спокойно; Hug набрали сме персонал за един корпус на мира, все ще има доброволци за новопостъпили!

  bouquet

# 19
По принцип ми е ясно за разликите, но само в по-общи линии. Това не ми пречи, харесвам ви всички в нашия "корпус на мира". Heart Eyes  bouquet

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 16:36 от късметче

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 7 878
То инак и други течения има в исляма като друзи, алевии, ухабити, хаджрити и т.н., но тия двете са най-многобройни.

# 22
  • Мнения: 333
Имам въпрос!

Някоя от вас знае ли как стоят нещата с осигуровките на временно пребиваващите лица в БГ. Работодателите трябва ли да им заплащат и на тях социалните и здр. осигуровки?  newsm78

# 23
Молим, заповядайте линк за "Ислямът - Империя На Вярата"  Peace

http://www.vbox7.com/play:c185da4f

# 24
  • Мнения: 110
Такаа, случайно или не, аз точно в момента, че и в следващите няколко месеца ще имам общо с организацията, която марси спомена в постинга си. Аз не съм доброволка, нито е мъжът ми - ние ги обучаваме тези хорица, които идват в Корпуса за 2 години да работят по нашите ширини. Правим и други разни неща. Мирни и тактични и тактически.
Както казах, не ми е първата мисия, няма и да е последната. Мъжът ми е с мен като работещ. Взеха ни, понеже има явно какво да покажем, има и какво да дадем, знаят си ни - поне мене и това е много важно, семейство сме - можем и отделено да работим, а и сме муслим.

При нас вкъщи ядат сладко и необезпокоявано, както стана ясно, евреи, турци и американци. Има и протестанти, и изключително консервативни младежи - двама от един регион в Турция - Коня, има какъв ли не народ. Да не говорим какво попълнение очакваме - баптисти, мормони, будисти, индуси, че и тантристи дори - честно.
Ще дойдат и трима от специалните части в Кандахар - пратили са ги да "вентилират" на мирна мисия.
Накратко казано, идват хора, които и нещо са полезни .... кой, пък и най-вече американец, пък и най-вече поправителствена програма, ще даде пари ей така?Не е имало условие да имаш определена религия или не, за да те вземат.

За облеклото - казвала съм - не ходя с хиджаб в Европа, а с андалуско забраждане - вижда се шията, косата е скрита. Това е мой избор, споделен и разбран и от съпруга ми. Засега за мен е важна работата, препоръките, които тя ми носи, доходите и възможностите за контакти. На семейството ми му трябва тази работа. Знам, че заради дрес-код мога и да си загубя позициите, ако афиширам религиозни белези - за всички се отнася. Не мисля, че това ме прави лоша муслим... мога и да съм с пълен хиджаб и да се чудя накъде да кръшна, нали? Всичко е в сърцето! Вярата, приличието и уважението към съпруга и семейството. 

Мила съседке, и ти много ми липсваш!    Hug Hug

За се редактирам веднага: днес правихме хлябс крема сирене и копър.... и малко сушени пиперки. Оригиналната рецепта е на лабрекс от форума, но добавените пиперки са личновторчество и стана много вкусно. Със сьомга. Големи сме чревоугодници. еххх. Препоръчвам горещо това хлебче!!                    

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 18:56 от safar_maktoub

# 25
  • Мнения: 1
Момичета, съсредоточете се върху таухида (единобожието) и правата и задълженията на жената в исляма. Не ви трябва да бистрите разликите между различните течения защото има замесена много, много политика, и трябват солидни знания. Обикновено мъжете ви са сунити или шиити не по свой избор, а защото са се родили в такова семейство. Малко са тези които се замислят дали течението, в което са се 'случили' е правилното. Така че оставете това за по-късно.

Деди, основните течения са две - суни и шия, останалите са техни подтечения.

# 26
  • Мнения: 206
Анито, Найра, изложбата е от утре за 1 месец, така че споко. Нека да ми мине абитурента и да си изпратя девойката по живо и здраво за Америка, а и Цецито да си дойде от Алжирско. Ще се видим в началото на юни Simple Smile

# 27
  • Варна
  • Мнения: 909
Примък и аз с вас  Heart Eyes,

как сте рожби,защо редиците ни оредяха?  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 7 878
Анито, Найра, изложбата е от утре за 1 месец, така че споко. Нека да ми мине абитурента и да си изпратя девойката по живо и здраво за Америка, а и Цецито да си дойде от Алжирско. Ще се видим в началото на юни Simple Smile

И ние приключихме с матурите днес (как ще разберем на 12-ти) и ся иде ред на абитуриентската в понеделник и после евентуално кандидат студентските приключения.

# 29
  • Varna
  • Мнения: 2 595
alveraкъсмет на абутириента ти newsm10
Дедко Хаджии на твоето наследство от сърце му желая късмет newsm10Чингиз- Simple Smileбеше публикувала едни рецепти със домашен Данон та там имаше и тази рецепта за рибката. Така, че като я правя винаги се сещам за тебе и мислено ти благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт