Отговори
# 60
  • Мнения: 3 804


Домъчня ми , домъчня ми ....  Laughing 

Всъщност знам как биват приемани пророците в исляма , и специално за Исус чрез това признаване  го отричат както  и смисъла на християнството , но тва е друга тема !  Wink
Предполагам ,че има и евреи приели исляма , само че аз не съм еврейка и не можах да разбера в какъв смисъл го спомена .   Grinning


Благодаря на всички момичета ,които ми отговориха !!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Хубав ден !





що бе мило-не те ли приеха  Thinking,доколкото знам ,и в Израел искаше да се преселваш след пълнолетие-а вече си пълнолетна-нали  newsm78
Нещо обаче не си разбрала-Исус го отричат само евреите-в Исляма той е пророк-разликата с християнството е само в това,че не е приет за Божи син Peace ,ето ти малко инфо за Пророците в Исляма-сега се работи по стр.и все още не са изброени всичките

http://www.islamforbulgaria.com/islam/prophets/index.html

за сега се отварят само тези в синьо

# 61
  • Мнения: 13
Къде да не са ме приели бе мило  Hug Laughing

Аз за каквото не съм разбрала питам , но този път ти мен не си разбрала .

Това което казвам ,е че в Исляма Исус го приемат като пророк с което съм на ясно , но от християнска гледна точка това не значи че го признават тъй като не го признават  като Божии Син, Спасител и Част от Триединието   , което от своя страна  пък отрича основата на християнството и нейното значение !

Казах ,че това е друга тема ,но така сладко ми каза "мило ",че ... Laughing

# 62
  • Мнения: 1
добро утро   bouquet  bouquet  bouquet

Много сте изписали и ще се въздържа да коментирам за всичко, за което ми се иска, че ще стане много дълго. Хващам се са въпросите на беба_момо, че да не останат без отговор.

Но там пише, че молитвата задалжително е на Арабски език?
Например в джамиите в България пак ли всичко е на арабски ?
Не е ли трудно за разбиране (особено за децата), не е ли по–лесно човек да се моли на собствения си език?
Излиза, че за да бъдеш мюслим трябва да научиш арабски?


Не, не е задължително да се знае арабски на ниво общуване, но има религиозни термини, които толкова често се използват, че всеки ги научава. Ритуалната молитва е задължително на арабски, но тя включва няколко сури, най-често мюсюлманите учат наизуст кратичките сури от края на Корана....При нездължителната молитва дуа, за  която обясних по-рано, обръщаш се към Аллах със свои думи на своя си език, или на който друг искаш език. В джамиите НЕ всичко е на арабски, по-скоро само молитвата. Хутбата (да я наречем проповед) е на езика, на който се говори в съответната страна, или езика, който говори мнозинството от посещаващите джамията. За мое голямо съжаление в джамиите в БГ хутбата е на турски, според мен би трябвало да е на български защото всички турци разбират български, плюс има и доста българи, които посещават и естествено не разбират нищо от турската проповед.

Дуа, имамите не бяха ли 12, с такова впечатление съм останала.

НСЕ, много смешна случка...да те обвинят в просташко поведение.... Joy Joy

# 63
  • Мнения: 800
За мое голямо съжаление в джамиите в БГ хутбата е на турски, според мен би трябвало да е на български защото всички турци разбират български, плюс има и доста българи, които посещават и естествено не разбират нищо от турската проповед.

плюс араби и кюрди, които също не знаят турски, но това явно е без значение за имама-помак, който също доскоро не е знаел и грам турски  Tired

# 64
  • Мнения: 216
имам едно запитване към всички наши съфорумци Wink
Кой дърпа дявола за опашката?
това е въпрос с неповишена трудност Laughing
за правилен отговор има награди,но тъй като и аз само предполагам,трябва първо да изясним  дали има някой ,който знае отговора Confused
имам една обща молба-но нея ще я напиша понататък,в зависимост от това в каква посока ще потръгне диалога в темата Confused
засега ви поставям един знак-А39 "Внимание! Други опасности" Laughing


Ди-да,имамите са дванайсет Peace-но последния е имам Мехди,който е изчизнал и чието завръщане очакваме(а другите са покойници-Алейон салем) Peace
оттук и шиизмът се нарича Дванайсетен шиизъм Peace(има и др.вед,но този е най-разпространения  bouquet

Теди,твоята девойка,направо и скри шапката на съседката Laughing

# 65
  • Мнения: 1
това явно е без значение за имама-помак, който също доскоро не е знаел и грам турски  Tired

 Joy Joy Joy Joy Joy

Наши родни картинки и организационни проблемчета....За съжаление в БГ и мюсюлани и немюсюлмани масово си мислят, че исляма непременно трябва да е свързан по някакъв начин с Турция

Дуа, въпросът ти принципен ли е, или питаш кой дърпа дявола в нашата тема? И за двата вариянта нямам отговор. Sad

Теди, реши ли задачката?

# 66
  • Varna
  • Мнения: 2 596
DUA Hug
Определено кака ти Делта дърпа дявола за опашката като направи някоя дяволия и БаткУ ми изръмжи- Коеваааа, не дърпай дявола за опашкатааааа newsm53

# 67
  • Мнения: 800
Кой дърпа дявола за опашката?

аз дяволи не обичам и гледам много-много да не им дърпам опашката, освен ако те не дърпат много настойчиво мойта  Mr. Green


Ди, ще потърся фимчето из нета, как старци от Родопите убедително обясняват на журналистка, че ако приеме ислям, автоматично става туркиня  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 1
Шило, не ме дърпай ся мене за опашката, не ме дразни на тема журналята...Журналистката кво прай при  тез неадекватни старци, за които отдалече е ясно, че нищо не знаят, че им са объркани понятията, и че през комунизма им е било забранено да си изучават религията, и знаят за нея от допотопни, изкривени от времето предания...Що не иде при някой с фреш знания...ама все така правят, изтипосват някой дето не е компетентен, или някой подобен дядо, или някой корумпиран имам-тип номенклатурчик...и после гледайте сеира...

# 69
  • Мнения: 800
ами наче няма да е интересно   Mr. Green  хляб като няма, поне зрелища да има  Twisted Evil старците значт това мюсюлманин=турчин, а младите хич нищо не знаят, щото нямат време да изтрезнеят

# 70
  • Мнения: 427
           Днес за пореден път се убедих ,че наивността ми спрямо хората,не си е отишла напълно от сърцето и душата ми.Ка можах да допусна за пореден път да ме направят на бунак? smile3511Не мога да повярвям ,че днес в тази наша обезверена държава,хората наказват протегнатата ръка и добрина от чужд човек,в най-трудният си момент,със "шамар" през лицето.До такава степен ли се е погубило човешкото в хората,а мислех че добротата и признателността все пак са останали тук-на земята.Това ли е отплатата за доброто,което си сторил?Силна ,звучна плесница,изпълнена с обида и огорчение за теб?Гарнирана с подигравателни квалификации към личноста ти,убиваща и последната ти надежда ,че да помагаш на хора в труден момент,е благословия.Трябва ли сега да подам и другата буза,а после да забравя болката и паренето от "шамара"?Съдбата ми поднесе голяма част от своите житейски уроци,но само този не можах да усвоя-да остана студена и безразлична към чуждото нещастие.Нещо в което до вчера не исках да повярвам,и не исках то да бъде мой приоритет.Ще мога ли да се променя,трябва ли да стана като повечето?Боли ме от това ,че "милите" съседи са доволни от победата ,че и този път са успели да прецакат някого,да повярва в тяхната добронамереност и "нещастие" .Дали обаче ще имат смелост утре ,отново да леят своите "нещастни"сълзи  на моето наивно рамо.Сигурно,те не предполагат,че случайноста ми помогна да разкрия тяхното лицемерие,и начин да получат помощ. Питам се при всичкото това безчовечие,как да възпитавам децата си,за ги предпазя от това ,някой да погуби или нарани душите им.И кое от човешките ценности и морал,които е имало преди време,сега да отсея като отрицателно качество.Дали ще мога да ги науча да разпознават лицемерието,подлостта,лъжата в хората?Има ли сигурна рецепта срещу злото настанило се в човешките сърца? Защо хората стигнаха дотам,да търсят начин със морална измама,да изтръгнат от теб това,което си спечелил с труд и нерви?Въпроси,въпроси с много трудни отговори.....

# 71
  • Мнения: 216
Делта -значи ти си била- Laughing

Анди,в подписа ти не открих верски тероризъм-а помислих,че това се крие отзад-обаче не-отзад се крие пропагандиране на психологична война и ти си нейна съучастница-аз мразя лицемерието,но след всичко случило се и случващо се покрай този ционистко-арабски конфликт,а и като потърпевша,ще имам дързостта да те помоля за повече уважение-с две думи ако искаш да ходиш на гости-Уважавай домакините...За теб ако ционизмът е нещо прекрасно ,за милиони хора е гнет и несправедливост-но никога не съм влизала във вашата тема,пък камоли да влизам с подпис на изгорели детски трупчета от белия фосфор или направо да наредя снимките на убитите членове от нашето семейство и да разкажа как жена изрелски пилот сутрин кърми бебето си,после прелита с военния самолет над главите ни и пуска крузове върху нас-и това на ливанска,а не на нейна територия-да ти опиша ли как спяха децата ,как се напишкваха,та и възрастните ...и аз на какво да ги уча-че онези отгоре ни хвърлят бонбони,или че трябва да им дадем и нашата тепритория и водата и достойнството си-само и само да не пишат по Германия,че сме терористи...

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 13:28 от Дивиана

# 72
  • Мнения: 689
Mале,щях да пиша за сценариите,ама хайде....

Арабскиблясък-какво е станало ???
Там,по вашия край имам една приятелка,която си отиде по спешност и е отвъртена от хората:тя е мила с тях,те я хапят заради забрадката  Sad
Потънала е България в буклук и в преносния и в буквалния смисъл
 Sick

Дуа-носят се мълви,че щели да нападат Иран,и ако това станело:трябва да се изнасяме моментално от Емирствата,че те кротки,кротки,ама ако се случи-ще отвърнат Rolling Eyes
Махди бил и е роден,може ли линк или с 2 думи Praynig

Шило-слепвам ги,ама бройката не е достатъчна..

# 73
  • Мнения: 3 804
анди ,чети малко по внимателно-въпросът ми беше не те ли приеха
1-за еврейка

2-в Израел-нали си имала баба еврейка-пък и като писах,то самата беше споменала,че след като навършиш пълнолетие искаш да се преселиш там

За Исус-не коментираш,че при евреите изобщо не е признат  Grinning
дуа  newsm10 newsm10 newsm10
 
блясък  хора всякакви ,не им се връзвай Peace

# 74
  • Мнения: 216
Лили-никой не иска войни-но пуста мания за власт човешка-това ни докарва на главите,че и като се защитаваш-така го украсяват,че ти крив да излезеш Crazy-но народът го е казал "на лъжата краката са къси"-някои лъжи се самоунищожават Confused

Значи-това за имам Махди е една от разликите във вярванията на шиитите и сунитите-
Сунитите смятат,че Махди още не е роден или ще се роди,а шиитите казват ,че той е имам Мехди,син на имам Али ал Аскари-от рода на Пророка Мухаммад(нали имамите са негови внуци и правнуци)-та имам Мехди(дванадесетия имам) се твърди,че е изчезнал,но ще се появи в последния петък от месец Рамадан-незнайно коя година-скоро щяло да бъде(това според шестия имам Джаафар)-с Него и неби Иса-другото тълкуване за появата на Мехди ,съвпада със сунитското -Алла у Аалам Praynig

Ди-Пакистан- Wink-ами защото го има Laughing

Мързел-много хубава снимка-кой е на фотографиите Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт